Olomouc – Sparta 4:5 (kon.) | Letňany – PRO Select SK 12:1 (kon.) | Nitra – Motor ČB 9:5 (kon.)
HC Slovan – Třinec 4:6 (kon.) | Sparta – HC Slovan 13:6 (kon.) | PRO Select SK – Motor ČB 0:3 (kon.)
Olomouc – Třinec 3:2 (kon.) | Letňany – Nitra 9:1 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:2, 0:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 17.12.2022, 18:45 • Sportovní hala FORTUNA, Praha - Holešovice • O Vánoční puk 2022 (5. třídy) • Čtvrtfinále

Čtvrtfinále musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých nakonec poměrem 2:1 uspěli domácí z Olomouce a stávají se tak postupujícími! Naopak Oceláře může mrzet, že ztratili svůj pěkný náskok.

Díky za pozornost. (20:04:43)

44:59
    Třetí třetina končí za nerozhodného stavu 2:2 a základní hrací doba tak o postupujícím z tohoto čtvrtfinále nerozhodla.

44:10
    Oddechový čas pro tým HC Oceláři Třinec.

43:00
    Další samostatný únik Olomouce a puk končí jen těsně mimo! Třinec je teď viditelně rozhozený.

42:35
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc nakonec využívá jedné z mnoha svých šancí a srovnává na 2:2! V samostatném úniku na nic nečekal DOMINIK SATKE a zakončuje přesně na vzdálenější tyč. Bez asistence.

41:50
    Dobrá pozice pro domácí, jejich zakončení ale neprošlo třineckým blokem.

39:49
    Olomouc zakončuje ze všech pozic a snaží se ze svých šancí vydolovat maximum.

38:59
    Třinec se dostal do mnoha šancí, nepodařilo se mu ale trefit bránu a stále tak platí jeho vedení 2:1.

36:20
    Olomouc v této třetině zatím dominuje, třinecký brankář je ale na svém místě a drží svůj tým.

35:59
    Skvělé dva zákroky brankáře Ocelářů.

35:05
    Obrovská šance Olomouce, která zůstala nevyužita! Jeden z domácích jel sám na třineckého brankáře a byť si jej i položil, puk mu při zakončení ujel a srovnání se tak nekoná.

34:10
    Puk končí na střídačce Olomouce a vhazuje se tak u obranného pásma domácích.

33:50
    Hraje se teď spíše takticky a moc střel na branku nevidíme.

32:05
    Třinec ve slibné šanci, k zakončení se však nedostal.

31:10
    Na hřišti se přiostřuje a rozhodčí odvádí oba provinilce na trestnou lavici.

30:35
    Olomouc se od začátku třetí třetiny snaží o vyrovnání náskoku soupeře, ale v útoku jsou momentálně Oceláři.

30:01

30:00

28:59
    Při přečíslení Olomouce se jednomu ze zakončujících hráčů zamotal puk pod brusle a nic z toho tak není.

27:10
    Domácí se snaží srovnat skóre tohoto utkání, Třinec jim to ale zatím nedovoluje.

26:20
    Ti jsou také zastaveni – je pískán ofsajd.

26:15
    Útočná akce Olomouce byla zastavena a dopředu míří Oceláři.

25:50
    Další šance Třince, olomoucký brankář kryje.

24:10
    Dobrý pokus Třince skončil jen těsně vedle tyče olomoucké brány.

23:00
    Třinec se snaží probojovat do útočného pásma, je ale zastaven u mantinelu a puk si znovu berou domácí.

20:50
    Ve druhé periodě jsou zatím na puku víc hokejisté Olomouce, zatím z toho ale gól nevytěžili.

20:10
    Další dvě střely Olomouce a další zákroky pro třineckého brankáře.

18:59
    Po delší době v útoku také Oceláři, domácí obránci si ale s tímto pokusem poradili.

18:05
    Hra se poslední minuty odehrává podél mantinelů v obranném pásmu Třince.

17:10
    Střelecký pokus si připisuje také Olomouc. Tahle střela ale byla pro třineckého brankáře lahůdkou.

16:05
    Jakub Blaha – 2 min., podrážení.

15:30
    Třinec do druhé třetiny vstoupil velmi aktivně a okamžitě atakuje bránu soupeře.

15:01

15:00

14:59
    První třetina končí v obranném pásmu Olomouce.

14:30
    Dobrý zákrok třineckého brankáře hatí olomouckou šanci!

13:59
    Hra je poslední minuty nahoru dolů a oba týmy se snaží najít skulinku v obraně soupeře.

13:30
    A Olomouc se v této třetině přece jen prosazuje! Nahození jednoho z útočníků propadlo mezi betonem a tyčí třinecké brány a je tak sníženo! Autorem branky je SEBASTIÁN FOJTÍK. Asistence: Jan Klacl.

10:01
    Na druhé straně nebezpečně útočí Třinec, olomoucký brankář však střelu viděl a kryje.

09:30
    Souboj u modré čáry vyhráli hokejisté Olomouce a snažili se ohrozit třineckou branku. Bohužel pro ně ale marně.

06:59
    Olomoucký Buchbauer se dobře probíjel do slibné šance, byl však zastaven posledním hráčem, který mu stál v cestě.

05:30
    Třinec právě vstřelil branku!
    Ve skrumáži před olomouckou brankou se jako první zorientoval MATĚJ STONAVSKÝ a zvyšuje tak na 2:0 pro Třinec! Asistence: Oto Chytil.

05:10
    Další ohrožení své brány Třinec nedovolil a otáčí hru.

04:10
    První rána domácích proletěla těsně kolem tyče třinecké brány.

03:37
    Na hřišti teď probíhá souboj o puk, který vyhrává Olomouc a vyráží vstříc svému prvnímu střeleckému pokusu.

02:55
    Olomouc měla k dispozici přesilovou hru, nedostala se ale k žádné střele a Třinec tak stále vede.

01:00
    Marek Promny – 2 min., sekání.

00:45
    A nedlouho potom, co Třinečtí poprvé prověřili domácího brankáře, už otevírají skóre tohoto utkání! Z předbrankového prostoru se prosazuje zcela osamocený MATĚJ STONAVSKÝ. Asistence: Matyáš Král.

00:10
    Olomoucký brankář si sáhl na první střelu tohoto zápasu.

00:01

HC Olomouc do turnaje vstoupila dobře a v prvním zápase přehrála Nitru 3:1. Pak ale přišly porážky 4:6 s Českými Budějovicemi a 4:5 s domácí Spartou a Olomouc tak do čtvrtfinále postoupila ze druhého místa skupiny A.

Třinec naopak schytal dvě porážky hned na začátku turnaje, ale v posledním duelu základní části si zlepšil náladu, když přetlačil Slovan Bratislavu poměrem 6:4.

Zdravím všechny příznivce dobrého předvánočního hokeje a vítám Vás u čtvrtfinálového zápasu O vánoční puk mezi Olomoucí a třineckými Oceláři!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Martina Schoupalová

Branky a nahrávky: 14. Fojtík (Klacl), 43. Satke – 1. Stonavský (Král), 6. Stonavský (Chytil)

HC Olomouc: Absolon, Buchbauer, Dobeš, Fizel, Fojtík, Frais, Furiš, Jarmar, Klacl, Koupilová, Krajíček, Látal, Satke, Sedláček, Smižanský, Souček, Švestka, Vysoudil
    HC Oceláři Třinec: Korabík, Barila, Cieslar, Blaha, Chovanec, Chytil, Ignačák, Chovancová, Stonavský, Gorný, Král, Czudek, Pavelka, Promny, Gančarčík, Nečeda, Cvik