Humenné – Dolný Kubín 5:0 (kon.) | Spiš. N. Ves – Petržalka 0:2 (kon.) | Trebišov – L. Mikuláš 2:0 (kon.)
Prešov – Púchov 1:0 (kon.) | KFC Komárno – Považská Bystrica 2:0 (kon.) | Žilina B – Šamorín 1:0 (kon.)
Slavoj Trebišov
2:0 (1:0)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
sk Sobota 07.10.2023, 15:00 • SLAVOJ Trebišov • MONACObet liga • 11. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Zápas medzi Slavoj Trebišov a MFK Tatran Liptovský Mikuláš prinesie súboj tabuľkových susedov. Liptáci by tento duel hrali doma, ale kvôli rekonštrukcii ich stánku hrajú aktuálne na pôde súperov.

Slavoj Trebišov: Trebišovčania zvíťazili v minulom kole nad poslednou Spišskou Novou Vsou 1:0. Gólov veľa nestrieľajú, patrí im 10. pozícia v tabuľke so ziskom 13 bodov. Najlepším strelcom Trebišova je dvojgólový Boris Druga.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Liptáci podľahli naposledy Púchovu 0:2. Skóre majú kladné 14:12 a sú na 9. mieste s rovnakým počtom bodov ako má Trebišov. Štyrikrát sa dokázal presadiť Adrián Macejko.

Úvodné zostavy:

Slavoj Trebišov: Slávik – Buhaj, Matta E., Matúš, Ilinjo, Sitarčík, Novák, Begala (C), Bechardas, Druga, Tatár
    Náhradníci: Pap, Tangiri, Maguľak, Matta N., Smieško, Florez, Bujňaček, Vaľovčin
    Tréner: Ondrej Desiatnik

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Vajs – Štrba, Mazanovský, Capko, Jendrišek, Diviš, Teplan, Staš, Trabalík, Macejko, Appiah
    Náhradníci: Húska, Gerát, Iseni, Laura, Voško, Klimek, Kuchárik, Bielák, Lehotský
    Tréner: Ján Haspra

Rozhodca: Dohál – Bednár, Košecký.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Pre Liptovský Mikuláš je tu hneď prvý rohový kop.

2
    Center odhlavičkovaný domácim hráčom.

4
    Liptáci majú loptu, ale zatiaľ sa ďaleko nedostali.

4
    Na druhej strane sa snažili o rýchly protiútok Trebišovčania, ale strela z diaľky bola zblokovaná a loptu si zobral Vajs.

5
    Po priamom kope hostia bránu neohrozili.

6
    K Macejkovi sa dostala lopta v blízkosti brány, ale kým si ju spracoval, tak už mal pred sebou brániaceho hráča.

7
    Begala vo veľkej šanci zlyhal proti Vajsovi, ktorý sa mu hodil do strely! Následne sa domáci hráč nedokázal už dostať k lopte.

9
    Capko dostal loptou na citlivé miesto, ale zvládol to. Rohový kop pre Trebišov.

9
    Ervín Matta z hranice šestnástky vystrelil, ale lopta prešla povedľa brány.

10
    Nasledoval druhý roh domácich, tentokrát hostia boli viac v kľude.

12
    Trebišovčania rozohrávali za pomoci svojho brankára.

13
    Macejko neprešiel cez troch hráčov na hranici vápna.

14
    Bechardas bol dobre bránený, keď naňho smeroval dlhý center.

15
    Bechardas v súboji s Jendriškom, druhý menovaný padol na trávnik.

17
    Domáci kombinujú s loptou v strede ihriska.

18
    Nepresná prihrávka hostí, ale získavajú rohový kop.

18
    Slušný center, keď po ňom bola lopta tečovaná na bránu, ale dobre bol postavený brankár Slávik.

20
    Rohový kop zahrávali aj domáci, Begalov center odhlavičkovaný z pokutového územia.

20
    Nasledoval ďalší roh, teraz sa k rohovej zástavke postavil Sitarčík, ale aj jeho centrovaná lopta bola zneškodnená.

21
    Tatar spadol v pokutovom území, keď bojoval s Mazanovským, ale na pokutový kop to nebolo.

23
    Ilinjo bol napádaný, tak poslal loptu k Slávikovi, ktorý si musel dať pozor na svoju rozohrávku.

24
    Trebišov dal gól! Buhaj sprava hlavičkoval úplne presne na ROMANA BEGALU, ktorý bol pomaly sám na hranici šestnástky, nezazmätkoval a kopol loptu pomedzi nohy Vajsa.

26
    Trebišov je naďalej pri lopte.

27
    Begala tentokrát strieľal z veľkého uhla a pri bližšej žrdi stál Vajs.

29
    Liptáci cítia šancu a sú na polovici Trebišova.

29
    Slávik mal už loptu v rukách, dobiedzal pri ňom Appiah, ktorý sa mu ju tak nenápadne snažil vypichnúť, ale bolo to rukou, takže rozhodca ihneď odpískal.

30
    Žltá karta pre tím Slavoj Trebišov (Bechardas).

31
    Begala centroval rohový kop, na loptu si vyskočil Buhaj, ale netrafil ju dobre a smerovala mimo.

33
    K Novákovi sa odrazila lopta pri šestnástke, rýchlo vystrelil, ale strela nemala razanciu. Sám hráč sa chytil za hlavu, že to mohol urobiť aj lepšie.

