Linköping – HV71 0:3 (kon.) | MODO – Färjestad 3:5 (kon.)
Linköpings HC
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
HV71
Sobota 03.12.2011, 16:00Švédská Elitserien

Dnešní utkání tak rozhodlo jediné a sice neuvěřitelný výkon Anderssona zejména ve třetí třetině. Ten chytil minimálně 3 jisté góly domácích, kteří dnes skončili bez bodu. (18:23:27)

Střely na branku ve 3. třetině - 15:2.
    Střely na branku celkem - 28:20.

60:00

59:12
    Petterströmův pokus z úhlu našel Andersson ve výstroji.

58:27
    HV71 právě vstřelili branku!

Domácí teď vidí, jak krutý hokej může být. DANIEL RAHIMI vyhodil kotouč přes celé hřiště do prázdné branky a druhou střelou hostí v této třetině zvyšuje na 0:3. Bez asistence.

58:02
    Domácí se drží v útočném pásmu a Norrena opouští branku.

57:06
    Hosté v plném počtu a domácí trenér si vyžádal oddechový čas.

56:17
    Střely na branku ve 3. třetině jsou už 16:1 pro domácí, to je neskutečné, co předvádí gólman HV71!

56:17
    Znovu Johansson, tentokrát od modré. Opět Anderssonuv zákrok, tentokrát lapačkou.

56:09
    Střela Hlaváče z levého kruhu končí na hrudi Anderssona.

55:54
    Johansson se probojoval až před Anderssona, ale byl už příliš blízko a nedokázal přehodit jeho beton!

55:01
    Ihned po buly to zkoušel Åkerman, ale branku minul.

54:55
    Teď hosté perfektně bránili modrou čáru. Když se ovšem Hlinkovi podařilo přes ní probojovat, Rahimi ho přidržel a rozhodčí ho posílá na 2 minuty na trestnou lavici.

52:45
    Teď hosté drželi kotouč dlouho u mantinelu, ale ten nakonec vybojovali domácí. Olsson to zkusil od modré, ale Andersson na puk dobře viděl a neměl s ním problém.

50:50
    Jämtin z levého kruhu těsně minul pravou tyčku Anderssonovi branky.

50:10
    Další střela od modré, tentokrát Johanssona, míří vedle. Hosté se nemohou vymanit z tlaku, který trvá prakticky celou závěrečnou třetinu.

49:42
    Dahlbeckova dělovka z první od modré končí na konci hole Anderssona!

48:51
    Další střela, ale tentokrát mimo, v podání Petterströma.

Jakub Šperk

Branky a nahrávky: 11. Joensuu (Krog, Voutilainen), 32. Joensuu (Krog, Voutilainen), 59. Rahimi

Linköpings HC: Norrena (Engstrand) - Bäckman, Johansson, Persson, Hävelid, Dahlback, Åkerman, Lorentzon, Olsson - Jämtin, Hlinka, Hlaváč - Håkanson, Söderberg, Arlbrandt - Petterström, Holmqvist, Figren - Laumann Ylven, Lindhagen, Molinder.
    HV71: Andersson (Larsson) - Luoma, Almquist, Fantenberg, Karlsson, Grillfors, Rahimi - Carlsson, Davidsson, Piroš - Joensuu, Krog, Voutilainen - Ledin, Falk, Sundh - Kristiansen, Ask, Lindström.