K. Vary – Slavia 3:5 (kon.) | Vítkovice – Kladno 2:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 3:4 (kon.) | Litvínov – Zlín 2:4 (kon.)

Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí odskakují na rozdíl dvou branek, když se do prázdné branky po asistenci Kudrny trefil ANDREJ PODKONICKÝ. Asistence: Kudrna, Hořava. 3:1.

58:47
    Kometa to zkouší v šesti. Hovi na střídačce.

58:47
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

56:40
    Hosté z Brna mají možnost srovnat. Trončinský dostává dvě minuty za faul kolenem. 5/4 - Brno.

55:23
    Liberec využívá druhou přesilovou hru v krátkém čase a jde do vedení. TOMÁŠ KLIMENTA odčaroval kouzlo Hoviho, když si nabruslil před branku a takovým lehkým šťouchnutím prostřelil finského brankáře. Asistence: Vak, Hořava. 2:1.

54:20
    Čakajík minul vyhozený puk a sám na Pince najížděl Hruška, jenže liberecký gólman se proti jeho zakončení vyznamenal, když jeho střelu vyrazil vyrážečkou do rohu.

53:44
    Plodek byl následně krosčekován na Hoviho a Liberec má k dispozici v krátkém čase již druhou přesilovou hru. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Stehlík. 5/4 - Liberec.

52:45
    Tak to byla neuvěřitelná minuta! Je srovnáno! Nejdříve na útočné modré uklouzl Podkonický a nabídl brejk hostům. Ti ale byli z celé situace také asi překvapeni a jeden útočník Brna upadl. Do přečíslení se tak dostali Liberečtí a sehráli celou akci parádně. Dušek přihrál Kudrnovi, ten našel zadovkou najetého ANDREJE PODKONICKÉHO, který trefuje víko moravské branky. Asistence: Kudrna, Dušek. 1:1

51:55
    Malec vyhazuje puk mimo hřiště a Liberec má možnost přesilové hry. 5/4 - Liberec.

46:44
    Klimenta je dnes smolař zápasu. Už poněkolikáté se dostal po přihrávce Kudrny do jasné šance, jenže Hovi proti němu vytáhl opět skvělý zákrok.

45:45
    Trončinského střela od modré byla tečována hostující obranou a jen těsně minula pravou brněnskou tyč.

45:38
    Počet sil na ledě se srovná. Jaroslav Svoboda dostává menší trest za hákování. 4/4.

45:31
    A cesta Tygrů za vyrovnání se komplikuje. Na trestnou totiž usedá Kica za podražení. 5/4 - Brno.

41:57
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa jde do vedení! JOZEF BALEJ se obtočil a rychlým švihem dostal puk do branky. Pinc při této brance nebude mít jistě čisté svědomí. Asistence: Kvapil, Hruška. 0:1.

41:30
    Čakajík odpaluje puk na lavici trestoměřičů a jde mu dělat společnost za zdržování hry. 5/4 - Brno.

35:22
    Hubáček se přiřítil do obranného pásma Tygrů, ujal se kotouče a Pinc jeho střelu zápěstím s obtížemi kryje.

29:37
    Kometa dostane k dispozici druhou přesilovou hru v zápase. Dušek dostává dvě minuty za sekání. 5/4 - Brno.

29:25
    Kudrna mohl na druhé straně skórovat, ale Hovi udržel jeho bekhend s problémy před brankovou čarou.

28:50
    A teď tutovka zase na straně Brna. Kvapil našel v podobné situaci jako Plodek Baleje, ale Pinc vystrčil fantasticky proti jeho střele lapačku.

28:30
    Hovi se teď skvěle dokázal přemístit v brance. Plodek v situaci 2 na 1 našel najetého Moravce, ale liberecký obránce napálil svůj pokus přesně do finského brankáře.

26:20
    Svoboda střílel z první, Pinc vyrazil jeho pokus před sebe, kde se ho pokoušel za libereckého gólmana zamést Veselý. Severočeský brankář si ale s pokusy poradil.

22:36
    Jakub Svoboda fauluje za brankou zbytečně Hunkese kolenem a jde si odpykat dvouminutový trest. 5/4 - Liberec.

19:21
    A máme tu taky menší šarvátku, do které se zapojil i finský brankář. Dvě minuty za sekání ale inkasuje jen Hořava. 4/4.

19:21
    Tak to byly obrovské šance Tygrů! Hovi zastavil několik jasných branek na čáře. Na finském brankáře ztroskotali dvakrát Hořava, jednou Vak a nepropálil ho ani Čakajík.

18:36
    Moravané jdou do tří. Veselý odpálil puk na střídačku a dostává dvě minuty za zdržování hry. Bílí Tygři mají k dispozici přesilovku 5 na 3, která může trvat šestnáct vteřin. 5/3 - Liberec.

16:52
    Bílí Tygři si svou aktivitou třetí přesilovou hru v zápase. Kempný dostává dvě minuty za hákování. 5/4 - Liberec.

8:30
    Hovi vyhazuje puk až za plexisklo a dostává dvě minuty za zdržování hry. Trest za gólmana odpyká Jaroslav Svoboda. 5/4 - Liberec.

6:27
    Dvě minuty dostává Brabenec za hákování. 5/4 -Liberec.

6:27
    Hovi si připisuje fantastický zákrok na brankové čáře. Klimenta objel branku a přesným pasem našel před brněnskou svatyní Hořavu, který ač byl faulován, dokázal vystřelit. Finský mág ale zastavil puk těsně před brankovou čárou.

Petr Schultz

Branky a nahrávky: 53. Podkonický (Kudrna, Dušek), 56. Klimenta (Vak, Hořava), 60. Podkonický (Kudrna, Hořava) - 42. Balej (Kvapil, Hruška)

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda)- Hunkes, Výtisk, Čakajík, Moravec, Trončinský, Rýgl - Kudrna, Podkonický, Dušek - Hořava, Vak, Klimenta - Ondřej, Plodek, Víšek - Bárta, Kica, Jonák.
    HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Protivný, Zubíček, Bičánek, Mojžíš, Malec, Stehlík, Kempný - Erat, Hubáček, Hruška, Svoboda Jakub, Brabenec, Dlouhý, Svoboda Jaroslav, Huml, Veselý, Kvapil.

Rozhodčí: Husička, Pešina - Barvíř, Blümel.