Frýdek-M. – Uh. Hradiště 3:0 (kon.) | Val. Meziříčí – Poruba 2011 1:6 (kon.) | Přerov – Nový Jičín 3:1 (kon.)
Opava – Karviná (Baník) 6:4 (kon.) | Lev Benešov – Řisuty 1:0 (kon.) | Bílina – Klatovy 4:5 (kon.)
Chotěboř – Technika Brno 3:18 (kon.) | Kobra – Milevsko 2:5 (kon.)
HK Opava
6:4 (2:1, 2:1, 2:2)
HK Baník Karviná
Sobota 04.02.2012, 17:00 • Zimní stadion města Opavy, kapacita 5400 diváků. • 2. liga skupina Východ

59:09
    Karviná to zkouší bez brankáře, Iláš zůstává na střídačce.

59:09
    Za sekání je vyloučen opavský bek Tichý (OPA).

59:06
    Iláš opouští branku a začíná hostující power-play.

58:59
    Moravec jen těsně minul pravou tyčku opavské branky!

55:41
    Opava právě vstřelila branku!
    Slezan podnikl rychlý brejk do hostující obrany, Tomáš Měch nabídl kotouč TOMÁŠI GROFKOVI, nejlepší střelec Opavy si počínal znamenitě a nedal Ilášovi sebemenší šanci na úspěch - 6:4! Asistence: Tomáš Měch.

52:16
    Početní výhod pro Slezan. Vyloučen je Galvas (KAR), nedovolené bránění.

51:35
    Blesková odpověď Slezanu! Opavští na nic nečekali a vrhli všechny síly do útoku. Bohumil Herman zavezl puk do pásma, nabídl puk MICHALU MLÝNKOVI, jenž si počínal jako chladnokrevný zabiják a prostřelil Iláše v brance Karviné - 5:4! Asistence: Bohumil Herman.

50:56
    Karviná právě vstřelila branku!
    A podruhé v zápase máme vyrovnáno! VLADIMÍR LUKA napřáhl od levého mantinelu a jeho perfektní rána zaplula do horního růžku opavské svatyně. Asistence: Václav Studený.

47:57
    Přesilová hra pro Karvinou. Za sekání si půjde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici Jurčík (OPA).

43:23
    Na trestnou lavici putuje mladý bek Slezanu Kysela (OPA), který se provinil držením protihráče.

41:29
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky! Od modré vypálil tvrdě David Galvas, jeho ránu tečoval LUMÍR ROSŮLEK a Šafránek se zakrytým výhledem se pouze smutně ohlédl za svá záda. Asistence: David Galvas.

38:04
    Za hru vysokou holí si půjde dvě minuty osedět Pavelek (OPA). Přesilovka pro Karvinou.

37:27
    Luka měl další příležitost jet sám na Šafránka. Tentokráte mířil mezi betony opavského gólmana, ale ty sklaply včas.

33:34
    Přesilovou hrou si po delší odmlce zahrají také svěřenci kouče Flašara. Vyloučeným hráčem je domácí zadák Kukol (OPA), krosček.

31:25
    A hosté z následného protiútoku do rozhozené defenzivy Slezanu snižují! David Mikšan zavezl kotouč do útočné třetiny a předal jej jako na zlatém podnose DAVIDU MORAVCOVI, který chladnokrevně zakončil akci střelou pod horní tyčku. Šafránek neměl šanci. Asistence: David Mikšan.

30:53
    Rozjetý Černý byl nedovoleně zastaven Rosůlkem (KAR), který míří na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.

28:21
    Slezan vede již o tři góly! Lukáš Černý zavezl puk do pásma, vypálil na Iláše, který kotouč vyrazil k Tomáši Měchovi. Ten nahrál TOMÁŠI GROFKOVI, jenž se trefil přesně nad lapačku Iláše! Asistence: Tomáš Měch.

26:16
    Další početný výhoda pro Piskořovo mužstvo. Za sekání putuje za katr na dvě minuty Holuša (KAR).

