AZ Havířov
1:6 (0:4, 1:0, 0:2)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 17.12.2022, 14:00Liga juniorů • 5. kolo

Hosté ze Salzburgu vyhrávají v Havířově vysoko 6:1, o jejich vítězství nebylo od začátku utkání pochyb. V první třetině nasázeli 4 rychlé góly, poté už hráli jen to, co potřebovali. Domácí borci snížili na rozdíl tří branek, však když bylo potřeba, tak hosté opět zařadili vyšší rychlostní stupeň a dvěma góly zapsali konečný stav 6:1. (16:03:17)

59:23
    Lazár obětavě vyhazuje.

58:45
    Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

58:24
    Dobrý zákrok Michalíka proti dorážce jednoho z Rakušanů.

58:06
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Siekierka – 2 min., sekání.

57:31
    Havířovské zakázané uvolnění.

56:27
    Třetí třetina je tvrdá a nervózní, nyní dva hity tělem havířovského Brančíka.

56:05
    Icing hostujícího týmu.

55:50
    Střelu domácího Valoucha od modré gólman vyráží.

55:22
    Salzburg právě vstřelil branku! PHILIP ZIESCHE se zmocnil kotouče mezi kruhy, střela mu moc nesedla, Michalík si na ni sáhl lapačkou, však propadla mu za jeho záda. Asistence: Vasily Zelenov, Daniel Assavolyuk

54:53
    Salzburg právě vstřelil branku! Hosté na nakonec přeci jen dočkali a svou početní výhodu využívají, šikovnou střelou se prosadil MAXIMILIAN DULLER. Asistence: Daniel Assavolyuk, Lars Bosecker.

54:45
    Z velkého úhlu to zkusil Vinzens, však minul.

53:49
    Siekierka vyváží kotouč a dává svým spoluhráčům chvíli oddechu.

53:41
    Plevka – 2 min., vražení na hrazení.

53:41
    Utkání je teď zbytečně tvrdé a nervózní, schyluje se k nějaké větší potyčce.

52:42
    Opět se hosté osvobozují, domácí v této početní výhodě stále vyhlížejí svou první střelu.

52:01
    Hosté vyhazují.

51:46
    Havířov je zatím celou přesilovku v pásmu, leč zatím nevystřelil.

51:12
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg:
    Duller – 2 min., krosček.

50:22
    Tentokrát je tady zakázané uvolnění domácího týmu.

49:30
    A do třetice se havířovští dobře brání a kotouč posílají za hostující branku.

48:50
    Havířov se opět osvobozuje, stihne vystřídat.

48:30
    Middleton vyhazuje

48:12
    Lajoš – 2 min., krosček.

47:40
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, který viditelně hraje to, co potřebuje.

46:53
    Ungr hned po příchodu z trestné lavice pálil nad.

46:21
    Havířovští vyhazují.

46:02
    A nyní se zaskvěl Michalík, rychlou střelu z mezikruží efektně a také efektivně lapil lapačkou.

45:40
    Dvě střely hráčů Salzburgu, však obě naštěstí pro domácí míří vedle.

44:42
    Havířov vyhazuje až za hostující bránu.

44:37
    Ungr – 2 min., krosček.

44:00
    Hosté vyvážejí puk na svých holích až za domácí bránu.

43:33

42:59
    Urbančík z pravého kruhu mířil jen do boční sítě.

42:04
    Kirchebner – 2 min., hrubost.

42:00
    Hezky prokličkoval Assavolyuk, střílel z levého kruhu, však Michalík byl pozorný.

41:24
    Michalík kryje a drží nahození ze středního pásma, hosté "vybojovali" vhazování.

41:03
    Rodící se přečíslení dvou na jednoho nevyřešil dobře domácí Siekierka, nepřihrál přesně.

40:24
    Přerušena hra, jeden z domácích hráčů leží s bolestivou grimasou.

40:01

Obraz hry byl ve druhé části podobní jako v té první, jen s tím rozdílem, že hosté ji odehráli na půl plynu, i díky tomu dovolili domácím snížit na rozdíl tří branek. Třetí část začne přibližně v 15:30

40:00

39:04
    A další střela havířovských, který se nyní trochu zlepšili, tentokráte z mezikruží pálil Ungr.

38:43
    Střelu havířovského Valoucha, která však moc nebezpečná nebyla, má hostující Lamp ve své lapačce.

37:54
    Zblokovaná střela havířovského Plevky z mezikruží.

