Rusko – Švýcarsko 5:3 (kon.) | USA – Německo 7:1 (kon.) | Kanada – Švédsko 7:0 (kon.)
Finsko – Česko 5:3 (kon.)
Kanada
7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Švédsko
Pátek 06.01.2012, 19:00 • PSG Aréna, Zlín • Mistrovství světa žen do 18 let

Nejlepší hráčkou Kanady je v tomto zápase Erin Ambroseová. Za švédský tým je to Elin Johanssonová. (20:57:28)

Kanada potvrdila roli jasného favorita a deklasovala Švédsko 7:0. Zítra ji čeká zápas o zlato proti obhájkyním titulu, týmu USA.

60:00

59:25
    Švédsku začíná krátká přesilovka, která už na skóre dnešního zápasu asi nic nezmění.

59:00
    Dvě minuty pro tým Kanady. Po špatné domluvě skočilo na led šest hráček. Trest odsedí Duboisová.

58:26
    Přesilovková formace Kanady se ukázkově rozestavuje v pásmu a ostřeluje švédskou branku z nejrůznějších úhlů, Besselingová odolává.

57:21
    Po tvrdém ataku putuje na trestnou lavici Löwenhielmová. Diváci se dožadují dokonce vyššího trestu. Švédka ale dostává dvě minuty za nedovolenou hru tělem.

56:25
    Kanadské přihrávky v pásmu Švédska nacházejí své adresáty. Švédkám se nedaří odstavit je od puku.

55:24
    Kanadská gólmanka si už dlouho nesáhla na puk, hraje se ve středním pásmu, nebo v obranném pásmu Švédska.

53:59
    Kanada právě vstřelila branku!

Sedmou branku přidala čtvrtá formace. KRISTYN CAPIZZANOVÁ gólově zužitkovala přesnou přihrávku od Brykaliukové. Asistence: Ashleigh Brykaliuková.

52:06
    Kanaďanky už si jsou asi jisté postupem do finále. Hrají jen to, co musí, nikam se netlačí. I to jim ale stačí k tomu, aby Švédky přehrávaly.

49:26

Kanada bleskově využívá přesilovou hru. Kohlerová nahodila před branku, kde dorážela SARAH LEFORTOVÁ. Asistence: Rebecca Kohlerová, Cydney Roeslerová.

49:17
    Bäcklinová si posedí dvě minuty na trestné lavici. Provinila se hrubostí.

48:25
    Yucelová a její kličkovaná obranou Kanady. k finálnímu zakončení se ale nedostala, zblokovala ji kanadská obránkyně.

47:39
    Woodsová uháněla proti jediné obránkyni Švédska. Nepodařilo se jí ji obhodit a na lehkou střelu zpoza ní si Besselingová počkala.

45:52
    Síly na ledě se vyrovnají. Duboisová (CAN) faulovala, což neuniklo hlavní sudí. Odsedí si tak dvě minuty za faul loktem.

45:18
    Dvě minuty pro Markströmovou (SWE) za nedovolené bránění.

44:24
    Až teď se Švédkám podařilo obsadit na několik desítek vteřin pásmo. Kanaďanky to řeší vyhozením na zakázané uvolnění.

43:22
    Hluchý okamžik ve hře. Kanaďanky se nikam neženou, asi šetří síly na zítřejší zápas. A Švédky ani při nejlepší vůli nenacházejí recept na obranný val na modré.

Lucie Štěrbová

Branky a nahrávky: 7. Crossleyová (Mercerová, Kohlerová), 9. Sowchuková (Clarková), 18. Ambroseová, 26. Mercerová (Ambroseová, Duboisová), 26. Staceyová (Conneryová), 50. Lefortová (Kohlerová, Roeslerová), 54. Capizzanová (Brykaliuková)

Kanada: Chuliová (Maschmeyerová) – Crossleyová, Ambroseová, Richardsonová, Roeslerová, Krzyzaniaková, Frazerová, Krauseová – Lefortová, Mercerová, Kohlerová – Staceyová, Dufaultová, Conneryová – Clarková, Woodsová, Sowchuková – Brykaliuková, Capizzanová, MacAulayová - Duboisová
    Švédsko: Besselingová (Hjorthová) - Kjellbinová, Hedinová, Lillbacková, Bäcklinová, Ekströmová, Fridhová, Markströmová, Alasalmiová - Anderssonová, Löwenhielmová, Carlssonová - Petersonová, Lindbergová, Yucelová - Johanssonová, Lennartssonová, Küllerová - Eidensteinová, Palmová, Wongová.

Rozhodčí: Ugajinová (JPN) - Bednářová, Štefková (CZE)