Olomouc – Hr. Králové 4:1 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Královští lvi Hradec Králové
Čtvrtek 23.02.2012, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Přeji vám hezký zbytek večera a někdy opět na počtenou. (20:08:09)

Hosté se tedy dočkali v úvodu třetí třetiny čestného gólu, takže Olomouc porazila Hradec Králové 4:1. Východočechům ale tentokrát ztráta bodů tolik vadit nebude, protože vůbec nic neřeší. Play-off proti Jihlavě mají stejně jisté, to Olomouc se v pondělí postaví doma proti Benátkám nad Jizerou.

60:00

59:39
    Zakončení nakonec přece jen přišlo, Luňák však byl připravený.

59:22
    Domácí jsou nastěhování v útočném pásmu, ale ke střele se nemají.

58:17
    Bartoň nyní trochu pozlobil královéhradeckou defenzivu, když se vydal pomoci svým útočníkům. Vše ale v hostující bráně jistil Luňák.

57:19
    Klání se už jen dohrává. Obě mužstva se sice snaží probojovat do útočného pásma, ale je vidět, že už se šetří na play-off.

56:06
    Hostující střela z levého kruhu se otřela o zadní mantinel, a poté si to nasměrovala mezi diváky.

55:17
    Tentokrát sice Hanáci nahodili kotouč až za Luňákovu branku, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

54:36
    V posledních desítkách sekund se hlavně bojuje o udržení se v útočné třetině, což se tedy ani jednomu týmu moc nedaří.

53:18
    Doslova na dlouhé hole se dostali Východočeši do útočného pásma, když svou úvodní nahrávku dvakrát protečovali až do soupeřovy obranné třetiny. V ní se ale dlouho neohřáli.

52:25
    Bartoňova tvrdá rána byla moc vysoká, přeletěla hostující klec.

51:41
    Jeden z čárových sudích rozhodl, že Hradec se úmyslně vystavil ofsajdu, takže buly bude před Luňákem.

50:51
    Světlík málem dostal přihrávku do mezikruží, odkud by mohl ohrozit svatyni Mory, jenže kombinaci Východočechů vystihl Ministr.

49:49
    Kohouti v plném počtu.

49:34
    Olomouc i v poklidu brání, soupeř ji ničím nenatrápil.

48:26
    Hanáci ušetřili několik vteřinek podržením kotouče za hostující klecí.

47:49
    Za sekání odeslal hlavní rozhodčí na dvě minuty na trestnou Oldřicha Horáka (OLO).

47:13
    Domácí si nerozuměli ve své rozehrávce, je jim tedy odpískáno zakázané uvolnění.

46:49
    Pšurného střelu švihem z mezikruží odrazil Luňák lapačkou do rohu kluziště.

46:17
    Ostřelování své svatyně vyřešili hosté nakonec tak, že vyhodili touš na icing.

45:48
    Bendíkova rozehrávka trefila nohu Kucharczyka, od které kotouč doputoval k Luňákovi. Ten pro jistotu přerušil hru.

44:49
    Lesák projel útočnou třetinou až před Žigárdyho, který ale jeho pokus mezi betony odpálil svou holí.

42:09
    Při signalizované výhodě Olomouce krosčekoval Radim Kucharczyk jednoho z protihráčů, takže se nakonec bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Dvě minuty za stejné provinění obdržel David Roupec.

41:48
    Tentokrát se hosté v útočném pásmu Mory příliš dlouho nezdrželi.

40:51
    Hradec právě vstřelil branku!
    Rychle využitá přesilová hra hostujícího mužstva! Zpoza branky našel Koudelka mez kruhy volného JIŘÍHO SVĚTLÍKA, který střelou po ledě k tyči překonal Žigárdyho! Asistence: Martin Koudelka, Martin Vágner.

40:39
    Za sekání vyinkasoval menší trest Radim Kucharczyk (OLO).

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:34.

Prostřední dějství bylo v režii Olomouce, která dalšími třemi góly navýšila své vedení. Hradec tak v poslední dvacetiminutovce zřejmě bude bojovat už jen o to, aby vsítil alespoň čestnou branku.

40:00

39:19
    Staňkův projektil z levého kruhu schoval Luňák do lapačky.

38:36
    Pekr se vystavil ofsajdu, čehož si byl sám vědom, přesto se kotouče v tomto postavení dotkl. Proto byl tento ofsajd uznán jako úmyslný, takže se bude vhazovat před Žigárdym.

