4:3 (1:2, 2:0, 0:1)
HK Bardejov
sk Středa 07.03.2012, 18:00 • Easton Arena, Piešťany • 1. liga play-off (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Dobrý podvečer z Piešťan. Tretí zápas finále nám onedlho začne, domáci prehrávajú s favoritom z Bardejova 0:2 na zápasy a dnes sa budú všemožne snažiť vrátiť do série. Pomôcť by im mali nové, posvätené, dresy a Vladimír Nemec na súpiske. Ak by dnes uspel Bardejov, mohli by v Nitre pomaly oslavovať. Tribúny sa zapľňajú, aj keď asi nie až tak ako by mohli. Špeciálny pozdrav pre fanúšičku Danielu, ktorej len zdravotný stav zabránil prísť fandiť do domáceho kotla. Rozcvička za nami, ešte úprava ľadu a môžeme začať. Ešte 11 minút

Úvodné zostavy:

SHK 37 Piešťany: Dzubina - Hruška, Bokroš, Urban, Kolník, Bučka, Ďurkech - Pupák, Mertel, Ručkay - Románek, Peško, Haring - Jánoš, Mišura, Nemec - Chylo, Ďuriš, Mihálik, Klčo, Lisoň

HC 46 Bardejov: Marton - Gajdoš, Valentín, Šimo, Takáč, Polaček, Školiak, Mojdis, Pichnarčík - Gmitter, Piatak, Baláž - Valchař, Náhlik, Gráčik - Schneider, Sabol, Petruška - Minčák, Dancsák, Molnár

Rozhodca: D. Konc, Mullner - Výleta, Šefčík P..

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:18
    Hneď prvá gólová šanca Piešťan, Pupák z dobrej pozície len do Martona

00:41
    Druhá gólovka. Románkova strela z troch metrov do betónov. Aby to domácich nemrzelo

02:07
    Hviezdne chvíle Martina Chyla, ktorý svojou aktivitou vybojoval trestné strieľanie. Marek Mihálik s ním však naložil mizerne

02:42
    Prvá dobrá šanca Bardejova, kryje Dzubina. Gmitter to mohol aj lepšie poriešiť

Schneiderovu chybu na modrej nepotrestal Nemec, domáci v tlaku, nič z toho

04:48
    Piešťany dali gól!
    Bučka s Ďurkechom si za bránou vymenili puk, Ďurkech krásnou kolmou nahrávkou našiel na červenej JAKUBA RUČKAYA, jeho prvú strelu vyrazil Marton do rohu, Ručkay však pohotovo dorazil do opustenej bránky. Piešťany zaslúžene vedú. Asistenicia: Ďurkech

06:03
    Románek ukázal prečo je najlepší hráč ligy, na malinkom priestore oklamal troch hráčov súpera, predložil Nemcovi, ten už však bol moc blízko brankárovi a nedokázal mu prehodiť betón

Schneiderova dobrá strela od modrej, vyrážačka Dzubinu, na druhej strane šanca Ďuriša, pozorný Marton. Ten už je hádam aj rozchytaný

07:22
    Ďuriš (PN) - 2 minúty, podrazenie. Šanca pre kúpelníkov z východu.

Držanie Valentína nepotrestané, na ľade prvý predmet z hľadiska a piskot.

Domáci v plnom počte.

10:45
    Strela Schneidera, len to tak zahučalo. Našťastie pre domácich netrafil

12:03
    Mišura (PN) - 2 minúty, sekanie. Evidentná sekera, až to hokejka nevdržala a sú z nej dva kusy.

Pekný kolotoč Bardejova, kus práce domáceho Mertela.

15:22
    Gól mohol dať Peško, nedal.

16:32
    Bardejov dal gól!
    Z ničoho nič je vyrovnané, nenápadný protiútok zakončil pomedzi Dzubinove nohy MARCEL BALÁŽ. Asistenia: Dancsák

Ďurkech 2x na icing.

18:19
    Polaček (BJ) - 2 minúty, nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou

18:30
    Studená sprcha pre domácich, v oslabení utiekol MARCEL BALÁŽ , nešpekuloval a strelou z ľavého kruhu dokázal efektivitu hostí v zakončení

19:24
    Domácim chýba aj kúsok šťastia, Kolníkova strela od modrej od brvna na ochrannú sieť.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Obávam sa, že psychika Piešťancov dostala ťažký úder, nevyužili snáď 5 tutoviek, kým hostia dali gól zo všetkého a preto vyhrávajú.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:46
    Vyrovnané. Piešťany stále v tlaku z presilovky, puk sa poodrážal až k MAREKOVI MERTELOVI, ktorý na dvakrát dostal puk do siete. Asistencia: Hruška, Ručkay

22:50
    Marek Mihálik by gól potreboval ako soľ, nie a nie mu to padnúť. Na vlastnej modrej si vybojoval puk, rútil sa sám na Martona, zakončil ako žiak slabučkou strelou po ľade. Asi mu chýbali sily

23:30
    Mertel (PN) - 2 minúty, podrazenie.

