Freiburg – Dortmund 2:4 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Hoffenheim 1:3 (kon.) | Mohuč – Stuttgart 1:3 (kon.)
RB Lipsko – Augsburg 3:0 (kon.) | Wolfsburg – Union Berlín 2:1 (kon.) | Bochum – Frankfurt 1:1 (kon.)
SC Freiburg
2:4 (2:1)
Borussia Dortmund
Sobota 16.09.2023, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 4. kola německé Bundesligy, v němž SC FREIBURG přivítá na svém stadionu BORUSSII DORTMUND.

SC FREIBURG
    Pátý nejlepší klub minulé bundesligové sezóny vstoupil do nového ligového ročníku velice dobře. V prvním kole dokázal vyhrát na hřišti Hoffenheimu, kdy hned v první půli si hosté dokázali vypracovat dvoubrankový náskok, který pak domácí dokázali již pouze korigovat na konečných 1:2 (z pohledu TSG). Ve druhém kole se pak Freiburg poprvé představil před svými fanoušky a znovu z toho byla výhra, tentokrát nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, nad Werderem Brémy. O výhře rozhodli domácí až v šesté nastavené minutě zápasu, kdy už utkání směřovalo k bezbrankové remíze. Těžký direkt ale zasadil Freiburgu v posledním kole Stuttgart, který také začal nový ročník velice dobře. Freiburg prohrál na hřišti VfB vysoko 0:5, když již po necelých dvaceti minutách zápasu prohrál 0:3 a bylo v podstatě po zápase...

BORUSSIA DORTMUND
    Vicemistr minulé sezóny nepředvádí zatím nijak dominantní výkony. V prvním kole urvala Borussia těsnou výhru 1:0 nad Kolínem, kterou zajistil svou trefou až v 88. minutě Donyell Malen. V dalších dvou kolech pak již Borussia nevyhrála. Nejprve vydřela remízu 1:1 v Bohumi (prosadil se opět Malen) a poté, v posledním kole, ztratila body v domácím utkání s nováčkem z Heidenheimu. Do zápasu sice domácí doslova vlétli, kdy již v 15. minutě vedli 2:0, po přestávce se ale hosté osmělili a díky brankám Erena Dinkciho a Tima Kleidiensta urvali své vůbec historiky první prvoligové body!

SC Freiburg: Atubolu – Gulde, Ginter, Lienhart, Kübler – Eggestein, Höfler – Doan, Höler, Sallai – Gregoritsch.
    Náhradníci: F. Müller – Grifo, Schmidt, Adamu, Makengo, M. Philipp, Röhl, Sildillia, Weißhaupt.
    Trenér: C. Streich

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Binsibajní – Sabitzer, Can, Brandt – Malen, Haller, Adeyemi.
    Náhradníci: Meyer – M. Wolf, Reus, Bynoe-Gittens, Füllkrug, Özcan, Süle, Moukoko, F. Nmecha.
    Trenér: E. Terzić

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Unger.

1

2
    Freiburg to zkouší dlouhým nákopem dopředu, je z toho autové vhazování pro domácí.

3
    První rohový kop v zápase vybojovali domácí, rozehrávat budou z pravé strany.

4
    Ricu Doan (Freiburg) poslal centr z pravé strany do vápna, tam se dostal k hlavičce Maximilian Eggestein, který ale nedokázal dát míči nějakou razanci, Kobel v pohodě chytá.

5
    Karim Adeyemi (Dortmund) šel pravé strany do vápna, tam upadl, po souboji s bránícím hráčem, není to faul.

6
    Borussia ale získává roh, takže také hosté získávají možnost zahrozit.

7
    Julian Brandt (Dortmund) poslal míč do vápna, tam si seběhl Rámí Binsibajní, jenž míč zasáhl, ale poslal ho pouze vedle branky Freiburgu.

8
    Freiburg má další roh, opět ho z pravé strany rozehrává Ricu Doan, jehož pas odvrací bránící hráč na bližší tyči.

10
    Borussia s míčem na útočné polovině, Julian Ryerson posílá pas k vápnu, hosté zahrozili, bránící Nicolas Höfler nasměroval míč raději na roh.

11
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Nakonec z toho byly tři rohové kopy hostů za sebou, první rozehraný na krátko, druhý již tradičně centr do vápna, s oběma rohy si domácí dokázali poradit. Ten třetí však již Julian Brandt dokázal poslat na vzdálenější tyč, kde si bránící Lienhart nepohlídal MATSE HUMMELSE, který ve stoje, hlavou, celkem v klidu poslal míč do branky.

