Vegas – Chicago 3:4 (po pr.) | Carolina – San Jose 3:0 (kon.) | New Jersey – Buffalo 5:4 (kon.)
Washington – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.) | Arizona – Los Angeles 4:5 (kon.) | Vancouver – St. Louis 5:0 (kon.)

3. Mason McTavish (ANA) 0+2 (21:50:59)

Divoká přestřelka ve Wells Farco Center skončila možná přesně opačně, jak se před zápasem očekávalo. Nicméně Anaheim předvedl směrem dopředu parádní výkony, nasázel sedm branek, Frank Vatrano dal hattrick a Ducks porazili Flyers vysoko 7:4. Zatímco hostující brankář Lukáš Dostál dál pokračuje ve slušných výkonech na startu sezony, domácí Samuel Ersson i ve svém druhém utkání v sezoně pohořel.

59:38
    Ještě jedno přerušení hry, tentokrát ve střední třetině.

59:03
    Hned po buly střílel Walker, Dostál opět přerušuje.

59:00
    Dostál má na začátku poslední minuty opět kotouč pod svou kontrolou. Už třicátá střela Phildelphie, tentokrát do zkoušel z pravého kruhu Sanheim.

58:40
    Hathaway byl vyslán za obranu Ducks obloučkem ze středního pásma. Před Dostálem ale "selhal", nedotáhl kličku do úspěšného konce a byl zastaven brankářem Anaheimu.

58:23
    Ofsajd Philadelphie.

57:43
    Tippett dvakrát zkoušel bekhendem propálit Dostálův beton u pravé tyče, ale nepovedlo se mu ho obhodit ani podstřelit.

57:33
    Další útočnou akci Philadelphie řeší svým zákrokem Dostál. Konecny hattrick nezkompletoval.
    57:00 Joel FARABEE - 4:7

57:00
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    JOEL FARABEE si narazil za útočnou modrou puk s Bobbym Brinkem a střelou o tyčku Dostálovy klece snižuje na 4:7. Asistence: Bobby Brink, Noah Cates.

56:48
    Flyers při vyvážení puku ze svého pásma trefili střídačku. Vhazuje se před Erssonem.

56:12
    Dostál má puk pod lapačkou a přerušuje hru. Komerční brejk.

55:55
    Ducks navíc poctivě odvrací každý útočný výpad Flyers a sami se do útoku už neženou. Spíš se formují do obrany.

55:15
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení a čas rychle ubíhá. To vyhovuje Anaheimu, který už nemůže reálně o vítězství přijít. Času je moc málo.

54:10
    Konecny před brankou výborně protečoval puk od levého mantinelu, Dostál ale pohotově vyráží mimo brankoviště. Moc ovšem nechybělo k druhému hattricku tohoto zápasu.

53:58
    Hosté sebrali nahozený puk soupeře a vyhazují do středního pásma. Už by zápas rádi v klidu dohráli a nepustili soupeře do hry.

53:30
    Laughton hledal na okraji levého kruhu Seelera, jehož střela z voleje neprošla skrz obranu Anaheimu.

52:43

52:35
    Ljubuškin ještě jednou vyhazuje až do pásma Flyers.

52:25
    Walker zkusil zpoza levého kruhu z otočky vystřelit, ale netrefil se na Dostálovu branku.

51:58
    Anaheim dvakrát vyhodil puk přes všechny čáry. Flyers nepouští do útočného pásma k nějakému přesilovkovému náporu.
    51:12 Frank VATRANO - 3:7

51:12
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hosté vyrazili v oslabení do útoku, Henrique zavezl puk na útočnou modrou čáru a přihrál na střed FRANKOVI VATRANOVI, jenž zkompletoval svůj druhý hattrick v této sezoně! Asistence: Adam Henrique.

50:43
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Leo Carlsson – 2 min., krosček.

