K. Vary – Slavia 3:5 (kon.) | Vítkovice – Kladno 2:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 3:4 (kon.) | Litvínov – Zlín 2:4 (kon.)
Motor ČB – Třinec 5:6 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
HC Kometa Brno
Neděle 07.11.2010, 17:00 • Tipsport arena. • Tipsport extraliga

Z města pod Ještědem přeji hezký zbytek nedělního večera. (19:28:17)

Nejlepším hráčem hostů je Hovi, za domácí si pro víno jede Klimenta.

Domácí berou v dnešním dvacátém kole Tipsport extraligy tři body za výhru 3:1. Do vedení ale šla hostující Kometa díky brance Baleje, Bílí Tygři ale dokázali duel otočit brankami Podkonického a Klimenty.

Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí odskakují na rozdíl dvou branek, když se do prázdné branky po asistenci Kudrny trefil ANDREJ PODKONICKÝ. Asistence: Kudrna, Hořava. 3:1.

59:11
    Hořava se pokoušel prokousat až do brány, ale nepodařilo se mu to.

58:51
    Puk ve středním pásmu.

58:47
    Kometa to zkouší v šesti. Hovi na střídačce.

58:47
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:47
    Trončinský se pokoušel rybičkou zastavit zakázané uvolnění svého týmu a sklidil za to aplaus. Bohužel se mu to ale nepodařilo.

57:15
    Výtisk uloupil rozehrávku hostů a vyhazuje až za branku Brna.

56:53
    Brno se špatnou rozehrávku samo připravilo o útočné pásmo a začíná znovu až za Hovim.

56:40
    Hosté z Brna mají možnost srovnat. Trončinský dostává dvě minuty za faul kolenem. 5/4 - Brno.

56:28
    Podkonický najížděl z pravé strany sám na Hoviho, ale svou střelu poslal těsně nad levý růžek brněnské branky.

55:56
    Tygři chtějí svůj náskok navýšit a ženou se stále kupředu.

Dnešní utkání sleduje 6093 diváků.

55:23
    Liberec využívá druhou přesilovou hru v krátkém čase a jde do vedení. TOMÁŠ KLIMENTA odčaroval kouzlo Hoviho, když si nabruslil před branku a takovým lehkým šťouchnutím prostřelil finského brankáře. Asistence: Vak, Hořava. 2:1.

55:00
    Jaroslav Svoboda vyvezl puk až za Pince.

54:20
    Čakajík minul vyhozený puk a sám na Pince najížděl Hruška, jenže liberecký gólman se proti jeho zakončení vyznamenal, když jeho střelu vyrazil vyrážečkou do rohu.

54:10
    Zubíček vyhazuje.

53:49
    Hunkesovo nahození od modré jen proletělo kolem Hoviho.

53:44
    Plodek byl následně krosčekován na Hoviho a Liberec má k dispozici v krátkém čase již druhou přesilovou hru. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Stehlík. 5/4 - Liberec.

53:44
    Víšek po Plodkově příhře se pokoušel zasunout puk pod Hovim do branky, finský brankář byl ale stoprocentní.

52:45
    Tak to byla neuvěřitelná minuta! Je srovnáno! Nejdříve na útočné modré uklouzl Podkonický a nabídl brejk hostům. Ti ale byli z celé situace také asi překvapeni a jeden útočník Brna upadl. Do přečíslení se tak dostali Liberečtí a sehráli celou akci parádně. Dušek přihrál Kudrnovi, ten našel zadovkou najetého ANDREJE PODKONICKÉHO, který trefuje víko moravské branky. Asistence: Kudrna, Dušek. 1:1

52:10
    Stehlík vyhazuje až za Pince.

52:02
    Hovi ihned po buly vystavil Hunkesovi na svém semaforu červenou.

51:55
    Malec vyhazuje puk mimo hřiště a Liberec má možnost přesilové hry. 5/4 - Liberec.

