Poprad – Skalica 4:1 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 1:3 (kon.) | Trenčín – Martin 3:5 (kon.)
Zvolen – Košice 1:3 (kon.) | HC Slovan – Žilina 7:0 (kon.)
HKM Zvolen
1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
HC Košice
sk Pátek 13.01.2012, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Košičania väčšinu zápasu len vyhadzovali puky z vlastného pásma, domáci boli tí, ktorí sa snažili oživiť hokej tu na zimnom štadióne vo Zvolene. Hokej je však nevyspitateľný, pár šancí stačilo hosťom na strelenie troch gólov a tak dnes odchádzajú zo Zvolena s troma bodmi. V záverečnej tretej tretine sme gól nevideli. Prajeme ešte príjemný zvyšok piatkového večera ! (20:09:31)

60:00

59:58
    Puk končí na ochrannej sieti.

59:50
    V závere ešte Hylák musel prikryť puk po nahodení z ľavého kruhu.

59:21
    Gabriel Špilár nastreľuje tičku bránky HKm ! Stav sa nemení, zápas je už na konci.

58:51
    Košičania len kontrolujú puk za vlastnou bránkou, občas nahodia puk pred Sáblika a väčšinou im to prinesie šancu pred brankárom domáceho celku.

58:00
    Postavenie mimo hry hostí, vhadzovať sa bude v strednom pásme. Na hráčoch oboch tímov už vidno netrpezlivosť, zápas sa skončí o dve minúty.

56:56
    Hostia v plnom počte.

56:48
    Hostia vyhadzujú puk a presilová hra domácich je na svojom konci.

56:33
    Marek Slovák dostáva prihrávku na ľavú stranu pred ľavý kruh a z prvej strieľa, puk končí však na ochrannej sieti a domáci sa tak pripravujú sami o pásmo.

55:39
    Vantroba napriahol z pravého kruhu, no skvelý Hylák chytá jeho pokus. Nasleduje vhadzovanie pred bránkou hostí.

54:55
    Vylúčenie hostí, na trestnú lavicu putuje Marek Kolba za sekanie.

53:44
    Domáci v plnom počte.

52:58
    Zvolenčania sa vynikajúco bránia, vyhadzujú puky preč z vlastného obranného pásma.

52:31
    Zápas sa už len dohráva, Košičania sa nikam netlačia, hrajú si svoju hru a to im zatiaľ stačí.

51:44
    Marek Ďaloga dobiedzal pred Hylákom a hlavný rozhodca Jonák ho odmeňuje dvoma minútami, je vylúčený za sekanie.

51:13
    Nahodený puk pred bránku domácich kryje Sáblik, vhadzovať sa bude v útočnom pásme hostí.

50:50
    Hostia zápas už len dohrávajú, domáci sú síce aktívni, aktivita im však nestačí k vyrovnaniu.

49:58
    Vhadzovanie pred Hylákom vyhrávajú hostia, no puk natlačili k mantinelu a tam sa k puku dostávajú Zvolenčania.

49:20
    Hostia nepredvádzajú dnes oslnivý výkon, minimum aktivity im však stačí k dvojgólovému vedeniu.

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 11. Slovák - 15. Zálešák (Bartoš), 31. Dravecký (Zálešák, Bartoš), 38. Špilár (Gron , Novák)

HKM Zvolen: Sáblik (Cibuľa) - Vantroba, Hraško - Marek Ďaloga, Mucha - Korhonen, Šiška - Ťavoda, Pokovič - Slovák, Brabenec (C), Baláž (A) - Leskovjanský, Trochta, Škvaridlo - Otčenáš, Milan Jurík, Sikela - Zuzin, Fekiač, Martin Ďaloga
    HC Košice: Hylák (Halász) - Homér, Tabaček (A)- Šeda, Kolba - Slimák, Novák - Martin Chovan, Nagy - Bartoš, Zálešák (C), Dravecký - Špilár, Gron, Miklík - Mlynarovič, Pašek, Matúš Chovan -Piatak, Jokeľ, Jenčik

Rozhodčí: Jonák - Bundil, Tvrdoň