Olomouc – Jihlava 4:3 (po pr.)
HC Olomouc
4:3 (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
HC Dukla Jihlava
Pátek 18.11.2011, 16:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Extraliga staršího dorostu

Přeji hezký zbytek večera a někdy opět na počtenou. (18:16:15)

Hra byla v úvodních dvou částech vyrovnaná, ne vždy ale skvělá na pohled. V poslední dvacetiminutovce se režie ujala Olomouc, která dvěma brankami srovnala, aby mohla v prodloužení rozhodnout o své dvoubodové výhře.

65:00

63:34
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí se přece jen dočkali obratu! MILAN OSTŘANSKÝ z pozice mezi kruhy prostřelil Vacka! Asistence: Aleš Jergl, David Brančík.

63:08
    Vítek málem z nemožnéh úhlu překvapil Kochtu, ten naštěstí pro Hanáky udržel beton u tyčky!

61:45
    Dukla jen nahazuje kotouče do útočného pásma, vypadá to, že se zřejmě nemůže dočkat nájezdů.

60:01

Tak Mora si díky svému drtivému tlaku ve třetím dějství vysloužila alespoň prodloužení, které začne za okamžik.

60:00

59:20
    MARTIN VRABEL propálil od modré všechno, co mu stálo v cestě! Je srovnáno! Asistence: Milan Ostřanský, Jiří Peštuka.

58:53
    Hanáci hrají bez gólmana!

58:53
    Oddechový čas pro domácí!

58:53
    Aby to neměla Jihlava tak jednoduché, odjíždí Václav Půža na trestnou za podražení.

57:40
    Neustále se hraje jen na jednu branku, ale Dukla velmi zodpovědně brání. Nyní to tedy vypadá, že by si mohla odvést domů všechny body.

54:29
    Pokračuje marné dobývání jihlavské klece. Hosté sice občas pustí Hanáky do své obranné třetiny, avšak až před bránu se domácí nedostanou.

52:14
    Dukla viditelně zlepšila defenzivní fázi, Hanáci mají problém se přes pětičlennou obranu protlačit.

50:12
    Jihlava se snaží bránit už červenou čáru, tentokrát se jí podařilo dokonce vyhodit kotouč do hlediště.

48:19
    Domácí mají v posledním dějství jasně více ze hry, je tak zřejmě jen otázkou času, kdy se jim podaří vyrovnat.

46:47
    Vrabel se propasíroval až před Vacka, jeho bekhendové zakončení ale hostující strážce svatyně dokázala zastavit!

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 28. Hánl (Nesvadba, Brančík), 46. Jergl A. (Pšeja), 60. Vrabel (Ostřanský, Peštuka), 64. Ostřanský (Jergl, Brančík) - 2. Mandát (Tobola), 31. Tobola (Mandát, Beran), 31. Mahút (Mandát)

HC Olomouc: Kochta (Řoutil) – Vrabel, Brančík, Čamek, Ziegler, Beták, Hánl M., Paksi, Jergl A., Majer, Fibrich, Pšeja, Brandýs J., Konečný, Ostřanský, Bauer, Nesvadba, Augustin, Nedopil, Peštuka.
    HC Dukla Jihlava: Vacek (Krejčík) – Čermák, Cívka, Půža, Severa, Lupač, Tobola, Mandát, Vantuch, Kašpar, Vítek, Štěrba, Anděl, Mahút, Jícha, Kohout, Beran, Port, Vykouk.

Rozhodčí: Obadal – Kašík, Wesley