Olomouc – Vítkovice 2:4 (kon.) | Znojmo – Opava 4:2 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Havířov 4:3 (po pr.) | Sparta – Plzeň 3:4 (kon.) | Motor ČB – Ústí n/L 4:1 (kon.)
Chomutov – Litvínov 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 2:1 (kon.) | Liberec – K. Vary 5:1 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
HK Opava
Sobota 08.01.2011, 12:00 • Hostan aréna • DHL Extraliga juniorů

Ve třetí třetině padl jen jeden gól, postaral se o něj Richard Jarůšek, který tak podtrhl konečný účet dnešního zápasu. Dá se říci, že Orli vyhráli zaslouženě, a připisují si tak další tři body do tabulky. (14:07:04)

60:00

59:32
    Orli právě vstřelili branku!
    Hosté přišli o puk a do úniku se dostali Komínek s Jarůškem. Komínek nahrál na volného RICHARDA JARŮŠKA, před kterým se otevírala prázdná brána, puk tak zavezl téměř až za brankovou čáru. Asitence: Tomáš Komínek

58:55
    Orli vyhazují puk do středního pásma, Opavští zakládají nový útok.

58:44
    Opava to zkouší bez brankáře!

58:44
    Oddechový čas pro hosty.

58:44
    Opavský Seidler dostal puk zpoza brány, z bezprostřední blízkosti pouze nastřeluje Kacetlovu hruď.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:47
    Opavští u puku, dá se očekávat jejich závěrečný nápor. Pokus o přechod do útočného pásma končí postavením mimo hru.

57:03
    Hosté se dostali až před Kacetla, ten raději uklidňuje hru a podržel puk.

56:14
    Po vyhraném buly dostal přihrávku na modrou čáru Pospíšil, puk končí na hrudi Trenčana. Znovu se vhazuje po jeho pravici.

55:30
    Opavští se probili před Kacetla, Vitáskova bomba od modré míří vysoko nad.

55:05
    Krásná akce na znojemské straně. Novák nahrával do jízdy ideálně postavenému Podešvovi, tomu střela až tak nesedla a míjí opavskou klec.

53:50
    Opavě se přesilová hra vůbec nevydařila a trochu paradoxně se v útočném pásmu usadili až teď, při hře v plném počtu.

53:27

53:05
    V ojedinělé šanci teď Rýpar netrefuje z pravé strany svatyni domácího gólmana Kacetla.

52:42
    Hostům se přesilová hra vůbec nedaří.

52:10
    Opavští se nastěhovali před Kacetla, ale dlouho jim to nevydrželo. Puk už je opět ve středním pásmu.

51:40
    Znojemští vyhazují puk.

51:27
    A máme tu další vyloučení na znojemské straně. S agresivitou to trochu přehnal Pospíšil (ZNO) a jde si odpočinout na dvě minuty za hrubost.

51:07

50:30
    Vítek přihrával z vrcholu levého kruhu volnému Baďurovi, ten však nedokázal správně usměrnit puk!

50:10
    Až teď...

49:36
    Orli vyhodili až za Trenčana, hostujícím hráčům se nedaří dostat do útočného pásma.

49:07
    Za hákování si odchází na dvě minuty odpočinout Kovalský (ZNO).

48:35
    Povedenou akci teď předvedlo duo Verlič - Vítek. Druhý jmenovaný zblízka vyprášil Kacetlovy betony.

47:58
    Znojmo vyhrálo puk a ihned vyvezlo puk před Trenčana.

47:23
    Domácím odpískáno úmyslné postavení mimo hru, vhazuje se po pravici Kacetla.

46:48
    Bartošovu střelu z mezikruží Trenčan vyráží, následná dorážka Komínka míří mimo.

46:37
    Další pokus o atak znojemské brány končí pro Opavské nezdarem.

45:58
    Hosté teď většinou jen vyhazují ze svého pásma, těžko se dostávají do útoku.

45:32
    Polostřela Kovalského končí v lapačce Trenčanského, hra je přerušena.

