Ústí n/L – Třebíč 4:3 (kon.) | Chomutov – Písek 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 2:1 (kon.)
Šumperk – Beroun 5:2 (kon.) | Olomouc – Jihlava 1:2 (po s.n.) | Hr. Králové – Kadaň 3:2 (po pr.)
Most – Litoměřice 1:4 (kon.)
HC Rebel Havlíčkův Brod
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 23.11.2011, 17:30 • ZS Kotlina • 1. liga (ČR)

To je ode mne z havlíčkobrodské Kotliny vše. Od klávesnice se loučí Pavel Buňat. (19:52:05)

Závěrečnou třetinu pořádně zdramatizoval vyrovnávacím gólem Skalický. V oslabení pak udeřil i Ondřej Švaňhal, který dal dnešnímu klání definitivní podobu. Havlíčkův Brod vybojoval všechny body, a vrací tak svému soupeři porážku ze 13. kola.

60:00

59:59
    Ale příliš pozdě. Dnešní utkání se dohrává v rohu u Latinenovy branky. Havlíčkův Brod vítězí!

59:55
    Blažíček míří na střídačku.

59:44
    A oba putují za katr. Meidl (HBR) a Vitásek (BEN) dostávají dvouminutové tresty. Vhazovat se nakonec bude ve středním pásmu. Poslední možnost pro hosty.

59:44
    Drobná potyčka mezi Meidlem a Vitáskem. Buly v útočné třetině Rebelů.

59:23
    Blažíček se snažil rozehrát. Trefil brusle Semoráda a málem z toho byl gól.

59:01
    Semorád drží kotouč za brankou.

58:51
    Ale dobývání branky Rebelů se znovu odkládá. Další zakázané uvolnění hostů.

58:33
    Blažíček už pokukuje po střídačce.

58:18
    Benátky nad Jizerou si berou oddechový čas.

58:18
    Takhle to ale nepůjde. Další icing v podání Benátek nad Jizerou.

58:00
    Poslední dvě minuty. Čekáme na rozuzlení zápasu.

57:30
    V rozletu je ale brzdí zakázané uvolnění.

57:10
    Akce hostů neustávají. Výrazné ohrožení branky sice chybí, přesto mají ze hry více.

56:30
    Rebelové drží kotouč a snaží se co nejdéle pozdržet čas.

55:33
    Pohotová Mrkvičkova střela minul zařízení.

55:28
    Laitinen raději zalehl puk. Benátky se snaží střílet ze všech pozicí v snaze ještě vyrovnat.

54:54
    Domácí si zbytečně špatnými rozehrávkami komplikují život. Hosté prozatím nedokázali jejich chyby potrestat.

54:33
    Dvojice Švaňhal-Musil teď prakticky z ničeho vybojovali střelu na branku. Zakončoval z první jmenovaný. Blažíček bez výraznějších problému schoval touš v náručí.

54:00
    Rozhodčí píská domácímu celku zakázané uvolnění. Píská ale i celý stadion. Tady se sudí trošku spletli.

53:17
    Benátky chtějí očividně vyrovnat. Tlačí svého soupeře. Dobře teď před brankou tečoval Klimt, leč neúspěšně.

52:37
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!

Tak to je zvrat! Gól ve vlastním oslabení posílá domácí znovu do vedení. Nahodil vypálil na Blažíčka, ten vyrazil vyrážečkou. Letící puk basebalovým úderem do branky umístil ONDŘEJ ŠVAŇHAL . Asistence: Nahodil.

52:22
    Další vyhození.

52:12
    Benátky drží pásmo. Ke střele se odhodlal Mrkvička. Jen k do lapačky finského muže s maskou.

51:41
    Nyní ho napodobil obránce Pavlík.

51:15
    Sám Laitinen si po buly dovolil vyhodit a vyšlo mu to na jedničku.

Dnešní utkání sleduje 786 diváků. Je to jedna z těch výrazně slabších návštěv.

51:05
    V témže čase je však vyloučen. Martin Zábranský (HBR) dostává dvě minuty za hákování.

