Poprad – Nitra 2:1 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:0 (kon.) | Žilina – Martin 4:1 (kon.)
HC Slovan – Skalica 7:3 (kon.) | Košice – Banská Bystrica 2:1 (kon.)
MsHK Žilina
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
HK VITAR Martin
sk Pátek 25.11.2011, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu a želáme príjemný víkend. (19:19:23)

Skončil sa výborný zápas, domáci po kvalitnom výkone zvíťazili 4:1. Blahoželáme k 3 bodom a hosťom želáme šťastnú cestu domov.

60:00

59:31
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostal Zukal.

59:05
    Kubiš sa snažil prebiť s pukom pred Šimka, v poslednej chvíli bol zblokovaný.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú necelé 2 minúty.

57:59
    Zápas sa nám už viacmenej len dohráva, tempo hry opadlo.

56:30
    Richard Smotrila poslal direktom k zemi Lukáša Zelisku, toto bol zákrok na vylúčenie v podaní domáceho hráča.

56:02
    Ižvolt v drese MHC dostáva osobný 10 minútový trest za nešportové správanie.

55:30
    Do hry sa dostáva i žilinský mladík Jakub Linet, naopak na ľade od druhej tretiny chýba Vladimír Nemec.

54:00
    Hostia v týchto momentoch pôsobia odovzdane, domáci naopak šliapu naplno.

52:48
    Žilina dala gól!
    Krásna kombinácia dvojičiek v drese vlkov, Rišo Huna nabil zadovkou Robovi Hunovi, a ten strelou zápästím spomedzi kruhov zamiešal Marekovi Šimkovi iontový nápoj vo fľaške, pretože vymietol pravý horný roh. Gól : Huna Róbert. Asistencia : Huna Richard, Stupka.

52:00
    V zostave Žiliny nahradil Jakuba Drábeka Jakub Kubiš.

51:01
    Zápas opäť pokračuje.

Plexisklo opravené, na ľade sú oba tímy. V zápase budeme čochvíľa pokračovať.

51:00
    V Žiline sa chvíľu nebude hrať, domáci obranca vytrel s Petrom Galambošom mantinel a ochranné plexisklo to nevydržalo. Oba tímy odchádzajú do šatní.

51:00
    Hostia stále tlačia, domáci sa obetavo vrhajú do striel.

50:32
    Domáci v plnom počte.

49:50
    Hostia tlačia domácich v ich pásme, snažia sa strieľať, Marek Laco si však zatiaľ zaslúži absolutórium.

48:32
    Keďže Jakub Drábek bol na trestnej lavici v dnešnom zápase 3x a vždy za hokejkový trest, jeho aktuálny trest sa mení na trest do konca zápasu. Hostia však hrajú presilovú hru v trvaní 2 minúty.

48:32
    Vylúčenie Žilina, na trestnej lavici s dvojminútovým trestom opäť Jakub Drábek.

48:12
    Domáci Vlci však teraz zvierajú hostí v obrannom pásme a snažia sa streliť pravdepodobne rozhodujúci gól.

47:52
    Richard Smotrila z ideálnej pozície medzi kruhmi netrafil martinskú bránku.

46:50
    Výbornú akciu ukázal Tomáš Sýkora, prebil sa s pukom z vlastnej tretiny až ku bránke Šimka, toho však nedokázal ohroziť.

Dnešné stretnutie sleduje 1589 divákov.

45:28
    V obrovskej šanci sa ocitol Peter Galamboš, Marek Laco však predviedol krásny zákrok a pomohlo mu i šťastie.

44:00
    Hostia sa snažia tvoriť hru, domáci však hrozia protiútokmi.

43:40
    Do šance sa predral Václav Stupka, trafil však betóny pripraveného Šimka.

42:56
    Chybu Tomáša Staňa pri rozohrávke Markovič nedokázal využiť.

41:54
    V tretej tretine zatiaľ opatrná hra z oboch strán, domáci tím sa pravdepodobne zameria na bránenie výsledku.

40:36
    Hostia v plnom počte.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine sme opäť videli výborný hokej, šance sa striedali na oboch stranách. Domáci však boli efektívnejší a tak po druhej tretine vedú 3:1. Záverečná tretina sa začne približne o 14 minút.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:17
    Devečkova bomba od modrej našla Šimka pripraveného.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

38:36
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostal Galamboš za údery.

38:25

37:51
    Hostia v presilovej hre strieľajú na Mareka Laca z každej pozície, ten však stále drží Žilinu nad vodou.

37:00
    Tréner domácich Milan Jančuška po vyrovnávajúcom góle hostí premiešal zostavu a ten krok sa zatiaľ ukazuje ako správny.