44:05
    Mikulášek tak dlouho míchal pukem v rohu u Trenčanovy brány, až o něj přišel. Protiútok Opavských však končí již ve středním pásmu.

43:21

43:15
    Po Jarůškově přihrávce pálil od modré čáry Stehlík, Trenčan tyl tentokrát na svém místě.

42:49
    Hosté vyhazují puk. Znojmo musí zakládat nový útok.

42:02
    Piskoř trefuje z pravého kruhu pouze tyč opavské svatyně!

41:21
    Domácí se teď tlačili do útoku, ale místo puku skončil v bráně Kovalský. Opavský Žídek dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

40:43
    Komínek poslal do útoku Jarůška, ten si obkroužil opavskou bránu a pokoušel se zasunout puk mezi levou tyč a betony Trenčana. Hostující gólman však nenechal na protlačení puku dostatek místa.

40:20
    Orli začínají poslední třetinu zakázaným uvolněním.

40:01

Druhá třetina opět přinesla zajímavý hokej. Až na pár hluchých minut se hra přelévá z jedné strany na druhou. Domácím se podařilo dostat zásluhou Ziky do vedení, o vyrovnání se postaral opavský Spusta. Pět minuty před koncem se ale opět radovali z vedení Orli po gólu Podešvy. Třetí třetina začne přibližně v 13:32.

40:00

39:10
    Zika zůstal sám v mezikruží, nikým neatakován tvrdě pálil na hostujícího gólmana, ten vyráží.

38:41

38:10
    Po chybě hostujících beků na modré čáře se do nájezdu dostal znojemský Novák. Sám před Trenčanem ale trefuje pouze tyč.

37:35
    Hosté se drží v útočném pásmu, bez výsledku.

36:41
    Vyloučen domácí Telesz (ZNO) na 2 minuty za zdržování hry.

36:05
    Hra je teď trochu rozháraná, bez šancí.

35:04
    V témže čase dostává opavský Spusta (OPA) desetiminutový trest za nesportovní chování.

35:04
    Domácí využívají svou přesilovou hru. Několik přihrávek natolik zatočilo hlavami opavským obránců, že nechali samotného JANA PODEŠVU v prostoru pravého kruhu, pro toho už nebylo problémem zacílit přesnou Opalkovu přihrávku za záda Trenčana. Asistence: Daniel Opalek.

34:40
    Domácí si nahrávají na modré čáře, ale k zakončení se nemohou dostat.

34:19
    Pospíšilovu lehčí střelu od modré čáry Trenčan zkrotil a přerušuje hru.

33:52
    Hosté vyvážejí puk do středního pásma.

33:11
    Již potřetí odchází na trestnou lavici opavský Koschatzký (OPA), tentokrát na 2 minuty za krosček.

32:29
    Opava právě vstřelila branku!
    Hostům se přeci jen podařilo vyrovnat. RADIM SPUSTA dostal přihrávku na modrou čáru a jeho vysoká střela proplachtila nad Kacetlovým ramenem do brány. Asistence: Ondřej Vitásek.

31:45
    Hra se nám teď přelévá z jedné strany na druhou. Vitásek z mezikruží o pár centimetrů přestřelil Kacetlovu bránu.

30:50
    Zaváhání opavské obrany málem potrestala dvojice Komínek - Jarůšek. Jarůšek vybojoval puk, nahrál Komínkovi, který z bezprostřední blízkosti trefuje jen vyrážečku Trenčana. Ani z následné dorážky Jarůšek nedokázal skórovat.

30:03
    Střela jednoho z hostujících obránců končí v lapačce Kacetla. Hra je přerušena.

29:46
    Opava se zmocnila puku a zakládá útok.

29:05
    Hraje se teď převážně ve středním pásmu.

28:15
    Opět nedorozumění v rozehrávce na obou stranách, které nám malinko kouskuje hru.

27:28
    Znojemští teď napravili svou váhavou hru z posledních minut. Do přečíslení se díky přihrávce Hejla dostali tři znojemští hráči, zakončení vzal na svá bedra JAKUB ZIKA, který se nemýlil a prostřelil hostujícího gólmana. Asistence: Tomáš Hejl.

