Lecce – Siena 4:1 (kon.) | Novara – Atalanta BC 0:0 (kon.) | Janov – Chievo 0:1 (kon.)
Cesena – AC Milán 1:3 (kon.) | AS Řím – Parma 1:0 (kon.) | Udinese – Cagliari 0:0 (kon.)
Palermo – Lazio 5:1 (kon.)
Novara Calcio
0:0 (0:0)
Atalanta Bergamo
Neděle 19.02.2012, 15:00 • Stadio Comunale Silvio Piola • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Novara Calcio: Ujkani - Lisuzzo, Pesce, Garcia, Centurio, Gemiti, Rigoni, Silva, Mascara, Jejda, Caracciolo

Atalanta Bergamasca Calcio: Consigli - Stendardo, Lucchini, Peluso, Schelotto, Moralez, Cigarini, Brighi, Denis, Marilungo

Rozhodčí: L. Banti‎.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu zápas 24. kola Serie A mezi týmy Novara Calcio a hostujícím celkem Atalanta Bergamasca Calcio

Co se týče postavení v tabulce. Novara je na posledním místě tabulky, ovšem v posledním zápase senzačně loupila na San Siru a odvezla si tři body za výhru nad Interem. Tento výsledek by měl být pro hráče dostatečně silnou psychickou vzpruhou do dalších bojů.

Hostující celek je třináctý. Ovšem to je dáno i odečtem šesti bodů od italského fotbalového svazu. Jinak by byl tento klub na osmém místě tabulky. Atalanta je i celkem, který si drží poměrně konstantní formu v tomto ročníku. Hostující celek by měl tedy být v pozici mírnějšího favorita.

Hosté nastoupí v bílých dresech, domácí v modrých.

1

1
    U míče jsou domácí a zkouší vytvořit nějakou útočnou akci.

2
    Bellini byl faulován a rozehrává pro svůj tým.

3
    Centr odhlavičkoval obránce Novary.

5
    Hraje se převážně na středu hřiště, žádný z týmů se do žádných větších ofenzivních manévrů nehrne.

7
    Carrozza se dostal až před brankáře a vypálil dobrou střelu. Ta šla na střed branky, kde ji chytl Ujkani.

8
    Faul na Schellota, hosté u míče.

8
    Moralez dělal obraně problémy. Několikrát si dobře naběhl, akci museli domácí ukončit až odkopem do autu.

9
    Schellota jen tak tak nestačil centrovat. Hosté to hrají dlouhými pasy na útočníky do běhu. Takto by to mohlo fungovat.

10
    Atalanta drží po většinu času míč na svých kopačkách a snaží se vytvořit postupný tlak.

12
    Roh pro domácí.

13
    Consigli musel až nadvakrát likvidovat. Přitom byl ještě faulován a bude vykopávat.

14
    Pesce to zkusil z uctivé vzdálenosti. Do brány to šlo, pro brankáře to však větší ohrožení neznamenalo.

15
    Denis vybojoval roh pro hosty.

15
    Strkanici ve vápně musel uklidnit až rozhodčí. Roh byl posléze nepřesný a nenašel hlavu žádného z útočníků.

17
    Caracciolo si naskakoval na přízemní centr. Chyběl mu metr a mohl skórovat.

18
    Moralez centrem našel pouze hlavu domácího obránce.

18
    Útočnou snahu domácích zabrzdil útočná faul. U míče modří.

19
    Moralez je nejčastějším hledáčkem nahrávek spoluhráčů. Míč se mu však tentokrát zkrotit nepovedlo a ten končí v autu.

20
    Rigoni dostal dobrou nahrávku a mohl centrovat. Centr však promeškal a celou akci následně zbrzdil.

21
    Oba týmy mají problémy vymyslet něco na obranu soupeře.

23
    Schelloto, muž s vizáží mušketýra, zkoušel nadvakrát centrovat. To se mu na druhý pokus povedlo. Nikdo však na jeho snahu nedokázal navázat nějakou střelou.

25
    Denis dostal krásnou přihrávku za obranu, byla však moc prudká a míč končí v zámezí.

27
    Denis nedal snad 100% gólovou šanci. Obehrál brankáře a zůstala před ním jen prázdná branka a dobíhající obránce. Tomu se nějak zázračně povedlo míč na poslední chvíli tečovat na břevno.

29
    Rohový kop pro domácí.

29
    Z rohu nebylo nic. Denis ještě teď musí myslet na svoji nevyužitou šanci. Nakonec to byl vynikající skluz obránce, který míč vytěsnil. Denis to asi trochu podcenil.

31
    Mascara to zkusil z dálky. Střela šla jen těsně mimo.

33
    Nadějná standardní situace pro hosty.

33
    Cigarini trefil hráče ve zdi, je tu roh.

34
    Rohové kopy neznamenají nebezpečí ani pro jeden z týmů.

36
    Mírnou převahu mají hosté. Teď je to ale fotbal s chybami na obou stranách a bez větších šancí.

37
    Silva hledal Caracciola. Neúspěšně.

38
    Nadějný centr domácích vykopl na poslední chvíli Lucchini.

39
    Fotbal v těchto chvílích nenabízí zrovna velkou atraktivní podívanou, určitě by mu pomohla branka na jedné, či druhé straně.

