Almería – Rayo Vallecano 3:1 (kon.) | Atlético – Girona 2:1 (kon.) | Sevilla – Ath. Bilbao 1:1 (kon.)
Getafe – Real Madrid 0:1 (kon.)
UD Almería
3:1 (3:0)
Rayo Vallecano
Sobota 08.10.2022, 14:00 • Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería) • Španělská LaLiga • 8. kolo

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 22:12. (15:58:57)

Osm nastavených minut uplynulo a zápas končí! Almería překvapivě vítězí nad Vallecanem 3:1.

Lehce aktivněji vstoupili do zápasu hostujícího hráči, ale Trejovo zakončení se v úvodních minutách do branky nevešlo. Naopak hosté doslova darovali Almeríi vedení, když López namazal Embarbovi a celou akci završil gólem Lucas Robertone. Netrvalo to dlouho a po rohovém kopu zvýšil vedení domácího celku hlavičkou Srdjan Babić. Ještě do poločasu dokázali domác udeřit potřetí, když pohotové zakončil El Bilal Touré.

Po změně stran se dlouho hosté nemohli dostat do jediné šance. Až se závěrem utkání se tlak lehce zvyšoval. Snížení přišlo až deset minut před koncem, kdy se prosadil hlavou Alejandro Catena. Následně byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen domácí Adrián Embarba, ale ani toho hosté využít nedokázali.

90+8

90+7
    Nakonec mohl být ještě drama! Nejprve Bébé ze třiceti metrů napálil dělovkou břevno. Následně ještě zakončoval Falcao, ale tak svým obstřelem branku netrefil.

90+7
    Také Fernando s rozehrávkou od své branky dvakrát nespěchá. Tentokrát to ale domácímu brankáři prošlo.

90+6
    Obrana Almeríe pořád drží jako skála. Ntekův centr nebyl úspěšný a poté už přišel dlouhý odkop.

90+5
    Střídání v týmu UD Almería:
    ze hřiště odchází Houboulang Mendes, přichází Kaiky.

90+4
    Dlouhý nákop měl nají osamoceného Costu, který ale míč na hrací ploše neudržel. Domácí fotbalisté už se soustředí výhradně na obranu.

90+3
    López sice naservíroval povedený centr do vápna domácího celku, ale Falcao ani následně Bébé se prosadit nedokázali.

90+2
    Domácí hrají o čas. Nyní přišel faul De la Hoze, následně ale ještě pokračoval v akci Ramazani a vyfasoval žlutou kartu za zdržování.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase hned osm minut.

90
    Almería už je hodně zatažena před vlastním vápnem. Přes zhuštěný střed trávníku to budu mít hosté hodně těžké.

89
    Domácím se daří i v deseti držet soupeře dál od své branky. Vallecano nemá potřenou sílu dostat se k dramatizaci zápasu.

87
    Embarba inkasuje druhou žlutou kartu a musí předčasně trávník opustit. Nyní si nevšiml, že mu za zády proběhl soupeř a trefil ho kopačkou do oblasti hlavy.

86
    Střídání v týmu Rayo Vallecano:
    ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Randy Nteka.

85
    Hra se pořádně otevírá. Hosté se snaží ještě zápas zdramatizovat a zapomínají tak bránit. Nyní šel sám na Lópeze Eguaras, který ho ale překonat nedokázal. Navíc je následně pískán ofsajd.

84
    Embarba má stále dostatek sil. Rychlým sprintem však balon na hrací ploše nezastavit. Hosté se dostávají lehce k balonu v středu trávníku.

83
    Domácí se opět vrhli do útoku. Nadějnou spolupráci otevřel De la Hoz, který našel na pravé straně Costu. Střídající fotbalista ale získal jen rohový kop, po kterém přišel útočný faul.

Vít Schück

Branky: 9. Robertone (Embarba), 17. Babić (Embarba), 40. Touré (Melero) – 81. Catena (Palazón)

Karty:   67. S. Costa (ALM), 71. Embarba (ALM), 90+2. Ramazani (ALM) – 45+2. Salvi (VLL), 58. Valentín (VLL)   87. Embarba (ALM)

Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 22:12.
    UD Almería: Fernando – Mendes (90+5. Kaiky), Ely, Babić, Akieme – de la Hoz (C), Robertone (80. Ramazani) – Baptistão (66. S. Costa), Melero (66. A. Pozo), Embarba – Touré (79. Eguaras).
    Náhradníci: F. Pacheco – Sousa, Puigmal, Šviderský, Guedes, Portillo, Lázaro.

Rayo Vallecano: López – Balliu, Lejeune (46. Valentín), Catena, García – Palazón (86. Nteka), López, Ciss (46. Comesaña), Salvi (46. Falcao) – Trejo (C) (72. Bébé), Camello.
    Náhradníci: Dimitrievski – Saveljich, Mumin, J. Pozo, M. Hernández, Chavarria, Ma. Suárez.

Rozhodčí: González – Rodríguez, Bárcena