3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Slovensko
Úterý 05.04.2022, 17:30 • Hodonín • Reprezentace do 16 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přeji krásný úterní podvečer z Hodonína! Dnes se od 17:30 společně podíváme na přátelské utkání reprezentačních výběrů U16, ve kterém proti sobě nastoupí Česko a Slovensko.

Nominace českého týmu:

Brankáři: Adam Ebenstreit (Karlovy Vary), Samuel Kowalczyk (Zlín).

Obránci: Adam Martin Hlinský (Mladá Boleslav), Aleš Zielinski (Havířov), Samuel Šmerda (Pardubice), Tomáš Galvas (Olomouc), Martin Švec (Slavia Praha), Jakub Fibigr (Vítkovice), David Svozil (Přerov).

Útočníci: Patrik Král, Oskar Lisler, Vojtěch Steklý (všichni Mladá Boleslav), Samuel Karol Jung (Havířov), Adam Veselský (Jihlava), Ondřej Kos (Kometa Brno), Samuel Drančák (České Budějovice), Matěj Kubiesa, Šimon Pohludka, Petr Sikora (všichni Třinec), Maxmilian Curran (Slavia Praha), Jakub Galnor (Přerov), Daniel Florýk (Lidingö).

Česko: Kowalczyk (Ebenstreit) – Galvas, Zielinski, Svozil, Hlinský, Švec, Šmerda, Fibigr – Veselský, Drančák, Lisler, Jung, Curran, Kos, Pohludka, Sikora, Kubiesa, Galnor, Král, Florýk, Steklý
    Trenér: Milan Razým

Slovensko: Pohanka (Bodnár) – Petráš, Šlank, Ličko, Kalús, Barger, Harvánek, Balász, Mitro – Lašš, Svrček, Tomašec, Zálešák, Maruna, Feranec, Kováč, Prokopovič, Liščinský, Michajlov, Bachratý, Horváth
    Trenér: Jerguš Bača

Rozhodčí: Obadal – Kráľ, Vašíček.

00:01

00:17
    Slováci ovládli úvodní vhazování, nicméně po chvíli o kotouč kvůli napadání soupeřů přišli. Češi akci zakončili jen do hrudníku Pohanky.

00:58
    Feranec tečoval nahození od modré. Nepříjemně, naštěstí pro český tým neměl kotouč velkou rychlost a Kowalczyk zvládl na změnu směru zareagovat.

01:55
    Pohludkova přihrávka nebyla přesná, píská se zakázané uvolnění.

02:30
    Dario Lašš vystihl českou kombinace. Prohodil si poté jednoho obránců, který ho však zastavil tělem.

03:28
    Lisler slibně rozjel útok Čechů, bohužel se mu puk zamotal pod bruslemi a přišel o něj.

03:55
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Hosté se ujímají vedení! S nahozením Bargera od modré si Kowalczyk dokázal poradit, na následnou dorážku Pavola PROKOPOVIČE už ale byl krátký. Asistence: Branislav Barger.

04:42
    Petráš zariskoval. Zpoza brány vyjel proti napadajícím soupeřům, i s trochou štěstí ovšem situaci zvládl a puk vyvezl.

05:53
    Střela jednoho z českých obránců od modré čáry byla sražena, hrát mohou Slováci.

06:50
    Drančák hledal se svou krosovou přihrávkou najíždějícího spoluhráče, k tomu však nedoputovala. Čechům se zatím nedaří přechod do útočného pásma, hostující bránu ještě pořádně neohrozili.

07:40
    Mitro namazal soupeřům. Kos se ještě snažil šanci vyšperkovat přihrávkou spoluhráči, jenž by mohl zakončovat do prázdné brány. Bohužel pro Čechy puk k adresátovi nedoklouzal.

08:53
    Zielinski pálil z levého kruhu do rohu brány, jenomže střelu ramenem vytěsnil Pohanka. Český obránce se k zakončení dostal i o chvíli později, tečovaný pokus znova zklikvidoval slovenský gólman.

10:15
    Neuvěřitelný Pohanka! Jung ho už kličkou překonal, slovenský gólman ale na poslední chvíli nastavil před českého hráče hokejku a zamezil mu v dopravení kotouče do prázdné brány!

11:28
    Dobrá pasáž českého výběru. Na slovenskou bránu míří jedna střela za druhou.

11:47
    Teď měl dobrou příležitost Kubiesa. Dostal se k dorážce na hranici brankoviště, i v tomto případě se blýskl Pohanka kvalitním zákrokem.

12:47
    Pohanka toho moc neviděl. Toho se pokusil využít od modré Hlinský, jehož nenápadná rána byla zastavena brankovou konstrukcí!

13:42
    Jung táhl přečíslení tři na jednoho. Jeho křižnou přihrávku v pádu zastavil couvající slovenský obránce.

14:25
    Češi jsou v posledních minutách jednoznačně lepším týmem. K vyrovnání jim chybí jak trochu větší přesnost při zakončení, tak trochu toho štěstí.

15:06
    Florýk se prohnal hostující obranou a vyslal přízemní střelu k protější tyči, kterou o pár centimetrů minul.