Baláž sa natlačil na Dzubinu spoza brány, chvíľku zmätok, brankár domácich puk napokon chytá

26:37
    Náhlik (BJ) - 2 minúty, hákovanie. Nebolo inej šance, Peško už už išiel zavesiť gól.

28:10
    Už zhasli aj svetlá, diváci kričali gól, a do toho vytiahol Marton neskutočný zákrok hokejkou. Toto musí domácich deptať.

Hostia v plnom počte.

29:10
    Tak aj Marton je len človek, tak trochu lacnejší gól medzi nohy mu strieľa VLADIMÍR NEMEC z pravého kruhu. Toto sa chytať určite dalo. Asistencia: Jánoš

30:15
    Gmitter (BJ) - 2 minúty, nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

30:44
    Valentín (BJ) - 2 minúty, krosček. Valentín moc vyhecovaný poslal Románka tvárou na mantinel a je z toho 1:30 o dvoch hráčov.

Hruška si túto presilovku nebude chváliť, jeho dve zlé prihrávky vyháňajú domácich za vlastnú bránu

5 na 4

Ani sa Bardejovčania veľmi nenadreli v tomto oslabení. Domáci vedia, že takto sa o dvoch hráčov teda nehrá.

33:48
    Tyčka po Balážovej strele.

34:37
    Dobrá príležitosť Bardejova po tom, čo ostal na ľade ležať Bokroš. Hostia to prekombinovali a poriadne nezakončili.

35:40
    Bučka (PN) - 2 minúty, držanie. Naivný faul posiela domácich do oslabenia.

36:01
    Pekný závar. Prekonaného Dzubinu zachránil Ďuriš, zastavil puk pred čiarou a ako to býva, následne sa všetko čo bolo na ľade vrhlo do bránkoviska.

36:43
    Gmitter (BJ) - 2 minúty, nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou. 4 na 4

Ivan Jakeš v hľadisku zožal potlesk tribún. Prezident SZĽH Nemeček už to nemôže povedať.

37:32
    Strelu Takáča od červenej radšej Dzubina podržal v lapačke

39:20
    Gmitter tiesnený Hruškom len do bočnej siete, a presne tak isto aj Piatak.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Vyrovnaný hokej v tejto časti hry, viac šťastia na domácich hokejkách, hoci tentoraz Piešťany toľko góloviek ako v prvej tretine nemali, napriek tomu dokázali skóre otočiť vo svoj prospech.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:24
    Domáci dnes proste musia vyhrať. Strela Ručkaya, Marton v pohode

Jánoš prilepil na mantinel Sabola, celkom komické

42:14
    Ďuriš (PN) - 2 minúty, vystrelenie puku z hracej plochy. Ďurišove zahnutie čepele si vybralo svoju daň, posiela puk mimo ľadu.

42:56
    Strela Baláža, semafor Dzubinu

Presilovku režíruje Petruška, hostia mohli vyrovnať, Takáčove strely však do bránky neprešli.

43:35
    Veľká šanca. Haring vybojoval puk, udržal sa na nohách, podarilo sa mu prihrať Nemcovi, ten sám zoči voči Martonovi nedal.

44:54
    Pekná kombinácia Baláža, Gmittera a Piataka, ktorá skončila na Dzubinovi.

45:51
    Pichnarčík (BJ) - 2 minúty, hákovanie. Piešťany takmer dali štvrtý gól po akcii Románka s Ďurišom pri hosťoch všetci svätí.

46:37
    Na ľade leží Ručkay a netvári sa veselo. Rozhodca hru neprerušil, Bardejov takmer skóroval, búrka v hľadisku. Otrasený Ručkay už na striedačke.

47:22
    Domáci sa viac bránia ako útočia. Strela Školiaka od modrej, Dzubinov zákrok. Štyria Bardejovčania teraz parádne potočili domácu päticu. V ďalšej obrovskej šanci triafa Piatak tyčku

47:22
    Piatak (BJ) - 2 minúty, seknutie. Piatak sa naviezol na Dzubinu, rozhodca preto nemal pochopenie. Aj túto presilovku hrajú domáci neveľmi dobre a koledujú si.

48:37
    Sabol (BJ) - 2 minúty, seknutie. Nešťastný, ale úplne jasný faul, aj keď skôr vysoká hokejka ako seknutie. 44 sekúnd 5 na 3, domáci tréner Hovorka berie time out.

1513 divákov. Finále by si určite zaslúžilo viac, snáď sa zajtra Piešťanci polepšia. Veľa záleží od toho ako to dnes skončí.

49:48
    Bardejov vo štvorici. Domácim sa kombinácia nedarila a strela Jánoša, hoc nebezpečná, bola skôr zo zúfalstva. Teraz Bokrošova o poznanie kvalitnejšia, pozorný Marton.