51:20
    Hruška vypálil na Pince a severočeský gólman s obtížemi vyráží.

50:31
    Čakajík nabil Hořavovi, ten ale z ostrého úhlu míjí branku Brna.

50:00
    Liberec začíná trochu zmatkovat a na hokejky jeho hráčů se vloudila nervozita.

49:36
    Brabenec pálil z mezikruží po dalším tlaku Moravanů, Pinc jeho střelu schoval v podpaží.

49:00
    Kometa drží puk v dostatečné vzdálenosti od své branky a domácí se nemohou dostat před Hoviho.

48:17
    Na střídačku Tygrů dorazil Nedvěd, tak uvidíme, zda poradí nějaký gólový recept svým spoluhráčům.

47:59
    Hra je přerušena, na zemi zůstává ležet Výtisk.

47:58
    Pinc se musel rychle přemístit proti střele Jaroslava Svobody a vyrážečkou dokázal jeho šťiplavý pokus vyrazit do středu hřiště.

45:45

47:31

47:27
    Trončinský získal nahozením na Hoviho pásmo.

46:46
    Kudrna vyhrál buly v útočném pásmu, ale puk vyhodil až do středu hřiště.

46:44
    Klimenta je dnes smolař zápasu. Už poněkolikáté se dostal po přihrávce Kudrny do jasné šance, jenže Hovi proti němu vytáhl opět skvělý zákrok.

46:33

45:45
    Trončinského střela od modré byla tečována hostující obranou a jen těsně minula pravou brněnskou tyč.

45:38
    Počet sil na ledě se srovná. Jaroslav Svoboda dostává menší trest za hákování. 4/4.

45:31
    A cesta Tygrů za vyrovnání se komplikuje. Na trestnou totiž usedá Kica za podražení. 5/4 - Brno.

45:00
    Hunkesův pokus šel těsně nad.

44:29
    Na druhé straně se řítil na Rýgla Hubáček, ale nedokázal si libereckého beka obhodit.

44:20
    Rýglův pokus prolétl jen kolem Hoviho hlavy a zaduněl o mantinel.

43:35
    Dušek se pokoušel natlačit před Hoviho, ale tísněn mohl vyslat pouhý slabý bekhend.

42:56
    Podkonický zamíchal s pukem na modré a Kudrna mu mezitím přejel do útočného pásma - ofsajd.

42:43
    Bílí Tygři se snaží ihned odpovědět a Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.

41:57
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa jde do vedení! JOZEF BALEJ se obtočil a rychlým švihem dostal puk do branky. Pinc při této brance nebude mít jistě čisté svědomí. Asistence: Kvapil, Hruška. 0:1.

41:40
    Brno se usadilo v útočném pásmo.

41:30
    Čakajík odpaluje puk na lavici trestoměřičů a jde mu dělat společnost za zdržování hry. 5/4 - Brno.

41:08
    Bártův pokus od mantinelu odráží Hovi do rohu.

40:40
    Kica tečoval Čakajíkovo nahození těsně vedle.

40:30
    Druhé zakázané uvolnění Komety v krátkém čase.

40:19
    Jaroslav Svoboda vypálil přes beka, Pinc jeho nepříliš prudkou střelu kryje.

40:09
    Stejně jako ve druhé třetině začínáme icingem.

40:01

Hráči nám již krouží na ledové ploše.

V přestávkovém programu se nám představily naděje Bílých Tygrů. Modrý tým vyhrál nad bílým 2:1, tak snad se koukali i jejich vzorové a předvedou ve třetí třetině také nějaké střelecké hody.

Zásahy brankářů ve druhé třetině:

Pinc - 10 zásahů

Hovi - 11 zásahů

Čtyřicet minut hokeje je za námi a branku jsme tady v Tipsport areně stále neviděli. Hra se nám ve druhé periodě vyrovnala, ale oba brankáři zatím drží čisté konto.