50:43
    A bude se opět vylučovat na straně Anaheimu! Rozhodčí ukazuje krosček. Komerční pauza.
    49:51 Travis KONECNY - 3:6

49:51
    Nakonec se domácím povedlo přesilovku využít! Couturier před brankou nestřílel zády k Dostálovi, ale posunul puk mezi kruhy na TRAVISE KONECNYHO, jenž měl před sebou víc než polovinu branky odkrytou a využil toho. Asistence: Sean Couturier, Bobby Brink.

49:28
    Atkinson na levé straně dobře rozdává přihrávky, ale jeho spoluhráči mají problém se střelbou.

48:51
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Trevor Zegras.

48:51
    Flyers se pokusili trpělivě vyčkávat s rozehrávkou, ale nakonec zahráli jen icing. Nicméně jim to vadit nemusí, budou hrát přesilovku.

47:17
    Mintjukov se uvolnil v levém kruhu přes obránce Flyers, ale trefil jen lapačku Erssona.

46:42
    Komerční pauza.

46:26
    Hathaway to zkusil sólo, ale branku Ducks netrefil.

45:52
    Drží sice puk v útočném pásmu, ale nedostávají jej pořádně do prostoru a kombinace.

45:15
    Flyers se snaží vytvořit tlak na obranu soupeře, ale po hrozivé půlminutovce mezi třetí a čtvrtou minutou třetí třetiny jsou poněkud v křeči.

44:08
    Carlsson se drží za záda vedle branky Flyers po střetu se Zamulou. V předklonu odjíždí na střídačku, ale nejspíš bude v pořádku.
    43:14 Brett LEASON - 2:6

43:14
    Carrick vybojoval puk ve vlastním pásmu, rychle přebruslil do útoku a přihrál na pravou stranu brankoviště k BRETTOVI LEASONOVI, který o nohu či záda Erssona dostal puk do branky. Ducks vedou už 6:2. Asistence: Sam Carrick, Ross Johnston.

42:42
    Ale nakonec nic nenašli, challenge si neberou a platí skóre 5:2 pro Anaheim.

42:42
    Flyers si vzali oddechový čas a něco kontrolují za pomoci videokouče. Snad nějaký ofsajd.
    42:42 Trevor ZEGRAS - 2:5

42:42
    Ducks vytvořili velký tlak na defenzivu Flyers. Několik střel bylo zblokovaných, nebo šlo mimo, načež mohli domácí vyvézt puk ze své třetiny. Jenže pohotově zasáhl Strome, který vybojoval kotouč a zachránil situaci, přičemž přihrál před kruhy na TREVORA ZEGRASE, který prostřelil Erssona a využívá přesilovku. Asistence: Ryan Strome.

41:59
    Ersson přerušuje hru po střele od modré čáry. Vhazuje se po jeho pravici.

41:40
    Atkinson se dostal v oslabení do úniku po pravém křídle, ale nepovedlo se mu procpat křižný pas do levé strany na najíždějícího spoluhráče.

41:02
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
    Bobby Brink – 2 min., krosček.

41:02
    Zblokovaná střela z levého kruhu končí v ochranné síti, hra je přerušena.

40:40
    Bude se vylučovat na straně Philadelphie, hosté mají výhodu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:59.

Anaheimu se povedlo ve druhé třetině zvýšit dokonce na 4:0, ale ve 32. a 33. minutě v rozmezí 46 sekund dokázali Atkinson a Konecny dvěma góly přeci jen vykřesali ještě naději, jak něco s výsledkem udělat.

40:00

39:40
    Flyers se snažili usadit v útoku, ale nedokázali získat kotouč pod kontrolu.

39:06
    Hra je přerušena ve středním pásmu, vhazuje se u modré čáry Flyers.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:31
    Vaakanainen se nedokázal prosadit přes blokujícího Yorka, který pomohl nyní Erssonovi k většímu klidu.

37:52
    Tippett ztratil ve vlastním pásmu puk a málem toho využil Henrique, který před brankou protečovával přihrávku spoluhráče. Ersson puk odvrací mimo brankoviště.

37:07
    Atkinson pronikl středem na levou stranu brankoviště, ale při průjezdu kolem Dostála zapomněl vystřelit a dostal se i s pukem za branku.

