Minnesota – Chicago 4:1 (kon.) | Calgary – St. Louis 2:5 (kon.) | Arizona – NY Islanders 5:4 (kon.)
Boston – Columbus 4:2 (kon.) | Detroit – Ottawa 3:6 (kon.) | Edmonton – Anaheim 3:4 (kon.)
Detroit Red Wings
3:6 (2:2, 1:1, 0:3)
Ottawa Senators
Sobota 17.12.2022, 19:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

56:43
    Je tu velká šance Detroitu na případné drama. Dvě minuty za podrážení totiž dostal Drake Batherson a domácí budou hrát šest na čtyři.

51:41
    Přesilovka pro domácí tým, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Nick Holden.

47:02
    No a na trestnou lavici zamířil Michael Rasmussen s dvouminutovým trestem za podrážení.

39:27
    Tak ještě jedno vyloučení na straně Ottawy. U vlastního brankoviště se hákování dopustil Erik Brännström.

35:48
    Vyloučení na straně Detroitu. Ben Chiarot vyhodil puk přes mantinel a dostal dvě minuty za zdržování hry.

31:46
    Vzápětí hosté nezvládli střídání a hráli v pěti! To znamená, že Detroit bude teď hrát 48 vteřin v pěti proti třem. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů odsedí Brady Tkachuk.

30:34
    Hostující Erik Brännström následně vyhodil puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry. Přesilovka pro Detroit.

22:47
    Hraje se docela v tvrdém duchu a je tu další vyloučení. Nyní na straně Ottawy a dvě minuty za vražení na hrazení dostal Mark Kastelic.

20:26
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Ben Chiarot.

18:54
    Ottawa bude navíc hrát další přesilovku, neboť dvě minuty za krosček dostal Dylan Larkin.

17:53
    Už se pískalo a na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za držení zamířil Joseph Veleno.

09:13
    Už se pískalo a dvě minuty za držení dostal Derick Brassard.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Veleno (Kubalík, E. Söderblom), 15. Erne (Walman, P. Suter), 33. Hronek (Perron, Raymond) – 13. Batherson (DeBrincat, Pinto), 19. Chabot (DeBrincat, B. Tkachuk), 22. Batherson (B. Tkachuk, DeBrincat), 49. Giroux, 53. Motte (Kelly), 57. Watson (Giroux)

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Walman, Oesterle, Määttä – Raymond, Larkin (C), Copp (A) – Perron, Rasmussen, Berggren – Sundqvist, P. Suter, Erne – Kubalík, Veleno, E. Söderblom.
    Trenér: Derek Lalonde

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Zajcev, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Giroux (A), Brassard, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Watson, Kastelic, Motte – Gambrell, Chartier, Kelly.
    Trenér: D. J. Smith

Rozhodčí: StLaurent, Dwyer – Fournier, Cormier

Diváci: 19 515