Poprad – Žilina 2:3 (po pr.) | Martin – Nitra 2:1 (kon.) | Skalica – Trenčín 2:5 (kon.)
HC Slovan – Košice 5:3 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 3:4 (kon.)
HK VITAR Martin
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
HK Nitra
sk Pátek 18.11.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

V posledných sekundách sa rútil na brankára MHC Valčák, došlo ku kontaktu medzi Valčákom a obrancom MHC. Nitra sa po záverečnom hvizde hromadne búrila, Rudolf Lauff však ostal neoblomný. (19:11:27)

60:00

59:41
    Nitra sa nadýchla k poslednému útoku, ktorý by mohol niečo zmeniť.

59:22
    Vynikajúca práca Ižvolta, keď mal puk akoby prilepený na hokejke, obišiel aj okolo bránky Šimbocha, napokon aj zakončil, vybojoval útočné pásmo pre MHC, za čo ho tréner Spišiak určite pochválil.

59:00
    Posledná minúta do konca tretej tretiny, hostia útočia minimálne, domáci dokážu držať puk na svojich hokejkách.

58:06
    1:54 sekúnd sa vhadzuje v strednom pásme, tentokrát zabojoval pre MHC kapitán Markovič, ked v rohu klziska pár sekúnd podržal puk.

57:25
    Výborná šanca Podstavka, ten len jemne priťukol puk pred Šimkom, ten zovrel betóny a vykryl priestor v bránke.

56:39
    Hostia však za posledné dve minútky príliš veľa striel nevyslali na Šimku.

55:46
    Strelecký pokus Podstavka, jeho strela bola pre Šimku malinou, pretože mal domáci brankár elegantný výhľad.

55:00
    Nitra začína viac útočiť, domáci dodržiavajú taktiku bránenia stredného pásma, záver bude zaiste ešte veľmi hektický

53:56
    Nitra dala gól!
    Výborné natlačenie od Samira Salijiho zariadilo ľahké doťuknutie pre TOMAŠA HRNKU, ktorý znížil na 2:1. Asistencia: S. Saliji

53:21
    Znovu prerušená hry skrz ležiaceho nitrianskeho hokejistu, tentokrát to bol Patrik Valčák, on však korčuloval svižnejšie k striedačke hostí

52:38
    Pekná individuálna akcia od Važana, natlačil sa do priestoru medzi kruhmi, vystrelil spoza obrancu hostí, Šimboch strelu pohotovo chytil.

51:25
    Prerušenie hry. Po strete Škumáta a Hrušku sa chvíľu nehralo, Hruška si to zrejme odniesol, keď ostal ležať a držal sa za koleno.

50:29
    Mierne zatlačenie domácich, tí sa pokúšali niečo vymyslieť, Albín Podstavek to mal snáď najbližšie k vytúženej Šimkovej sieti.

49:15
    Pár sekúnd po vhadzovaní sa uvolnil dobrou sťahovačkou Albín Podstavek, jeho bekhendový blafák však vytušil pozorný Šimko.

48:55
    Vynikajúca obrana MHC v tretej tretine, včasné dostupovanie a obetavá hra spôsobili, že Nitra má len príliš málo času na to, aby niečo vymyslela.

48:16
    Prečíslenie Vartovníka a Škumáta, napokon sa Lukáš Vartovník odhodlal vystreliť, zasiahla až Šimbochova lapačka.

47:17
    Nitra sa momentálne ťažko zviecha z inkasovaného gólu. Martinu dodal druhý gól veľa elánu a uvoľnenia do hokejok domácich hráčov.

47:13
    Druhý martinský gól prebral aj domáce publikum, ktoré burcuje hráčov. Zukal ohrozil Šimbocha.

Jozef Čelestiak

Branky a nahrávky: 19. V. Škoda (M. Kriška.), 47. Važan M. (J. Markovič) - 54. T. Hrnka (S. Saliji)

HK VITAR Martin: Šimko (Dzubina) - Kozák, Výborný - Zukal, Rúfus - Matejka, Hriňa - Brcko, Drgoň - Markovič, Galamboš, Važan - Macejka, Ižvolt, Sobota - Kriška, Škoda, Šišovský - Themár, Vartovník, Škumát
    HK Nitra: Šimboch (Penker) - Arvay, Hruška - Rais, Bača - Grman, Kružík - König, Polák - Korhoň, Hrnka, Barinka - Podstavek, Chrenko Tomáš, Saliji Samir - Saliji Garip, Valčák, Fojtík - Klíma, Uhnák, Šumichrast

Rozhodčí: Rud. Lauff - M. Korba, Smrek, V. Martinko.