13
    Odkop od branky Freiburgu, míč letí až na polovinu hostů, kde o něj oba týmy svádí souboje.

14
    A vše končí až útočným faulem Rolanda Sallaie, takže míč pro hosty.

16
    Borussia zatím předvádí velmi sebevědomý výkon, hosté se nikam neženou, ale nedělají chyby, hrají velice kvalitní fotbal.

17
    Naproti tomu Freiburg se snaží, dostává se do blízkosti vápna Borussie, ale tam naráží na pevnou defenzivu.

18
    Centr Maximiliane Eggesteina (Freiburg), z levé strany, míč odvrací obránce Borussie do autu.

19
    Karim Adeyemi (Dortmund) kulhá, po jednom ze soubojů na útočné polovině, ale pokračuje v zápase.

20
    Autové vhazování hostů, z levé strany, na polovině soupeře... hosté se udrželi na míči, právě Karim Adeyemi šel do souboje s obráncem, ale neuspěl, je z toho odkop od branky domácích.

21
    Roland Sallai (Freiburg) vybojoval roh pro svůj tým, domácí rozehrávají z pravé strany, konkrétně Doan.

22
    Ricu Doan (Freiburg) si zopakoval roh z pravé strany, levonohý záložník poslal centr na bližší tyč, kde nepřesně hlavičkuje Manuel Gulde.

24
    Marcel Sabitzer (Dortmund) zastavil svůj postup po levém křídle, poslal míč na střed, odkud to ze střední vzdálenosti zkusil Brandt, nepřesně.

25
    Jeden z domácích hráčů sedí na trávníku a nechává si ošetřit lýtko pravé nohy, vypadá to na Michaela Gregoritsche.

27
    Michael Gregoritsch (Freiburg) opět na trávníku a vypadá to, že zápas pro něho skončil.

28
    Střídání v týmu SC Freiburg:
    ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Vincenzo Grifo.

30
    Rozehrávka od branky Freiburgu, obraz hry je stále stejný, domácí se sice snaží, ale Dortmund je nepouští do šance.

31
    Philipp Lienhart (Freiburg) napálil míč, střelou zpoza vápna, pouze do tyče! Ale byla to parádní střela!

32
    Gregor Kobel (Dortmund) hodně zariskoval před dotírajícím Hölerem, kterému udělal před vlastní brankou kličku a pak jen tak tak, že odehrál míč do bezpečí.

33
    Dortmund vyčkává u půlící čáry a čeká na to, co předvede soupeř.

34
    Nico Schlotterbeck (Dortmund) potáhl míč, poté zkusil vysunout za vracející se obranu Freiburgu Hallera, k němuž se ale míč nedostal.

35
    Lukas Kübler (Freiburg) pokazil přihrávku na útočné polovině, byl z toho rychlý brejk hostů, zakončený pádem Hallera ve vápně, ale vše bylo v souladu.

36
    Julian Ryerson (Dortmund) si bere míč, aby mohl vhazovat z pravé strany, na své polovině.

37
    Freiburg má převahu ve statistice držení míče, ale to je domácím zatím málo platné, když prohrávají o gól.

38
    Vincenzo Grifo (Freiburg) obešel dva protihráče, na levé straně, pak ale hodně nepřesně odcentroval do vápna soupeře.

39
    Roland Sallai (Freiburg) si naběhl na pas do vápna, hlavou dokázal i míč zasáhnout, ale byl to slabý pokus, navíc přímo do náruče gólmana Kobela.

40
    Je před námi poslední pětiminutovka první půle, hosté stále drží těsné vedení, byť domácí nebyli daleko od vyrovnání.

41
    Nepřesným pasem na pravou stranu končí útočná akce hostů, míč tak získávají domácí.

42
    Bránící Julian Ryerson (Dortmund) odehrál míč do autu, domácí tak zůstanou na útočné polovině.

43
    Volný kop Freiburgu, míč letí do vápna z kopačky Grifa, Roland Sallai se po míči natahoval, ale nedosáhl na něj.

44
    Gregor Kobel (Dortmund) má míč ve svých rukavicích a nespěchá s výkopem, diváci pískají.

45
    Volný kop pro Borussii, dokáží hosté ještě navýšit své vedení?

45
    Julian Brandt (Dortmund) rozehrál, domácí se ubránili za cenu rohového kopu.

45+1
    Julian Brandt (Dortmund) rozehrával tři rohové kopy, při tom druhém byla ve hře i penalta pro Borussii, po zásahu bránícího Küblera, ale po rychlé konzultaci nechává sudí hrát dál.