Další třetina začne přibližně v 18:48.

40:00

39:08
    Střela Rýgla sražená do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Hoviho.

38:58
    Dušek několikrát zamíchal pukem a poté vyzkoušel prostupnost betonů Hoviho.

38:00
    Hra se nám nyní přelévá z jedné strany na druhou. Jaroslav Svoboda byl blízko skórování, na druhé straně se zase zkoušel prosadit Plodek.

37:00
    Brno teď hraje výborně a neustále se tlačí před Pince.

36:30
    Kometa začíná přebírat iniciativu v dnešním zápase. Hovi je v posledních minutách téměř bez práce a Pinc si připisuje jeden zákrok za druhým. Nyní zlikvidoval šanci Kvapila.

36:10
    Rýgl skočil pod nohy Jakuba Svobody a čistě mu sebral jasnou šanci.

35:22
    Hubáček se přiřítil do obranného pásma Tygrů, ujal se kotouče a Pinc jeho střelu zápěstím s obtížemi kryje.

34:24
    Pinc schoval bombu Mojžíše od modré mezi betony a hra je přerušena.

33:50
    Huml málem využil špatného střídání Bílých Tygrů, ale na poslední chvíli se vrátil Hunkes a odpálil mu puk.

33:06
    Neškodná střela Hubáčka málem zaplula za Pincova záda. Liberecký brankář teď měl hodně štěstí.

31:58
    Kometa se snažila rychle využít střídání Tygrů, ale puk doputoval z jejího obranného pásma až za Pince bez jakékoliv teče - icing.

31:37
    Liberec v pěti.

31:18
    Trončinský s přispěním hostujícího hráče odpaluje puk do středního pásma.

30:45
    Vak osvobozuje svůj celek vyhozením až na polovinu Komety.

30:17
    Svobodův pokus končí těsně mimo. Brňané stále v obranném pásmu Tygrů.

30:02
    Mojžíšův pokus zaduněl o zadní mantinel.

29:37
    Kometa dostane k dispozici druhou přesilovou hru v zápase. Dušek dostává dvě minuty za sekání. 5/4 - Brno.

29:25
    Kudrna mohl na druhé straně skórovat, ale Hovi udržel jeho bekhend s problémy před brankovou čarou.

28:50
    A teď tutovka zase na straně Brna. Kvapil našel v podobné situaci jako Plodek Baleje, ale Pinc vystrčil fantasticky proti jeho střele lapačku.

28:30
    Hovi se teď skvěle dokázal přemístit v brance. Plodek v situaci 2 na 1 našel najetého Moravce, ale liberecký obránce napálil svůj pokus přesně do finského brankáře.

27:35
    Vak našel přes celé kluziště přesným pasem Klimentu, ale liberecký forvard poslal puk přesně do Hoviho.

26:57
    Kudrna se řítil do zajímavé příležitosti, ale puk mu finální fázi sjel z hole a skončil až za brankou.

26:20
    Svoboda střílel z první, Pinc vyrazil jeho pokus před sebe, kde se ho pokoušel za libereckého gólmana zamést Veselý. Severočeský brankář si ale s pokusy poradil.

25:22
    Protivný vyslal na Pince střelu ze středního pásma, liberecký brankář s jeho pokusem neměl problémy.

24:54
    Jonák byl zasažen pukem do obličeje a hra je přerušena.

24:44
    Dušek pálil od mantinelu a i s tímto pokusem si Hovi poradil. Kometa je již v plném počtu.

24:10
    Čakajík trefil Hoviho do masky a Husička raději přerušuje hru.

23:57
    A další rána se valila na Hoviho, tentokrát ji finský brankář vyrazil do ochranné sítě.

23:46
    Výtiskův pokus od modré jen prosvištěl nad hlavou brněnského brankáře.

23:20
    Tak až teď mají domácí kotouč plně v moci a usazují se před Hovim.