51:05
    Morava bekhendem jen do betonu Blažíčka. Ten vyrazil na volného Zábranského, který mohl pálit do odkryté klece, byl však zastaven.

50:49
    Hosté pokračují v plném počtu.

50:32
    Protivný sám v oblasti pravého kruhu. Jeho tvrdá dělovka ohrozila vyrovnaný stav. Blažíček puk zachytil puk rukou. Zrovna jistý si ale nebyl.

50:00
    Po špatné rozehrávce hosté znovu vyhazují.

49:31
    Moravova tečovaná střela těsně prolétla nad horní tyčí.

49:08
    Klimt se chopil puku a nekompromisně ho poslal přes všechny čáry.

48:46
    Nyní mají šanci opět strhnout vedení na svojí strany. Ján Niko (BEN) se provinil hákováním.

48:39
    Rebelové teď působí trochu zakřiknutě. Jejich útoky nemají ten správný ráz.

48:01
    Na druhé straně prověřil betony brankáře Miroslav Kopic. Jeho tvrdý pokus Laitinen vyrazil.

47:53
    Kapitán Morava to zkusil od modré. Minul.

47:47
    Puk v hledišti. Buly před Blažíčkem.

47:29
    Domácí zakládali další útok, který vyvrcholil pokusem Meidla z levé strany. Hostující gólman má puk v náručí.

46:27
    Benátky právě vstřelily branku!

Hosté srovnávají! DANIEL SKALICKÝ obdržel přihrávku od Mrkvičky, okamžitě z oblasti levého kruhu vypálil a trefil přesně odkryté místo u vzdálenější tyče. Gól padl v oslabení Benátek. Asistence: Mrkvička.

46:21
    Rebelové kompletní.

45:52
    Musil se snažil z úhlu překvapit Blažíčka. Jeho zápěstí pokus však skončil na boční síti.

44:57
    Kostourek se snažil o založení útoku a byl tvrdě zastaven. Marek Pabiška (BEN) vyloučen za sekání. Pokračovat budeme ve hře 4 na 4.

44:21
    Ostrčil (HBR) dostává 2 minut za hákování. Další přesilová hra pro hráče od řeky Jizery.

44:21
    Po buly v útočné třetině byl Vařecha blízko pohotové střele. Brodský gólman reflexivně vypíchl puk holí.

44:02
    Domácí kompletní a Benátky rozehrávají až od vlastní branky.

43:38
    Teď už ale mnohem tvrdší pokus z hole Ulrycha. Další zákrok mrštnou rukavicí.

43:32
    U puku hosté. Ján Niko od modré jen tak nahodil na branku. Laitinen chytá do lapačky.

42:57
    Po střele od poloviny kluziště vyrazil Blažíček puk do hlediště. Buly po jeho pravici.

42:35
    Hosté si špatně přihráli a Švaňhal měl dost času, aby nasbíral čas.

42:02
    Další Rebel za katrem. Vyloučen Aleš Jelínek (HBR) za hákování.

41:56
    Daniel Skalický je dnes aktivním článkem benátského týmu. Vysunul se po pravé straně a pohotovou střelou protáhl Laitinenovu lapačku.

41:14
    Odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Benátky vakazány do středního pásma.

40:10
    S Ostrčilovou nevýraznou střelou neměl Blažíček nejmenší potíže. Dopředu jdou hosté.

40:01

Máme za sebou druhou část, která už byla o poznání vyrovnanější. Viděli jsme řadu šancí a především trojnásobnou přesilovku Benátek 5 na 3. Přesto jsme se branky nedočkali. Platí tak hubené vedení Havlíčkova Brodu, jež stanovil už ve čtvrté minutě Polodna.

Třetí třetina začne přibližně v 19:09 hod.

40:00

39:56
    Ještě Králův pokus ze středního pásmo a to je ze druhé části vše.

39:37
    To je nepříjemná ztráta. Vojtěch Němec (HBR) je poslán do kabin. Osobní trest do konce utkání. Co se stalo, ale jen těžko odhadovat. Němec pravděpodobně utrousil něco, co neměl.

39:05
    To se teď změnilo. Král operoval před brankou, tečoval nahození od modré a byl blízko branky. Nakonec ale puk letěl mimo.