35
    Raz sú pri lopte domáci a raz hostia, hra je teraz taká nevýrazná.

37
    Bechardas doprial hosťom rohový kop.

37
    Center do päťky, ale dobre odhlavičkoval Ervín Matta.

38
    Diviš ostal za postrannou čiarou s lekármi, keďže mal nejaké problémy.

39
    Žltá karta pre tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Teplan).

41
    Na rohový kop Trebišova dobre reagoval Teplan.

41
    Druhá žltá a následne červená karta pre tím Slavoj Trebišov (Bechardas).

41
    Bechardas dostal druhú žltú kartu v krátkom čase a odchádza predčasne pod sprchy.

42
    Fanúšikovia domácich majú na toto rozhodnutie svoj názor, čo je jasne počuť.

44
    O chvíľu sa dozvieme údaj o nadstavenom čase.

45
    Dlhá lopta až za obranu pre Tatara, Vajs si vybehol z brány, ale neurobil to najlepšie. Následne dostal Štrba žltú kartu, keď poslal k zemi práve Tatara.

45
    Žltá karta pre tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Štrba).

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Trebišov vyhráva od 24. minúty gólom Begalu nad Liptovským Mikulášom 1:0. Domáci ale od 41. minúty hrajú v oslabení, keď druhú žltú kartu uvidel Bechardas.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš:
    z ihriska odchádza Laura, prichádza Mazanovský,
    z ihriska odchádza Gerát, prichádza Teplan,
    z ihriska odchádza Trabalík, prichádza Voško.

47
    Sprava centroval Laura do vápna, ale k lopte sa dostal len brankár Slávik.

49
    Zblokovaný center Liptákov na rohový kop.

49
    Hostia ho zahrali nakrátko, čo neslávilo úspech.

51
    Útočný faul hostí, lopta prisúdená Slavoju.

53
    Dopredu sa viac hrnú Liptáci, Trebišovčania zatiaľ bránu neohrozili.

54
    Laura z pravej strany poslal pas na tú druhú, ale jeho spoluhráč to mal k lopte ďaleko.

55
    Druga bojoval o loptu, podarilo sa mu vystreliť, ale len do pred seba stojaceho brániaceho hráča.

57
    Rohový kop Liptovského Mikuláša bol odvrátený.

58
    Opäť to Laura skúšal sprava, ale jeho center zblokovali domáci.

60
    Hodina hry je za nami, Trebišov naďalej vedie 1:0.

62
    Loptu na kopačkách majú hostia a idú smerom dopredu.

64
    z ihriska odchádza Macejko, prichádza Iseni.

65
    Drugova prihrávka veľmi zlá, prihral priamo na nohy súpera.

65
    Pekná centrovaná lopta na Voška, ktorého hlavičkové zakončenie len tesne minulo bránu.

66
    Ervín Matta zneškodnil prízemnú prihrávku Lauru.

67
    Hostia sa naďalej nevedia presadiť z rohových kopov.

67
    Žltá karta pre tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Appiah).

68
    Begala nebol faulovaný v šestnástke a tak bude nasledovať roh pre domácich.

68
    Po rohovom kope sa dostal k lopte Novák, ale strela išla vedľa brány.

70
    Trebišov dal gól! Trebišovčania mali k dispozícii ďalší roh a najviac si presný zásah dnes zaslúžil ROLAND BUHAJ, ktorý najlepšie zareagoval na center od rohovej zástavky a pekným výskokom poslal loptu hlavou do siete.

71
    Žltá karta pre tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Laura).

73
    Appiah dobre zahlavičkoval vo vápne, ale lopta išla mimo.

75
    Žiaľ Liptáci svoju útočnú šancu majú prerušenú, zaznel hvizd rozhodcu.

76
    Tatar pekne posunul na Begalu, ten síce zakončil, ale smer lopty nebol presný.

78
    Jendrišek hlavičkoval do žrde!

80
    Hráči Tatrana vystrkujú rožky, v posledných minútach držia loptu vo svojej moci.

80
    z ihriska odchádza Diviš, prichádza Lehotský.

Dnešné stretnutie sleduje 220 divákov.

82
    Striedanie v tíme Slavoj Trebišov:
    z ihriska odchádza Tatar, prichádza Vaľovčin.

83
    Ervín Matta odhlavičkoval center z rohového kopu.

85
    Voškova prihrávka nepresná, o protiútok sa ihneď snažili domáci, ale nevyšlo im to.

86
    Dlhý pas na vzdialenejšiu žrď pre Lauru, ten bol ale dobre bránený.

87
    z ihriska odchádza Druga, prichádza Lafawx.

89
    Liptákom už neostáva veľa času na zdramatizovanie zápasu.

90
    Novák bol faulovaný, lopta teda pre domácich.

90+1
    Nastavujú sa ešte tri minúty v druhom polčase.

90+2
    z ihriska odchádza Begala, prichádza Smieško.

90+3
    Smieško bol jednoznačne držaný Gerátom. Nasleduje priamy kop.

90+3
    Vajs vyboxoval prudký center.

90+4

Trebišov víťazí nad Liptovským Mikulášom po dobrom výkone 2:0. V prvom polčase sa presadil Begala a v druhom Buhaj. Domáci hrali od 41. minúty oslabení, keď dve žlté karty dostal Bechardas a poputoval predčasne pod sprchy. Na trávniku to ale až tak nevyzeralo, že hrajú o hráča menej, dobre bránili a Liptákov v podstate k ničomu nepustili. Zo zápasu je to všetko. Ďakujem za pozornosť. (16:54:25)