Augsburg – Wolfsburg 1:1 (kon.) | Bochum – Frankfurt 3:0 (kon.) | Leverkusen – Schalke 4:0 (kon.)
Mohuč – RB Lipsko 1:1 (kon.) | Dortmund – Bayern 2:2 (kon.)
VfL Bochum
3:0 (0:0)
Eintracht Frankfurt
Sobota 08.10.2022, 15:30 • Vonovia Ruhrstadion, Bochum • Německá Bundesliga • 9. kolo

V 9. kole německé nejvyšší soutěže se Bochum konečně dočkala zisku tří bodů, na domácí půdě přehrála Frankfurt poměrem 3:0. Na první gól ale diváci museli čekat až do 71. minuty, kdy se trefil hlavou po rohovém kopu Philipp Hofmann. Chvíli před vypršením devadesáti minut navíc přišla vlastní branka Evana Ndicky a v úplném závěru zpečetil výhru domácích parádní střelou dobře hrající Philipp Förster. Bochum sice zůstává poslední, ale svou ztrátu stáhla.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (17:29:01)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:9. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:10.

90+4

90+4
    Hosté ještě zahrozili v pokutovém území, ale přišel daleký odkop až na polovinu hrací plochy.

90+3
    Zápas se z obou stran už jen dohrává. Hosté budou hodně zklamaní, protože určitě pomýšleli na tři body.

90+1
    Bochum právě vstřelil branku!
    PHILIPP FÖRSTER korunuje svůj dnešní výborný výkon také brankou, takže už je jisté, že Bochum dnes bude úspěšná. Christopher Antwi-Adjei poslal do šestnáctky dlouhý aut, hostující obránci se na sebe jen dívali a prvně jmenovaný parádně zavěsil pod břevno. 3:0. Asistence: Christopher Antwi-Adjei.

90+1
    Přidávat se budou 4 minuty.

90
    Rozběhla se nám už 90. minuta dnešního utkání. Za chvíli se dozvíme, kolik minut bude sudí nastavovat.

87
    Domácí dnes úřadují ze standardních situací a teď se obrovsky přibližují k vítězství. Další parádní centr Philippa Förstera si srazil do branky EVAN NDICKA, který chtěl odehrávat do zámezí. Smolná chvíle pro stopera Frankfurtu. 2:0.

87
    Philipp Förster se snažil prostrčit míč do strany, ale rozhodčí si všiml, že Lucas Alario trefil míč rukou. Druhý jmenovaný ve druhém dějství skoro není vidět, naopak v tom prvním byl ústřední postavou.

85
    Christopher Antwi-Adjei se dočká vhazování autu na útočné polovině. Je zcela zřejmé, že spěchat nebude. Vše teď hraje domácímu mužstvu do karet.

84
    Erhan Mašović dokázal ve vápně přehlavičkovat důrazného ofenzivního hráče Frankfurtu. Bochum by si už co nejrychleji přála konec zápasu.

83
    Silvere Ganvoula se hned připomněl zakončením z úhlu, které by sice nemířilo mezi tři tyče, ale Kevin Trapp raději zakročil.

81
    Střídání v týmu VfL Bochum:
    ze hřiště odchází Gerrit Holtmann, přichází Jordi Osei-Tutu,
    ze hřiště odchází Philipp Hofmann, přichází Silvere Ganvoula.

80
    Dajči Kamada se jen chvíli radoval z vyrovnávacího gólu. Zakončoval sice na malém vápně, ale objevil se v ofsajdu.

80
    Philipp Förster ze své levačky vyslal další zajímavý centr, pro který si tentokrát došel Trapp.

78
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Faride Alidou,
    ze hřiště odchází Luca Pellegrini, přichází Christopher Lenz.

78
    Luca Pellegrini táhl další rychlý kontr, jenže domácí se stihli vrátit do své šestnáctky.

Daniel Fekets

Branky: 71. P. Hofmann (Förster), 87. Ndicka (vla.), 90+1. Förster (Antwi-Adjei)

Karty:   40. Zoller (BOC), 54. Orděc (BOC) – 57. Dina Ebimbe (FRN)

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Mašović, Orděc, Soares – Zoller (72. Antwi-Adjei), Osterhage (60. Stafylidis), Losilla (C), Förster, Holtmann (81. Osei-Tutu) – P. Hofmann (81. Ganvoula).
    Náhradníci: Esser – Oermann, Lampropoulos, Janko, Góralski.

Trenér: Thomas Letsch

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Jakić (46. Chandler), Tuta, Ndicka, Pellegrini (78. Lenz) – Dina Ebimbe, Sow (61. Rode) – Lindström (78. Alidou), M. Götze (61. Kamada), Borré – Alario.
    Náhradníci: Ramaj – Smolčić, Wenig, Knauff.

Trenér: Oliver Glasner

Rozhodčí: Martin Petersen