Lecce – Siena 4:1 (kon.) | Novara – Atalanta BC 0:0 (kon.) | Janov – Chievo 0:1 (kon.)
Cesena – AC Milán 1:3 (kon.) | AS Řím – Parma 1:0 (kon.) | Udinese – Cagliari 0:0 (kon.)
Palermo – Lazio 5:1 (kon.)
Novara Calcio
0:0 (0:0)
Atalanta Bergamo
Neděle 19.02.2012, 15:00 • Stadio Comunale Silvio Piola • Italská Serie A

Zápas končí 0:0. V prvním poločase Denis spálil 100% gólovou šanci, ve druhém trefili zase domácí tyč. Remíza je proto zasloužená. Já se s Vámi loučím a doufám, že příště u lepšího fotbalu zase na počtenou. (16:55:27)

90+4
    Poslední šance pro domácí. Je tu standardka.

90+3
    Domácí dohrávají v deseti.

90+2
    Boaventura faulován. Pesce za tento faul dostává druhou žlutou a je to červená karta!

90+2
    Hráči Atalanty zdržují co to jde. Vypadá to, že jsou s remízou spokojeni.

90+1
    Roh byl odvrácen, nastavují se čtyři minuty.

90
    Pomalé střídání hostů. Odchází Luca Cigarini, místo něj se na hřiště podívá Riccardo Cazzola.

89
    Ještě další roh pro domácí. Ty se trochu nadechují v závěru.

88
    Centr byl přetažen.

88
    Po akci Rubina roh pro domácí.

86
    Hráči Novary spíše brání výsledek, než aby se hrnuli do nějakých útočných akcí. Atalanta je teď daleko více u balónu, nedaří se jim však projít zahuštěnou obranou.

85
    Šance hostů ze standardní situace po centru odvrácena. Těchto šancí měli hráči Atalanty v tomto zápase nepočítaně, ani jednou se jim však nepovedlo nějak ohrozit soupeře.

83
    Souboj na středu hřiště. Úrovni zápasu odpovídá i atmosféra na stadiónu, která je velmi komorní.

82
    Hra ztratila naprosto náboj ze začátku druhého poločasu. Hraje se naprosto nezáživný fotbal, jen hlavně neudělat chybu. Ono taky rozestavení 4-4-1-1 a 5-3-2 moc atraktivní kopanou nabízet ani nemůže.

81
    Ukončen faulem ve vápně. Odkopává se od brány domácích.

81
    Rohový kop pro hosty.

80
    Střídání hostů. Boaventura za Moralez.

78
    Standardní situace pro hosty z rohu hřiště.

77
    Ujkani si po delší době sáhl na míč. Došel si pro nepovedenou střelu po zemi.

75
    Střídání domácích. Rubino do hry a místo něj ze hřiště Andrea Caracciolo.

74
    Consigli si došel pro míč těsně před dobíhajícím útočníkem.

73
    Střídání hostů. Odešel Guido Marilungo a místo něj se na hřiště Alessandro Carrozza.

71
    Hraj je v těchto chvílích plná chyb na obou stranách. Chce to aby si nějaký tým dokázal podržet míč a víckrát přihrát a tím se dostal do tlaku.

70
    Novara kombinuje před bránou soupeře.

68
    Domácí střídají, odešel Gabriel Silva, nahradil jej Jean-Christophe Coubronne.

68
    Lucchiniho zastihla hlavička nepřipraveného a míč šel vysoko.

68
    Denis vypálil. Obránce tělem tečoval mimo. Je tu roh.

67
    Pro centr Mascary si došel Consigli.

66
    Moralez se dostal k hlavičce, ale nezaklonil správně hlavu a míč šel vysoko.

65
    Mascara přišel o míč a do protiútoku šli hosté. Nepřesná přihrávka je připravila o další postup.

63
    Silva předvedl skvělou techniku, kdy se zbavil hned tří hráčů po sobě. Jeho nahrávka byla poté jen o něco málo rychlejší, než bylo potřeba.

61
    Hraje se u branky domácích. Je to však bez šancí.

59
    Teď jsou to hosté, kteří mají míč více u nohy.

58
    Míč se nepovedlo odkopnout obránci a do zakončení se akrobaticky dral Pelusco. Jeho střela neměla potřebnou přesnost.

58
    Marilungo vybojoval roh pro hosty.

57
    Další dobrá šance domácích. Gabriel Silva hlavičkoval jen těsně nad branku.

56
    Střídání domácích. Ze hřiště odchází Jeda a místo něj si zahraje Andrea Mazzarani.

55
    Roh odvrácen. Hraje se daleko aktivněji na obou stranách než v prvním poločase. Myslím, že by jsme se mohli brzo dočkat nějaké branky.

54
    Marilungo se prodral až před brankáře, ten musel zasahovat a vytěsnil na roh.

53
    Před Rigonim musel zasahovat na poslední chvíli obránce. Domácí ve stálém tlaku.

52
    Nacvičená akce končí střelou mimo.

51
    Volný přímý kop pro Novaru.

51
    Domácí od úvodu poločasu svého soupeře vysoce přehrávají.

49
    Rozehrán na krátko, už to vypadalo že z akce nebude nic, ale míč se ještě dostal k domácím. Na poslední chvíli střelu zablokovala obrana.

48
    Denis přišel o míč. To byl tedy start do poločasu hráčů Novary. Další rohový kop pro domácí.

47
    Rigoni protáhl nádhernou střelou brankáře! Posléze zahrávali hosté roh a hlavička skončila na tyči. Dvě obrovské šance v krátkém sledu!