36:25
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostal Jakub Drábek.

35:44
    Po nepremenenom úniku Važana sa k puku dostal Smotrila, prešprintoval celú obranu hostí, nahral Michajlovovi, ten ešte Šimka neprekonal, no DREVENÁK už zo skrumáže zavesil puk pod hornú žŕdku. Gól: Drevenák. Asistencia : Michajlov, Smotrila.

35:21

34:22
    Domáci tlačia v presilovej hre hostí, zatiaľ však bez efektu.

33:21
    Nuž, v dnešnom zápase pomaličky, ale isto tečú nervy hráčom oboch tímov. Uvidíme, čo z toho vznikne.

33:21
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostal Michal Važan.

32:44
    Igor Rúfus akoby nezvládal svoje emócie, hlavný rozhodca ostáva pokojný.

30:42
    Obrovská šanca hostí. Zeliska prestrelil Mareka Laca, puk sa kĺzal popred opustenú bránku Žiliny, no žiaden z hráčov hostí ho nedokázal dopraviť za bránkovú čiaru.

29:02
    Kombinovaný útok Žiliny teraz slávil úspech. Stupka zamiešal puk za bránkou Martina, našiel prihrávkou SIVÁKA a ten už vedel kam s pukom. 2:1. Gól : Sivák. Asistencia : Stupka, Sýkora.

27:43
    Strelu Tomáša Staňa od modrej čiary kryje brankár hostí do lapačky.

26:36

26:30

25:31
    Akcia po osi Róbert Huna - Richard Huna - Róbert Huna skončila v lapačke brankára hostí Šimka. Súhra domáceho prvého útoku je však evidentná.

24:59
    Strela domáceho Houdeka od modrej čiary našla pripraveného Šimka.

24:36
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostáva Šišovský.

24:30
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostal Jan Dlouhý.

23:24
    Žilinčania akoby zostali otrasení po góle hostí. Hra je v týchto momentoch nesúrodá, bojuje sa o každý centimeter ľadu.

21:33
    Martin dal gól!
    Po prihrávke Škodu z pravého rohu ŠIŠOVSKÝ vystrelil, puk prešiel pomedzi betóny Mareka Laca, odrazil sa od tyčky opäť do Mareka Laca a od neho do bránky. Gól : Šišovský. Asistencia : Škoda, Kozák.

21:00
    V sektore domácich ultras vybuchol delobuch, usporiadateľom sa to nepáči, atmosféra značne "zhustla".

20:01
    Začala druhá tretina.

V prvej tretine sme videli obojstranne rýchly, kombinačný hokej. Lepší však boli domáci hokejisti, a tak vedú 1:0. Druhá tretina začne približne o 13 minút.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:50
    Po delovke Petra Siváka zazvonila žŕdka martinskej bránky!!!

19:10
    Šanca hostí z Martina, útok 2 na 1, pokazená prihrávka Galamboša však všetko zmarila.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

18:30
    Hra má tempo, šance sa striedajú na oboch stranách, aktívnejší sú však stále domáci Vlci.

17:30
    Domáci napádajú hostí už pri rozohrávke dvomi hráčmi.

16:50
    V úniku Peter Sivák, z ľavého kruhu však prestrelil Šimkovu bránku.

16:34

15:19
    Tlak hostí z Martina ukončil razantným vyhodením puku Dušan Devečka.

14:34
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty za držanie dostal Mikhailov.

13:34
    Po víťaznom buly Nemca vystrelil nebezpečne Sýkora, Marek Šimko bol opäť na svojom mieste.

13:22

12:23
    Tomáš Houdek od modrej čiary skúsil príklep, Marek Šimko skryl puk vo výstroji.

11:22
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostal Peter Galamboš.

11:21

10:40
    Domáci sa v týchto momentoch výborne bránia, hostia rozohrávajú od vlastnej bránky.

09:52
    V presilovej hre tlak Martina, Marek Laco je však pozorný.

09:21
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostal Jakub Drábek za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

08:11
    Na opačnej strane opäť šanca Žiliny, puk poskakoval v blízkosti bránkovej čiary, ani jeden hráč Žiliny ho však nedokázal dostať za bránkovú čiaru.

07:30
    Krásna akcia Mountfieldu, Važan našiel cez nohy brániaceho Devečku Galamboša, ten tečom z blízkosti netrafil prázdnu bránku domáceho tímu.

06:13
    V Žiline vytvárajú oba fanúšikovské tábory výbornú atmosféru.

05:03
    Domáci v týchto momentoch tlačia hostí v ich obrannom pásme.

