3:2 (-:-, -:-, -:-)
USA
Středa 22.12.2010, 01:00Reprezentace do 20 let

To je pro dnešek vše, díky za pozornost a u dalších online přenosů z juniorského šampionátu nashledanou. (03:33:29)

Lví podíl na dnešním úspěchu Česka má brankář Filip Novotný, který předvedl několik famózních zásahů a byl svému týmu velkou oporou. Neztratili se ani ostatní, o čemž svědčí vyrovnaný poměr střel na branku. Druhé a poslední přípravné utkání sehrají Češi v Rochesteru zítra, kdy jim bude soupeřem nováček elitní skupiny z Německa.

Překvapení dokonáno, český juniorský tým porazil ve svém prvním přípravném utkání úřadující světové šampiony ze Spojených států 3:2 po samostatných nájezdech a bude doufat, že si tuto formu přenese i do samotného turnaje, v němž Čechy čeká skupina smrti s Kanadou, Švédskem a Ruskem.

65:00
    Česko právě vstřelilo branku!
    Rozhodující samostatný nájezd proměňuje JAKUB ORSAVA.

USA3 - Kreider vystřelil skvěle, ovšem orazítkoval jen tyč. Češi vítězí!

CZE3 - Orsava naznačil pohyb do bekhendu, ale vydal se na druhou stranu a Campbell už se mohl jen dívat, jak zasunuje do sítě.

USA2 - Morin naopak bekhendový blafák provedl ideálně a vyrovnává.

CZE2 - Nestrašilovi se bekhendový blafák nepovedl, Campbell vyráží.

USA1 - Palmieri nic nevymýšlel a střílel na vyrážečku, Novotný vyráží.

CZE1 - Jako první jede Hlinka a předvedl velkou parádu, před Campbellem zabrzdil a podél padajícího gólmana zasunul do sítě!

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na branku: 2-3 (celkem 33-33).

Spojené státy byly v prodloužení velmi blízko vítězství, Filip Novotný ale dnes chytá skvěle. Další práce ho ještě čeká, chystají se samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:51
    Orsava se prodral do mezikruží, zakončení mu ale nedovolil jeden z amerických beků.

64:35
    Morin neprošel přes Šenkeříka, Češi ve vlastním pásmu s pukem na holi.

64:20
    Češi se poprvé v prodloužení dostali do útoku. Holíkův pokus od pravého mantinelu zastavuje Campbell.

63:15
    Kreidera nyní nepustil ke gólové dorážce dobrou obrannou prací Horák.

62:44
    Američané jdou velmi agresivně za vítězným gólem, další útočnou akci ale zastavuje ofsajd.

62:01
    Pláněk se Šenkeříkem v obranné dvojici dnes hrají velmi dobrý zápas, nyní uklidnili český tým po obrovské šanci soupeře a zavezli puk do útočného pásma.

60:59
    Američtí fanoušci mají ruce nad hlavou, jenže hra pokračuje, poté co Filip Novotný předvedl neuvěřitelný zákrok na brankové čáře, kde roztažený zastavil D´Amigovu ránu do odkryté branky!

Střely na branku: 7-8 (celkem 31-29).

60:01

Třetí část přinesla další gól na každé straně, o vítězi tedy rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy. Už nyní je jasné, že Češi si proti úřadujícím mistrům světa připíší skvělý výsledek.

60:00

59:35
    Coyle s Morinem atakují českou defenzivu, ale brzy ztrácejí puk.

59:18
    Češi ale vyhráli buly a posunuli hru do středního pásma.

59:04
    Nelson zavezl puk do českého pásma a donutil Novotného přerušit hru.

58:10
    Nyní ale Češi zásluhou Orsavy a jeho nahození vybojovali buly v útočném pásmu.

57:25
    Američané se tlačí za vítězným gólem, Morinův pokus z pravého kruhu kryje Novotný.

57:01
    Grimaldi se spoluhráči vytvořil před českou brankou nepříjemný závar, střelu od modré ale poté nasměroval mimo.

56:21
    Bourque si sjel po levém křídle do střelecké pozice, nebezpečná střela přes obránce končí v Novotného výstroji.

55:51
    Horák šikovně tečoval nahození do modré, Campbell s problémy kryje.

55:21
    USA v plném počtu, ale stále pod tlakem.

54:02
    Poté co Američané vyhodili, má český výběr problémy dostat se znovu do pásma.

53:37
    Pláněk se Šenkeříkem si na modré vyměnili puk, druhý jmenovaný z první pálil těsně mimo branky USA.