26:35
    Domácí jsou teď pod mírným tlakem, raději vyhazují kotouč.

26:05
    Baďura číhal na teč nahozeného puku od modré čáry, naštěstí pro domácí touš minul.

25:39
    Hra se přesunula před Trenčana, hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

24:56
    Opava stále pokračuje v ataku. Moslerovo nahození však žádný z hráčů před bránou nedokázal tečovat.

24:22

24:10
    Orli vyhazují puk.

23:48
    Kacetl teď předvedl krásný zákrok lapačkou proti dorážce Koschatzkého.

23:28
    Džemlovu střelu z levého kruhu Kacetl vyráží, následná střela Žídka od modré čáry končí v náručí domácího brankáře, který přerušuje hru.

23:16
    Opavský Vitásek si z rohu najel až před Kacetla a zblízka nastřeluje hruď domácího gólmana.

22:40
    Znojemským se podařilo osvobodit a vyhazují puk k Trenčanovi.

22:22
    Vyloučen domácí hráč Jan Podešva (ZNO) na 2 minuty za hákování.

22:20
    Zakázané uvolnění hostů.

21:30
    Hostům se ani na třetí pokus nedaří přechod přes modrou čáru.

21:05
    Jarůšek sebral puk po nevydařené rozehrávce opavských hráčů, přihrál do brejku Komínkovi, tomu se však střela nevydařila a minul bránu Trenčana.

20:36

20:34
    Do přesného zakončení se však hosté nedostali.

20:10
    Oprava nadále pokračuje ve své přesilové hře.

20:01

Úvodní dějství přineslo pohledný hokej na obou stranách. Do zápasu lépe vstoupili domácí, paradoxně se však z prvního gólu radovala Opava. Orlům se však podařilo necelé dvě minuty před koncem třetiny zásluhou Nováka vyrovnat. Druhá třetina začne přibližně v 12:45.

20:00

19:50
    Pár vteřin před koncem první třetiny se sám před Kacetlem objevil Verlič, ležícího gólmana Orlů však nepřekonal.

19:25
    Hosté před Kacetlovou bránou. Kovalský vyhazuje puk přes všechny čáry.

18:36
    Vyloučen domácí hráč Stehlík (ZNO) 2 minuty za hrubost.

18:16
    Domácí se přeci jen dočkali srovnání. Podešva z rohu nahodil na hostujícího gólmana, ten puk jen vyrazil a pro PATRIKA NOVÁKA už nebylo problémem zakončit. Asistence: Jan Podešvu

18:02
    Zakázané uvolnění Opavský. Domácí jsou teď opět na koni, přesilová hry jim očividně prospěla.

17:39

16:45
    V největší přesilovkové šanci Komínek, jeho střelu z prostoru levého kruhu hostující gólman vyráží.

16:31
    Půlka přesilovky je za námi, Znojemští jsou nastěhovaní v opavském obranném pásmu.

15:39
    Opět vyloučení na straně Opavy, s důrazem to opět přehnal Koschatzky (OPA), který dostává 2 minuty za hrubost.

15:00
    Faksa teď nebezpečně pálil od modré, neúspěšně.

14:10
    Na druhé straně ve výborné šanci domácí Kún. Přihrávku spoluhráče ovšem nedokázal z prostoru brankoviště přesně zacílit do soupeřovy brány.

13:23
    Naopak opět zahrozila Opava. Teč klečícího Baďury dokázal Kacetl vytěsnit.

12:42
    Domácí se nemohou dostat do útočného pásma, všechny pokusy končí nezdarem.

12:03
    Opava pokračuje v dobývání znojemské brány. Hra se nám teď trochu otočila, hosté jsou o poznání aktivnější.

11:52
    Hlavní rozhodčí teď signalizoval vyloučení, ale nedošlo k němu. Rýpar vyslal lehčí střelu na Kacetlovu bránu, kterou šikovně tečoval JAKUB VÍTEK za brankovou čáru. Asistence: David Rýpar.

