K. Vary – Písek 7:8 (po pr.) | Hr. Králové – Zlín 4:3 (kon.) | Slavia – Havířov 6:2 (kon.)
HC Kladno – Mladá Boleslav 10:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 4:5 (po s.n.) | Sparta – Třinec 5:1 (kon.)
HC Litvínov – Vsetín 1:2 (po s.n.) | Liberec – Kometa Brno 0:5 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 6:1 (kon.)
PZ Kladno – Letňany 1:5 (kon.) | Chomutov – Motor ČB 4:2 (kon.) | Pardubice – Olomouc 2:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
HC Kometa Brno
Pátek 02.03.2012, 16:00Extraliga staršího dorostu

Tak a máme konec. Kometa přidala ve třetí třetině další branku a zaokrouhlila výsledek na 5:0. Ač skóre nenasvědčuje, k vidění byl vyrovnaný duel, který dopadl lépe pro hosty. Kteří dokázali lépe využívat své šance. (18:07:04)

60:00

59:53
    Tak nakonec ne. Sedm vteřin před vypršením základní hrací doby se dostávají domácí do ofsajdu.

59:25
    Skřebský chytá Vojáčkovo nahození a čeká nás dost možná poslední vhazování zápasu.

59:00
    Navíc si zahrají přesilovou hru. Za sekání míří na lavici hanby domácí Kupčík.

58:40
    A ani z tohoto mráčku nezapršelo. Hosté jsou tedy kompletní.

56:40
    Po souboji u mantinelu se po libereckém Návratovi ohnal Lašák, což neuniklo sudímu a posílá hráče Komety na dvě minuty za hrubost.

55:42
    Další zakázané uvolnění domácího celku.

54:50
    Alespoň čestný úspěch domácích mohl zaznamenat Langhammer, jehož před brankou našel po pěkné individuální akci Havlas. Langhammer však nemířil přesně.

54:23
    To dokumentuje i liberecký icing, ve který se proměnila jednoduše vyhlížející přihrávka.

53:25
    Poslední okamžiky lemuje řada nepřesností na obou stranách.

52:34
    Vojáčkův pokus, vyslán z uctivé vzdálenosti, stahuje Skřebský lapačkou.

51:30
    Střela Susky byla z dobré pozice, avšak chyběla jí razance.

50:59
    Druhá polovina přesilovky nijak vydařená nebyla a domácí již mají na ledě znovu pět bruslařů.

50:04
    Hosté v první polovině početní výhody domácí tlačili. Nic většího si ale nevypracovali a Tygři se osvobozují.

48:59
    Liberecké akcie znovu klesají, tentokrát po vyloučení Pyrochty - sekání.

48:40
    Tvrdá Vojáčkova střela zaduněla o zadní mantinel a následně posílá hosty z pásma.

47:58
    Další rozmíška po odpískání. Rozhodčí chladí horké hlavy jen domluvou.

47:43
    Belovič chytře skryl svou střelu za clonícího zadáka, ovšem mezi tyče nezamířil.

47:02
    Špatná komunikace mezi Dlouhým a Havlasem končí zakázaným uvolněním domácích.

46:01
    Odpovědět se snažil Račický, avšak jeho pokus z kruhu tlumí Klimeš na hrudi.

44:56
    Kometa právě vstřelila branku!
    To už ale neplatí. Jenyš našel svým pasem na brankovišti hlídkujícího SILVESTERA KUSKA, který zametl kotouč za Skřebského. Asistence: Pavel Jenyš.

44:48
    Liberci se zatím oslabení daří a často posílá hosty až k jejich brance.

43:59
    Tentokrát už ne a posílá domácího Kupčíka na trestnou lavici za držení.

43:39
    Zákrok libereckého Kalfiřta zaváněl podražením, rozhodčí však zůstává v klidu.

42:03
    Smolný odraz od bránícího Zachy vyslal do úniku hostujícího Kovářů. Ten ale sám před Skřebským nezachoval klid a svou šanci neproměnil.

41:38
    Zacha hrál ve středním pásmu kotouč vysokou holí a hra je tak přerušena.

41:12
    Hosté ale přestáli i tuto nevýhodu a jsou v pěti.

40:34
    Liberec pokračuje v přesilové hře a ihned se usadil v pásmu.

40:01

Obraz hry druhé třetiny v mnohém připomínal tu první. Také nyní patřil začátek domácím, kteří však své šance nedokázali využít. To Kometa může dávat lekce z produktivity. Ve druhé třetině se dostala v podstatě do jedné šance a využila ji. Postaral se o to Kovářů, který tak svému týmu poskytl již čtyřbrankové vedení. Závěrečná třetina by měla startovat přibližně v 17:37.

40:00

39:55
    Liberec v přesilovce zatím neuspěl a nejspíše mu jí tak přepůlí přestávka.