53:21
    Brown (USA) vyloučen na 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

52:02
    Drtivý tlak domácích mladíků je naštěstí pryč, Češi se osmělují a znovu se dostávají na dostřel Campbella.

50:44
    USA právě vstřelilo branku!
    Asi to nemohlo dopadnout jinak, obléhání české branky končí vyrovnávacím gólem. Američané vybojovali puk za brankou, volný KYLE PALMIERI si sjel k tyči a z první poslal prudkou přihrávku do sítě. Asistence: Mitch Callahan a Charlie Coyle.

50:02
    Během posledních pěti minut spálili Američané více šancí, než v předchozím průběhu zápasu. Nelson najíždějící z druhé vlny měl ideální pozici v mezikruží, Novotný navíc po předchozím zákroku seděl na ledě, přesto dokázal střelu mířící do branky zastavit.

48:51
    Češi se otřepali. nadále ale čelí narůstajícímu tlaku soupeře.

47:24
    Palmieri je jednoznačně nejlepším hráčem na ledě. Nyní projel kolem čtyř českých hráčů, položil si Novotného na led, v krkolomné pozici už ale nestihl přesně zakončit.

46:39
    Češi v plném počtu.

46:20
    Tečované vyhození z českého pásma se zastavilo pod stropem stadionu v Rochesteru... a zůstalo tam. Rozhodčí po menším váhání vhazují s jiným pukem, ten původní zůstává zaseknutý u stropu.

45:47
    Coyle nevyužil velkou možnost. Rychlou křížnou přihrávku napálil z voleje těsně vedle pravé tyče! Novotný by to nestihl.

45:08
    Američané tlačí. Mozkem přesilovky je znovu Kyle Palmieri, který připravil skvělou pozici pro Coylea, ten z levého kruhu trefil jen přesunujícího se Novotného.

44:39
    Orsava (CZE) vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl. Zbytečný faul v útočném pásmu.

42:59
    D´Amigo si u mantinelu počíhal na Šenkeříka a poslal jej efektním hitem k ledu.

42:08
    Češi jsou najednou na ledě znovu lepší a dostávají se ke střelám. Američtí fanoušci jsou poněkud zaskočeni.

40:22
    Češi jsou znovu ve vedení a využívají svou první přesilovku! Šenkeřík napřáhl na modré k další tvrdé střele a tentokrát ji ideálním způsobem před brankou tečoval MARTIN PLÁNĚK. Campbell neměl nárok. Asistence: Petr Šenkeřík.

40:01
    Češi dohrávají přesilovku a stěhují se do amerického pásma.

40:01

Střely na branku: 8-14 (celkem 23-22).

Druhá dvacetiminutovka končí bez branek. Diváci v Rochesteru viděli na začátku třetiny spoustu vyloučení, v nichž ale své celky podrželi oba brankáři. Poté se hra uklidnila, Američané byli přeci jen aktivnější, ale vedení na svou stranu strhnout nedokázali. Další třetina začne přibližně ve 2:39.

40:00

39:53
    Menší pošťuchování v rohu končí českou přesilovkou. Coyle (USA) vyloučen za vysokou hůl.

38:41
    Merrill to zkusil z levého křídla, Novotný v pohodě zasahuje. Hra je nyní docela rozháraná, Američané jsou mírně aktivnější.

37:48
    Češi ve druhé polovině třetiny přeci jen vyrovnali hru a zastavili hrozivě narůstající počet amerických střel.

36:20
    Další přečíslní domácích, Morin ale znovu nevyřešil situaci dobře a tentokrát chtěl místo střely v dobré pozici přihrávat. Trefil brusli protihráče.

35:13
    USA v plném počtu.

34:32
    Šenkeřík vyslal od modré jedovatou ránu, která prosvištěla kolem Campbellovy pravé tyče.

33:41
    Bourque táhl nebezpečné přečíslení, příliš dlouho ale váhal s rozehrávkou a nakonec slibnou šanci zcela zazdil.

33:13
    Další vyloučení. Shore (USA) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

31:14
    Grimaldi byl na konci rychlého amerického brejku, Novotný ale velmi dobře zmenšil střelecký úhel a nakonec dokázal ramenem vyrazit letící puk.

30:26

29:47
    Orsava s Hlinkou se probojovali až na americké brankoviště, z velké blízkosti ale nepřetlačili roztaženého Campbella. Dobrá přesilovka českého týmu.

29:28
    Američané jsou ve čtyřech.

28:59
    Campbell nyní předvedl skvělý zákrok, když v těžké pozici zastavil příklep Pláňka od modré čáry.