15:08
    Vyloučení v týmu Slovensko (Šlank – 2 min., podrážení).

15:48
    Hlinský školácky nezachytil vyhození soupeře a byla z toho obrovská šance Slováků. Kowalczyk tváří v tvář slovenskému útočníkovi uspěl.

16:31
    Další zahozená šance. Proti pohotovému zakončení jednoho z českých hráčů se znova zaskvěl Pohanka, který následně posunul svou bránu.

17:08

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty úvodní třetiny.

18:54
    Česko právě vstřelilo branku!
    Čechům se chvíli před úvodní sirénou podařilo srovnat! Po obrovské chybě hostující obrany Drančák zpoza brány nahrával osamocenému Lislerovi, jenž akci přivedl k dokonalosti nahrávkou na Adama VESELSKÉHO. Tomu stačilo trefit odkrytou klec. Asistence: Oskar Lisler, Samuel Drančák.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:17.

První třetina je za námi! Od desáté minuty v ní Češi naprosto dominovali, jenomže obrovské šance nevyužívali, a to i kvůli fantastickému výkonu brankáře Pohanky. Nakonec se naší šestnáctce podařilo chvíli před koncem alespoň srovnat, nicméně pokud bude pokračovat v dosavadním výkonu, tak to budou mít Slováci nesmírně obtížné.

20:01

20:27
    Češi se okamžitě přesunuli do útočného pásma, kde v současnosti kombinují.

20:56
    Maruna se dostal k odraženému kotouči a před bránou z otočky střílel. Kowalczyk byl pozorný.

21:22
    Nahození Hlinského od modré čáry bylo zablokováno. Nicméně Slováci na kotouči příliš dlouho nezůstali.

23:06
    Král rozjel rychlý kontr podél pravé strany. Probojoval se až k pravému kruhu, odkud hledal spoluhráče krosovou přihrávkou. K němu kotouč doputoval, zakončení se mu ovšem nevyvedlo ideálně.

24:22
    Češi jsou i na začátku druhé třetiny aktivnějším týmem. Slováci se do útočného pásma dostávají jen minimálně.

25:27
    Švecovu střelu na bližší tyč Pohanka vyrazil. Slováci kotouč vyvezli, domácí tak budou muset rozehrávat až od vlastní brány.

26:28
    Povedeným hitem byl zastaven na zadním mantinelu Florýk. Na druhou stranu jsou to stále hokejisté v bílých dresech, kteří hrají na kotouči.

27:36
    Hlinský v obranném pásmu namazal Ferancovi. Naštěstí se český bek zvládl zorientovat a zakončení soupeři znepříjemnil natolik, že Kowalczyk příliš práce neměl.

27:45
    Vyloučení v týmu Česko (Švec – 2 min., nedovolené bránění).

28:07
    Střela od modré čáry zaplavala do lapačky českého brankáře. Bude se vhazovat po levé ruce Kowalczyka.

28:19
    Tohle Slováci sehráli pohledně. Přes střed obranného pásma proletělo několik krosových nahrávek, což naprosto rozhodilo českou obranu. Následně Andrej TOMAŠEC čistým průstřelem skóroval. Asistence: Dario Lašš.

30:22
    Vyloučení v týmu Česko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Steklý.

Škoda, že se Curran nezorientoval rychleji. Slováci si na modré čáře nerozuměli, svou chybu ale dokázali včas napravit.

31:48
    Češi se podruhé v krátkém časovém úseku osvobozují. Vše napovídá tomu, že tentokrát oslabení přečkají.

32:22

32:39
    Ferancova střela z mezikruží byla zablokována. Odražený kotouč vzápětí český gólman pokryl.

32:53
    Kováč stál nikým nehlídaný před českou bránou. Domácí měli velké štěstí, že střelu od modré nedokázal tečovat.

34:02
    Tlačenici u mantinelu zastavil hvizd rozhodčího. Bude se vhazovat po pravé ruce Pohanky.

34:31
    Dělová rána Galvase od modré čáry skončila na zadním mantinelu. Tlak českého týmu pokračuje.

35:06
    Slováci vzešli ze skrumáže před svou svatyní vítězně, Pohanka včas pokryl kotouč.

35:53
    Kowalczyk nic neviděl, na nahození od modré tedy reagoval až na poslední chvíli. Nadvakrát neposedný puk zpacifikoval.

36:58
    Vyloučení v týmu Slovensko (Balázs – 2 min., nedovolené bránění).

37:13
    Rychlou kombinaci zakončoval z předbrankového prostoru jeden z českých hokejistů. Do střely mu na poslední chvíli sáhl obránce Slovenska.

38:03
    Český bek zazmatkoval na modré čáře, čehož se chopil Svrček a ujel podél pravého mantinelu. Následnou střelu vyrazil Kowalczyk do ochranné sítě.

38:50
    Pokus Florýka z levého kruhu pouze zapadl do náruče slovenského brankáře.

38:58

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:54
    Češi se nepřesnou přihrávkou vyhnali z útočného pásma, nic dalšího se už v této části nestane.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:02.

