Parma – AC Milán 0:2 (kon.) | Fiorentina – Juventus 0:5 (kon.)
ACF Fiorentina
0:5 (0:2)
Juventus FC
Sobota 17.03.2012, 20:45Italská Serie A

Hosté dokázali v dnešním utkání přerušit sérii čtyř remíz v řadě a na hřišti Fiorentiny vyhráli vysoko 5:0. Díky tomu se přiblížili vedoucímu AC Milán na čtyři body. Naopak domácí zůstávají na patnáctém místě. (22:39:56)

Hlavní rozhodčí správně vyhodnotil, že nemá smysl nastavovat a zápas hned po uplynutí devadesáti minut ukončil.

90
    Hraje se poslední minuta normální hrací doby, míč kontrolují hosté.

88
    Domácí měli možnost kopat přímý kop z velké dálky. Po přiťuknutí od spoluhráče to zkusil Vargas, mířil ale nad bránu.

87
    A opět si stopeři Juventusu dlouze přihrávají na vlastní polovině.

86
    Až nyní se k balonu dostali domácí. Po dlouhém odkopu Boruce ale o balon rychle přišli.

84
    Oba celky už očividně nechtějí hrát. Hosté dlouze kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou.

82
    Se zakončením Pepeho neměl gólman Boruc problémy.

81
    Centr do pokutového území Juventusu odvrátil Bonucci.

80
    Riccardo Montolivo se dostal ke střele, jeho snaha byla zblokována na rohový kop.

78
    Hosté kopali dva rohové kopy, ani jeden z nich ale zatím k ničemu nevedl.

77
    Zápas se dohrává v relativním poklidu, ani jedno z mužstev se už nikam moc nežene.

75
    Lichtsteiner se snažil centrovat z pravé strany, domácí se tentokrát ale ubránili.

73
    Juventus předvádí jasnou demolici obranu Fiorentiny. Velká část zaplněného stadionu se začíná velmi rychle vyprazdňovat. Domácí fanoušci asi nechtějí sledovat fotbalovou popravu svých miláčků.

72
    Juventus právě vstřelil branku!
    Necelé dvě minuty po svém příchodu na hřiště se prosazuje SIMONE PADOIN, který si parádně naběhl za obranu na pas od Pirla a pohodlně zvyšuje již na 0:5!

70
    Hned následně odchází také Vidal a zahraje si Simone Padoin.

69
    Hosté střídají. Odešel Vučinić a nastupuje Marco Borriello.

68
    A opět jsou u balonu hosté a pomalu se postupným útokem blíží k bráně soupeře.

67
    ANDREA PIRLO dostal kolmí pas mezi obránce a tváří v tvář brankáři Borucovi se nemýlil. Lehkým obloučkem gólmana přehodil a Juventus vede již 0:4.

65
    Hra se nyní přesunula spíše do středu hřiště.

63
    Domácí kopali v krátkém sledu dva rohové kop. Ten druhý odvrátil mimo vápno De Ceglie.

62
    Po velmi dlouhé době byl v permanenci také gólman Bufon, nyní měli hráči Juventusu štěstí, že je stav stále 0:3.

60
    Juventus zcela ovládá utkání. I za rozhodnutého stavu se hraje permanentně na polovině Fiorentiny a to i přesto, že hosté hrají očividně na půl plynu.

59
    Hosté střídají. Odstupuje Matri a místo něj si zahraje Quagliarella.

57
    Juventus je stále při chuti a opět se tlačí do útoku. Domácí jsou podobně jako v první půli pod tlakem.

55
    Hosté vedou již o tři branky, když se po rychlém kontru a přesném centru Vučiniće z levé strany hlavou prosadil CLAUDIO MARCHISIO.

54
    Pepe se snažil načasovat přihrávku na Matriho, ten se ale k zakončení nedostal.

53
    Po zblokované střele Pasquala zahrávali domácí rohový kop, centr do vápna ale hostující obrana odvrátila.

52
    Po zajímavé kombinaci pálil zpoza vápna tvrdě Vučinić, jeho rána šla ale mimo.

51
    Pepe posílal do vápna Fiorentiny centr, zasahoval v pohodě gólman Boruc.

49
    Nyní jsou ale u balonu již opět hosté z Turína a tlačí se do útoku.

48
    Po centru do vápna hlavičkoval hodně mimo Cesare Natali.

47
    Domácí mají možnost zahrávat přímý kop.

46
    Domácí o poločase vystřídali. Nebude hrát Ruben Olivera a nahradí ho Lorenzo De Silvestri.

46

Je tu konec poločasu, který přinesl očekávanou převahu hostů. Těm určitě pomohla také skutečnost, že byl již v 21. minutě vyloučený domácí Cerci. Po poločase je stav 0:2 a nic nenasvědčuje tomu, že by domácí vývoj zápasu ve druhém poločase zdramatizovali.

