Třinec – Kometa Brno 6:4 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 6:1 (kon.) | Litvínov – Slavia 2:3 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Kladno 3:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:3 (kon.) | Liberec – Zlín 7:5 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
7:5 (1:1, 1:2, 5:2)
Berani Zlín
Pátek 14.01.2011, 18:10 • Tipsport arena • Tipsport extraliga

Z Tipsport areny je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (20:54:58)

Nejlepším hráčem PSG vyhlášen Michal Důras, z libereckého celku vybrán Jiří Hunkes.

Pohledná hokejová podívaná končí výhrou domácích v poměru 7:5, když se o výsledku rozhodlo až ve třetí části, kterou Liberečtí ovládli v poměru 5:2. Hosté ani přes nepříznivý stav nesložili zbraně a bojovali až do posledních vteřin.

60:00

59:34
    Unikajícího Víška fauluje Linhart a přesilovka hostů končí. Dvě minuty za nedovolené bránění.

59:25
    Duba opět venku z branky. Hosté v šesti proti čtyřem.

59:25
    Ještě jedno vyloučení. Dvě minuty dostává Podkonický za vysokou hůl.

58:46
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí potrestali hru hostů bez brankáře velmi rychle, když se od modré trefil PETR NEDVĚD. Asistence: Jaroslav Kudrna.

58:40
    Hosté to zkusí bez Duby v power-play.

58:36
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté opět snižují, a další parádní akcí. Tentokrát se o úvod akce postaral Vondráček, který potáhl puk vrátil ho na PETRA HOLÍKA, a ten propálil Pince. Asistence: Vondráček, Vlach.

57:56
    Ofsajd hostů.

57:41
    Domácí drží puk daleko od Pince.

57:06
    Hosté otevřeli hru a domácí odskakují na dvě branky. Pěknou kombinaci načal Čakajík, který zavezl puk do útočného pásma, odkud našel JAROSLAVA KUDRNU, jehož střelu do protipohybu už Duba zastavit nedokázal. Asistence: Martin Čakajík.

56:49
    Oddechový čas pro domácí. Kouč Kalous reaguje na nápor hostů v posledních vteřinách.

56:49
    Liberečtí pouze vyhazují na icing.

56:35
    Hosté opět nesložili zbraně a zamkli Tygry před Pince.

56:00
    Hosté akorát přežili oslabení, když si do střelecké pozice najel MILAN BARTOVIČ a střelou na vyrážečku Duby poslal Tygry opět do vedení. Asistence: Andrej Podkonický.

55:39
    Duba pokryl nahození z velké dálky a raději přerušil hru.

55:31
    Tahle přesilovka Liberci vůbec nejde.

55:11
    Rachůnek zavezl puk daleko od Duby.

54:25
    Už se pokračuje, hosté se zatím v pohodě brání.

54:08
    Dubova branka je posunuta, pokračovat se bude až po menší opravě.

54:08
    Ofsajd zabrzdil první útok domácích.

54:00
    Další rozmíška je potrestána. Dvě minuty dostává domácí Klimenta a hned dvě plus dvě hostující Galvas.

53:43
    Tygři se nyní sice usadili před brankou PSG, ke střelám se ale Severočeši nedostávájí.

52:55
    A další výtečný zásah Duby po jedovce Bartoviče.

52:18
    Nahození Špačka bylo nakonec hodně nebezpečné, protože jej Duba přes Kudrnu neviděl, nakonec ale dokázal betonem puk vytěsnit.

51:42
    Aktivní Rachůnek to zkusil hodně z úhlu, Pincova lapačka byla připravena.

50:57
    Protestující Tomáš Vak dostává po jedné ze šarvátek osobní trest na deset minut.

50:57
    Odvážný průnik Čakajík až před Dubu nakonec pokryla lapačka hostujícího brankáře.

50:44
    Zlín nyní více tlačí na liberecké obránce a hra se přesunula více před Pince v posledních vteřinách.

49:55
    Hostujcí zahrozili dvojicí Rachůnek - Balán, ta sice jela do hodně otevřené obrany Tygrů, tam si ale neporadila nejlépe a Pinc schoval celkem snadno puk pod vyrážečku.

49:36
    Kudrna zamířil bekhendem kousek vedle hostující branky.

49:20
    Domácím byla podruhé v krátkém sleud odpískána hra vysokou holí.