28:35
    Češi díky dorážce dostali puk do sítě, ovšem rozhodčí již předtím přerušili hru v domnění, že Campbell má kotouč v moci po střele Šenkeříka. Ten ale americkému gólmanovi vypadl přímo v brankovišti.

28:26
    Palmieri (USA) vyloučen za zdržování hry, Češi budou hrát víc než minutu proti třem.

27:52
    Češi brzy ztratili pásmo, Bourque ale neustál svůj pokus o rychlý brejk.

27:28
    Nelson (USA) vyloučen za sekání a Češi se poprvé v této třetině podívají do útoku.

26:30
    Oba týmy jsou v plném počtu, krátká americká přesilovka proběhla bez většího vzrušení.

24:55
    Culek je zpátky na ledě, Češi ve čtyřech.

24:31
    Faulk střílel z první z pravého křídla, Novotný vyráží. Při zákroku se nejspíš dostal do kontaktu s jedním z obránců, zůstal chvíli na ledě, už je ale v pořádku.

24:16
    S vyloučeními se roztrhl pytel, Pláněk (CZE) si odsedí trest za vražení na hrazení.

23:34
    A síly na ledě se vyrovnají, Coyle (USA) je vyloučen za vysokou hůl.

23:29
    Češi už jsou ve čtyřech, dvojnásobná přesila se domácím moc nepovedla.

23:06
    Novotný rychlým přesunem posunul branku, hra je přerušena.

22:55
    Čechům bude ještě hůř, Culek (CZE) inkasuje 2 minuty za... překvapivě... nedovolené bránění.

21:46
    Skvělý zákrok Novotného, který vsedě vymrštil lapačku do vzduchu a lapil střelu z vrcholu kruhu mířící do odkryté brány.

21:29
    Jank (CZE) vyloučen za nedovolené bránění. Třetí takový přestupek v podání českého týmu.

21:05
    Bude se ale hrát na druhé straně kluziště, Češi inkasují další menší trest.

20:47
    Campbell přidržel nahození ze středního pásma, Češi vybojovali útočné pásmo.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 15 - 8.

První třetina končí vyrovnaným skóre a Češi budou v kabině asi trochu zklamaní, že dovolili domácí v závěru vyrovnat. Zní to sice překvapivě, nicméně český výběr byl po velkou část úvodní části lepší, zatímco obhájci titulu se spíše hledali. Další třetina začne přibližně v 1:46.

20:00

19:06
    Spojené státy ale přesilovku nakonec přeci jen využívají zásluhou své dosud nejnebezpečnější dvojice. Kreiderův příklep od modré byl sražen bránícím hráčem, ovšem puk našel na své holi KYLE PALMIERI a nekompromisním příklepem k levé tyči nedal Novotnému šanci. Asistence: Chris Kreider.

18:41
    Nyní Češi dokonce vybojovali vhazování v útočném pásmu.

18:24
    Hlinka se v oslabení vydal dopředu a protáhl se až před Campbella, nedokázal již ale zakončit.

18:01
    Příklep Clendeninga od modré okamžitě po vyhraném buly chytá Novotný a nedovoluje číhajícím útočníkům dorážet.

17:41
    Domácí se tlačí za vyrovnáním, Pláněk (CZE) odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.

16:38
    Nyní ale Američané ujeli do brejku, Kreider přes padajícího obránce přihrál Grimaldimu, ten ale příklepem z velké blízkosti poměrně nečekaně minul odkrytou branku.

15:34
    Další šance Čechů, Rachůnek se dostal k puku v mezikruží, bekhendovou střelu po ledě vyráží Campbell betony.

14:48
    Češi jsou lepší. Culek se prokličkoval do pásma, sražený puk si našel na modré Horák a tvrdou ranou donutil Campbella k výbornému zákroku lapačkou.

13:16
    Nyní navíc jeden z českých beků u mantinelu zboural pronikajícího protihráče. Američanům se v tuto chvíli příliš nedaří.

12:45
    Překvapivě jsou to Češi, kdo se v Rochesteru ujímá vedení. Honejsek hezkou přihrávkou našel na modré čáře rozjetého PETRA STRAKU, který se dostal až před brankáře a překonal Campbella střelou nad lapačku. Asistence: Antonín Honejsek a Petr Šenkeřík.

11:58
    Palmieri vyjel od zadního mantinelu až před Novotného, ani nadvakrát ale beton českého gólmana nepřetlačil.

11:00

10:34
    Diváky vystrašil brankář Campbell, který při kontrolování letu nahozeného puku ztratil rovnováhu a sesunul se k zemi, naštěstí pro něj a americký tým letělo české nahození mimo tři tyče.