10:11
    Chyby v rozehrávce na obou stranách uklidnily hru.

09:23
    Orli nadále pokračují v obléhání Trenčanovy brány, hostující gólman je prozatím bezchybný.

08:50
    Komínek hledal přihrávkou před Trenčanen dobře najetého Bartoše, ten však puk promáchl.

08:10
    Hraje se teď v pravém rohu za Kacetlovou bránou.

07:23
    Opava se pokoušela dostat do útoku, ale chyba v rozehrávce ve středním pásmu je zastavila.

06:50
    Znojemští nadále zůstávají nastěhovaní před opavskou klecí, nebezpečně teď z prostoru pravého kruhu pálil Zika, Trenčan však vyráží do rohu.

06:26

06:04
    Hosté se osvobozují.

05:10
    Orli sevřeli svého soupeře před Trenčanovou bránou, střelba se ovšem zatím příliš nedaří.

04:26
    Hosté se při bránění dopustili faulu, na 2 minuty odchází Koschatzký (OPA) za sekání.

04:20
    Domácí teď roztočili kolotoč před opavskou bránou. Kovalského střelu Trenčan lapil.

03:10
    Opavští teď dlouho váhali s rozehrávkou, nakonec se dostali k přečíslení, ale s jejich střelou neměl domácí gólman problém.

02:20
    Otipka se dostal k odraženému puku a z prostoru levého kruhu těsně míjí domácí bránu.

01:47
    Džemla se dostal do rychlého brejku a střelou od modré čáry míří do sítě nad Kacetlovou bránou.

01:38
    Domácí se stále drží ve svém útočném pásmu.

01:04
    Jarůšek se prokličkoval před bránu a přízemní střelou ohrozil Trenčana v opavské svatyni.

00:50
    Jarůšek přihrával na modrou čáru Stehlíkovi, ten ale puk nezpracoval a uniká mu do středního pásma.

00:12
    Buly vyhrál domácí Bartoš, domácí ihned zakládají první útok.

00:01

Hráči si již nastupují k úvodnímu buly.

Rolba ještě upravuje led, hráči už se nám pomalu trousí na střídačku, za chvíli začínáme.

Jen připomeňme, že minulé vzájemné utkání obou soupeřů skončilo předčasně, když se znojemští hráči ve 49. minutě odporoučeli z ledu na protest proti výkonu hlavního sudího. Zápas se pak odehrával mimo mantinely a Orli prohráli kontumačně 0:5.

Hezké dopoledne ze znojemské Hostan arény. Za několik málo minut bude vhozeno úvodní buly zápasu 42. kola Neon Extraligy juniorů mezi domácími Orly a hosty z Opavy. Po včerejší výhře nad lídrem tabulky z Vítkovic budou chtít znojemští jistě navázat na svůj povedený výkon. Naopak Opavané by rádi odčinili svou včerejší prohru s brněnskou Kometou, které na domácím ledě podlehli 2:5.

HC Slezan Opava: Trenčan (Novák) - Faksa M., Kysela, Rýpar, Vitásek, Spusta, Mosler, Žídek, Dohnal - Svoboda, Vaněk, Pešut, Vítek, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler, Jelen

Rozhodčí: .

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Petra Matůšová

Branky a nahrávky: 19. Novák (Podešva), 28. Zika (Hejl), 36. Podešva (Opalek), 60. Jarůšek (Komínek) - 12. Vítek (Rýpar), 33. Spusta (Vitásek)

HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Kuchař) - Hejl, Pospíšil, Tichý, Latner, Stehlík, Šaur, Skretič, Opalek - Novák, Komínek, Kún, Bartoš, Podešva, Zika, Mikulášek, Piskoř, Telesz, Kovalský, Videlka, Jarůšek.
    HK Opava: Trenčan (Novák) - Faksa M., Kysela, Rýpar, Vitásek, Spusta, Mosler, Žídek, Dohnal - Svoboda, Vaněk, Pešut, Vítek, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler, Jelen