48:16
    Hunkes dostal na modrou puk od Bartoviče, střela libereckého beka ale míří hodně nad.

47:47
    Hosté nyní byli trochu pod tlakem a Vlach tak pouze vyhodil na icing.

47:24
    Puk na hostující střídačce, vhazování před Dubou.

47:18
    Na druhé straně kryje pokus Trončinského od modré lapačka Duby.

46:23
    Nyní musel být pozorný Pinc po střele Důrase.

46:01
    Slušné šance Tygrů. Klimenta, Vak a Víšek vyzkoušeli Dubu, ten předvedl výtečné zásahy a podržel nyní PSG.

45:39
    Mírně aktivnější jsou nyní domácí.

44:50
    Hra má nyní velmi rychlé tempo. Šance vidíme na obou stranách.

43:38
    Následuje šance Tygrů, Čakajík ale z vyložené šance přestřelil hostující branku.

43:14
    Hosté se dokázali ze dvou gólů rychle oklepat a vyrovnání je tu. Michal Důras se natlačil před Pince a jeho snahu dokončil IVAN RACHUNEK, který doklepl puk do poloprázdné klece. Asistence: Michal Důras.

42:58
    Utkání sleduje 5254 diváků.

41:56
    Míka s Klimentou dostávají menší trest za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

41:55
    Nápor domácích pokračuje a Víšek se dostal do další střelecké pozice. Následuje menší šarvátka po které se bude vylučovat.

41:32
    Bílí Tygři bleskově otáčí vývoj utkání, když se po Hořavově přesné přihrávce tvrdnou střelou prosadil MILAN BARTOVIČ. Asistence: Miloslav Hořava.

41:04
    Domácí aktivním nástupem do třetí části rychle vyrovnávají, když se prosadil kapitán Tygrů PETR NEDVĚD, jehož pokus navíc před Dubou zaclonil Kudrna. Asistence: Miloslav Hořava.

40:27
    Špaček hledal před brankou Nedvěda, ten o kousek minul jeho příhru.

40:01

Hosté se po čtyřiceti minutách mohou těšit z vedení 3:2, které si zajistili po trefách Vlacha a Důrase . Domácí se radovali jen jednou díky Víškovi, před poslední dvacetiminutovkou jsou tak spokojenější Zlínští. Pokračovat se v Tipsport areně bude asi ve 20:02.

40:00

39:48
    Domácí už jsou v pěti, Duškův pas ale přesný nebyl.

39:26
    Balaštík vyzkoušel lapačku Pince, ta byla na místě.

38:38
    Bartovič v oslabení vyzkoušel Dubu, do něhož poté šťouchl Hunkes. Toho následně trefil Linhart, oba dostávají dvě minuty za hrubost.

38:01
    Špaček vyhazuje, hosté se momentálně do útočení vyloženě nehrnou.

37:39
    Dvě minuty pro Duška, který dostává dvě minuty za držení.

37:30
    Několik nepřesností na obou stranách.

36:34
    Hosté jsou v pěti, Podkonický střílí kousek vedle.

36:07
    Tygři nyní zatlačili a Víšek se dostal k zakončení po střele Nedvěda, pak to ještě zkusil Hunkes, Duba ale předvedl výtečné zásahy a podržel hosty.

35:16
    Hořava našel volného Vaka, jeho střela zamířila do boční konstrukce.

34:46
    Matějíček obral Čakajíka a vyhodil.

34:22
    Moravec se natlačil před branku a Köhler ho fauloval, dvě minuty za hákování.

34:02
    Volný Linhart se dostal k odraženému puku a napálil jej na branku, Pinc ale hodně vyjel a jeho pokus dokázal vykrýt.

33:25
    Zápas je nyní hodně nervózní, k vidění bylo několik soubojů na hraně.

33:02
    Hosté tedy nakonec pokračovali v přesilové hře, kterou dokázali využít, když se trefil MICHAL DURAS, který sám před Pincem doklepl pokus Rachůnka. Asistence: Ivan Rachůnek.

32:54
    Sudí trest Zlínu ruší a bude pokračovat přesilovka PSG.

32:45
    Hosté hráli v šesti a jejich přesilovka končí, takže se necelou minutu bude hrát ve čtyřech a pak začne přesilovka Liberce.

32:16
    Výtisk vyhazuje, hosté se až na dorážku Köhlera zatím prosadit v početní výhodě nedokázali.