36:46
    Díky dobrému obrannému zákroku domácího hráče na vlastní modré čáře se útočící McTavish dostal do postavení mimo hru. Komerční pauza.

36:01
    Před brankou Flyers se pokusil prosadit Carlsson, narazil ovšem na natažený beton Erssona, který nováčkovi Ducks nepovolil radost z dalšího gólu v této sezoně.

35:10

34:59
    Domácím se v této početní převaze nepovedlo ohrozit branku soupeře. Anaheim opět vyhazuje.

34:29
    Další vyhození Anaheimu přes všechny čáry.

34:02
    Ducks zatím drží soupeře v uctivé vzdálenosti od své branky.

33:10
    Flyers navíc budou mít příležitost hrát přesilovou hru. Dvě minuty za sekání dostal Leason.
    32:35 Travis KONECNY - 2:4

32:35
    A domácí evidentně otevřeli stavidla! Dostál podruhé kapituluje, když se Flyers dostali do přečíslení tří proti dvěma. TRAVIS KONECNY dostal na pravé straně přesný pas do jízdy a okamžitou střelou pod horní tyč překonal přesouvajícího se brankáře Anaheimu. Asistence: Sean Walker, Scott Laughton.
    31:49 Cam ATKINSON - 1:4

31:49
    Domácí přeci jen předvedli, že by se mohli dnes střelecky prosazovat! Rychlý protiútok po zisku puku ve středním pásmu, Tippett z levé strany křižně našel před brankou najetého CAMA ATKINSONA, který protečoval puk za Dostálova záda. Asistence: Owen Tippett, Cameron York.

31:07
    Dostál zachytil lapačkou střelu Zamuly od modré čáry a přerušuje hru. Komerční pauza.
    29:30 Adam HENRIQUE - 0:4

29:30
    Tentokrát nemůže být o gólu Anaheimu pochyb. Ersson vyrazil střelu Jonese jen před sebe, kam se ze strany přiřítil ADAM HENRIQUE, jenž sebral puk a odjel na levou stranu brankoviště, odkud využil odkryté klece ke zvýšení na 4:0. Asistence: Max Jones, Jakob Silfverberg.

29:14
    Gudas je dnes při chuti. Další jeho jedovatá rána od modré, tentokrát ale nebyla přesná.

28:58
    Ersson si počkal u své tyče, kam zamíří puk. Ten se nakonec odrazil od mantinelu k němu, a tak přerušuje hru.

27:39
    Icing Philadelphie.
    26:58 Frank VATRANO - 0:3

26:58
    Rozhodčí nakonec usoudili, že kotouč přešel celým svým objemem brankovou čáru. Video kontrolovali poměrně dlouho a nejspíš měli lepší dostupný záběr. FRANK VATRANO tedy dává svůj druhý gól v utkání. Asistence: Jackson LaCombe, Ryan Strome.

26:58
    Rozhodčí během reklamní pauzy zamířili k videu a situaci kontrolují.

26:58
    Ducks se v rychlém protiútoku takřka prosadili, chyběly možná centimetry. LaCombe s Vatranem věří, že puk skončil za brankovou čárou, kterou měl Ersson překrytou betonem a puk vylovil následně z lapačky. Rozhodčí rozpažil. Komerční pauza.

26:40

26:27
    Sanheim to zkoušel od modré čáry. Dostál kotouč zachytává a nesvoluje k odrazu.

25:58
    A nakonec Dostál zastavuje dění na hřišti, když po střele Catese dokázal najít puk před sebou mezi nohama spoluhráčů.

25:44
    Cates naopak nyní hledal křižnou přihrávkou nalevo Tippetta, který promáhl. Šancí si Flyers tvoří spoustu, ale nemají potřebné štěstí.

25:12
    Foerster mohl v pravém kruhu střílet, nebyl nikým bráněn, ale rozhodl se ještě přihrávat před brankoviště. A to byla chyba, žádného spoluhráče nenašel.