04:07
    Sivák našiel na modrej čiare voľného Richarda Hunu, ten sa pozrel na pozíciu Mareka Šimka, skúsil príklep, Šimka prestrelil, no prestrelil i bránku Mountfieldu.

03:00
    Domáci hrajú stále rýchly agresívny hokej, no hostia z Martina rovnako ceria zúbky. Zatiaľ však Mareka Laca vážnejšie neohrozili.

01:22
    Prvý vážnejší útok Žiliny, Nemec zadovkou nabil voľnému DLOUHÉMU, ktorý bombou z ľavého kruhu nedal Šimkovu žiadnu šancu. Gól : Dlouhý. Asistencia : Nemec, Sýkora.

00:30
    Začiatok zápasu sa nesie v znamení aktivity domácich Vlkov, Richard Huna skúsil strelu, Šimko bol pozorný.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Vážení diváci, po dlhšom čase Vás opäť vítame pri sledovaní extraligového hokejového zápasu zo žilinskej DOXXbet Arény. Oba tímy práve ukončili rozcvičku, na ľad vychádza rolba. Zápas sa začne približne o 20 minút.

Úvodné zostavy:

MšHK Žilina: Laco (Murín) – Devečka, Ďurkech – Staňo, Dlouhý – Niník, Houdek – Krčula - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Sýkora – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Stupka, Linet, Kubiš.

MHC Mountfield (Martin): Šimko (Dzubina) – Zukal, Rúfus – Kozák, Výborný – Matejka, Drgoň – Murček, Hriňa – Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Ižvolt, Sobota – Vartovník, Zeliska, Škumát.

Rozhodca: P. Grečko – Rovenský, V. Snášel.

PRED ZÁPASOM

* Marek Laco – 1 zápas za Martin

Brankár Žiliny Marek Laco vo svojej hráčskej kariére odchytal za Martin jeden zápas v sezóne 2000/2001. V tíme Martina sú so žilinskými „skúsenosťami“ viacerí hráči – obrancovia Igor Rúfus, Slavomír Hriňa, útočníci Michal Važan, Vladimír Škoda. Navyše obranca Marek Zukal absolvoval so Žilinou letnú prípravu, ale do kádra sa nedostal.

* S poľskými skúsenosťami

Dnešný zápas bude nesporne aj duelom medzi trénermi oboch tímov, Milanom Jančuškom a Ladislavom Spišiakom. Tréner Martina v Žiline pôsobil. Milan Jančuška vedie Žilinu po prvý krát. Obaja majú z trénerskej činnosti niečo podobné – počas nej pôsobili v poľských tímoch.

* Piati budú chýbať

Trénerom dnešných súperov budú chýbať piati hráči. Trénerovi Žiliny Milanovi Jančuškovi obranca Kudělka, útočník Troliga, trénerovi Martina Ladislavovi Spišiakovi zranení Murček, Tupý, chorý Brcko.

* Osembodový rozdiel

Po dvadsiatich troch kolách Tipsport extraligy je medzi súpermi tabuľkový rozdiel ôsmich bodov. Žilina má so 48 gólmi najslabší útok, Martin s 61 vsietenými gólmi šiesty najproduktívnejší útok. V obrannej činnosti patrí Žiline 8. miesto, Martinu 9. miesto.

Žilina je s 27 bodmi na 9. mieste. V dvadsiatich štyroch zápasoch šesť krát zvíťazila v riadnom hracom čase, tri krát v predĺžení, tri krát prehrala v predĺžení, dvanásť krát v riadnom hracom čase. Skóre – 48:66.

Martin je s 35 bodmi na 7. mieste. V dvadsiatich štyroch zápasoch desať krát zvíťazili v riadnom hracom čase, štyri krát v predĺžení, päť krát prehral v predĺžení, desať krát prehral v riadnom hracom čase. Skóre – 61:77.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 2. Dlouhý (Nemec, Sýkora), 30. Sivák (Stupka, Sýkora), 36. Drevenák (Michajlov, Smotrila), 53. Huna Róbert (Huna Richard, Stupka) - 22. Šišovský (Škoda, Kozák)

MsHK Žilina: Laco (Murín) – Devečka, Ďurkech – Staňo, Dlouhý – Niník, Houdek – Krčula - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Sýkora – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Stupka, Linet, Kubiš.
    HK VITAR Martin: Šimko (Dzubina) – Zukal, Rúfus – Kozák, Výborný – Matejka, Drgoň – Murček, Hriňa – Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Ižvolt, Sobota – Vartovník, Zeliska, Škumát.

Rozhodčí: P. Grečko – Rovenský, V. Snášel