Výborná robota Gmittera s Piatakom

52:06
    Ďalší Martonov zákrok ako z veľkej knihy hokeja. Jánoš s Nemcom proti Gajdošovi, Jánoš to dobre natiahol, prihral Nemcovi a jeho strelu do poloprázdnej brány vyrazil Marton parádnym rozštepom a s trochou šťastia.

53:34
    Na druhej strane vyučuje domácich ako sa dávajú góly MARCEL BALÁŽ. Peknou sťahovačkou sa zbavil obrancu na ľavom kruhu a strelou do šibenice dokonal svoj hattrick. Baláž je vynikajúci hokejista. Asistencie: Pichnarčík, Sabol

54:03
    Nespokojnosť domácich. Na ľade ležal Petruška, domáci šli do prečíslenia, ale hlavný zapískal. Predtým, keď ležali domáci hráči, tak sa pískalo, až keď sa puku dotkli Piešťanci.

Baláž na ľade, domáci v strehu.

56:30
    Domácich obliali mdloby. Čo nedal Petruška, to sa len tak nevidí. Dzubina na ľade, a Petruška z bránkoviska nad bránu.

Na Románka si dávajú hostia dobrý pozor.

59:14
    Piešťany v útlme, Bardejov má šancu dať domácim K.O.

59:54
    Piatak jasne faulovaný, rozhodca nepíska, zrejme kvôli predĺženiu.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Zaslúžená remíza v riadnom hracom čase. Piešťany pykajú za premárnené šance v prvej tretine a na nevyužité presilovky o dvoch hráčov. Bardejov naopak veľmi efektívny, v podstate každá väčšia príležitosť skončila zásluhou Baláža v sieti.

60:01
    Začalo predĺženie.

4 na 4, menej hráčov na ľade by mohlo vyhovovať rýchlym hosťom.

Opatrná hra

57:55
    Gmitterovu strelu zblokoval Bučka na ochrannú sieť.

No už sa moc pískať nebude

58:40
    Prvú dobrú šancu predľženia zmaril Balážovi Dzubina. Baláž bol asi aj faulovaný, ale tak...

Viac z hry má Bardejov.

Piešťany by asi aj radi rozhodli skôr ako v nájazdoch, určite si ešte pamätajú ako v základnej časti Bardejovčania premenili všetky svoje nájazdy.

61:23
    Gólový teč Urbana po Románkovej prihrávke, Marton zachytil.

Domáci fanclub sa veľmi snaží, Andreja a Milana počujem až sem, škoda, že sa k fanclubu nepridajú aj ostatní diváci

63:35
    Bučka sa pekne uvoľnil na modrej, škoda, že rovnako pekne nevystrelil.

64:15
    Tutovka Ďurkecha, tesne mimo, veľmi tesne. Piešťanom to šťastie nejako nedopraje.

65:00
    Predĺženie skončilo.

Bude nevyhnutný penaltový rozstrel.

Dočkáme sa divácky atraktívnych nájazdov, ktoré nemajú v láske kardiaci. Nuž, Piešťany musia, Bardejov môže.

Začnú domáci

NEMEC - 1:0

Baláž - nedal.. ale spravil to perfektne

Románek - nedal. Ale tiež nechýbalo veľa

VALENTÍN - 1:1 .. medzi nohy švihom

Peško - nedal. Bekendový blafák vedľa brány

Piatak - nedal.. ale na chvíľu domácim zmrzol úsmev, keď bol puk nezvestný pod Dzubinom

Valentín - nedal. Repete mu nevyšlo, blafák kryje Dzubina

Románek - nedal. Prešpekuloval to a napokon ani nevystrelil.

Piatak - nedal. Švihom, domácich zachránila tyčka

VLADIMÍR NEMEC dal aj svoj druhý pokus, presná strela švihom rozhoduje tento kvalitný a napínavý zápas.

Piešťany znížili stav finále na 1:2, zajtra bude o čo hrať. Preto, kto môže tak nech je na štadióne, kto nemôže, nech je na onlajnoch. Pekný večer všetkým. (21:02:26)

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 5. Ručkay (Ďurkech), 21. Mertel (Hruška, Ručkay), 30. Nemec (Jánoš), ?. Nemec - 17. Baláž (Dancsák), 19. Baláž, 54. Baláž (Pichnarčík, Sabol)

ŠHK 37 Piešťany: Dzubina - Hruška, Bokroš, Urban, Kolník, Bučka, Ďurkech - Pupák, Mertel, Ručkay - Románek, Peško, Haring - Jánoš, Mišura, Nemec - Chylo, Ďuriš, Mihálik, Klčo, Lisoň
    HK Bardejov: Marton - Gajdoš, Valentín, Šimo, Takáč, Polaček, Školiak, Mojdis, Pichnarčík - Gmitter, Piatak, Baláž - Valchař, Náhlik, Gráčik - Schneider, Sabol, Petruška - Minčák, Dancsák, Molnár

Rozhodčí: D. Konc, Mullner - Výleta, Šefčík P.