TPS – Tappara 3:1 (kon.) | Liberec – Mannheim 1:3 (kon.) | Färjestad – HV71 2:0 (kon.)
Djurgården – Luleå 2:3 (kon.) | Salzburg – Motor ČB 4:6 (kon.)

2 hvězdy - Marek Schwarz (TPS)
    1 hvězda - Marko Anttila (TPS) (20:01:20)

Domáci už to zvládli a připisují si zasloužené vítězství 3:1, skvělým výkonem v jejich brance na tom měl velký podíl také Marek Schwarz. V tabulce západní divize se tak TPS posouvá pouhý bod za vedoucí týmy Salzburg a Frölundu, která však má zápas k dobru. Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera.

60:00

59:00
    Oba týmy již byly v pěti, teď už to však neplatí. Hosté totiž odvolali brankáře a hrají powerplay!

57:20
    No a vzápětí se do sebe pustili další dva hokejisté. Tentokrát dostanou dvě minuty Juha Leimu (Tappara) a Jarkko Hattunen (TPS). Pokračuje se ve čtyřech.

56:57
    S blížícím se závěrem stoupá také nervozita aktérů, která vyústila v menší potyčku před Schwarzovou bránou. Rozhodčí následně odměnil dvěma minutami za hrubost Anntiho Kangasniemiho (Tappara) a Rasmuse Ristolainena (TPS). Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

56:31
    Nastávají tak krušné chvíle pro Marka Schwarze, který dnes za svá záda propustil puk pouze jednou. Teď zasahuje neomylně lapačkou.

56:05
    Hráči TPS měli ve své početní výhodě několik šancí, ovšem žádnou z nich neproměnili. Hosté jsou kompletní.

54:05
    Tomi Pekkala (Tappara) si jde odpočinout na dvě minuty za krosček. Na trestnou míří také domácí Jakub Černý, který si u rozhodčího vysloužil desetiminutový osobní trest.

51:52
    Dvoubrankový náskok TPS se zdá být dostatečným. Tampere se totiž ve třetí třetině příliš nedaří.

49:00
    Navázat na něj mohl krajan Jakub Černý. Jemu už se střela podařila, stejně však můžeme hodnotit i zákrok Juhy Metsoly.

47:04
    Další výborná pozice pro frýdlantského rodáka Tomáše Plíhala. Těsně před Metsolou mu však sjel kotouč z hole a Plíhal tak skóre nenavýšil.

45:24
    Zbytek Lehtonenova trestu přežili domácí bez úhony a už jsou kompletní.

44:04
    TPS právě vstřelilo branku!
    Ale tohle se jim vůbec nepovedlo! Ve vlastním oslabení ujel do samostatného úniku TAPIO LAAKSO a neomylně zvyšuje na 3:1! Asistence: Michal Birner, Joni Tuominen.

43:24
    Hosté dostávají šanci vyrovnat, Mikko Lehtonen putuje za katr na dvě minuty za hákování.

40:52
    Tomáš Plíhal ve skvělé pozici netrefil plachtící kotouč.

40:01

TPS ve druhém dějství zvrátilo utkání na svou stranu, před třetí třetinou je však stále vše otevřené. Velkými oporami svých týmů jsou zatím oba brankáři.

40:00

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 22. Stone (Vahalahti, Anttila), 36. Seppänen (Černý), 45. Laakso (Birner, Tuominen) - 5. Peltola (Venäläinen)

TPS Turku: Schwarz (Ahlqvist) - Mojžíš, Tuominen, Vittasmäki, Raboin, Seppänen, Ristolainen, Lehtonen - Vahalahti, Plíhal, Anttila - Birner, Stone, Černý - Salo, Laakso, Laine - Virtala, Hauhtonen, Hattunen - Kulmala.
    Tappara Tampere: Metsola (Nieminen) - Kaijomaa, Mäntylä, Ekbom, Leimu, Elorinne, Halme - Peltola, Makkonen, Venäläinen - Erkinjuntti, Tenute, Männikkö - Cepis, Järvinen, Karjalainen - Virpiö, Kangasniemi, Pekkala.