37:39
    Domácí jsou kompletní.

36:28
    Tato početní výhoda Východočechům vůbec nevychází, nedokáží se udržet v útočné třetině, Olomouc snadno vyhazuje.

35:39
    Za vysokou hůl odjel na dvě minuty na trestnou Michal Vodný (OLO).

34:40
    I když tentokrát zahrozil Lesák, jehož pokus ale bez problémů Žigárdy zlikvidoval.

34:10
    Domácí hokejisté si se svým soupeřem už jen hrají, nyní se snaží každou akci dotáhnout až do prázdné brány.

33:14
    Bartoňova rozehrávka nenašla svého adresáta, takže touš odklouzal na zakázané uvolnění.

32:20
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Nádherné zakončení MILANA MINISTRA, který z levého kruhu perfektně trefil pravý horní růžek Luňákovy klece! Asistence: Jakub Šlahař, Michal Pšurný.

31:37
    Vágnerovo nahození bylo sraženo do ochranné sítě.

30:53
    Hosté se nyní připravili sami o zajímavou příležitost, když jim kvůli špatnému střídání byl odpískán ofsajd.

29:49
    Do úniku si vyjel ROMAN RÁC, který nadvakrát překonal hostujícího gólmana! Luňák nejdříve puk vyrazil do vzduchu, odkud ho mladý útočník sklepl za královéhradeckou jednatřicítku! Asistence: Milan Ministr.

28:36
    Vyhození olomoucké defenzivy zachytil na modré Koudelka, který rychle vrátit puk před Žigárdyho. Domácí brankář však kotouč přikryl svou lapačkou.

27:35
    Bergerova přízemní střela šla vedle Žigárdyho svatyně.

26:59
    Šlahař dostal těžkou přihrávku od Ministra, takže ji jen protečoval do hostující obranné třetiny.

26:16
    Přihrávka Karpova z rohu útočného pásma našla jen hokejku Pekra.

25:26
    Východočeši jsou v pěti.

25:22
    Kotvanu ránu od modré si Luňák přidržel na hrudi.

24:38
    Hradec se v oslabení zatím úspěšně brání, svého soka k ničemu vážnějšímu nepouští.

23:26
    Na dvě minuty za hákování byl vyloučen Ondřej Poživil (HKR).

23:10
    Ministrovu bombu sice Luňák zneškodnil, jenže kotouč mu vypadl vedle betonu. Nic netušící hostující gólman si myslel, že má puk pod kontrolou, takže si ani moc nevšímal dojíždějícího JAKUBA ŠLAHAŘE, který špičkou hole poslal touš do klece! Asistence: Milan Ministr, Michal Pšurný.

22:05
    Vodný sice zabojoval za brankou soupeře, ale kotouč na své hokejky nakonec získali Východočeši.

21:28

20:37
    Čížkovo nahození bylo sraženo Žigárdym do rohu kluziště.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:46.

Sice se už jedná víceméně jen o klání v přátelském duchu, ale nasazení mají obě mužstva. To se projevilo i pěstním soubojem mezi Havlem a Lhotským, za který se museli oba hokejisté odporoučet do šaten.

20:00

19:34
    Hanáci se rychle osvobozují.

19:28
    Za vysokou hůl si dvě minuty na trestné posedí Patrik Vrána (OLO).

18:31
    Záhorosvkého projektil narazil do tyče, od které se poté odrazil za domácí klec!

17:35
    Východočechům se sice podařilo proklouznout do útočného pásma, ale v něm pak kroužili jen po jeho obvodu.

16:33
    Kohouti jsou v pěti.

15:20
    I když o nic v tomto duel nejde, stejně se diváci na stadionu dočkali pořádné bitky! Do sebe se pustili Lukáš Havel a Alexandr Lhotský. Nejprve to vypadalo, že se hostující útočník rychle vypořádá s domácím bekem, ale Lhotský se jen tak nevzdal, takže nakonec souboj skončil plichtou. Oba aktéři vyfasovali pět minut plus trest do konce utkání za hrubost.

14:33
    Východočeši nyní dostali Moru pod tlak, Oldřich Horák si tak musel vypomoci faulem. Toho si všiml i hlavní arbitr, který olomouckého obránce vyloučil na dvě minuty za hákování.

