Union Berlín – Augsburg 1:1 (kon.) | Wolfsburg – RB Lipsko 2:1 (kon.) | W. Brémy – Leverkusen 0:3 (kon.)
Dortmund – Mönchengladbach 4:2 (kon.) | Freiburg – Darmstadt 1:1 (kon.) | Frankfurt – Stuttgart 1:2 (kon.)
Borussia Dortmund
4:2 (3:2)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 25.11.2023, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 12. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou! (17:44:51)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 7:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:11.

Je konec! Dortmund poráží na svém hřišti Borussii Mönchengladbach i s českým útočníkem Tomášem Čvančarou 4:2.
    Avšak cesta za vítězstvím se nerodila domácímu BVB dobře. Ve 13. minutě se totiž trefil Rocco Rietz, na jehož branku navázal o patnáct minut později Manu Koné. Od další obdržené branky zachránilo Dortmund pravidlo o ofsajdu. Ve 30. minutě se však začaly dít věci. Nejprve snížil i s notnou dávkou štěstí Marcel Sabitzer, o další dvě minuty nato navíc vyrovnal svým zakončením Niclas Füllkrug. V závěru první půle pak otočil skóre na stranu domácího týmu Jamie Bynoe-Gittens.
    Do druhé poloviny zápasu vstoupili hosté i s českým útočníkem Tomášem Čvančarou, který proseděl první poločas na lavici náhradníků. Začali však lépe domácí, kteří také jako první zahrozili, avšak Füllkrug ztroskotal na brankáři Nicolasovi. Německému gólmanovi navíc o čtyři minuty pomohlo po střele Reuse z přímáku břevno. Závěr zápasu se nesl v duchu snahy hostů o vyrovnání, avšak v šesté minutě nastavení pálil Christoph Kramer jen mimo tři tyče. A tak měli poslední slovo zase domácí, přesněji Donyell Malen, který využil povolání brankáře Nicolase na rohový kop a poté utekl všem hráčům. Zakončení do prázdné branky mu pak neudělalo žádný problém.

90+8

90+7
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Po rohovém kopu se balon odrazil k DONYELLU MALENOVI, který proběhl přes celé hřiště a zakončil do prázdné branky! Gólman Nicolas neměl jedinou šanci na návrat mezi tři tyče, nizozemský rychlík by zdrhl i těm nejrychlejším na hrací ploše.

90+6
    Hosté si vypracovali roh, kam jde i brankář Nicolas.

90+6
    V šesté nastavené minutě mohl po přiklepnutí od Čvančary vyrovnat Christoph Kramer, z dobré pozice však zamířil mimo!

90+5
    Gladbach Bude pokračovat po zákroku Wolfa autem a druhé straně.

90+5
    Rámí Binsibajní odehrává balon od kopaček Ngoumoua do autu, hosté vhazují.

90+4
    Střídání v týmu Borussia Dortmund:
    ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Marius Wolf.

90+4
    Vysoký centr Hacka míří jen na tribunu, pokračovat bude odkopem brankář Kobel.

90+3
    Robin Hack se probíjel z úhlu ke střele, kterou mu však nakonec zblokoval obránce Ryerson.

90+2
    Mönchengladbach začíná další akci z obrany.

90+1
    Scallyho centr z levé strany směřoval znovu na Čvančaru, kterého však domácí obrana ubránila. Odkopávat bude Gregor Kobel.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Ani následný roh k ohrožení branky Gladbachu nedospěl.

90
    Nejprve to zkusil Reus přímo na branku, gólman Nicolas vyrazil, poté střílel i Malen, německý brankář si však i s tímto pokusem poradil.

89
    Elvedi odvrátil centr na Malena k Manu Konému, který si však před šestnáctkou pomáhá faulem. Následovat bude standardka pro Dortmund.

88
    Gladbach rozehrává v průběhu 88. minuty z vlastní obranné poloviny.

Matěj Skula

Branky: 30. Sabitzer (Brandt), 32. Füllkrug (Bynoe-Gittens), 45. Bynoe-Gittens (Füllkrug), 90+7. Malen – 13. Reitz (Pléa), 28. Koné (Honorat)

Karty:   81. Brandt (DOR) – 55. Weigl (MNC), 87. Koné (MNC)

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Binsibajní – Reus (90+4. M. Wolf), Can (C) (67. Özcan), Sabitzer (46. Reyna) – Bynoe-Gittens (67. Malen), Füllkrug (75. Moukoko), Brandt.
    Náhradníci: Meyer – Morey, Meunier, Süle.

Trenér: Edin Terzić

Borussia Mönchengladbach: Nicolas – Scally, Elvedi, Wöber – Weigl (C) (82. Kramer) – Honorat (73. Hack), Reitz (61. Ngoumou), Koné, Netz – Siebatcheu (46. Čvančara), Pléa (73. Neuhaus).
    Náhradníci: Olschowsky – Chiarodia, Friedrich, Herrmann.

Trenér: Gerardo Seoane

Rozhodčí: Jablonski – Thielert, Koslowski