22:45
    Vak ztratil puk v útočném pásmu a Jaroslav Svoboda si sním v pohodě dobruslil až za Pince.

22:36
    Jakub Svoboda fauluje za brankou zbytečně Hunkese kolenem a jde si odpykat dvouminutový trest. 5/4 - Liberec.

22:33
    Hruškův pokus sražen do rohu.

21:55
    Moravec se pokoušel dlouhým lobem najít Víška, ale na libereckého útočníka to bylo příliš rychlé.

21:28
    K Brabencovi se odrazilo Hubáčkovo nahození a Pinc měl obrovské štěstí, že brněnský útočník netrefil kotouč.

21:16
    Bičánek připravil pěknou střeleckou pozici pro Protivného, jeho bombu schovává Pinc ve výstroji.

20:41
    Víšek se pokoušel bekhendem překvapit Hoviho, ten ale schovává gumovou pryž v lapačce.

Na led už nastupují domácí.

Máme za sebou první dvacetiminutovku, ve které jsme žádnou branku neviděli. Po úvodním dějství tak svítí na kostce nad ledem stav 0:0, ale lepší jsou v dnešním zápase zatím jasně domácí a Hovi už několikrát musel předvést svůj brankářský um.

Zásahy brankářů po první třetině:

Pinc - 6 zásahů

Hovi - 10 zásahů

Další třetina začne přibližně v 17:59.

20:00

19:57
    Hovi ukázal pěkný semafor proti střele Kudrny, ale zákrok se mu zřejmě nepřipíše k dobru, protože už byl před tím pískán ofsajd.

19:40
    Kudrna se pokoušel najít Podkonického, ale ten z jízdy netrefuje puk.

19:21
    A máme tu taky menší šarvátku, do které se zapojil i finský brankář. Dvě minuty za sekání ale inkasuje jen Hořava. 4/4.

19:21
    Tak to byly obrovské šance Tygrů! Hovi zastavil několik jasných branek na čáře. Na finském brankáře ztroskotali dvakrát Hořava, jednou Vak a nepropálil ho ani Čakajík.

18:52
    Kometa ve čtyrech.

18:47
    Brabenec vyhazuje.

18:36
    Moravané jdou do tří. Veselý odpálil puk na střídačku a dostává dvě minuty za zdržování hry. Bílí Tygři mají k dispozici přesilovku 5 na 3, která může trvat šestnáct vteřin. 5/3 - Liberec.

18:10
    Až teď se Kometa osvobozuje a drží puk za Pincem.

17:57
    Zachraňuje je až tečovaný pokus Duška do ochranné sítě.

17:50
    Hostům se nedaří vyhodit a jsou stále pod tlakem.

17:25
    Tygři svírají Kometu ve svých drápech.

16:52
    Bílí Tygři si svou aktivitou třetí přesilovou hru v zápase. Kempný dostává dvě minuty za hákování. 5/4 - Liberec.

16:40
    Kudrna hledal z otočky před brankou Podkonického, ale ten jen těsně netrefuje puk.

15:52
    Protivný se pokoušel najít Hrušku, ale pas byl na brněnského útočníka příliš rychlý - zakázané uvolnění.

15:30
    Brabencova bomba se jen protáhla kolem Pince.

14:56
    Tempo hry nám stagnuje a příliš šancí jsme v poslední minutě neviděli.

13:39
    Podkonický se pokoušel projít přes Protivného, ale vítězně ze souboje vyšel brněnský obránce.

12:48
    Erat vypálil z ostrého úhlu, ale trefuje přesně Pincovu lapačku.

11:45
    Hunkes z vrcholu kruhů pálí těsně nad.

11:36
    Jonák se připletl Plodkovi do jízdy, ten by možná zasunul do prázdné branky.

11:14
    Plodek nezachytil přihrávku Rýgla a je z toho icing.

10:44
    Postavení mimo hru Brna, vhazovat se bude ve středním pásmu.