31:36
    Pavlů si neporadil s kličkujícím Balaštíkem jinak, než podražením. Dvě minuty pro libereckého beka.

30:40
    Domácí po vyrovnání ožili a Duba se jen otáčel za tečovanou střelou Nedvěda, která zamířila kousek vedle.

29:38
    Domácí sice přesilovku nevyužili, ve hře pět na pět se ale rychle dokázali prosadit, když Hunkes našel před brankou volného JANA VÍŠKA, který zacílil nad Dubovo rameno. Asistnce: Jiří Hunkes.

29:33
    Hosté jsou kompletní.

28:57
    Moravec si najel do střelecké pozice, zamířil ale kousek nad Dubovu klec.

28:09
    Grof vyhazuje po střele Čakajíka.

27:29
    Přesilovka pro Tygry, dvě minuty dostává Důras za podražení Čakajíka.

27:13
    Velká šance hostů. Rachůnek našel volného Balána, a ten vypálil na Pince, puk mu ale nesedl ideálně a k brankáři Liberce spíše doskákal.

26:35
    Výtisk vyhazuje a Víšek se vrací do hry.

26:07
    Další pokus Linharta už zamířil do branky, Pinc ale včas srazil betony a přerušil hru.

26:01
    Nahození Linharta srazil Čakajík do ochranné sítě, vhazovat se bude před Pincem.

25:37
    A nyní i Špaček.

25:11
    Hostům početní výhoda zatím moc nejde, Výtisk vyhazuje.

24:34
    Přesilovka pro PSG. Dvě minuty dostává Víšek za vysokou hůl.

24:22
    Rachůnek našel volného Balána před Pincem, liberecký brankář tentorkát souboj s hostujícím útočníkem vyhrál, když vykopl puk betonem.

23:21
    Hosté jdou do vedení, když střelu Holíka Pinc pouze vyrazil před sebe a před Trončinským se rychleji k puku dostal ROMAN VLACH a doklepl jej do poloprázdné klece. Asistence: Petr Holík.

22:49
    Ofsajd PSG, Kubiš byl na modré příliš rychlý.

22:20
    Domácí jsou v plném počtu.

22:15
    Galvasova střela byla sražena do ochranné sítě.

21:17
    Liberečtí se nyní dobře brání, Podkonický dokonce vyzkoušel Dubovu pozornost.

21:01
    Klimenta vyhazuje puk k Dubovi.

20:19
    Dvě minuty dostává Jaroslav Kudrna za nedovolené bránění a hosté si hned v úvodu druhé části zahrají přesilovku.

20:01

Hráči se vrací zpět na ledovou plochu, za pár chvil začne druhá perioda.

První část končí a stav je zatím vyrovnaný, domácí se sice ujali vedení, když se po pěkné individuální akci trefil Kudrna, hosté ale odpověděli sólovým únikem Sýkory. Pokračovat se bude asi v 19:04.

20:00

19:48
    Výtiskovo nahození tečoval šikovně Klimenta, branku hostů ale minul.

19:36
    Zakázané uvolnění Liberce.

18:44
    Moravec inkasoval ostrou ránu pukem a odkulhal na střídačku, zdá se, že ale bude připraven pokračovat.

18:31
    Zlínští jsou zatím aktivnější.

17:23
    Hosté z nenápadné akce dokázali udeřit, když domácí obrana zapomněla na TOMÁŠE SÝKORU, kterého našel parádně Sivák a první jmenovaný si poradil s Pincem povedenou kličkou. Asistence: Peter Sivák a Pavel Kubiš.

16:39
    Balaštík se dostal na chvilku sám před Pince, ten ho ale vykryl a dokázal jeho šanci pokrýt.

15:34
    Zlín zatím nic nepředvedl, Moravec vyhazuje puk přes celé kluziště.

14:48
    První přesilovka pro hosty, dvě minuty dostává Trončisnký za faul kolenem.

14:08
    Hořava našel Vaka, ten pálí nad hostující klec.

13:37
    Zatím nic nového, hra se poměrně vyrovnala.

12:30
    Další útok Tygrů přerušil ofsajd.

12:15
    Šikovné nahození Trončinského dokázal Duba vyrazit.

11:51
    PSG je kompletní.

11:35
    Hosté se zatím brání celkem v pohodě, nyní vyvzel puk až před Pince Balán.