45+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

45+2
    Freiburg právě vstřelil branku!
    Vincenzo Grifo (Freiburg) odcentroval z levé strany do vápna Borussie, tam pozdě bránící Hummels dostoupil LUCASE HÖLERA, který hlavou srovnává stav zápasu.

45+4
    Rámí Binsibajní (Dortmund) fauluje na své polovině, míč pro Freiburg.

45+6
    Ještě je tu volný kop pro domácí, nedaleko vápna, z pravé stranny.

45+7
    Tak to je skvělý závěr poločasu pro domácí! A opět je u toho Grifo, který se dostal na trávník až v průběhu poločasu, po zranění Gregoritsche. Tentokrát odcentroval z pravé strany a znovu to byl milimetrově přesný centr, který dopadl na hlavu NICOLASE HÖFLERA. Ten vyskočil nejvýše ze všech a hlavou poslal míč do branky.

45+7

První poločas nabídl tři branky, kdy nejprve se, již v 11. minutě, dostali do vedení hosté, když si domácí obrana nepohlídala Hummelse. Paradoxně tentýž hráč pak v závěru poločasu neuhlídal Hölera, který pak také hlavou vstřelil branku. Závěr poločasu jednoznačně patřil domácím a hosté se již viděli v šatně, nicméně již po nastavené pětiminutovce se dokázali ještě prosadit domácí, jmenovitě Höfler, který také zužitkoval parádní centr Grifa.

Druhý poločas začne přibližně v 16:37.

46

46
    Střídání v týmu Borussia Dortmund:
    ze hřiště odchází Rámí Binsibajní, přichází Marius Wolf.

47
    Až od půlící čáry posílá Mats Hummels (Dortmund) míč k vlastní brance, Kobel rozehrává.

48
    Rohový kop pro Dortmund, hosté budou rozehrávat z pravé strany.

49
    Julian Brandt (Dortmund) rozehrál roh, ale akce hostů končí útočným faulem Sabitzera.

50
    Také domácí získávají standardku, míč si opět bere Vincenzo Grifo, takže obrana Dortmundu se musí mít na pozoru.

51
    Vincenzo Grifo (Freiburg) rozehrál volný kop z pravé strany, poslal opět centr do vápna Borussie, ale akce je přerušena pro ofsajd.

52
    Karim Adeyemi (Dortmund) dostihl dlouhý pas na pravou stranu, jenže pak už se nedokázal prosadit a hosté o míč přišli.

53
    Marius Wolf (Dortmund) zkoušel poslat pas z pravé strany do vápna, ale trefil prvního bránícího hráče před sebou.

54
    Julian Brandt (Dortmund) si naběhl do vápna a z pravé strany vypálil na bližší tyč, branku ale těsně minul.

55
    A na druhé straně Ricu Doan vyzval ke střele Grifa, který číhal uvnitř vápna Borussie, tomu ale střela nesedla.

57
    Hosté připravují hned dvojí změnu v sestavě.

59
    ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Felix Nmecha,
    ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Niclas Füllkrug.

60
    Hodina hry za námi, domácí stále vedou, byť zatím jsou hosté lepší, v dosavadním průběhu druhé půle.

60
    A už to neplatí, hosté po rychlé akci srovnávají! Niclas Füllkrug narazil rozeběhnutému DONYELLU MALENOVI, který nasprintoval do vápna a neomylně překonal gólmana Atubola.

62
    Bránící Emre Can (Dortmund) odkopává míč od vlastního vápna.

64
    Freiburg na útočné polovině, hosté se nyní pozorně brání.

65
    Roland Sallai (Freiburg) dvakrát posílal z pravé strany míč do vápna Borussie, ale ani jednou nebyly jeho pasy přesné.

66
    Rohový kop pro Freiburg, pravé strany bude rozehrávat Vincenzo Grifo.

67
    Míč letí od pravého rohového praporku na vzdálenější tyč, kde ale není nikdo v červeném, hosté míč posílají ven ze svého vápna.

68
    Ale po vyrovnání se hosté opět trochu zatáhli a znovu, stejně jako po prvním gólu, nechávají více prostoru na kombinaci domácím.

68
    Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Marius Wolf).

