Ústí n/L – Třebíč 4:3 (kon.) | Chomutov – Písek 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 2:1 (kon.)
Šumperk – Beroun 5:2 (kon.) | Olomouc – Jihlava 1:2 (po s.n.) | Hr. Králové – Kadaň 3:2 (po pr.)

59:32
    V závěru třetiny Beroun pořádně sevřel domácí. Už se ale nic nestalo.

58:27
    Beroun právě vstřelil branku!
    Hosté uzavírají dnešní zápas krásnou akcí. Poletín našel úplně volného DAVIDA JONÁŠE, a ten jen tak doklepl krásnou přihrávku svého spoluhráče do brány. Asistence: Michal Poletín

57:42
    Bruncův výjezd do pásma neskončil úspěšně.

57:10
    Vyloučen Sedlák a Doležal na 2+2 minuty za hrubost.

57:04
    Jaškin mířil do pravé šibenice. Nebýt Tomáše Štůraly, tak se tento mladý talent aspoň zaradoval na závěr zápasu. Jenže domácí brankář už dnes zřejmě nic nepustí.

56:27
    Domácí fanoušci už pomalu oslavují. Halou zní "Vysoký jalovec".

56:12
    Ani Beroun, a tak se hra zse stěhuje před Frolíka.

55:50
    Šumperk ze svého protiútoku nic nevytěžil.

54:04
    Draci právě vstřelili branku!
    Jakub Hulva přihrál na TOMÁŠE BRUNCE, jenž využil svoji přesilovku a zvyšuje tak na 5:1! Asistence: Jakub Hulva

53:54
    Jiří Hašek dostal příležitost k reparátu za nepovedený nájezd. Teď měl druhý, ovšem Tomáš Štůrala dneska zavřel bránu na tyto samostatné úniky.

53:40
    Vyloučen berounský Lukáš Špelda na 2 minuty za hrubost.

53:30
    Haas skvěle zastavil nájezd Jonáše!

52:51
    Polertínova rána se dostala až ke Špeldovi, který nedosáhl o kousek na puk.

51:38
    Šumperk už se vůbec nedostává do útoku. Beroun stále vede jeden útok za druhým.

50:49
    Tak nebude. Naštěstí Tomáš už je v pohodě na střídačce.

50:49
    Tomáš Drtil zůstal ležet na ledě. Uvidíme, zda-li se bude vylučovat.

50:12
    Medvědi spěchají, ovšem ono to nejde. Zakázané uvolnění na stranu modro-bílých.

49:46
    Domácí se snaží bránit, například teď se to povedlo. Hráči Berouna se dostali do ofsajdu.

49:10
    Tak když to nevyšlo předtím, tak teď ano. Aleš Křetínský našel svým pasem rozjetého ADAMA ČERVENKU, který tak velmi přiblížil svůj tým k zisku tří bodů. Asistence: Aleš Křetínský, Marek Haas

48:45
    Šumperk se ze svého sezvření nemohl dostat jinak, než vyhozením na zakázané uvolnění.

48:41
    Poletín vystřelil od mantinelu, Štůrala byl v pozoru.

48:00
    Hlinka pouze nahodil na Frolíka, ten pro jistotu podržel puk ve své lapačce.

47:12
    Křetínský zastavil ránu od modré vlastní bruslí. Hosté ale dále pokračují v útoku.

46:38
    Křetínský hledal rozjetého Červenku, který nevystihl správný moment. Domácí útočník by mohl sám ujíždět na Frolíka.

46:19
    Červenka omylem tečoval kotouč mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

45:31
    Doležal číhal na vhodný okamžik, kdy sebrat kotouč. Štůrala byl o pár vteřin rychlejší.

45:01
    Od mantinelu pálil Červenka z otočky, Frolík byl na vše připraven.

44:15
    Nedvěd pálil od modré kousíček vedle domácí branky.

43:05
    Novotný přihrál nepřesně ze svého pásma, Draci ovšem hned poté získali puk zpět.

42:33
    Ale teď to málem neustáli! David Švagrovský měl puk už daleko od své hole, ale Štůrala se nyní pořádně zapotil.

42:03
    Beroun se žene za další brankou, Šumperk zatím ustává nápor hostů.

41:10
    Hra je přerušena, protože Štůrala opět přišel o masku. Lukáš Špelda jej atakoval, a také se mu poté čestně omluvil.

40:45
    Šumperk celou dobu vymýšlel, jak se dostat do pásma. Nakonec to podle představ hráčů nevyšlo.

40:01
    První bully třetí třetiny vyhráli hosté.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:47.

I v prostřední části měl Šumperk mnohem více ze hry. Výsledek této třetiny tomu sice neodpovídá. Draci mají velmi bohaté období na šance. No, pojďme si shrnout brankové situace. Ve čtvrté minutě byl hákován Vrdlovec při svém nájezdu, a tak rozhodčí zapískal nájezd. Kdo jiný, než právě faulovaný hráč by mohl jet? A zase - Vrdlovec už tak zvyšoval na 3:0. V závěru třetiny trefil branku ještě před přestávkou Jakub Stromko. Rozhodně není dohraný dnešní zápas. Uvidíme, jak si Beroun s takovou situací poradí.