13:56
    Na pravé straně dostal hodně volného prostoru Vrána, jenže Luňák si proti jeho bombě povyjel, a pak ji dokázal i zachytit.

13:22
    Ministr mohl z pravého kruhu namazat před bránu najíždějícímu Šlahařovi, ale touš se mu zamotal mezi nohama.

12:30
    Vodný sice protlačil kotouč do útočného pásma, jenže k tomu se poté dříve dostal jeden z beků Hradce.

11:31
    Olomouc je kompletní.

11:24
    Karlíček se místo střely rozhodl ještě přihrát, což se však ukázalo býti špatným tahem. Domácí díky jeho špatné rozehrávce vyhodili puk o střední třetiny.

10:23
    Marosz svou ránou z mezikruží zasáhl jen před sebou stojícího Vránu.

09:31
    Svou úvodní přesilovku utkání si zahrají i hosté, dvě minuty za držení protihráče dostal Milan Ministr (OLO).

09:22
    Vágnerovo nahození z levé strany Žigárdy s přehledem chytá.

08:43
    Mora se tlačila do dalšího zakončení, jenže tentokrát ji Hradec k ničemu vážnějšímu nepustil.

07:22
    Na konci parádní akce Kohoutů se dostal k puku PAVEL SELINGR, který dokázal překonat ležícího Luňáka! Asistence: Alexandr Lhotský, Roman Rác.

07:06
    Herman sice pronikl do útočného pásma, ale soupeř mu mezitím sebral touš.

06:13
    Východočeši poslali puk jen k domácímu gólmanovi, a poté zamířili střídat.

05:19
    Bendíkovo nahození nadělalo Žigárdymu problémy, naštěstí pro Olomouc bylo ztečováno mimo bránu.

04:49
    Budínský přihrávku od svého spoluhráče sklepl nohou jen k Nedbálkovi.

04:16
    Berger z levého kruhu pálil nad.

03:32
    Křižnou přihrávku Filipa zastavili domácí obránci.

02:43
    Hradec v plném počtu.

02:23
    Luňák dostal pukem do helmy, hlavní sudí okamžitě přerušil hru.

01:31
    Hosté jeli v přečíslení dva na jednoho, ale Koudelka svou parádičkou připravil svůj tým o možnost skórovat!

00:43
    První vyloučení přišlo hodně brzy, dvě minuty za držení protihráče obdržel Václav Čížek (HKR).

00:01

HC Olomouc: Žigárdy (Kašík) – Lhotský, Staněk, Bartoň (C), Nedbálek, Janáček, Kotvan, Vrána P., Horák O. – Kucharczyk, Kolouch, Selingr – Pekr, Herman, Vodný – Pšurný, Ministr, Šlahař – Rác, Haas.

HC VCES Hradec Králové: Luňák (Blažek) – Čížek, Chmelíř, Roupec, Karlíček, Bendík, Poživil, Vágner, Lesák, Pánek – Kubeš, Berger, Koudelka (C), Havel, Marosz, Karpov, Záhorovský, Kubica, Filip, Budínský, Světlík.

Rozhodčí: Dvořák – Klein, Skopal.

Vstup na tento zápas je zdarma, uvidíme tedy, kolik diváků navštíví olomouckou plecharénu.

Dohrávka 49. kola první ligy mezi týmy HC Olomouc a HC VCES Hradec Králové je posledním duelem základní části. V tomto klání o nic nejde, oba celky už totiž znají své soupeře pro čtvrtfinále play-off. Mora se díky tomu, že skončí na třetí pozici, v pondělí střetne doma s Benátkami nad Jizerou. Hradec kvůli své páté příčce začne play-off na hřišti Dukly Jihlava, se kterou se popere o postup do semifinále.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 8. Selingr (Lhotský, Rác), 24. Šlahař (Ministr, Pšurný), 30. Rác (Ministr), 33. Ministr (Šlahař, Pšurný) - 41. Světlík (Koudelka, Vágner)

Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Blažek) – Čížek, Chmelíř, Roupec, Vágner, Karlíček, Bendík, Poživil, Lesák – Filip, Kubeš, Berger – Světlík, Budínský, Koudelka (C) – Havel, Marosz, Karpov – Pánek, Záhorovský, Kubica.

Rozhodčí: Dvořák – Klein, Skopal