24:57
    Dvě tvrdé střely domácích, obě byly zblokované. Obrana nyní pomáhá svému brankáři.

24:40
    Nápor Flyers nakonec Dostál a jeho spoluhráči ustáli, ale bude se vylučovat. Dvě minuty za držení dostává Ljubuškin.

24:15
    Domácí vytvořili tlak na branku Dostála, ostřelují nejen prostor mezi tyčemi, ale také okolo. Dostál zatím odolává.

23:27
    Kotouč skončil na jedné ze střídaček, hra musí být přerušena.

23:15
    Také první střela Anaheimu ve druhé třetině. Obstaral ji Gudas, který vypálil na branku soupeře už potřetí.

22:18
    Konecny zkusil po dostižení puku v útočném pravém kruhu připravenost Dostála, jenž jeho střelu vyráží mimo nebezpečný prostor.

22:11
    Trochu neurovnanou pasáž plnou nepřesností zakončilo zakázané uvolnění Philadelphie.

21:35
    Ve hře obou soupeřů jsou na začátku druhé třetiny nepřesnosti, které mají za následek ztráty puku po přechodu středního pásma.

20:11
    Rychlý útok domácího týmu vyřešil svým zákrokem Dostál, který si připisuje jedenáctý zákrok v utkání.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:02.

Anaheim zahájil zápas na ledě Philadelphie rychlým gólem hned v první minutě. Byť posléze byli Flyers lepším týmem, na brankáře Dostála nedokázali najít recept a naopak v 16. minutě zvýšil na 2:0 využitou přesilovkou Frank Vatrano. Ducks tedy do kabin odchází s dvougólovým vedením.

Po závěrečné siréně ještě dochází k hromadné strkanici v obranné třetině Flyers. Rozhodčí nejspíš nebudou muset vylučovat.

20:00

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:38
    Při rychlém protiútoku Anaheimu naopak končí kotouč až v ochranné síti.

18:29
    Delší postavení Flyers v útočném pásmu nic nepřineslo, domácím se nepovedlo vystřelit.

17:29
    Rychlý kontr hostů, zákrok Erssona a komerční pauza.

17:13
    York se dostal do šance a mířil mezi nohy Dostála, který ale rychle sklapl betony a odrazil puk mimo brankoviště.

16:25
    Domácí jsou po dalším inkasovaném gólu trošičku v křeči a nedaří se jim kombinačně přechod středního pásma. Anaheim naopak nyní šetří dechem a jen odvrací pokusy soupeře.
    15:20 Frank VATRANO - 0:2

15:20
    Hosté se však bleskově vrátili a FRANK VATRANO z hranice mezikruží poslal svou střelu zápěstím pod horní tyč Erssonovy klece! Ducks využívají přesilovku a vedou 2:0. Asistence: Cam Fowler, Mason McTavish.

15:10
    McTavish z pravého kruhu minul a od zadního mantinelu se puk odráží mimo útočné pásmo Anaheimu.

14:49
    Ducks se povedlo usadit v útoku a může zkusit kombinaci.

14:15
    Terry si povyjel od zadního mantinelu a sám si svou akci zakončil, Ersson vyráží puk mimo brankoviště a Philadelphia následně vyhazuje.

13:35
    Atkinson vyvezl puk z pásma Flyers a trošičku pošetřil čas.

13:24
    Zatímco Poehling zamířil na trestnou lavici, dochází u střídaček ke strkanicím. Anaheim si musí dávat pozor, připravit se o přesilovku je to poslední, co potřebuje.

13:24
    Ryan Poehling – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

12:58
    Hra nyní probíhala především v neutrální zóně. Flyers jsou pro změnu zastaveni postavením mimo hru.

11:47
    Postavení mimo hru Anaheimu. Farabee se trošku po přerušení hry zlobí, má pocit, že se na něm Strome dopustil nedovoleného bránění a že domácí měli hrát přesilovku.

11:09
    Protiútok domácích a velký tlak do brankoviště Dostála, který svou brankovou čáru dokázal proti Foersterovi s Farabeem uhájit. Hra je přerušena, komerční pauza.