40:00

39:48
    Hosté proměňují ihned svoji přesilovku. Ještě není dohráno. Jiří Hašek dobře přihrál na volného JAKUBA STROMKA, jenž se nemýlil a poprvé v dnešním zápase vstřelil branku pro svůj tým. Asistence: Jiří Hašek, Lukáš Špelda

39:37
    V závěru se ještě bude vylučovat. Tomáš Sedlák dosatal 2 minuty za držení.

39:06
    Velecký už je na ledě, Medvědi svoji přesilovku nezvládli.

38:40
    Beroun nemůže vystřelit, další vyhození Sedláka.

37:48
    Sobotkova střela od modré sice mířila na Štůralu, ovšem šumperský brankář si byl jistý.

37:30
    Holík vyhazuje až do útočného pásma.

37:06
    Vyloučen Michal Velecký na 2 minuty za držení protihráče.

37:06
    Poletín jen o kousek minul Štůralovu klec.

36:27
    Brunec snaha dostat se až k Frolíkovi byla marná, byl odstaven jedním z obránců. Hra je přesušena.

35:40
    Poletínova střela na Štůralu byla lahůdka pro domácího gólmana.

35:12
    Tomáš Štůrala neměl chvíli masku, docela dlouho trvalo, než si toho jeden z rozhodčích všiml.

34:10
    Tentokrát špatně rozehráli hosté - icing. Vhazuje se po pravici Frolíka.

33:17
    Holík si neuvědomil, že už stojí ve středním pásmu. Je z toho tak další offside.

32:39
    Velecký byl kousíček od další branky! Puk ležel na ledě, ale Frolík byl rychlejší, než domácí forvard.

32:14
    Sedlák čekal na nahození Vrdlovce, ale jeho teč se nepodařila.

31:58
    Holíkova rána nadělala Frolíkovi pořádné starosti.

30:31
    Vyloučen Michal Pavel na 2 minuty za podražení.

30:14
    Haasovi se naskytla výborná příležitost ke střele, Frolík však v pohodě chytil puk do hrudníku.

29:47
    Šumperská obrana špatně rozehrála, je z toho zakázané uvolnění.

29:32
    Hulva střílel z otočky na brankáře, Frolík podržel kotouč ve své naruči.

28:53
    Rozhodčí neuznal domácím branku, červené světlo už svítilo, ovšem po delší debatě se svými kolegy branku nepotvrdil.

28:53
    Plášek těsně minul bránu!

27:31
    Beroun je už v plném počtu.

27:25
    Velecký se obtáčel kolem Frolíkovy brány, nakonec zvolil střelu bekhendem, ovšem hostující brankář si poradil.

26:30
    Sedlákova rána od modré byla tečována mimo.

25:52
    Tomáš Štůrala si poradil se střelou k tyči! Jiří Hašek neuspěl se svým pokusem.

25:52
    Pojede Jiří Hašek.

25:52
    Tentokrát se pojede nájezd i na druhé straně!

25:31
    Vyloučen Robin Malý na 2 minuty za hákování. Šumperk má další šanci vstřelit branku.

24:58
    Velecký krásně zastavil přihrávku berounských obránců na modré v obranném pásmu.

23:58
    Mistr v oboru nájezdů! DANIEL VRDLOVEC si počkal na správný čas a když už byl Frolík na ledě, tak zakončil za jeho záda.

23:58
    Vrdlovec byl hákován - pojede se nájezd!

23:41
    Šumperk dobře brání ve svém oslabení, Holík vyhazuje.

22:55
    Vyloučen domácí obránce Radislav Ondráček na 2 minuty za nedovolené bránění.

22:38
    Icing na straně Berouna.

22:19
    Haas s Červenkou se snažili dorážek, ovšem před Frolíkem bylo narváno. Škoda pro domácí.

21:25
    Hulva nezkrotil Bruncovu ostrou přihrávku z velkého úhlu.

20:41
    Jindřich Barák vyhazuje ze svého pásma až k domácímu brankáři.

20:02
    Ještě v závěru první třetiny byl vyloučen Veselý na 2 minuty za podražení.

20:02
    První bully druhé třetiny vyhráli domácí.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:49.

Je za námi první třetina, pro domácí velmi úspěšná. Už hned po 15 vteřinách totiž rozjásal šumperské publikum Michal Hlinka, jenž překonal střelou tahem poprvé berounského brankáře. Dalším úspěšným střelcem byl Jan Tesařík a jeho rána od modré. Uvidíme, co přinese další třetina.

20:00

19:35
    Hosté se ještě snaží ohrozit Dračí branku, nedaří se to.

19:02
    Beroun špatně rozehrál - icing.

18:54
    Červenka chtěl vystřelit, ale bránil mu v tom chumel hráčů před ním.

