Znojmo – Sparta 4:6 (kon.) | Olomouc – K. Vary 4:3 (po s.n.) | Opava – Kladno 6:0 (kon.)
Třinec – Litvínov 3:5 (kon.) | Havířov – Chomutov 3:2 (po pr.) | Jihlava – Motor ČB 4:1 (kon.)
Kometa Brno – Slavia 3:4 (kon.) | Vítkovice – Ústí n/L 4:3 (kon.)
po s.n.
HC Olomouc
4:3 (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 18.09.2010, 12:00 • Zimní stadión Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Přestože se jedná o 4. kolo Extraligy juniorů, pro obě mužstva je to teprve druhé utkání. V prvním zápase prohrála Mora doma s týmem Plzně 1:4.

HC Olomouc: Kůdela (Motáň) – Jergl, Brandýs, Axman, Pozděna, Fryč, Ustrnul, Kreisel, Kvapil, Rác, Málek, Heža, Sedlář, Lehečka, Králík, Voznica, Machala, Ogrizek, Vaněk, Haas, Konečný.

HC Energie Karlovy Vary: Hruška (Habal) – Rohan, Tomeček, Šik, Funk, Valeš, Konečný, Urbančok, Hudák, Baar, Vaněk, Záhora, Sýkora, Vachovec, Kverka, Půlpán, Daniška, Koblasa, Kentoš.

Rozhodčí: Dědek – Bryška, Ji. Novák.

Hráči už jsou na ledě, zápas brzy začne.

00:01

1:29
    Od modré střílel Valeš, Záhora tečoval jen do ochranné sítě.

1:58
    Domácí jeli tři na jednoho, svoji akci ale příliš překombinovali.

2:53
    Sýkora zavezl puk do obranného pásma Kohoutů, kde ho však hosté ztratili.

4:01
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Martin Rohan našel před bránou volného DOMINIKA VAŃKA, který usměrnil touš do domácí svatyně. Asistence: Martin Rohan

5:14
    Tomáš Daniška (KVA) dostává dvě minuty za podražení.

6:05
    Mora úřadovala ve svém útočném pásmu, k pořádné střele se ale nedostala.

7:14

7:23
    Po vhazování hráči chvíli hledali puk, který nakonec odpaláli Urbančok.

8:17
    Trest za nedovolené bránění si vysloužil Jozef Kentoš (KVA).

9:43
    Heža vyprášil Hruškovy betony.

10:17

11:06
    Energetici jeli tři na jednoho, přihrávku jim však zblokoval domácí obránce.

12:33
    Sledujeme urputný boj, ve kterém se hra přelévá z jedné strany na druhou.

14:08
    Icing Kohoutů.

15:08
    Zakázané uvolnění také na druhé straně.

15:17
    Brandýs nezastavil puk na modré čáře, Machala ho ale zastoupil.

16:26
    Vachovec si na útočné modré obhodil domácího obránce, na dalšího však už nestačil.

17:58
    Oba týmy se jen těžce dostávají do útočného pásma. Teď se to po pěkné akci povedlo hostům.

18:43
    Skrumáž před bránou Mory jistí Kůdela.

19:27
    Nedáš - dostaneš. Olomoučtí kvůli špatné přihrávce nevyužili šanci 2 na 1, na druhé straně měl ale větší štěstí ALEŠ PŮLPÁN, který z protiútoku zakončil akci Energetiků. Asistence: Vojtěch Šik.

20:00

Prozatím je vidět vyrovnané utkání, ve kterém rozhoduje lepší produktivita hostujícího celku, který po brankách Vaňka a Půlpána vyhrál první třetinu.

Další třetina začně přibližně v 12:51.

20:01

20:10
    Domácí vyhráli buly a hned se ženou do útočného pásma.

20:42
    Varská obrana zatím nepřipustila problémy.

22:01
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohoutům se jejich aktivita vyplácí. Ondřej Heža našel mezi kruhy volného PATRIKA MACHALU, který dopravil puk za Hrušku. Asistence: Ondřej Heža.

23:12
    Mora se žene za vyrovnáním a nepouští Energetiky z pásma.

24:13
    Icing hostů.

24:54
    Málek se neproháčkoval před branku Západočechů.

25:52
    Domácí rozjeli další akci, které končí až u hostujícího strážce svatyně.

26:17
    Vachovec najížděl z pravého kruhu na Kůdelu, domácí gólman ho nadvakrát vychytal.

27:43
    Ogrizekova střela zasáhla jen beka Karlových Varů.

29:07
    Z mezikruží střílel Hudák, domácí brankář byl připraven.

30:28
    Hanáci se snaží o vyrovnání, leč zatím marně.

31:38
    Lehečka prověřil Hrušku, ten vyráží betonem.

