Spišská N. Ves – Nové Zámky 3:4 (kon.) | HC Slovan – Michalovce 1:2 (kon.) | Košice – Humenné 3:1 (kon.)
Trenčín – Banská Bystrica 3:0 (kon.) | Nitra – Poprad 2:5 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 5:4 (3:2 po s.n.)
HK DUKLA Trenčín
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 28.01.2024, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 40. kolo

Trenčín víťazí nad Banskou Bystricou 3:0. Vojaci viedli do 57. minúty len 1:0, ale Charbonneau to opäť zmenil a uľahčil cestu k zisku troch bodov. Čerešničku na záver pridal Baláž do prázdnej brány. Brankár Borák si pripisuje svoje prvé čisté konto v tejto sezóne. V tomto dueli boli len dve vylúčenia, po jednom na každej strane. Na dnes je to všetko, ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok večera. (19:29:54)

59:31
    Na štadióne Pavla Demitru už všetci „pijú“.

58:47
    Trenčín dal gól! Vysoký oblúčik JOZEFA BALÁŽA z obranného pásma mieril priamo od prázdnej brány Banskej Bystrice.
    Bez asistencie.

58:14
    Belányi je preč z brány a hostia to vyskúšajú v šestici!

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:20
    Hra sa presúva pred Belányiho po zakázanom uvoľnení.

56:08
    Trenčín dal gól! Skvelý pas od Denisa Hudeca, ktorý medzi kruhmi našiel JONATHANA CHARBONNEAUA, ten si puk prehodil na bekhend a excelentne zakončuje.
    Asistencie: Hudec D., Immo.

55:45
    Na Petriskovu strelu zľava stihol Borák zareagovať.

55:23
    Aj Belányi si pripisuje úspešný zákrok, keď strieľal Baláž.

54:41
    Borák má aj po ďalšom pokuse puk v lapačke.

54:34
    Od modrej napriahol Ďatelinka, ale ani s takouto strelou neuspel proti Borákovi.

54:12

53:35
    Tak Belányi s famóznym zákrokom, keď sa natiahol po strele Krajčoviča!

Dnešné stretnutie sleduje 1812 divákov.

52:24
    Trenčania nahodili puk do pásma a zamierili vystriedať.

51:43
    Hostia v plnom počte.

51:07
    Pietronirova strela trafila do tyčky!

50:16
    Immo bol v pokľaku a Hora ho zasiahol hokejkou do prilby. Tento moment ostáva nepotrestaný.

49:43
    Wilkins by sa dnes aj pobil, ale domáci sa nenechali do tejto situácie zaniesť.

49:43
    Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
    Wilkins – 2 min., hrubosť.

49:31
    Baláž strieľal spoza brániaceho hráča.

49:07
    Gól nie je uznaný! Pokračuje sa za stavu 1:0 pre Duklu Trenčín!

49:07
    Borák je prekonaný! Wilkins sa tlačil na brankára, ale bol aj v bránkovisku. Rozhodca ukázal jednoznačne, že si ide pozrieť situáciu vo videu. Skúmať sa ide asi to, či bol puk celým objemom za bránkovou čiarou.

48:44
    Ďatelinka diskutuje s Conwayom. Náznaky provokácií zo strany hostí.

48:26
    Píska sa icing Banskobystričanov.

47:55
    Ďatelinkov pokus zľava nenarobil problémy dobre chytajúcemu Borákovi.

47:21
    Belányi chytá oblúčik. Po prerušení hry vyzýval Bačík Conwaya.

46:34
    Domáci v plnom počte.

46:01
    Turnbull mal dnes azda štyri šance, ale opäť skvelý Borák, ktorý pri zákroku stratil aj hokejku!

45:06
    Šenkeřík pálil od modrej čiary, ale Borák podržal puk s istotou.

43:45
    Vojaci zaútočili v oslabení a bol to samostatný prienik Krajčoviča, ale Belányi predviedol dobrý zákrok!

43:10
    Langkow v predbránkovom priestore minul odkrytý priestor brány!

42:34
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
    Conway – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

42:34
    Stále sa nehrá. Naďalej sa rieši situácia spojená s Conwayom a tentokrát je v hre aj videozáznam.

42:34
    Prebiehala debata rozhodcov a asi som to zakríkla, pretože Conway mieri na lavicu hanby.

42:24
    Hokejisti Dukly neboli dnes ešte na trestnej lavici, za čo ich treba pochváliť, pretože to nie je u nich tak častým javom.

41:15
    Bírešova strela by bola veľmi nebezpečná, ale puk nezasiahol ideálne.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Dukla si aj po druhej dvadsaťminútovke drží tesný náskok 1:0. Videli sme rýchlejší hokej, ktorý ponúkol aj niekoľko zaujímavých momentov. Borák je zatiaľ stopercentný, ale ani Belányi sa nemusí za svoj výkon hanbiť. Tretia tretina sa začne približne o 18:41.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

38:24
    Domáci získali útočné pásmo, keď Belányi podržal puk po ľahkom nahodení.

37:04
    Borák nezachytil puk za bránou a musel sa rýchlym tempom vrátiť na svoje miesto.

34:05
    Conway s dobrou strelou, ale Belányi si s ňou poradil a dal si pozor aj pred číhajúcim Charbonneauom.

33:04
    Banskobystričania pobudli v útočnom pásme. So strelami si Borák poradil.

30:50
    Zakázané uvoľnenie Dukly Trenčín.

30:40

30:28
    Starosta prihrával Mikúšovi, ktorý švihom nepremenil sľubnú šancu.

28:12
    Sojčík sa dostal do zakončenia z ničoho nič, ale Belányi mu šancu zmaril!