37:47
    Třetí postavení mimo hru Rakušanů v rozmezí několika desítek vteřin.

36:50
    Střela hostujícího Hupacha nenašla bránu, letěla nad.

36:19
    A ještě jeden...

36:10
    Ofsajd hostujícího týmu.

35:22
    Dobrý zákrok Michalíka, který dal betony k sobě a zlikvidoval protečovanou přihrávku, který mířila za jeho záda.

34:13
    Havířov právě vstřelil branku! Domácí se dočkali, střelu jednoho z hráčů brankář Salzburgu jen ztlumil svou levou rukou, však kotouč jen tak tak doskákal za brankovou čáru. Auto branky: JAKUB URBANČÍK. Asistence: Lukáš Lajoš, Jakub Plevka

33:30
    Slabá střela Ziescheho od modré byla zblokována.

32:53
    Siekierka – 2 min., podrážení.

32:15
    Havířovští se nemohou usadit v pásmu.

30:35
    Hosté se osvobozují, stihli i vystřelit, leč bránu netrefili.

30:02
    Domácí se nepřesnou přihrávkou sami připravují o útočné pásmo.

29:27
    Hosté se hned po buly osvobozují.

29:22
    Weber – 5 min., vražení na hrazení.

28:15
    Sumpf sám před Michalíkem, přízemní střelu nad ledem pokryl havířovský brankář hbitým rozklekem.

27:17
    Hostující brankář ve druhé třetině zatím nezasahoval.

26:30
    A další zákrok Michalíka, ten jich má za 6 a půl minuty druhé třetiny již dobrých 8.

25:40
    Pálí Sumpf, Michalík vyráží pravým betonem.

25:12
    Slezané vyhazují.

24:52
    A další dva zákroky havířovského brankáře.

24:30
    Zákrok Michalíka, vhazuje se po jeho pravé ruce.

24:20
    Střela Ziescheho z mezikruží končí vedle.

23:43
    Middleton – 2 min., podrážení.

23:02
    Střela zápěstím od modré, autorem byl Bílek. Nenašla však bránu, skončila těsně vedle.

21:37
    Sám před Michalíkem byl hostující Sumpf, zatím asi nejlepší hráč utkání, však nevyslal dokonalou střelu, i proto, že kotouč mu v rozhodujícím okamžiku trochu sjel z čepele.

21:05
    První zákrok havířovského Michalíka, lapil střelu od modré.

20:01
    Střídání v týmu AZ Havířov:
    ze hřiště odchází Smolka, přichází Michalík.

20:01

Během první přestávky se rozcvičuje náhradní domácí gólman, tak uvidíme, zda v havířovské bráně dojde ke změně.

První část hry ukázala obrovský rozdíl ve kvalitě obou celků, kočka a myš, dalo by se říct. Troufám si odhadnout, že zbytek utkání už nebude o tom, zda Havířov sníží, jako spíše o tom, na kolika vstřelených gólech se hosté zastaví. Druhá třetina začne přibližně ve 14:42.

20:00

19:00
    Drtivá část úvodní třetiny se hraje v havířovském obranném pásmu.

17:50
    Salzburg právě vstřelil branku! Rychlý kontr Rakušanů, přihrávka z levého křídla před bránu, kde z bezprostřední blízkosti zakončil DENIS SIMEK. Asistence: Noah Samanski, Maximilian Duller.

17:00
    Agilní Sumpf teď pěkně objel domácí bránu, však nezakončil.

16:20
    Kotouč opustil ledovou plochu, bude se vhazovat v hostujícím obranném pásmu.

15:24
    Střela jednoho z hostujících hráčů od modré, na havířovském brankovišti ještě hráči v modrém, čili hráči Salzburgu, dvakrát nepříjemně doráželi.

14:27
    Spíše nahození jednoho z hostujících obránců od modré, však Smolka raději přidržel kotouč v lapačce.

13:52
    Střela Sumpfa, gólman Smolka ji pokryl, bude se vhazovat po jeho pravici.

12:48
    Pěkná střela hostujícího Samanskiho míří nad levý růžek domácí brány.

12:34

11:28
    Další dva zákroky domácího gólmana Smolky.

10:50
    Salzburg hraje s ohromnou lehkostí, je viděl rozdíl v kvalitě obou celků.

9:43
    Domácí si berou oddechový čas...