38:38
    Hra se nám nyní poněkud rozkouskovala a přechody do útoky se nedaří ani na jedné straně.

37:30
    Pohledná souhra před Latinenem. Zakončoval obránce Jaroměřský. Ale jen do připraveného gólmana.

36:53
    A hned se vrhly do útoku. Přechod přes modrou čáru se však nepodařil - ofsajd.

36:40
    Jonák poslal kotouč z pásma. To už jsou ale Benátky kompletní.

36:02
    Druhé přesilovkové formaci už se tolik nedaří. Další vyhození.

35:12
    Hosté se osvobozují a Rebelové mají trochu zmatky za brankou.

35:04
    Protivný tvrdě od modré prověřil lapačku hostujícího gólmana. Hra je přerušena.

34:40
    Lukáš Král (BEN) se provinil hákování.

34:29
    Obrovská chyba Rebelů v rozehráce a Jonák mohl srovnat. Sám před Laitinenem ale neuspěl. Havlíčkobrodský gólman vyráží.

33:50
    Hosté kompletní. Celé dvě minuty odehráli Havlíčkobrodští v útočné třetině a dobývali hostující svatyni. Marně.

33:37
    Nahodilův pokus kryje gólman ramenem.

33:11
    Velký tlak ze strany Havlíčkova Brodu pokračuje.

32:47
    Nyní už ale ano. Blažíček se musel dvakrát pořádně činit.

32:11
    Klasická přesilovková kombinace. Zatím beze střel.

31:42
    Po dlouhé době se vylučuje i na druhé straně. Ulrych (BEN) putuje za katr za hákování.

31:35
    Pavlíkovo nahození ze středního pásma vyrazil Blažíček do ochranné sítě. Bude se vhazovat po jeho pravici.

30:51
    Domácí už jsou konečně kompletní. Série oslabení je musela stát strašnou spoustu sil.

30:36
    Semorád (HBR) dostává osobní trest za nesportovní chování. Celý stadion bučí, protože právě on byl naražen na hrazení.

29:45
    Niko nebezpečně vypálil. K dorážce se měli ještě další dva hráči. Krušné to chvíle pro domácí výběr.

29:06
    Benátky kombinovaly tak dlouho, až ztratily kotouč. Ostrčil vyhazuje.

28:46
    Tak to je neuvěřitelné. Další vyhození puku mimo hrací plochu, což znamená jediné - další oslabení 3 na 5. Vyloučen Protivný (HBR).

28:36
    Vhazuje se před Laitinenem. Benátkám ještě zbývá více jak minuta z přesilové hry.

28:14
    Laitinen znovu podržel svůj tým po tvrdé Skořepově střele! Domácí teď zažívají horké chvilku, už ale hrají alespoň ve čtyřech.

27:47
    Rebelové jdou znovu do tří. Za zdržování hry vyloučen Nahodil.

27:35
    Král našel u tyče Klimta, který zahodil obrovskou šanci. Nezpracoval totiž puk, kdyby ano, byl by to jasný gól do prázdné klece.

27:18
    Havlíčkův Brod vyhazuje.

26:57
    Z bezprostřední blízkosti pálil Mrkvička, který si sjel od modré až před brankoviště. Trefil pouze připraveného Laitinena.

26:49
    Benátky skvěle kombinují.

26:17
    Výborná práce Vojtěcha Němce. Vyhrál buly a vyhodil přes všechny čáry.

26:11
    A pozor, Rebelové jdou do třech hráčů! Kostourek (HBR) vyloučen za zdržování hry.

26:08
    Králova střela z mezikruží zblokovaná do ochranné sítě.

25:53
    Rebelové vyhazují.

25:41
    Radim Ostrčil (HBR) vyloučen za vysokou hůl.

25:34
    Další střela ihned po vhazování. Skalický minul.

25:27
    Po buly od modré čáry střílel Vitásek. Kotouč tečován vysoko nad.

25:20
    Jelínek zkusil poslat Meidla do úniku. Je z toho ale pouze zakázané uvolnění.