27:44
    Delovka od Faitha z osi ihriska, ale trafil len zadný mantinel.

26:09
    Postavenie mimo hry Dukly. Reklamná prestávka.

25:27
    Prácu mal Borák, najprv vyrazil puk po strele Wilkinsa a následne si poradil aj s dorážajúcim Langkowom.

22:31

22:26
    Puk bol nastrelený na zadný mantinel, od ktorého sa odrazil pred bránu. Trenčania neboli ďaleko k tomu, aby navýšili svoje vedenie.

21:24
    Takmer sa naskytol brejk pre baranov, ale domáci sa dobre vrátili smerom dozadu.

20:45
    Luža sa hodil do strely a poslal tak puk do stredného pásma.

20:31
    Bačík – 2 min., napadnutie.

20:19
    Vojaci začali svižne. Charbonneau vystrelil z vonkajšej strany ľavého kruhu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina bola poznačená častými prerušeniami, čo malo dopad aj na herné prevedenie oboch celkov. Hralo sa viac-menej vyrovnane, ale do vedenia sa dostali domáci Trenčania, ktorí od 3. minúty vyhrávajú 1:0 zásluhou Ahla. Druhá tretina sa začne približne o 17:54.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:14
    Borák rozohrával puk spoza vlastnej brány a zvládol tlak.

16:23
    Zakázané uvoľnenie hostí. Vhadzovanie po pravici Belányiho.

14:34
    Borák kryje puk a nasleduje reklamná prestávka.

13:57
    Puk je opäť na ochrannej sieti.

12:18
    Veľká šanca Dukly! Petrovický dostal prihrávku pred bránu a aj zakončil, ale Belányi ho vychytal. Domáci pokračovali vo svojom tlaku, pri ktorom ani Mikúš nepridal gól.

11:12
    Borák sa predviedol! Turnbull sa naňho rútil sám a domáci brankár ukázal výborný semafor.

10:16
    Borák drží puk aj po strele od Výhonského. Reklamná prestávka.

08:31
    Turnbulla vychytal Borák, ktorému puk prešiel okolo bránkoviska.

08:09
    Trenčania vyhrali buly a mierili dopredu. O strelecký pokus sa postaral Baláž z pravej strany.

08:01
    Aj Petriska strieľal z uhla. Puk sa pravdepodobne obtrel o rameno Boráka.

06:29
    Kielb bol dravý a zakončil z pravej strany už takmer z uhla. Reklamná prestávka.

05:37
    Turnbull triafa len do Boráka, keď vyslal strelu z ľavého kruhu.

05:17
    Vojaci sa tlačia dopredu, ale tentokrát ich zastavilo postavenie mimo hry.

02:48
    Trenčín dal gól! Od modrej nastreľoval Kielb a o presný teč priamo do brány sa postaral FILIP AHL.
    Asistencie: Kielb, Giľák.

01:35
    Hra sa od začiatku kúskuje. Po ďalšej strele končí puk mimo ľadovú plochu.

01:22
    Borák si postrážil bližšiu žrď pred Faithom.

00:46
    Horova strela zblokovaná, puk sa dotkol ochrannej siete.

00:32
    Banskobystričania vyhodili puk cez všetky čiary a vhadzovať sa bude pred Belányim.

00:27
    Ofsajd na strane Dukly.

00:16
    Wilkins ako prvý ohrozil gólmana Boráka, ale nie až tak úplne, pretože netrafil bránu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK DUKLA Trenčín: Borák (LaCouvee) – Kielb, Pietroniro – Petrovický, Starosta – Hlaváč, Hudec M. – Bartovič, Kupec; – Ahl, Baláž, Giľák – Hudec D., Conway, Charbonneau – Petráš, Sojčík, Immo – Krajčovič, Mikúš, Škvarek
    Tréner: Milan Bartovič

HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Bernát) – Bačík, Šenkeřík – Hora, Stránský D. – Ďatelinka, Luža – Žabka; – Wilkins, Langkow, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, Stránský A., Štrauch
    Tréner: Raimo Helminen

Rozhodca: Baluška, Výleta – Kacej, Bogdaň.

Pekný nedeľný podvečer želám všetkým hokejovým nadšencom! Do konca základnej časti Tipos Extraligy ostáva desať kôl a o postup do štvrťfinále zabojuje HK DUKLA Trenčín proti HC´ 05 Banská Bystrica.

HK DUKLA Trenčín: Trenčianski vojaci sa nachádzajú na priečkach, ktoré im zabezpečujú len osemfinále. Aktuálne sú na tej deviatej a na posledné, priame postupové miesto im chýba deväť bodov. Na ôsmy Slovan majú manko štyroch bodov. V minulom kole podľahli na vlastnom ľade Košiciam 1:4. Ich forma nie je práve oslnivá, čo sa týka domácich zápasov.
    Z posledných piatich vyhrali len jeden.
    Švéd Tor Immo si na svoje konto pripísal 29 kanadských bodov a je najproduktívnejším hráčom Dukly.

HC´ 05 Banská Bystrica: Banskobystrickí barani sú momentálne na šiestej priečke, ktorá im zaručuje postup do štvrťfinále. Piate Michalovce majú rovnaký počet bodov a štvrtá Nitra o dva viac. Naposledy zvíťazili na ľade Nitry 5:3, čo bol pre nich dôležitý krok smerom dopredu. Na pôde súperov sa im až tak nedarí, posledných päť zápasov im prinieslo len päť bodov.
    Traja Kanaďania sú v tabuľke produktivity v najlepšej desiatke. Sú nimi Carter Turnbull, Marcus Vela a Matt Wilkins.