9:43
    Salzburg právě vstřelil branku! Gólman Smolka ještě zlikvidoval samostatný únik jednoho z hostujících hráčů, však na dorážku z bezprostřední blízkosti byl krátký. Autor branky BENEDIKT BÜRGELT. Asistence: Maxmilian Mackner, Jakob Weber.

8:30
    Salzburg právě vstřelil branku! Hosté, udrželi pásmo i poté, co už byl Havířov v plném počtu, střelu z levého křídla propasíroval pod pravou ruku brankáře JULIUS SUMPF. Asistence: Vasily Zelenov, Lars Bosecker

8:04
    Schovaná střela Ziescheho letí nad.

7:16
    V oslabení ujel havířovský Lipka, řítil se prakticky sám na gólmana, však byl obtěžován dojíždějícími beky, zakončil vedle brány.,

6:48
    Střela hostujícího Simka od modré.

6:13
    Mikula – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

4:24
    Po tvrdém, ale čistém zákroku se těžce zvedá z ledu havířovský Middleton.

2:31
    Salzburg právě vstřelil branku! Hostující hráči nyní téměř minutu drželi útočné pásmo, gól nakonec vstřelil DANIEL ASSAVOLYUK. Asistence: Philip Ziesche, Vasily Zelenov

1:18
    První střela na bránu, má ji na svědomí havířovský Siekierka, první zákrok hostujícího gólmana.

0:18
    Do první šance zápasu se dostával domácí Middleton, však rakouský bek mu na poslední chvíli uzmul kotouč.

00:01

Oba celky jsou již na ledové ploše, utkání za malou chvíli začne.

Led havířovské Gascontrol Arény ještě žehlí rolba, oba týmy za chvíli vstoupí na ledovou plochu...

AZ Havířov: Smolka (Michalík) – Bílek (A), Valouch, Wlodara, Maršálek, Brančík, Lazár – Urbančík (C), Lipka, Jelének, Mikula, Ungr, Lajoš, Plevka, Siekierka, Middleton, Makovec (A), Pohl, David

EC Red Bull Salzburg: Lamp (Ankirchner) – Weber, Kirchebner, Bosecker, Gruber, Duller – Simek, Mackner, Assavolyuk, Samanski, Vinzens, Ziesche, Sumpf, Zelenov, Burgelt, Hupach

Rozhodčí: Michal Vengřín, Filip Návrat.

V tomto duelu bude papírový favorit jasný, a to celek rakouského Salzburgu. I přesto se ale může Havířov na tohoto soka vytáhnout a nabídnout tak hezkou sobotní podívanou.

EC Red Bull Salzburg je v západní skupině Ligy juniorů na třetím místě. Na kontě má 41 bodů, stejně jako druhá Slavia Praha. Na lídra západní skupiny České Budějovice ztrácejí rakouští mladíci 6 bodů. Na kontě mají ale nejvíce utkání z celé ligy, a to již 26 duelů.

AZ Havířov je v tabulce východní skupiny na předposledním místě, ale herně se zvedl a už atakuje vyšší příčky. Sice to v posledním utkání proti Vsetínu nevyšlo, ale i tak je tříbodová ztráta na čtvrtý Vsetín hratelná. Na druhou stranu na poslední Šumperk má AZet náskok jen bod.

Hezké sobotní odpoledne z Havířova. Pokud máte v předvánočním shonu chuť si chvíli vydechnout, nabízím dnešní utkání Ligy juniorů mezi AZ Havířov a EC Red Bull Salzburg. Pokud už nemůžete být na stadionu osobně, je toto způsob, jak sledovat svůj oblíbený klub.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Lukáš Jandora

Branky a nahrávky: 35. Urbančík (Lajoš, Plevka) – 3. Assavolyuk (Ziesche, Zelenov), 9. Sumpf (Zelenov, Bosecker), 10. Burgelt (Mackner, Weber), 18. Simek (Samanski, Duller), 55. Duller (Assavolyuk, Bosecker), 56. Ziesche (Zelenov, Assavolyuk)

AZ Havířov: Smolka (21. Michalík) – Bílek (A), Valouch, Wlodara, Maršálek, Brančík, Lazár – Urbančík (C), Lipka, Jelének, Mikula, Ungr, Lajoš, Plevka, Siekierka, Middleton, Makovec (A), Pohl, David
    Trenér: Jan Křivohlávek

Trenér: Andrei Lavrov

Rozhodčí: Michal Vengřín, Filip Návrat