46
    Oba týmy ve stejných sestavách. První akci po křídle vedli hostující hráči, vše skončilo nepřesností.

46

První poločas skončil. Až na obrovskou šanci Denise a střelu Pesceho v závěru poločasu příliš atraktivního fotbalu nenabídl. Doufejme, že se to po poločase zlepší.

Druhý poločas začne přibližně v 16:02

45
    V závěru poločasu jsou určitě aktivnější domácí.

44
    Pesce dobře vypálil! Consiglimu míč vypadl, nikdo však nebyl poblíž aby dorážel. Dobrá akce domácích!

43
    Pesce při zpracování balónu uklouzl a ukončil tak rodící se kombinaci.

42
    Roh ubráněn. Divil bych se, pokud by dnes padl gól z rohového kopu.

41
    Consigli chytl a s míčem zaběhl za čáru. Je tu repete.

41
    Stendardo skluzem odkopl na roh.

39
    Hráči mají problém dát si finální přihrávku. Centr domácích končí mimo hřiště.

39
    Fotbal v těchto chvílích nenabízí zrovna velkou atraktivní podívanou, určitě by mu pomohla branka na jedné, či druhé straně.

38
    Nadějný centr domácích vykopl na poslední chvíli Lucchini.

37
    Silva hledal Caracciola. Neúspěšně.

36
    Mírnou převahu mají hosté. Teď je to ale fotbal s chybami na obou stranách a bez větších šancí.

34
    Rohové kopy neznamenají nebezpečí ani pro jeden z týmů.

33
    Cigarini trefil hráče ve zdi, je tu roh.

33
    Nadějná standardní situace pro hosty.

31
    Mascara to zkusil z dálky. Střela šla jen těsně mimo.

29
    Z rohu nebylo nic. Denis ještě teď musí myslet na svoji nevyužitou šanci. Nakonec to byl vynikající skluz obránce, který míč vytěsnil. Denis to asi trochu podcenil.

29
    Rohový kop pro domácí.

27
    Denis nedal snad 100% gólovou šanci. Obehrál brankáře a zůstala před ním jen prázdná branka a dobíhající obránce. Tomu se nějak zázračně povedlo míč na poslední chvíli tečovat na břevno.

25
    Denis dostal krásnou přihrávku za obranu, byla však moc prudká a míč končí v zámezí.

23
    Schelloto, muž s vizáží mušketýra, zkoušel nadvakrát centrovat. To se mu na druhý pokus povedlo. Nikdo však na jeho snahu nedokázal navázat nějakou střelou.

21
    Oba týmy mají problémy vymyslet něco na obranu soupeře.

20
    Rigoni dostal dobrou nahrávku a mohl centrovat. Centr však promeškal a celou akci následně zbrzdil.

19
    Moralez je nejčastějším hledáčkem nahrávek spoluhráčů. Míč se mu však tentokrát zkrotit nepovedlo a ten končí v autu.

18
    Útočnou snahu domácích zabrzdil útočná faul. U míče modří.

18
    Moralez centrem našel pouze hlavu domácího obránce.

17
    Caracciolo si naskakoval na přízemní centr. Chyběl mu metr a mohl skórovat.

15
    Strkanici ve vápně musel uklidnit až rozhodčí. Roh byl posléze nepřesný a nenašel hlavu žádného z útočníků.

15
    Denis vybojoval roh pro hosty.

14
    Pesce to zkusil z uctivé vzdálenosti. Do brány to šlo, pro brankáře to však větší ohrožení neznamenalo.

13
    Consigli musel až nadvakrát likvidovat. Přitom byl ještě faulován a bude vykopávat.

12
    Roh pro domácí.

10
    Atalanta drží po většinu času míč na svých kopačkách a snaží se vytvořit postupný tlak.

9
    Schellota jen tak tak nestačil centrovat. Hosté to hrají dlouhými pasy na útočníky do běhu. Takto by to mohlo fungovat.

8
    Moralez dělal obraně problémy. Několikrát si dobře naběhl, akci museli domácí ukončit až odkopem do autu.

8
    Faul na Schellota, hosté u míče.

7
    Carrozza se dostal až před brankáře a vypálil dobrou střelu. Ta šla na střed branky, kde ji chytl Ujkani.

5
    Hraje se převážně na středu hřiště, žádný z týmů se do žádných větších ofenzivních manévrů nehrne.

3
    Centr odhlavičkoval obránce Novary.

2
    Bellini byl faulován a rozehrává pro svůj tým.

1
    U míče jsou domácí a zkouší vytvořit nějakou útočnou akci.

1

Hosté nastoupí v bílých dresech, domácí v modrých.

Hostující celek je třináctý. Ovšem to je dáno i odečtem šesti bodů od italského fotbalového svazu. Jinak by byl tento klub na osmém místě tabulky. Atalanta je i celkem, který si drží poměrně konstantní formu v tomto ročníku. Hostující celek by měl tedy být v pozici mírnějšího favorita.

Co se týče postavení v tabulce. Novara je na posledním místě tabulky, ovšem v posledním zápase senzačně loupila na San Siru a odvezla si tři body za výhru nad Interem. Tento výsledek by měl být pro hráče dostatečně silnou psychickou vzpruhou do dalších bojů.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu zápas 24. kola Serie A mezi týmy Novara Calcio a hostujícím celkem Atalanta Bergamasca Calcio

Novara Calcio: Ujkani - Lisuzzo, Pesce, Garcia, Centurio, Gemiti, Rigoni, Silva, Mascara, Jejda, Caracciolo

Atalanta Bergamasca Calcio: Consigli - Stendardo, Lucchini, Peluso, Schelotto, Moralez, Cigarini, Brighi, Denis, Marilungo

Rozhodčí: L. Banti‎.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.