45
    První poločas bude nastaven o jednu minutu.

44
    Z levé strany se pokoušel centrovat Pasqual, jeho pas byl ale hodně přetažený a míč končí v autu.

44
    Rozehrávky se ujal Pirlo, tentokrát ale hosté nezahrozili.

43
    Závěr poločasu se dohraje asi v blízkosti domácí brány. Nyní je tu další roh pro Juve.

41
    Juventus rozehrál pěkným signálem rohový kop. Míč se dostal k Vidalovi, jehož centr ale domácí obrana odvrátila.

40
    Hosté se nyní již skutečně nikam moc neženou. Mají pohodový náskok a vědí, že oslabenému soupeři se nebude hrát lehce.

38
    Amauri měl nyní trochu více prostoru, v souboji jeden na jednoho ale Bonucciho neobešel.

36
    Hosté proti oslabenému soupeři stále jasně dominují. Nyní se ale již nikam moc neženou a čekají na chyby hráčů Fiorentiny.

34
    Domácí Ruben Olivera fauloval ještě hluboko na polovině Juventusu a vidí také žlutou kartu.

32
    Domácí Amauri se tlačil do vápna, je mu ale pískán ofsajd.

31
    Matri se zkoušel prosadit individuálně, nebylo mu ale přáno a ač u lajny padl na zem, pokračuje se ve hře a balon mají domácí.

30
    Nyní se hraje výhradně na polovině Fiorentiny. Ta se jen brání a odkopává míče mimo vápno.

28
    Juventus se opět žene do útoku, domácí jsou pod velkým tlakem.

26
    Ke střele se dostal Simone Pepe, míč se ale až k brankáři nedostal.

27
    Hosté kopali rohový kop, od Pirla se balon dostal do skrumáže, následně se odrazil k ARTUROVI VIDALOVI, který pohodlně zvyšuje na 2:0 pro Juventus.

24
    Nyní na polovině hřiště fauloval Stephan Lichtsteiner a dostává žlutou kartu.

21
    Velká nepříjemnost pro Fiorentinu. Alessio Cerci dostal červenou kartu a domácí tak budou hrát o deseti.

20
    Domácí tým se nemůže dostat z tlaku Juventusu.

18
    Po centru do vápna odvracel míč hlavou Matri.

17
    Vučinić nyní zahrál rukou a domácí budou mít možnost rozehrávat standardní situaci.

15
    A je tu první gól v zápase! Po sérii narážeček se míč dostal metr za vápnem k MIRKO VUČINIĆOVI, který technickou ranou přesně k pravé tyči Borucovy brány posílá hosty do vedení.

15
    Máme za sebou úvodní čtvrthodinku zápasu. Aktivnější jsou stále hosté z Turína. Nyní mají balon pod kontrolou a snaží se prosadit do vápna soupeře.

13
    Domácí se velmi těžko prosazují proti aktivně hrajícímu Juventusu.

11
    Hra se nyní malinko uklidnila, přesto se zdá, že se bude hrát v režii hostujícího celku.

9
    Úvod zápasu je oboustranně hodně aktivní a sledujeme rozhodně zajímavou podívanou.

6
    Vučinić vypálil zpoza vápna a jeho rána se zastavila na tyči domácí brány! Následně dorážel okamžitě Matri, mířil ale mimo.

5
    Domácí Vargas si počínal hodně aktivně, proti hostující obraně se ale neprosadil.

3
    Domácí stále pokračují v aktivním pojetí hry, hosté se zatím jen brání.

2
    Domácí fotbalisté začali náporem a hned v úvodu byl velký nápor před hostující bránou.

1

Start zápasu bude o několik minut opožděn. Nyní je ale již vše připraveno k výkopu.

Hráči nastupují před zaplněným stadionem ve Florencii na hrací plochu. Na tribunách panuje fantastická atmosféra.

ACF Fiorentina: Boruc - Cassani, Natali, Natasic, Pasqual - Cerci, Olivera, Montolivo, Lazzari, Vargas - Amauri

Juventus FC: Buffon - Lichtsteiner, Cáceres, Bonucci, De Ceglie - Vidal, Pirlo, Marchisio - Pepe, Matri, Vučinić

Rozhodčí: Bergonzi - Stefani, Faverani.

Hosté turínského Juventusu FC jsou v tabulce na druhém místě a s třiapadesáti body ztrácejí sedm bodů na vedoucí AC Milán. Ten má o zápas více, dnes vyhrál na hřišti Parmy 2:0. Juventus letos sice v Serii A ještě letos neprohrál, jenže na druhé místo ho odsunuly čtyři remízy z posledních pěti zápasů.

Domácí fotbalisté ACF Fiorentina neprožívají nejlepší období. V posledních pěti zápasech uhráli pouze čtyři body za výhru nad Cesenou 2:0 a remízu na hřišti Parmy 2:2. V tabulce jim patří patnáctá příčka.

Dobrý večer z italské Florencie, kde v 20:45 začíná zápas 28. kola italské Serie A mezi Fiorentinou a Juventusem. Hosté se budou chtít přiblížit v tabulce prvnímu AC Milán a naopak domácí by se rádi vzdálili sestupovým příčkám.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.