39
    Hráči mají problém dát si finální přihrávku. Centr domácích končí mimo hřiště.

41
    Stendardo skluzem odkopl na roh.

41
    Consigli chytl a s míčem zaběhl za čáru. Je tu repete.

42
    Roh ubráněn. Divil bych se, pokud by dnes padl gól z rohového kopu.

43
    Pesce při zpracování balónu uklouzl a ukončil tak rodící se kombinaci.

44
    Pesce dobře vypálil! Consiglimu míč vypadl, nikdo však nebyl poblíž aby dorážel. Dobrá akce domácích!

45
    V závěru poločasu jsou určitě aktivnější domácí.

Druhý poločas začne přibližně v 16:02

První poločas skončil. Až na obrovskou šanci Denise a střelu Pesceho v závěru poločasu příliš atraktivního fotbalu nenabídl. Doufejme, že se to po poločase zlepší.

46

46
    Oba týmy ve stejných sestavách. První akci po křídle vedli hostující hráči, vše skončilo nepřesností.

47
    Rigoni protáhl nádhernou střelou brankáře! Posléze zahrávali hosté roh a hlavička skončila na tyči. Dvě obrovské šance v krátkém sledu!

48
    Denis přišel o míč. To byl tedy start do poločasu hráčů Novary. Další rohový kop pro domácí.

49
    Rozehrán na krátko, už to vypadalo že z akce nebude nic, ale míč se ještě dostal k domácím. Na poslední chvíli střelu zablokovala obrana.

51
    Domácí od úvodu poločasu svého soupeře vysoce přehrávají.

51
    Volný přímý kop pro Novaru.

52
    Nacvičená akce končí střelou mimo.

53
    Před Rigonim musel zasahovat na poslední chvíli obránce. Domácí ve stálém tlaku.

54
    Marilungo se prodral až před brankáře, ten musel zasahovat a vytěsnil na roh.

55
    Roh odvrácen. Hraje se daleko aktivněji na obou stranách než v prvním poločase. Myslím, že by jsme se mohli brzo dočkat nějaké branky.

56
    Střídání domácích. Ze hřiště odchází Jeda a místo něj si zahraje Andrea Mazzarani.

57
    Další dobrá šance domácích. Gabriel Silva hlavičkoval jen těsně nad branku.

58
    Marilungo vybojoval roh pro hosty.

58
    Míč se nepovedlo odkopnout obránci a do zakončení se akrobaticky dral Pelusco. Jeho střela neměla potřebnou přesnost.

59
    Teď jsou to hosté, kteří mají míč více u nohy.

61
    Hraje se u branky domácích. Je to však bez šancí.

63
    Silva předvedl skvělou techniku, kdy se zbavil hned tří hráčů po sobě. Jeho nahrávka byla poté jen o něco málo rychlejší, než bylo potřeba.

65
    Mascara přišel o míč a do protiútoku šli hosté. Nepřesná přihrávka je připravila o další postup.

66
    Moralez se dostal k hlavičce, ale nezaklonil správně hlavu a míč šel vysoko.

67
    Pro centr Mascary si došel Consigli.

68
    Denis vypálil. Obránce tělem tečoval mimo. Je tu roh.

68
    Lucchiniho zastihla hlavička nepřipraveného a míč šel vysoko.

68
    Domácí střídají, odešel Gabriel Silva, nahradil jej Jean-Christophe Coubronne.

70
    Novara kombinuje před bránou soupeře.

71
    Hraj je v těchto chvílích plná chyb na obou stranách. Chce to aby si nějaký tým dokázal podržet míč a víckrát přihrát a tím se dostal do tlaku.

73
    Střídání hostů. Odešel Guido Marilungo a místo něj se na hřiště Alessandro Carrozza.

74
    Consigli si došel pro míč těsně před dobíhajícím útočníkem.

75
    Střídání domácích. Rubino do hry a místo něj ze hřiště Andrea Caracciolo.

77
    Ujkani si po delší době sáhl na míč. Došel si pro nepovedenou střelu po zemi.

78
    Standardní situace pro hosty z rohu hřiště.

80
    Střídání hostů. Boaventura za Moralez.

81
    Rohový kop pro hosty.

81
    Ukončen faulem ve vápně. Odkopává se od brány domácích.

82
    Hra ztratila naprosto náboj ze začátku druhého poločasu. Hraje se naprosto nezáživný fotbal, jen hlavně neudělat chybu. Ono taky rozestavení 4-4-1-1 a 5-3-2 moc atraktivní kopanou nabízet ani nemůže.

83
    Souboj na středu hřiště. Úrovni zápasu odpovídá i atmosféra na stadiónu, která je velmi komorní.

85
    Šance hostů ze standardní situace po centru odvrácena. Těchto šancí měli hráči Atalanty v tomto zápase nepočítaně, ani jednou se jim však nepovedlo nějak ohrozit soupeře.

86
    Hráči Novary spíše brání výsledek, než aby se hrnuli do nějakých útočných akcí. Atalanta je teď daleko více u balónu, nedaří se jim však projít zahuštěnou obranou.

88
    Po akci Rubina roh pro domácí.

88
    Centr byl přetažen.

89
    Ještě další roh pro domácí. Ty se trochu nadechují v závěru.

90
    Pomalé střídání hostů. Odchází Luca Cigarini, místo něj se na hřiště podívá Riccardo Cazzola.

90+1
    Roh byl odvrácen, nastavují se čtyři minuty.

90+2
    Hráči Atalanty zdržují co to jde. Vypadá to, že jsou s remízou spokojeni.

90+2
    Boaventura faulován. Pesce za tento faul dostává druhou žlutou a je to červená karta!

90+3
    Domácí dohrávají v deseti.

90+4
    Poslední šance pro domácí. Je tu standardka.

Zápas končí 0:0. V prvním poločase Denis spálil 100% gólovou šanci, ve druhém trefili zase domácí tyč. Remíza je proto zasloužená. Já se s Vámi loučím a doufám, že příště u lepšího fotbalu zase na počtenou. (16:55:27)