32:47
    Z levé strany pálil nad Záhora.

33:34
    Za faul kolenem si zchladí chlavu Jiří Jergl (OLO).

34:26
    Rohan vyslal jedovku od modré, Kůdela byl připraven.

35:09
    Axman vyhazuje přes všechny čáry.

35:34

36:12
    Jen co byli domácí v pěti, už to opět roztáčeli v obranném pásmu Západočechů. Vše nakonec uklidnil hostující brankář.

37:37
    Hruška raději přikryl Vaňkovu prudkou střelu.

38:21
    Sám se objevil před hostující svatyní Rác, kličku do bekendu ale zakončil mimo.

39:08
    Varští získali puk v útočném pásmu, vzápětí ho však ztratili.

39:36
    Domácí se usadili v obranné třetině Západočechů.

40:00

Kohouti zvýšili svoji aktivitu, což jim v úvodu druhé části přineslo snížení. Druhou třetinu pak byli lepší než jejich soupeř, přesto vyrovnat nedokázali. I tak se však můžou ve třetím dějství dočkat obratu, pokud se Vary nezlepší.

Další třetina začně přibližně v 13:41.

40:01

40:22
    Z levého kruhu to zkoušel Pozděna, minul však klec Varů.

41:27
    Kvapil nahazoval od modré. Nikdo ale netečoval, takže Hruška v klidu chytil puk.

42:30
    Hosté jdou do čtyř. Jan Urbančok si sedá na trestnou lavici za faul kolenem.

43:38
    Kohouti v přesilovce zatím nic nepředvedli, Západočeši vyhazují.

43:46
    Icing Mory.

44:18
    Hudák vypíchl domácí obraně puk, naštěští pro Olomouc mu utekl do rohu.

44:30

45:33
    Hruška kryje nahození Kohoutů.

45:42
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

46:11
    Mora hrála v šesti. Trest odpyká Lukáš Králík.

46:21
    Domácí se osvobozují.

46:53
    A opět.

47:35
    Rohan pálil od modré, Kůdela raději skryl jeho střelu mezi betony.

48:05
    Machala mohl jít do brejku, ale hostující obránce byl rychlejší.

48:11

49:10
    Kentoš chtěl vystřelit, olomoucký bek mu však nadzvedl hůl.

50:29
    Za sekání byl potrestán Dominik Vaněk (KVA).

51:11
    Po střele Axmana se k dorážce dostal Sedlář, který trefil tyč Hruškovy svatyně.

51:21
    Hra byla na chvíli přerušena kvůli ošetření hostující brankáře.

52:23
    Olomouc dvakrát navezla puk do útočného pásma, Karlovy Vary v obou případech uspěly s vyhozením.

52:29

52:48
    Patrik Machala se snažil překvapit Hrušku zpoza brány, ten jeho střelu vyrazil. Na dorážku OLDŘICHA HEŽI však byl už krátký. Asistence: Patrik Machala.

52:48
    V bráně Varů dochází ke změně. Petra Hrušku nahradí Vladislav Habal.

54:22
    Kůdela uklidnil hru podržení puku v lapačce.

55:34
    Pěknou akci hostů zastavilo postavení mimo hru.

56:38
    V krátkém sledu za sebou se prosadil OLDŘICH HEŽA. V přečíslení dva na jednoho mu přihrál Marek Sedlář a Heža neměl problém s doklepnutím puku za Habala. Asistence: Marek Sedlář.

56:38
    Oddechový čas pro domácí.

57:23
    Vary se snaží o vyrovnání, Kohouti je ale k ničemu nepouštějí.

58:36
    Za podražení oslabí svůj tým Lukáš Králík (OLO).

58:36
    Oddechový čas pro hosty.

58:42
    Rychlou akci Západočechů zakončil MIROSLAV HUDÁK. Asistence: Martin Rohan, Jan Tomeček.

60:00

Domácí dokázali otočit stav utkání, jenže vítězství jim sebral minutu před koncem Hudák. Uvidíme tedy prodloužení.

60:01

60:33
    Ustrnul povalil hostujícího forvarda na puk. Bude se tak vhazovat po pravici Kůdely.

60:45
    A další dvě vhazování v obranném pásmu Kohoutů.

61:34
    Nad střílel Haas.

62:09
    Olomouc nyní zamkla svého soupeře. Od modré pálil Ustrnul, Habal byl n místě.

62:32
    Ofsajd hostů.

62:58
    Za nesportovní chování jsou současně vyloučeni Jiří Jergl (OLO) a Aleš Půlpán (KVA).

64:21
    Rác vybojoval puk na útočné modré, následná střela Ustrnula byla zblokována hostujícím bekem do ochranné sítě.

64:51
    Kůdela si našel puk v chumlu před bránou.