09:49
    Přesilovka se našemu výběru vůbec nedaří, americká čtveřice napadá aktivně rozehrávku Čechů a činí jim velké problémy.

09:15
    Šenkeřík si na modré neporadil s těžkým kotoučem, Češi jsou vyhnáni až za Novotného.

09:00
    Ramage (USA) vyloučen za podražení.

08:47
    Aktivní Hlinka nyní dobrým pohybem v útočném pásmu vybojoval přesilovku.

07:59
    Na ledě se neděje příliš zajímavého, Češi přežili tlak domácích během přesilové hry a nyní znovu vyrovnali hru.

06:51
    Filippi se probíjel dopředu mezi třemi protihráči, byl ale vytlačen k mantinelu a o puk přišel.

05:41
    Česko je v plném počtu.

05:08
    Naše čtveřice se velmi dobře brání a Američanům toho v tuto chvíli moc nedovoluje.

04:15
    Palmieri z levého kruhu z první těsně minul branku.

03:41
    Nyní se ale Češi budou bránit, Horák (CZE) je vyloučen za nedovolené bránění.

03:18
    Hlinka si našel místo na pravém křídle a přes obránce dobře vystřelil, Campbell si s kotoučem poradil a pokryl i následnou dorážku.

02:58
    Češi začali velmi solidně a drží puk na svých hokejkách.

01:42
    Po kolmé přihrávce ujížděl české defenzivě Morin, výborně se ale vrátil Pláněk a obral amerického střelce o kotouč ještě před tím, než stihl zakončit.

01:15
    Brankář Campbell již podruhé v samotném úvodu velmi nejistě rozehrál za brankou, s pomocí obránců ale dokázal odpálit puk před dotírajícímu českými útočníky.

00:53
    Po menších problémech ve vlastním pásmu se domácí dostávají k první útočné akci, ale na modré je zastavuje ofsajd.

00:01

Oba týmy jsou připraveny na modrých čarách, po národních hymnách utkání začne.

Soupiska českého týmu zatím není k dispozici, v zahajovací formaci pro úvodní buly ale nastoupí v brance Filip Novotný, v obraně Adam Sedlák s Petrem Šenkeříkem a v útoku trojice Orsava, Tůma, Hlinka.

Aktuální složení české juniorské reprezentace:

Brankáři: Marek Mazanec (Plzeň), Filip Novotný (Sparta Praha), Tadeáš Galanský (Saginaw, OHL)

Obránci: Jakub Jeřábek (Plzeň), Petr Šenkeřík (H. Brod), Dalibor Řezníček (Zlín), Adam Sedlák (Ottawa, OHL), Martin Pláněk (Znojmo), David Musil (Vancouver, WHL), Oldřich Horák (Hradec Králové), Marek Hrbas (Edmonton, WHL), Bohumil Jank (Č. Budějovice), Michael Zacpálek (Sparta Praha)

Útočníci: Robin Soudek (Chilliwack, WHL), Roman Horák (Chilliwack, WHL), Andrej Nestrašil (P.E.I., QMJHL), Ondřej Palát (Drummondville, QMJHL), Martin Frk (Halifax, QMJHL), Petr Holík (Zlín), Jakub Orsava (Třinec), Michal Hlinka (Vítkovice), David Tůma (Sparta Praha), Antonín Honejsek (Moose Jaw, WHL), Jakub Culek, Petr Straka (Rimouski, QMJHL), Tomáš Rachůnek (Znojmo), Tomáš Filippi (Quebec, QMJHL), Radim Heřman (Č. Budějovice).

Hlavní kouč Česka Miroslav Přerost spolu se svými asistenty Jiřím Fischerem a Terry Christensenem s sebou do USA vzali výběr 28 hokejistů, kteří bojují o 23 míst v konečném kádru pro šampionát. O tom, kdo dostane šanci zahrát si na prestižním turnaji, rozhodne kromě dnešního duelu ještě zítřejší souboj s Německem.

Vítejte! Česká juniorská reprezentace už je více než týden pohromadě, přesunula se na americký kontinent a dnes v noci českého času ji v rámci přípravy před mistrovstvím světa, které začíná v oblasti měst Buffalo a Niagara 26. prosince, čeká první zápasový test. A bude to prověrka jako hrom, českým mladíkům budou soupeřem úřadující světoví šampioni, Spojené státy americké.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 13. Straka (Honejsek, Šenkeřík), 41. Pláněk (Šenkeřík), 65. Orsava - 20. Palmieri (Kreider), 51. Palmieri (Callahan, Coyle)