10:52
    Na druhé straně ledu našel Zegras mezi kruhy volného Terryho, jehož rána pro změnu neprošla skrz bránícího protihráče.

10:10
    Hrubka Ducks ve vlastním pásmu, Atkinson vystihl rozehrávku soupeře, ale domácí chyby soupeře nevyužili. Branku Dostála z mezikruží vůbec netrefili.

09:25
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Flyers vedou na střely 8-4, na Dostála ale zatím recept nenašli.

08:16
    Gudas nahodil puk směrem na Erssona z pravé strany od modré čáry. Ersson se musel natáhnout betonem, ale odrazu žádný hráč Anaheimu k dorážce nevyužil.

07:38
    Tippett se snažil před brankou Anaheimu dorážet střelu spoluhráče, ale kotouč vyletěl do ochranné sítě.

06:57
    06:57 Bitka mezi Deslauriersem a Johnstonem

06:57
    Johnston a Deslauriers shodili ve středním pásmu rukavice a pustili se spolu do dlouhé šarvátky, ve které si oba vyměnili několik úderů, než se Johnstonovi povedlo natisknout soupeře na mantinel. Pak rozhodčí bitku ukončili.

06:11
    Nakonec se ale jen bojovalo o puk u mantinelu, načež se hostům povedlo podél hrazení vyhodit do střední třetiny.

05:46
    Jedovka Sanheima od modré čáry prosvištěla pouze do zadního mantinelu. Domácí se udrželi v útočném pásmu a snaží se vytvořit tlak na soupeře.

05:36
    Zakončení z levé strany si Dostál v brance Anaheimu pohlídal. Čtvrtý zákrok a další vhazování v levém kruhu.

05:25
    Pasáž s několika nepřesnostmi ukončil Konecny svou střelou z dálky po přejetí útočné modré čáry. Dostál znovu přerušuje při kontaktu s pukem dění na hřišti.

04:25
    Domácí se pokusili nahodit puk na branku Anaheimu a doufali v odraz, Dostál ale podržel kotouč u sebe a přerušil hru.

03:18
    Dlouhé zápolení o puk na zadním mantinelu za brankou Dostála zvládli lépe hosté, kteří dostávají puk ze svého pásma.

02:30
    Po dvou nepřesných střelách Jonese a Silfverberga ovšem o kotouč zase přichází.

01:59
    Hosté vyhráli buly ve středním pásmu a přejeli do útoku. Od modré nahodil na Erssona Gudas. Anaheim se snaží usadit před brankou soupeře.

01:47
    Postavení mimo hru zastavilo rodící se útok Flyers. Vhazuje se ve středním pásmu.
    00:58 Ryan STROME - 0:1

00:58
    Nedáš, dostaneš? První útok Anaheimu a první gól! Ersson vyrazil střelu z pravého kruhu od McTavishe pouze vedle sebe na levou stranu brankoviště, odkud RYAN STROME využil při dorážce odkryté branky. Asistence: Mason McTavish.

00:26
    Domácí se vrhli do útočného pásma a hned zkraje si vytvořili tlak do brankovišti. Atkinsonovu přihrávku protečoval Tippett, nicméně Dostál skvěle zasáhl.

00:01

Philadelphia Flyers: Ersson (Hart) – York, Sanheim, Zamula, Se. Walker, Seeler, Belpedio – Tippett, Couturier, Atkinson – Konecny, Laughton, Foerster – Farabee, N. Cates, Brink – Deslauriers, Poehling, Hathaway.
    Trenér: John Tortorella

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Fowler, LaCombe, Vaakanainen, Gudas, Mintjukov, Ljubuškin – Zegras, Carlsson, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Henrique, Silfverberg – R. Johnston, Carrick, Leason.
    Trenér: Greg Cronin

Rozhodčí: McCauley, MacDougall – Cherrey, Murray.