Druhá třetina nabídla o poznání vyrovnanější obraz hry. Šance jsme viděli na obou stranách, nicméně lepší produktivitu ukázali Slováci, kteří se zásluhou Tomašce znova posunuli do jednobrankového vedení.

40:01

40:26
    Pohanka vyrazil střelu od modré jen na brankoviště. Po puku se natahoval jeden z domácích hráčů, bohužel marně.

40:39
    K dorážce se tentokrát dostal Kos, jenže netrefil odražený kotouč. Češi začali závěrečnou třetinu ve velkém stylu.

41:40
    Domácí špatně střídali. Jeden ze Slováků jel sám na brankáře, v dobré příležitosti však minul prostor mezi třemi tyčemi.

43:09
    Drančák to udělal hezky. Probojoval se k mezikruží, odkud sice minul, avšak kotouč následně vybojoval zpátky pro svůj tým.

43:55
    Jungova přihrávka pouze proletěla brankovištěm, hrát mohou slovenští hokejisté.

45:48
    Češi zavřeli soupeře v útočném pásmu. Krátkou kombinaci zakončili střelou do lapačky slovenského brankáře.

46:42
    Fibigr to vzal na sebe, nicméně se mu přes trojici bránících hráčů projít nepodařilo.

47:32
    Veselský se pokusil tečovat nahození od spoluhráče. Nepodařilo se, kotouč proletěl až na zadní mantinel.

48:27
    Když se Češi dostanou do útočného pásma, většinou je jejich akce zakončena střelou. Bohužel si větší šance vytvořili jen v úvodu třetiny, od té doby si Pohanka připisuje spíše rutinní zákroky.

49:12
    Švecova nepřesná přihrávka vyhnala české mládežníky z útočného pásma, po delší době se k útočení dostanou také Slováci.

51:25
    Střelu od modré čáry Pohanka dobře viděl, kotouč následně vyrazil hokejkou na zadní mantinel.

52:00
    Chybuje se na obou stranách. Ani jednomu z týmů se nedaří nějak konstruktivněji rozehrát.

52:58
    Po ráně Junga se rozvlnila síť, bohužel jen ta boční. Slováci se poté osvobodili vyhozením do středního pásma.

53:48
    Svozil vybídl ke střele z hranice pravého kruhu Kubiesu, jehož pokus na bližší tyč Pohanka vyrazil. Slovenský gólman dnes předvádí excelentní výkon.

54:57
    Galnor se na modré čáře obtočil kolem své osy a nahrál soupeři do jasné gólovky. Ten samostatný únik neproměnil, a to hlavně proto, že při prvním pokusu promáchl. Další střela už neměla potřebné parametry.

55:33
    Češi to prolomili! Po sérii obrovských šancí se prosadil přesnou střelou k pravé tyči Ondřej KOS a srovnal stav dnešního utkání. Asistence: Tomáš Galvas.

56:20
    Českou šestnáctku vstřelená branka nabudila k ještě větší aktivitě. A je to pochopitelné, čekání na prodloužení by se nemuselo vyplatit.

57:25
    Galvas se prohnal skrz hostující obranu, a i když byl nepříjemně atakován soupeři, zvládl zakončit. Jak jeho pokus, tak následnou dorážku Pohanka zneškodnil.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:22
    Češi si vypracovali tlak v útočné třetině, nicméně ten skončil špatnou přihrávkou Kose.

59:30
    Zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před českým brankářem.

60:00

Šedesát minut základní hrací doby nerozhodlo, po tříminutové přestávce uvidíme pětiminutové prodloužení.

60:01

60:27
    Veselský se nacpal z ostrého úhlu před hostujícího brankáře, jehož se mu překonat nepodařilo.

61:22
    Lisler podklouzl před modrou čárou. Škoda, v opačném případě by se hnal do zajímavého kontru.

62:26
    Zielinski se prosmýkl kolem dvojice Slováků. Další šanci zastavil Pohanka, který je hlavním důvodem, proč vůbec duel šel do prodloužení.

63:33
    Je rozhodnuto, Češi dnes zaslouženě vítězí! Přesně v momentu, kdy přes výhled slovenského gólmana projel jeden z českých hokejistů. vypálil Ondřej KOS a ukončil prodloužení. Asistence: Maxmilian Curran, David Svozil.

Nejlepší hráči utkání:

Česko – Samuel Kowalczyk
    Slovensko – David Pohanka

Je dobojováno. Češi dnes byli lepším týmem, na vítězství se ale nesmírně natrápili. Fantastický Pohanka kryl jednu šanci za druhou a držel naděje slovenského výběru až do 56. minuty, kdy vyrovnal Kos. Stejný hokejista pak i rozhodl prodloužení.

Tohle je ode mne pro dnešek z Hodonína vše, děkuji za pozornost. (19:40:44)

Michal Hladký

Branky a nahrávky: 19. Veselský (Lisler, Drančák), 56. Kos (Galvas), 64. Kos (Curran, Svozil) – 4. Prokopovič (Barger), 29. Tomašec (Lašš)

Rozhodčí: Obadal – Kráľ, Vašíček