25:11
    Vařecha zavezl puk do pásma a snaží se trochu uklidnit hru.

24:34
    Znovu Nahodil. Tentokrát vybídl před brankou Kostourka, který si však také netrefil mezi tři tyče.

23:41
    Lukáš Nahodil sám ujížděl na branku. Měl dost času, naznačil blafák do forhendu, ale minul klec!

22:55
    Meidl zahrál vysokou holí. Vhazovat se bude v obranném pásmu jeho týmu.

22:39
    Skořepovu lajnu vyhnala z pásma nepřesná přihrávka.

21:39
    Vitásek střílel od modré, před gólmanem clonil Kopic, přesto ale Laitinen ukázal mrštnou lapačku.

21:34
    Hosté drží útočné pásmo. Králův pokus od modré končí v Latinenově lapačce. Prozatím pohledný nástup do třetiny.

20:40
    Tohle byla velice dobrá příležitost pro Benátky! Skalický se dostal k odraženému puku. Sám před gólmanem ho ale poslal jen do jeho náručí.

20:01

Máme za sebou první část, která jasně patřila domácím Rebelům. Ti si sice žádný velký počet šancí nevypracovali, svého soupeře ale přehrávali a zaslouženě vedou 1:0. To Benátky se za celých dvacet minut nedostaly do vážnějšího tlaku nebo šance a pokud budou chtít dnes uspět, budou muset přidat.

20:00

19:25
    Situace 3 na 2 pro hosty. Skořepova střela zablokována, a tak z akce nic nevzešlo.

19:11
    Blažíček raději schoval kotouč před dotírajícími protihráči.

18:48
    Nahodil před brankou hledal Polodnu, který byl na přihrávku krátký.

18:21
    Jonákova akce okamžitě zastavena, a dopředu se naopak ženou Rebelové.

18:09
    Další akci domácího mužstva zastavuje ofsajd.

17:05
    Havlíčkobrodští kompletní. Oslabení přečkali naprosto bez úhony.

16:37
    Teď dokonce Meidl s Nahodilem hostující obraně tak zamotali hlavu, že se první jmenovaný dostal do velmi zajímavé palebné pozice. Blažíček v pozici ležmo vyráží.

16:04
    A znovu...

15:43
    Králova lajna pásmo udržela jen na chvilku. Kotouč až za Blažíčkem.

15:15
    Špatná rozehrávka Benátek a je z toho zakázané uvolnění.

15:09
    Zásluhou Němce Rebelové vyhazují.

14:51
    Ale teď mají šanci. Za příliš mnoho hráčů na ledě vyloučen Křívohlávek (HBR).

14:47
    Touš opět v obranné třetině Benátek, které se zatím nemůžou do zápasu dostat.

13:26
    Ale ne na dlouho. Meidl dojel vyhozený puk, přihrál Semorádovi, který těsně minul. Vzápětí z obtížného úhlu bekhendem střílel Němec. Tyč! Ležící Blažíček se za pukem jenom ohlédl.

12:51
    V útočném pásmu konečně kombinují i hosté.

12:03
    Pavlík vypálil z první od modré. Puk končí se skrumáži těl před brankou. Rebelové stále soupeře přehrávají.

10:58
    Rebelům se málem nabídla možnost jít 3 na 1. Jeden z benáteckých obránců tomu na poslední chvíli zamezil.

10:09
    Poměrně špatně zahraná přesilovka ze strany domácích. Prakticky nic si nevypracovali.

9:42
    Puk za brankou domácím. Oslabení dnes hostům vychází.

8:53
    Král drží puk u mantinelu ve středním pásmu a získává pro svůj cenné vteřiny.

8:25
    Po krkolomné rozehrávce se hostům přece jenom podařilo vyhodit.

8:08
    Naprosto zbytečný útočný faul v podání Kopice (BEN). Dvě minuty za držení protihráče.

7:55
    Pabiškovo nahození na branku se neujalo. To druhé už ano, a tak rozhodčí svolávají buly před Laitinenem.

7:22
    Benátky se snažily dostat z pásma. Puk končí na střídačce, a vhazuje se tak ve středním pásmu.