39:12
    Dopouštějí se však faulu. Za podražení míří na trestnou lavici Pavel Jenyš.

39:03
    S poslední minutou druhé třetiny útoční hosté.

38:12
    Kuskovo nahození kryje Skřebský lapačkou. Vhazuje se po jeho pravici.

37:38
    Liberec vyhazuje přes všechny čáry - icing.

36:23
    Hra se nyní přelívá z jedné strany na druhou a ani jeden z týmů si kotouče delší dobu neužívá.

35:43
    Hosté jsou kompletní.

34:22
    Velký závar před hostující brankou. Nejaktivnějším z domácích byl Kalfiřt, kterému se ale kotouč vydolovat nepodařilo. Stejně tak jeho spoluhráčům.

33:43
    Domácí si zahrají v početní výhodě. Lukáš Vágner je potrestán za hrubost. Při přerušené hře se také na libereckou střídačku vrací Suska, jenž si odpykal osobní trest.

33:36
    Liberec se nevzdává ani za takto nepříznivého stavu, avšak snažení je to stále bezzubé.

32:40
    Sám na bránu mohl jít domácí Račický, avšak hostující Beneš skvěle zabojoval a libereckého útočníka odzbrojil.

31:23
    To hosté s jejich střílení potíže nemají. Do úniku se vydal Jenyš, který předložil kotouč ONDŘEJI KOVÁŘŮ, a ten z první pokořil Skřebského. Asistence: Pavel Jenyš.

31:10
    Liberec nyní Kometu drtivě přehrává, chybí tomu jediné, ovšem to nejpodstatnější - góly.

30:30
    Klíma před brankou hledal osamoceného Langhammera. Nakonec ho našel, avšak liberecký forward letící kotouč nezasáhl.

29:42
    Efektní a efektivní zákrok lapačkou předvedl Klimeš po střele Klímy.

28:55
    Klimeš neudržel nahození Havlína, čímž si nadělal problémy, jelikož velmi rychle se blížil Žďárský. Toho ale naštěstí pro hosty obránce včas odstavili.

28:20
    Liberecké nedorozumění v rozehrávce končí zakázaným uvolněním.

27:51
    Kovářů mohl jít sám na Skřebského, avšak pas z hole Vlčka mu byl příliš dlouhý.

27:19
    Ve slušné pozici se ocitl Filip Beneš, střela mu však nesedla a jeho pokus zamířil vedle liberecké klece.

26:32
    A znovu si hosté nepohlídali přechod útočné modré, což nekončí jinak než ofsajdem.

25:35
    Hodně nejistě vypadal Skřebský po střele Ondřeje Kovářů. Kotouč se mu skryl mezi rukou a tělem.

24:54
    Našlápnutý Kalfiřt dostal ve středním pásmu kotouč a vydal se téměř neatakován na Klimeše. Ten měl s jeho pokusem velké potíže a zkrotil ho až nadvakrát.

23:55
    Další ofsajd zastavil hostujícího Vojáčka.

23:43
    Liberec je zatím aktivnějším a lepším týmem, avšak podobná situace byla i na začátku první třetiny.

22:59
    Moravané si nepohlídali přechod přes útočnou modrou a vystavili se tak ofsajdu.

22:08
    Šance domácího Susky končí strkanicí, za kterou sice rozhodčí nevylučuje. Avšak právě Suska si neodpustil slovní komentář a dostává osobní trest na 10 minut za nesportovní chování.

21:30
    Hra je kvůli postavení brněnského hráče v brankovišti vykázána do středního pásma.

20:26
    Úvodní vhazování získali domácí a do šance se hned dral Dlouhý, neposedný kotouč ale nezkrotil.

20:01

Hráči se již trousí z kabin a za chvíli tak budeme začínat.

První třetina přinesla pro domácí Liberec, který byl ze začátku lepším týmem, studenou sprchu. Nejdříve se domácí úspěšně čtyři minuty bránili přesile, aby ihned po konci trestu inkasovali. A poté hosté navýšili svůj náskok o dvě branky během pouhých 12 sekund. Díky tomu vede Kometa po 20 minutách 3:0. Druhé dějství by mělo začít přibližně v 16:51.

20:00

19:30
    Útočnou akci brněnské Komety zastavuje postavení mimo hru.

19:05
    Libereckým se přesilová hra příliš nevydařila a hosté jsou již kompletní.

17:05
    Liberec dostává příležitost početní výhody. Za pád pod nohy míří na trestnou lavici David Vlček.

16:36
    Liberec přinutila tato skutečnost k vystřídání gólmanů. Krejčího tak vystřídal Daniel Skřebský.

16:36
    Druhý gól v krátkém sledu pro hosty. V nepřehledné situaci se kotouče zmocnil JAN VAVERKA a dostal ho za Krejčího. Asistence: Adam Kozel.