Přestavba Anaheimu Ducks by se mohla pomaličku blížit ke svému konci. Přeci jen tato organizace nebyla v play-off už pět sezon a jádro týmu se daří pozvolna omlazovat. Pokud ale říkáme pozvolna, je tomu skutečně tak. Nikam se totiž moc nespěchá a Anaheim má zajímavý mix mládí a zkušeností. Jakmile mladí hráči, na kterých chce vedení organizace v budoucnu stavět, ještě víc vyzrají, může se konečně začít pomýšlet na nějaké úspěchy.

Prozatím je ovšem na takové myšlenky nejspíš brzy. Anaheim sice občas dokáže ukázat svůj potenciál, jako například v minulém utkání na ledě Bostonu, kde otočil z 1:3 na 4:3, ale jinak nadále sbírá převážně porážky. Na to jsou už u Ducks zvyklí a každý drobnější úspěch berou všema deseti.

Spokojenost musí rozhodně panovat s třiadvacetiletým brankářem Lukášem Dostálem, který sice dělá dvojku za Johnem Gibsonem, ale celkově má lepší statistiky a jednou by na jeho výkonech mohl celý tým stát. Byť je zatím neotřesitelnou jedničkou stále Gibson, který v Anaheimu chytá celou svou kariéru a je uprostřed osmileté smlouvy na 6,4 milionu dolarů ročně.

Philadelphia nebyla už tři sezony v play-off a loni to nevypadalo, že by se tento tým měl nějakým způsobem přibližovat k dokončení přestavby. Navzdory tomu, že by se povedlo kádr týmu nějak výrazněji posílit, začátek nové sezony zastihl Flyers v solidní formě, jejímž výsledkem je devět bodů ze sedmi utkání a tři vítězství z posledních pěti odehraných utkání. Největší zásluhu na tom má defenziva, která v sedmi zápasech obdržela jen 18 gólů a brankář Carter Hart zatím odvádí opravdu spolehlivé výkony.

V ofenzivě se pak velmi daří Travisovi Konecnymu, jenž dal už šest branek a celkem zaznamenal devět kanadských bodů. Se čtyřmi góly a třemi přihrávkami jej skvěle doplňuje Cam Atkinson a zatím dvorním nahravačem týmu je se sedmi přihrávkami obránce Travis Sanheim.

Tým na startu nové sezony oproti očekávání prozatím šlape a čím déle to Philadelphii vydrží, tím zajímavějších výsledků na konci základní části může dosáhnout. Byť je opravdu hodně brzy na nějaké predikce, Flyers jsou na startu ročníku příjemným překvapením.

Sobotní várka hokejových zápasů NHL odstartuje ve velmi atraktivní čas už v 19 hodin prvním duelem, který obstarají hokejisté Philadelphie a Anaheimu. Bude se jednat o duel týmů, které do nové sezony nešly s přehnanými ambicemi, ale zejména ze strany domácích se prozatím jedná o velmi vydařený start ročníku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 32. Atkinson (Tippett, York), 33. Konecny (Se. Walker, Laughton), 50. Konecny (Couturier, Brink), 57. Farabee (Brink, N. Cates) – 1. R. Strome (McTavish), 16. Vatrano (Fowler, McTavish), 27. Vatrano (LaCombe, R. Strome), 30. Henrique (Max Jones, Silfverberg), 43. Zegras (R. Strome), 44. Leason (Carrick, R. Johnston), 52. Vatrano (Henrique)

Philadelphia Flyers: Ersson (Hart) – York, Sanheim, Zamula, Se. Walker, Seeler, Belpedio – Tippett, Couturier, Atkinson – Konecny, Laughton (A), Foerster – Farabee, N. Cates, Brink – Deslauriers, Poehling, Hathaway.

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Fowler (A), LaCombe, Vaakanainen, Gudas, Mintjukov, Ljubuškin – Zegras, Carlsson, Terry (A) – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Henrique (A), Silfverberg – R. Johnston, Carrick, Leason.

Rozhodčí: McCauley, MacDougall – Cherrey, Murray

Diváci: 18275