10:57
    Pokus o útočnou snahu domácím nevyšel, Míka vyhazuje.

10:18
    Domácí nechali ujet Tomáše Sýkoru, a ten uháněl sám na Pince, souboj s brankářem domacích ale prohrál, když neuspěl střelou mezi betony.

9:49
    Druhá přesilovka pro domácí. Bartoviče fauloval Řezníček a dostává dvě minuty za podražení.

9:41
    Důras zavezl puk před Pince, ten se nakonec dostal ke kotouči a přerušil hru.

9:31
    Trochu neurovnaná pasáž hry končí střelou Michala Pavlů do připravené lapačky Tomáše Duby.

8:57
    Duškova rozehra nebyla povedená, zakázané uvolnění.

8:25
    Hosté jsou v plném počtu, Bořuta je na ledě.

8:00
    Moravcovu střelu tečoval Hořava nad, následně Hamrlík vyhazuje.

7:34
    Domácí si nakonec vytvořili slušný tlak, především Víšek s Bartovičem byli hodně aktivní, Duba zatím odolává.

6:51
    Hosté vyhazují a další snaha Tygrů končí v útočné síti.

6:33
    Ostrá rána Nedvěda končí kousek vedle.

6:24
    První vyloučení utkání. Za najetí do Pince dostává menší trest Bořuta. Dvě minuty za napadení.

6:03
    Pokračuje se bez šancí.

5:29
    Hosté hodně aktivně napadají a Liberečtí mají velké problémy. Pinc si nyní připsal další zásah.

4:49
    Víšek zakombinoval s Bartovičem, střelu prvního jmenovaného ale dokázal pokrýt Ivan Rachůnek.

4:27
    Nepřesná rozehra Tygrů končí icingem.

4:03
    Hosté zatím hrají aktivněji a více času se určitě hraje před brankou Pince.

3:31
    Hosté to zkusili kombinací první řady, za domácí odpověděl Vak, oba pokusy končí mimo.

2:46
    Do vedení jdou ale domácí, když se pěknou individuální akcí dokázal prosadit JAROSLAV KUDRNA, který přebruslil obránce a rychlým zakončením poslal puk nad Dubovu vyrážečku. Asistence: Petr Nedvěd a Michal Pavlů.

2:20
    Hosté mají velký tlak a vše končí střelou Míky do tyče.

1:17
    Grof šikovně zavezl puk do útočné třetiny hostů, kde se Zlínští nyní usadili.

0:44
    Zkusili to i hosté, Důras se ale přes Moravce nedostal.

0:18
    Domácí se hned natlačili před Dubovu klec.

00:01

Oba týmy dnes trochu pozměnily složení obran, především kvůli zraněním. Uvidíme, komu se bude dařit více, zápas o třetí místo v extraligové tabulce za pár chvil začne. Tipsport arena je zaplněna více jak z poloviny.

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Hunkes, Moravec, Trončinský, Výtisk, Pavlů, Kolmann - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Hořava, Vak, Klimenta - Víšek, Podkonický, Bartovič - Ondřej, Vantuch, Špaček - Urban.

PSG Zlín: Duba (Sedláček) - Hamrlík, Linhart, Galvas, Grof, Míka, Řezníček, Bořuta, Matějíček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - J. Ondráček, Vlach, F. Čech - Holík.

Rozhodčí: Blecha, Homola - Bryška, Dřínovský.

Dobrý večer z Liberce, kde se v rámci čtyřicátého kola představí mužstva PSG Zlína, a v přímém souboji tak půjde o třetí místo v extraligové tabulce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ondřej Flanderka

Branky a nahrávky: 3. Kudrna (Nedvěd, Pavlů), 30. Víšek (Hunkes), 42. Nedvěd (Hořava), 42. Bartovič (Hořava), 56. Bartovič (Podkonický), 58. Kudrna (Čakajík), 59. Nedvěd (Kudrna) - 18. Sýkora (Sivák, Kubiš), 24. Vlach (Holík), 34. Důras (Rachůnek), 44. Rachůnek (Důras), 59. Holík (Vondráček, Vlach)

Berani Zlín: Duba (Sedláček) - Hamrlík, Linhart, Galvas, Grof, Míka, Řezníček, Bořuta, Matějíček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - J. Ondráček, Vlach, F. Čech - Holík.

Rozhodčí: Blecha, Homola - Bryška, Dřínovský