Třinec – Kometa Brno 6:4 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 6:1 (kon.) | Litvínov – Slavia 2:3 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Kladno 3:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:3 (kon.) | Liberec – Zlín 7:5 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
7:5 (1:1, 1:2, 5:2)
Berani Zlín
Pátek 14.01.2011, 18:10 • Tipsport arena • Tipsport extraliga

59:34
    Unikajícího Víška fauluje Linhart a přesilovka hostů končí. Dvě minuty za nedovolené bránění.

59:25
    Duba opět venku z branky. Hosté v šesti proti čtyřem.

59:25
    Ještě jedno vyloučení. Dvě minuty dostává Podkonický za vysokou hůl.

58:46
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí potrestali hru hostů bez brankáře velmi rychle, když se od modré trefil PETR NEDVĚD. Asistence: Jaroslav Kudrna.

58:40
    Hosté to zkusí bez Duby v power-play.

58:36
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté opět snižují, a další parádní akcí. Tentokrát se o úvod akce postaral Vondráček, který potáhl puk vrátil ho na PETRA HOLÍKA, a ten propálil Pince. Asistence: Vondráček, Vlach.

57:06
    Hosté otevřeli hru a domácí odskakují na dvě branky. Pěknou kombinaci načal Čakajík, který zavezl puk do útočného pásma, odkud našel JAROSLAVA KUDRNU, jehož střelu do protipohybu už Duba zastavit nedokázal. Asistence: Martin Čakajík.

56:49
    Oddechový čas pro domácí. Kouč Kalous reaguje na nápor hostů v posledních vteřinách.

56:00
    Hosté akorát přežili oslabení, když si do střelecké pozice najel MILAN BARTOVIČ a střelou na vyrážečku Duby poslal Tygry opět do vedení. Asistence: Andrej Podkonický.

54:00
    Další rozmíška je potrestána. Dvě minuty dostává domácí Klimenta a hned dvě plus dvě hostující Galvas.

50:57
    Protestující Tomáš Vak dostává po jedné ze šarvátek osobní trest na deset minut.

49:55
    Hostujcí zahrozili dvojicí Rachůnek - Balán, ta sice jela do hodně otevřené obrany Tygrů, tam si ale neporadila nejlépe a Pinc schoval celkem snadno puk pod vyrážečku.

43:14
    Hosté se dokázali ze dvou gólů rychle oklepat a vyrovnání je tu. Michal Důras se natlačil před Pince a jeho snahu dokončil IVAN RACHUNEK, který doklepl puk do poloprázdné klece. Asistence: Michal Důras.

41:56
    Míka s Klimentou dostávají menší trest za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

41:32
    Bílí Tygři bleskově otáčí vývoj utkání, když se po Hořavově přesné přihrávce tvrdnou střelou prosadil MILAN BARTOVIČ. Asistence: Miloslav Hořava.

41:04
    Domácí aktivním nástupem do třetí části rychle vyrovnávají, když se prosadil kapitán Tygrů PETR NEDVĚD, jehož pokus navíc před Dubou zaclonil Kudrna. Asistence: Miloslav Hořava.

38:38
    Bartovič v oslabení vyzkoušel Dubu, do něhož poté šťouchl Hunkes. Toho následně trefil Linhart, oba dostávají dvě minuty za hrubost.

37:39
    Dvě minuty pro Duška, který dostává dvě minuty za držení.

36:07
    Tygři nyní zatlačili a Víšek se dostal k zakončení po střele Nedvěda, pak to ještě zkusil Hunkes, Duba ale předvedl výtečné zásahy a podržel hosty.

34:22
    Moravec se natlačil před branku a Köhler ho fauloval, dvě minuty za hákování.

34:02
    Volný Linhart se dostal k odraženému puku a napálil jej na branku, Pinc ale hodně vyjel a jeho pokus dokázal vykrýt.

33:02
    Hosté tedy nakonec pokračovali v přesilové hře, kterou dokázali využít, když se trefil MICHAL DURAS, který sám před Pincem doklepl pokus Rachůnka. Asistence: Ivan Rachůnek.

31:36
    Pavlů si neporadil s kličkujícím Balaštíkem jinak, než podražením. Dvě minuty pro libereckého beka.

29:38
    Domácí sice přesilovku nevyužili, ve hře pět na pět se ale rychle dokázali prosadit, když Hunkes našel před brankou volného JANA VÍŠKA, který zacílil nad Dubovo rameno. Asistnce: Jiří Hunkes.

27:29
    Přesilovka pro Tygry, dvě minuty dostává Důras za podražení Čakajíka.

27:13
    Velká šance hostů. Rachůnek našel volného Balána, a ten vypálil na Pince, puk mu ale nesedl ideálně a k brankáři Liberce spíše doskákal.

24:34
    Přesilovka pro PSG. Dvě minuty dostává Víšek za vysokou hůl.

23:21
    Hosté jdou do vedení, když střelu Holíka Pinc pouze vyrazil před sebe a před Trončinským se rychleji k puku dostal ROMAN VLACH a doklepl jej do poloprázdné klece. Asistence: Petr Holík.

20:19
    Dvě minuty dostává Jaroslav Kudrna za nedovolené bránění a hosté si hned v úvodu druhé části zahrají přesilovku.

17:23
    Hosté z nenápadné akce dokázali udeřit, když domácí obrana zapomněla na TOMÁŠE SÝKORU, kterého našel parádně Sivák a první jmenovaný si poradil s Pincem povedenou kličkou. Asistence: Peter Sivák a Pavel Kubiš.

14:48
    První přesilovka pro hosty, dvě minuty dostává Trončisnký za faul kolenem.

10:18
    Domácí nechali ujet Tomáše Sýkoru, a ten uháněl sám na Pince, souboj s brankářem domacích ale prohrál, když neuspěl střelou mezi betony.

9:49
    Druhá přesilovka pro domácí. Bartoviče fauloval Řezníček a dostává dvě minuty za podražení.

6:24
    První vyloučení utkání. Za najetí do Pince dostává menší trest Bořuta. Dvě minuty za napadení.

2:46
    Do vedení jdou ale domácí, když se pěknou individuální akcí dokázal prosadit JAROSLAV KUDRNA, který přebruslil obránce a rychlým zakončením poslal puk nad Dubovu vyrážečku. Asistence: Petr Nedvěd a Michal Pavlů.

2:20
    Hosté mají velký tlak a vše končí střelou Míky do tyče.

Ondřej Flanderka

Branky a nahrávky: 3. Kudrna (Nedvěd, Pavlů), 30. Víšek (Hunkes), 42. Nedvěd (Hořava), 42. Bartovič (Hořava), 56. Bartovič (Podkonický), 58. Kudrna (Čakajík), 59. Nedvěd (Kudrna) - 18. Sýkora (Sivák, Kubiš), 24. Vlach (Holík), 34. Důras (Rachůnek), 44. Rachůnek (Důras), 59. Holík (Vondráček, Vlach)

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Hunkes, Moravec, Trončinský, Výtisk, Pavlů, Kolmann - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Hořava, Vak, Klimenta - Víšek, Podkonický, Bartovič - Ondřej, Vantuch, Špaček - Urban.
    Berani Zlín: Duba (Sedláček) - Hamrlík, Linhart, Galvas, Grof, Míka, Řezníček, Bořuta, Matějíček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - J. Ondráček, Vlach, F. Čech - Holík.

Rozhodčí: Blecha, Homola - Bryška, Dřínovský