25:19
    Slezan využívá přesilovku a zvýrazňuje své vedení! Tomáš Měch vyhrál vhazování, předal kotouč Lukáši Černému, který nabil na modrou MICHALU KUKOLOVI, který prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Asistence: Lukáš Černý, Tomáš Měch.

24:32
    Opava v plném počtu a začíná její zkrácená početní výhoda.

24:12
    Za podražení vyloučen Moravec (KAR). Hrát se bude ve čtyřech.

22:32
    Kysela přišel v souboji Mikšan o puk a pomohl si faulem. Přesilovka Opavy je u konce. Zadák Kysela (OPA) je vyloučen za nedovolené bránění.

22:06
    Černý dorážel na Iláše a byl tvrdě sražen na led Tomisem (KAR), který si půjde odsedět dvouminutový trest za krosček.

21:41
    Luka ujížděl sám na Šafránka, ale jeho forhendový blafák domácí brankář zneškodnil!

18:52
    Po nenápadném nahození Galvase a teči Ciupy zazvonila horní tyčka domácí branky! Nyní měla Opava obrovský kus štěstí.

17:04
    Vyloučení na obou stranách. Za krosček putuje na trestnou hostující Iláš (KAR) a za sekání domácí Vítek (OPA).

15:12
    ... Dlouhá signalizovaná výhoda domácích je u konce. Za podražení si jde na trestnou lavici sednout Javín (KAR).

12:43
    Po nenápadné situaci Opava strhává vedení na svou stranu! Bohumil Herman vybojoval puk u mantinelu, nahrál jej PETRU WOLFOVI, který nadvakrát se štěstím překonal Iláše - 2:1! Asistence: Bohumil Herman.

11:44
    Druholigový lídr přesilovou hru proměňuje! Hosté vyhráli buly v útočném pásmu Opavy, David Moravec přistrčil kotouč MIROSLAVU JAVÍNOVI, který ranou bez přípravy propálil Šafránka. Asistence: David Moravec, David Mikšan.

11:06
    Současně vyloučeni: Studený (KAR), hrubost, Tichý (OPA), sekání Tůma (OPA), hrubost.

7:41
    A pozor! Po kombinaci v pásmu Karviné udržel v útočné třetině kotouč Jakub Vítek, nabídl jej ZDEŇKU PAVELKOVI, který se perfektně trefil nad rameno Iláše. Ten se mohl pouze bezmocně ohlédnout za svá záda a vylovit kotouč ze sítě. Asistence: Jakub Vítek.

3:55
    Po střele Luky od modré nyní Opavu zachránila pravá tyčka!

3:26
    Moravec vypálil z úhlu na Šafránka, který kotouč vyrazil pouze před sebe na nikým nehlídaného Mikšana, ale jeho ránu z první dokázal tygřím skokem Šafránek výtečně vyrazit! Parádní zákrok opavského brankáře!

3:07
    Ale pozor nyní přichází pro Slezan velice nepříjemná situace, na dvě minuty si totiž půjde na trestnou lavici odpočinout Michal Kukol (OPA), jenž se provinil hákováním. Přesilovka pět na tři pro Karvinou bude trvat minutu a pětadvacet sekund!

2:32
    První přesilovou hru si zahraje Karviná. Za zdržování hry je vyloučen Bednárek (OPA), který vyhodil kotouč mimo kluziště.

Jan Šimek

Branky a nahrávky: 8. Pavelek (Vítek), 13. Wolf (Herman), 26. Kukol (Černý, Měch), 29. Grofek (Měch), 52. Mlýnek (Herman), 56. Grofek (Měch) - 12. Javín (Moravec, Mikšan), 32. Moravec (Mikšan), 42. Rosůlek (Galvas), 51. Luka (Studený)

HK Opava: Šafránek (Plánovský) - Bednárek, Kysela, Vrábel, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík - Baďura, Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek
    HK Baník Karviná: Iláš (Žídek) - Tomis, Štefanka, Galvas, Javín, Sznapka, Hegegy - Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Lemel, Studený, Holuša, Orság, Moravec, Ivan, Ciupa, Luka

Rozhodčí: Šutara - Vengřín, Záviský