Marseille – Remeš 2:1 (kon.) | PSG – Lorient 0:0 (kon.)
Olympique Marseille
2:1 (1:1)
Stade de Reims
Sobota 12.08.2023, 17:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 1. kolo

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 10:10. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 7:15. (19:03:24)

Druhá půle už nebyla na šance a aktivitu obou mužstev tak bohatá, o vítězi se v ní ale rozhodlo. V 73. minutě dokázali domácí využít zaváhání hostující obrany a vstřelit druhý a nakonec i vítězný gól, svůj těsný náskok si na rozdíl od protivníka dokázali uhájit až do konce. Hodně ubojované vítězství, ale o to více cenné.

90+9

90+8
    Vypadá to pro Reims už hodně špatně, osm nastavených minut bude brzy pryč.

90+6
    Domácí mohli šetřit čas s rozehrávkou, Matteo Guendouzi však trochu zvláštní rozehrávkou poslal míč k bráně soupeře.

90+5
    Velká skrumáž před bránou Marseille po rohovém kopu, míč se dostal ven z vápna a střelou bez přípravy se pokoušel skórovat jeden z hráčů Reims, mířil však příliš vysoko nad.

90+3
    Nyní jejich snahu zastavuje ofsajd.

90+2
    Hosté se snaží dotáhnout manko, avšak naráží na pevnou obranu soupeře.

90+1
    A je to rovnou osm minut.

90
    Marseille opět takticky zdržuje, uvidíme, kolik minut hlavní arbitr nastaví.

89
    Amín Harít se snažil rychle doběhnout přetažený centr, to se mu nepovedlo a hosté budou pokračovat autovým vhazováním.

87
    A ani vzápětí nebylo Reims úspěšné, Džunja Itó tečoval balón pravačkou mimo tři tyče.

87
    Domácí obrana teď dobře zapracovala a odvrátila nebezpečný atak hostů.

85
    Jordan Veretout se snažil projít skrz dva protihráče, míč si ale příliš ukopl a odehrál jej za postranní lajnu.

83
    Střídání v týmu Olympique Marseille:
    ze hřiště odchází Vitinha, přichází Amín Harít.

83
    ze hřiště odchází Azzáedín Únáhí, přichází Matteo Guendouzi.

82
    Domácí málem své vedení navýšili, Vitinha hezky patičkou přihrál za sebe, kde stál jeden z jeho spoluhráčů, který však následně zblízka pálil vysoko nad bránu.