69
    Freiburg získal, po faulu Wolfa, zajímavou standardku u vápna Borussie, téměř na hranici šestnáctky.

70
    Lucas Höler (Freiburg) se dostal ke střele uvnitř vápna, z pravé strany, byť z úhlu, ale šance to byla, Gregor Kobel vytěsnil jeho prudkou střelu na roh.

71
    Rohový kop rozehrál Vincenzo Grifo (Freiburg) z pravé strany, ale hosté se ubránili.

72
    ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Marco Reus.

73
    Gregor Kobel (Dortmund) vykopává míč až za půlící čáru, tam se ho ale zmocňují domácí.

75
    Marco Reus (Dortmund) zatáhl míč středem na útočnou polovinu a Borussia se snaží ohrozit branku domácích.

76
    Nico Schlotterbeck (Dortmund) ale poslal hodně nepřesný pas na levou stranu, míč končí mimo hřiště.

77
    ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Chukwubuike Junior Adamu.

78
    Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Emre Can).

79
    Vincenzo Grifo (Freiburg) rozehrál přímý kop domácích, branku Borussie ale neohrozil.

80
    Ricu Doan (Freiburg) přišel o míč na útočné polovině a domácí se musí rychle vracet zpět za půlící čáru... naštěstí pro ně, akci hostů zastavil ofsajd.

81
    Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Nicolas Höfler).

82
    Faulovaný Marcel Sabitzer (Dortmund) se těžce zvedá z trávníku, po faulu Doana, který mu šlápl na lýtku.

82
    Pozor, nejprve dal sudí Höflerovi žlutou kartu, po prohlédnutí videa ale své rozhodnutí změnil a vytáhl rovnou červenou kartu pro Nicolase Höflera.

84
    ze hřiště odchází Emre Can, přichází Youssoufa Moukoko.

85
    ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Merlin Röhl,
    ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Kenneth Schmidt.

87
    Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Philipp Lienhart).

88
    Po falu Lienharta rozehrávali hosté volný kop, míč propadl na malém vápně, kde ho mezi bránícími hráči dokázal pohotový MATS HUMMELS dorazit do sítě.

89
    Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Maximilian Eggestein).

90
    Pro Freiburg je to nepříjemnost poté, co přišli o vyloučeného Höflera... teď už se bude s výsledkem hodně těžko něco dělat.

90+1

90+3
    Borussia v nastaveném čase, i za těsného vedení, doslova bušila do svého oslabeného soupeře a výsledkem je čtvrtý gól hostů! Marius Wolf vybídl MARCA REUSE, který si naběhl do vápna a z pravé strany, naprosto neomylně, překonal gólmana Atubola.

90+5
    Freiburg měl dnes zaděláno na slušný výsledek, ale hloupý faul Nicolase Höflera, za stavu 2:2, všechno změnil a domácí nezískají ani bod.

90+5

Je dobojováno! Sledovali jsme hodně zajímavé utkání, v němž, hlavně v první půli, podali výborný výkon domácí. Po přestávce však Borussia viditelně přidala a v 60. minutě dokázala vyrovnat na 2:2. Pak se zdálo, že se hosté opět zatáhli a nechali hrát domácí, jenže v závěru zápasu pak hosté opět přidali na tempu. V 82. minutě byl vyloučen domácí Höfler a Borussia pak oslabeného soupeře dokázala dorazit dalšími dvěma brankami a po vítězství 4:2 si tak odváží všechny body.

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 10:8. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:16.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:31:10)

Martin Dvořák

Branky: 45+2. Höler (Grifo), 45+7. Höfler (Grifo) – 11. Hummels (Brandt), 60. Malen (Füllkrug), 88. Hummels, 90+3. Reus (M. Wolf)

Karty:   87. Lienhart (FRE), 89. Eggestein (FRE) – 45+4. Binsibajní (DOR), 68. M. Wolf (DOR), 78. Can (DOR)   82. Höfler (FRE)

SC Freiburg: Atubolu – Gulde, Ginter, Lienhart, Kübler (85. Schmidt) – Eggestein, Höfler – Doan (85. Röhl), Höler (77. Adamu), Sallai – Gregoritsch (28. Grifo).
    Náhradníci: F. Müller – Makengo, M. Philipp, Sildillia, Weißhaupt.

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Binsibajní (46. M. Wolf) – Sabitzer, Can (84. Moukoko), Brandt (72. Reus) – Malen, Haller (59. Füllkrug), Adeyemi (59. F. Nmecha).
    Náhradníci: Meyer – Bynoe-Gittens, Özcan, Süle.

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Unger