7:11
    A další zakázané uvolnění hostí.

7:02
    Po icingu se vhazuje před Blažíčkem.

6:56
    Hosté už jsou kompletní a rozehrávají od vlastní branky. Toto oslabení přečkali dobře. Dovolili soupeři jen jednu střelu.

6:05
    Tvrdá Jelínkova rána končí na betonu Blažíčka. Benátky teď měly štěstí.

6:00
    Teď už ale Rebelové drží svého soupeře v šachu.

5:24
    Puk v obranném pásmu Rebelů.

5:04
    Benátky dobře brání. Drží kotouč na svých hokejkách.

4:43
    Němec byl dvakrát tvrdě naražen na hrazení. Jiří Říha (BEN) si jde odpykat dvě minuty.

3:53
    A po první vážnější akci je tu první branka. Nahodil přenechal v oblasti pravého kruhu puk Kostourkovi, který zkušeně naznačil blafák a přihrál k pravé tyči číhajícímu PETR POLODNOVI, jenž zametl kotouč do prázdné branky. Asistence: Kostourek, Nahodil.

2:59
    Aktivní Stehlík zavezl kotouč na Blažíčkovu branku. Hledal své spoluhráče, ale přihrávka skončila až ve středním pásmu.

2:25
    Hosté se snažili něco vymyslet. Do pásma nahodili Kopic a krátce nato Vitásek. Nic z toho ale nebylo.

1:52
    Menší závar před Laitinenem. Ten raději schovává puk ve výstroji.

1:27
    Zajímavá příležitost pro Němce. Z první to zkusil sám před Blažíčkem. Těsně nad.

0:50
    První kombinace Rebelů v útočném pásmu. Nahodil se dobře prosmýkl kolem obránců, za brankou přenechal puk Polodnovi, který o něj však vzápětí přišel.

00:10
    První útok Benátek končí špatnou rozehrávkou Vály. Icing.

00:01

HC Rebel Havlíčkův Brod: Laitinen (Neruda) - Šenkeřík, Morava, Ostrčil, Protivný, Jelínek, Křivohlávek, Pavlík, Kom -, Zábranský, Polodna, Nahodil, Švaňhal, Semorád, Fiedler, Němec, Meidl, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek

HC Benátky nad Jizerou: Blažíček (Stejskal) - Říha, Jaroměřský, Mrkvička, Niko, Ulrych, Vála, Pabiška, Vitásek - Weiss, Kellner, Kopic, Vařecha, Jonák, Vlach, Král, Klimt, Skořepa, Kouřil, Skalický

Rozhodčí: Dvořák - Kreuzer, Polonyi.

Pro fanoušky Rebelů můžu pouze potvrdit, že dnes nastoupí zbrusu nová posila z Komety Brno Jan Křivohlávek.

Dostávám správu, že se zápis o utkání kvůli technickým potížím zpozdí. Sestavy obou mužstev tak budou doplněny později. Za vzniklé potíže se omlouváme.

Dobrý den, vítejte u on-line přenosu z havlíčkobrodské Kotliny. Od 17.30 hod začne souboj domácího Havlíčkova Brodu s Benátkami nad Jizerou. Uvidíme tak střetnutí sousedů v tabulce, hostům patří se 46 body pátá příčka, Rebelové jsou s odstupem osmi bodů šestí.

V minulém kole si klub z Vysočiny přivezl všechny body z píseckého ledu, hráči od řeky Jizery pak doma se Šumperkem vybojovali alespoň bod. Ještě pět minut před koncem normální hrací doby prohrávali o dvě branky, nakonec však musely rozhodnout až nájezdy.

Benátky letos patří k nejpříjemnějšímu překvapení ligy, což potvrdily i v první zápase s Havlíčkovým Brodem, který vyhrály rozdílem třídy 5:0. Rebelové jim tak mají dnes co vracet.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pavel Buňat

Branky a nahrávky: 4. Polodna (Kostourek, Nahodil), 53. Švaňhal (Nahodil) - 47. Skalický (Mrkvička)

Rozhodčí: Dvořák - Kreuzer, Polonyi