18:40
    Hraje se opět s vyrovnaným počtem hráčů na ledě. Tomáš Pastor už vyskočil z tresné lavice.

18:08
    Sobotkovu střelu od modré parádně vykryl Štůrala svoji lapačkou. Hosté tlačí.

17:18
    A další povedené vyhození Jana Tesaříka ze svého pásma.

16:53
    Domácí vyhazují.

16:40
    Hašek dorážel z velké blízkosti, Štůrala stále drží čisté konto.

16:12
    Tomáš Pastor vyloučen na 2 minuty za zdržovaní hry (zalehnutí puku).

15:45
    Cink střílel z velkého úhlo, avšak i s tímto pokus měl gólman Berouna problém.

15:03
    Offside pro domácí.

14:57
    Švagrovský chtěl střílet, ovšem potom zjistil, že mu chybí puk. Šumperk zakládá útok.

14:39
    Domácí nakonec proměňují svoji přesilovku. Michal Velecký se dlouho přemýšlel, komu přihrát kotouč. Nakonec zvolil JANA TESAŘÍKA, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Michal Velecký

13:55
    Beroun dobře brání, Šumperk zatím ani jednou nevystřelil na brankáře.

13:09
    Pláškova přihrávka byla tečována do hlediště. Domácí si zatím místo v pásmu nenašli.

12:44
    Je tu první vyloučení. Na trestnou lavici odchází Jan Veselý na 2 minuty za nedovolené bránění.

11:45
    Plášek nahazoval nebezpečně před bránu, vše skončilo ve prospěch hostujícího celku.

10:35
    Výborný Tomáš Štůrala. David Švagrovský měl mnoho času na střelu, ale ani jednou ze dvou pokusů jej hostující střelec nepřekonal.

10:11
    Malý bojoval před Štůralou až si vykoledoval faul, Tomáš Pastor hrál vysokou holí, vylučovat se nebude.

09:16
    Hosté vybojovali puk u mantinelu, vhazuje se v obranném pásmu Draků.

09:05
    Jaškinova střela byla tečována pouze nad Štůralu klec.

08:19
    První zakázané uvolnění i na straně Berouna.

08:05
    Hulva ujížděl sám na bránu, byl ale tísněn, a proto zvolil ránu příklepem. Šumperk získal pásmo.

07:38
    Vrdlovec se dostal až před hostující bránu, kde také skončil - další úspěšný zákrok hostujícího brankáře.

07:18
    Milfantovu ránu srazil k mantinelu Štůrala svoji vyrážečkou.

06:41
    Berounští se řítili do útoku, ale ve středním pásmu si přihráli rukou, hra je přerušena.

05:20
    Haasova střela postrádala potřebné parametry, aby mohla nějak ohrozit berounského brankáře.

04:40
    Brunec-Hulva-Vrdlovec toto trio teď zamotalo na několik vteřin hlavu hostujícímu týmu. Avšak ani teď branka na několik pokusů nepadla!

03:48
    Jonáš se procpal až před Štůralu, tam byl zastaven až na poslední chvíli jedním z domácích beků.

03:28
    První nepřesná rozehrávka Šumperka - icing. Bude se vhazovat po pravici Tomáše Štůraly.

02:59
    Draci jsou sice aktivnější, ale nic to nepřináší. Pokaždé to skončí na modré čáře.

02:16
    Cink vybojoval pásmo, nic z toho potom nebylo. Beroun pouze vyhazuje.

01:11
    Velecký přihrával z poza brány do mezikruží, tam nikdo nestál.

00:15
    To je neskutečný začátek. MICHAL HLINKA dostal přihrávku od Holíka a vůbec se nebál se sám vydat k berounské bráně. Hostující gólman možná střelu trochu podcenil, to nic ale nemění na tom, že Šumperk vede 1:0. Asistence: Aleš Holík

00:01
    První bully dnešního zápasu vyhráli domácí.

00:01

Dobrý podvečer. Dnes uvidí šumperský stadion další zajímavou bitvu. Draci mohou poskočit právě před svého dnešního soupeře - Beroun. Tento tým ze středních Čech už se trápí několik zápasů, všichni domácí fanoušci tak doufají, že to bude i nadále pokračovat, aby právě svěřenci Radka Kučery postoupili na osmou příčku zajišťující play-off. Pikantní utkání to bude určitě pro Jiřího Haška, který se vrátí na Tyršův stadion po jednom roce, ovšem v úplně jiné pozici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Luboš Heider

Branky a nahrávky: 1. Hlinka (Holík), 15. Tesařík (Velecký), 24. Vrdlovec, 50. Červenka (Křetínský, Haas), 55. Brunec (Hulva) - 40. Stromko (Hašek, Špelda), 59. Jonáš (Poletín)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala - Novotný, Holík, Pastor, Sedlák, Tesařík, Křetínský, Ondráček, Drtil - Plášek, Meluzín, Hlinka, Vrdlovec, Hulva, Brunec, Červenka, Velecký, Haas, Vrána, Matějka, Skoumal