Zlín – Sparta 5:1 (kon.) | Liberec – Chomutov 3:4 (po pr.) | Havlíčkův Brod – PZ Kladno 6:4 (kon.)
Vsetín – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 7:3 (kon.) | Pardubice – HC Kladno 4:5 (po s.n.)
Třinec – Písek 6:4 (kon.) | Olomouc – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Hr. Králové – K. Vary 3:2 (po s.n.)
HC Olomouc
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
HC Litvínov
Pátek 13.01.2012, 18:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Extraliga staršího dorostu

54:52
    Domácí budou navíc čelit dalšímu oslabení. Martin Hánl (OLO) - dvě minuty za hrubost.

54:43
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Necelých šest minut před koncem základní hrací doby se hosté opět ujímají vedení a ke třem bodům mají blíže. Postaral se o to přesnou trefou MARTIN MICAL. Asistence: David Cvrk.

53:42
    Hosté jsou komplet.

51:42
    Přesně po půl minutě hostům přesilová hra končí. Podražením se provinil Jakub Svoboda (LIT).

51:12
    Za pád pod nohy vyloučen Lukáš Majer (OLO). Kohouti se budou bránit.

48:38
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí na nic nečekali a po deseti vteřinách využili přesilovou hru. Martin Konečný nabil mezi kruhy ALEŠI JERGLOVI, který se z první trefil do černého. Asistence: Martin Konečný, Martin Hánl.

48:28
    Za držení obdržel dvouminutový trest Marek Baránek (LIT).

44:54
    Další velká šance Vervy. Dominik Čeřovský unikal sám na domácího gólmana, který na jeho bekhendový pokus sice nestačil. Radost hostů však překazila brnaková konstrukce.

42:20
    Hanáci jsou kompletní.

41:20
    Motálek nyní drží naděje svého týmu. Už několikrát zabránil velkým gólovým příležitostem soupeře.

40:49
    První trest je u konce. Kohouti jsou ve čtyřech.

40:20
    Hanáci budou hrát chvíli ve třech. Aleš Jergl (OLO) seknul zbytečně v útočném pásmu soupeře a bude za to pykat.

40:01

Třetí část začne zhruba ve 20:09.

40:00

38:49
    Stejného prohřešku, tedy zbytečného seknutí gólmana, se dopustil domácí Martin Konečný (OLO). Navíc od hlavního rozhodčího ještě za protesty vyfasoval desetiminutový osobní trest Milan Ostřanský (OLO).

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 8. Ostřanský (Jergl A., Hánl), 49. Jergl A. (Konečný, Hánl) - 16. Svoboda (Válek), 32. Baránek (Weitz), 55. Micala (Cvrk)

HC Olomouc: Motálek (Řoutil) – Hrabica, Vrabel, Ziegler, Beták, Hánl, Paksi, Vrána, Jergl A., Majer, Horák R., Fibrich, Pšeja, Brandýs J., Konečný M., Ostřanský, Hradil, Bauer, Nesvadba, Augustin, Nedopil.
    HC Litvínov: Soukup (Klečka) – Wiedemann, Řezníček, Šesták, Mical, Svoboda, Štěpka, Baránek, Šimeček, Kuchař, Weitz, Fučík, Cvrk, Sýkora, Válek, Ujfaluši, Šefl, Řehoř, Čehovský.

Rozhodčí: Doležel – Cik, Vožda