16:24
    A přesilovou hru hosté tentokrát využívají. Do role střelce se tentokrát obsadil ADAM RAŠKA, který skóroval po projetí téměř celého kluziště. Bez asistence.

15:23
    Útočný pokus Tygrů zastavuje jejich faul. Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Beránek.

14:38
    Posledním okamžikům kraluje na ledě Kometa, která častěji drží kotouč a Liberec v podstatě nepouští přes střední pásmo.

13:40
    Chyba domácího Klímy vyústila ve střelu Kuska. Ten byl ale v nepříliš dobré pozici, a tak jeho střela moc potíží nenadělala.

12:30
    Další zákrok domácího gólmana. Tentokrát si poradil s jednou již úspěšným střelcem Lašákem.

11:54
    Kometu gól povzbudil a na obrazu hry je to patrné. Nyní se v šanci ocitl Kozel, jeho pokus z vrcholu kruhu ale Krejčí ukryl v náručí.

10:32
    Jen pár okamžiků po ubránění dlouhého oslabení domácí inkasují. Ve skrumáži před brankou se zorientoval Raška, přistrčil kotouč na hůl JANA LAŠÁKA, a ten v klidu zasunul kotouč za záda Krejčího. Asistence: Adam Raška.

10:21
    Liberec v pěti.

09:55
    Hostům se přesilová hra skutečně nedaří a nejspíše zůstane nevyužita, jelikož Liberec znovu vyhazuje.

08:53
    Brněnský útok zastavuje postavení mimo hru.

08:24
    Polovina přesilové hry za námi a domácím se zatím daří úspěšně hájit své pásmo.

06:21
    A nahuštěná atmosféra vrcholí pěstním soubojem mezi domácím Návratem a hostujícím Benešem. Ten zajel po odpískání do gólmana Krejčího, což se vůbec nelíbilo právě Návratovi, jenž se vydal svého spoluhráče pomstít. Tresty jsou následovné oba dostávají 2 minuty za hrubost, plus domácí Návrat inkasuje 2+2 za hrubost plus osobní trest na 10 minut. Hosté hrají čtyřminutovou přesilovku.

05:36
    Na ledě se začíná jiskřit a hráči obou týmů si nyní všímají spíše sebe navzájem než kotouče.

04:19
    Akci libereckého Susky zastavil hvizd sudích - ofsajd.

04:07
    Neposedné Raškovo nahození ze středního pásma Krejčí raději podržel v rukavici.

03:35
    Také Liberec se dostal pod menší tlak, vysvobodil ho z něj Klíma, který ale okamžitě ztratil kotouč.

02:43
    Jedovatou ránu z pravého kruhu vyslal hostující Kusko, svůj pokus ale namířil těsně nad.

02:22
    Další vyhození přes všechny čáry z hole hostujícího hráče.

01:59
    Sám před Klimešem se ocitl domácí Havlas. Z blízka ale branku netrefil.

01:39
    Kometa je v úvodu pod tlakem a vysvobozuje se jen za cenu zakázaného uvolnění.

00:46
    Srážka dvou hostí na útočné modré dala domácím šanci na přečíslení, které však Pyrochta s Belovičem nevyřešili ideálně.

00:09
    Hosté vyhrávají úvodní vhazování, avšak hned jejich první útočný pokus končí icingem.

00:01

Hráči obou týmů jsou na ledě a zápas tak může za pár chvil začít.

Bílí Tygři Liberec: Skřebský (Krejčí) - Návrat, Havlín, Mrázek, Kalfiřt, Hrníčko, Belovič, Arlt, Klíma, Dlouhý, Beránek, Zedek, Havlas, Škoda, Kupčík, Langhammer, Žďárský, Račický, Pyrochta, Suska, Zacha.

HC Kometa Brno: Jekel (Klimeš) - Vaverka, Mytiska, Kozel, Lašák, Raška, Řeřucha, Mrázek, Vlček, Jenyš, Vojáček, Vágner, Kusko, Gründwald, Beneš, Boltvan, Kovářů, Garčic.

Rozhodčí: Nečas - Kokrment, Šimonovský.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 11. Lašák (Raška), 17. Raška, 17. Vaverka (Kozel), 32. Kovářů (Jenyš), 45. Kusko (Jenyš)

Bílí Tygři Liberec: Krejčí (17. Skřebský) - Návrat, Havlín, Mrázek, Kalfiřt, Hrníčko, Belovič, Arlt, Klíma, Dlouhý, Beránek, Zedek, Havlas, Škoda, Kupčík, Langhammer, Žďárský, Račický, Pyrochta, Suska, Zacha.
    HC Kometa Brno: Klimeš (Jekel) - Vaverka, Mytiska, Kozel, Lašák, Raška, Řeřucha, Mrázek, Vlček, Jenyš, Vojáček, Vágner, Kusko, Gründwald, Beneš, Boltvan, Kovářů, Garčic.

Rozhodčí: Nečas - Kokrment, Šimonovský