Španělsko - Austrálie 13:9 (kon.) | Kazachstán - Řecko 4:11 (kon.)
Černá Hora - Srbsko 11:11 (kon.) | Rumunsko - Maďarsko 15:17 (kon.)
Velká Británie - USA 7:13 (kon.) | Itálie - Chorvatsko 6:11 (kon.)
Španělsko - Austrálie

13:9

(2:1, 3:3, 4:1, 4:4)

Čtvrtek 02.08.2012, 11:00 • Water Polo Arena • Olympijské hry - Vodní pólo (muži)
Sledujte:

Máme za sebou velice zajímavé a důležité utkání pro vývoj skupiny A olympíjského turnaje. Španělé měli tento zápas pod kontrolou a zcela zaslouženě zvítězili 13:9. O vítězství rozhodla hlavně povedená třetí čtvrtina.

Nejlepším střelcem utkání se stal australský Billy Miller (AUS), který se prosadil pětkrát a vstřelil tak více než polovinu branek svého týmu.

Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží z LOH. (12:10:04)

Utkání právě skončilo.

32
    Vteřinu před koncem ještě Austrálie koriguje, ale to již na bodovém zisku z tohoto utkání nic nezmění. (13:9)

32
    Naprosto sám zůstal před brankářem Martin Lozano (ESP) a vstřelil třináctou branku svého týmu. (13:8)

32
    Začala plynout poslední minuta zápasu. U míče jsou navíc Španělé.

31
    Je rozhodnuto. Vyloučení Whalan (AUS) sice již plaval do obrany, ale Espanol Lifante (ESP) dostal dobrý pas a vstřelil branku. (12:8)

31
    Jenže už není čas na nějaké dlouhé rozehrávky a Australané tak musí co nejdříve pálit a to se nedaří. Oddechový čas si bere španělská lavička.

31
    Hodně vysunutá obrana Australanů dělá Španělům problémy a ti přichází o míč.

30
    O to je situace horší, že z následného brejku plaval sám na bránu Aidan Roach (AUS) a nedal španělskému brankáři šanci. (11:8)

30
    Španělé opět rychle přišli o míč a to dost rozlobilo kouče.

29
    Australané si dlouho posílali míč, až to jeden z nich nevydržel a vystřelil. Napálil však pouze brankáře.

29
    McGregor (AUS) fauluje při útočném snažení a Australanům je míč odebrán.

28
    Španělé nestihli zakončit ve svém třiceti sekundovém limitu a tak pouze odevzdali míč a plavali zpět do obrany.

27
    Brankostroj pokračuje. Gavid Woods (AUS) na nic nečekal a propálil vše, co mu stálo v cestě. (11:7)

27
    Zřejmě je rozhodnuto. Krásný pas do samostatného úniku dostal Felipe Perrone Rocha (ESP) a zvyšuje. (11:6)

27
    Skvělý zákrok Vicenteho (ESP) proti střele McGregora (AUS).

26
    Vyloučení Thomase Whalana (AUS) bylo rychle potrestáno Molinou Riosem (ESP). (10:6)

26
    Jenže přišel rychlý protiútok Australanů. Nádherný míč za obranu dostal Jamie Beadsworth (AUS) a v takové pozici se nemýlí. (9:6)

25
    Dvojité vyloučení, na každé straně si dvacet vteřin odpyká jeden z aktérů - míč mají Španělé.

25
    Poprvé byli u míče rychleji Španělé, ale o míč rychle přišli.

25
    Začala čtvrtá čtvrtina.

Třetí čtvrtina se Australanům vůbec nepovedla, když ji prohráli o tři branky. V celkovém skóre tak prohrávají 9:5 a mají před poslední čtvrtinou co dohánět.

Skončila třetí čtvrtina.

24
    Na druhé straně je vyloučen McGregor (AUS) a Španělé sedm vteřin před koncem čtvrtiny dávají další branku zásluhou Ivana Vargase (ESP). (9:5)

24
    V poslední minutě třetí čtvrtiny snižuje Rhys Howden (AUS) a je tak teprve druhým střelcem v australském výběru v dnešním zápase. Využil přesilovou hru po vyloučení Espanola Lifanteho (ESP). (8:5)

23
    Sziranyi Somogyi (ESP) jako první otestoval nového brankáře v australské bráně, ten se předvedl úspěšným zákrokem.

22
    Do australské brány se postaví James Clark (AUS).

22
    Jak se prosazuje při početní výhodě ukázal Australanům Valles Trias (ESP) a utkání začíná dostávat naprosto jiný charakter. (8:4)

22
    Australanům se ani po oddechovém čase branku nepodařilo vstřelit. Navíc je vyloučen Tim Cleland (AUS).

21
    Vyloučen je Sziranyi Somogyi (ESP) a australský kouč si bere oddechový čas a pokusí se vymyslet nějakou kulišárnu se svými svěřenci.

21
    Sám vyloučení Roach (AUS) zkoušel štěstí střelou, ale Aguilar Vicente (ESP) byl pozorný.

20
    Vyloučení Roache (AUS) zůstalo nepotrestáno, střelu Molina Riose (ESP) totiž výborně zblokovala obrana.

20
    Howden (AUS) se snažil o snížení, ale neprosadil se.

19
    Tohle začíná být s Austrálií vážné. Španělé odskakují na tři branky, sedmým střelcem ve španělském výběru se stal Garcia Gadea (ESP). (7:4)

19
    Howdenová (AUS) střela zblokována. Poté střílel ještě Younger (AUS), ale jeho střelu prozměnu chytil brankář.

18
    Na jedné straně Woods (AUS) a na druhé Garcia Gadea (ESP), oba se pokusili o střelu a oba byli vychytání.

17
    Španělé navyšují své vedení. Minguell Alfereze (ESP) vystřelil po dobré přihrávce Perrone Rochy (ESP) a jeho tým tak opět vede o dvě branky. (6:4)

17
    U míče opět rychleji Australané, ale po faulu Millera (AUS) o něj přišli.

17
    Začala třetí čtvrtina.

Je za námi již druhá čtvrtina tohoto zajímavého duelu. Ve druhé části se oba týmy prosadili třikrát a tak je skóre stále velice vyrovnané.

Zajímavostí je, že o pět branek Španělů se postaralo pět hráčů - na druhé straně všechny čtyři branky vstřelil Billy Miller.

Přestávka mezi druhou a třetí čtvrtinou trvá 5 minut, počas této pauzy si obě družstva vymění strany.

Skončila druhá čtvrtina.

16
    Španělům zbylo na odpověď méně než dvacet vteřin přesto se dostali k zakončení. Whalan však byl vteřinu před sirénou vychytán.

16
    Vyloučen byl právě střelec branky a Australané trestají. Kdo jiný než Billy Miller (AUS) překonává brankáře a dáva tak již svou čtvrtou branku! (5:4)

16
    Na začátku poslední minuty se však Mallarach Guell (ESP) již prosazuje. Při vyloučení Howdena (AUS) trefil přesně a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. (5:3)

15
    Mallarach Guel (ESP) mohl navýšit vedení, ale jeho střela byla úspěšná zblokována.

14
    Mario Garcia Rodriguez (ESP) využívá vyloučení a v době kdy se Campbell (AUS) již vracel do hry udeřil tento španělský střelec. (4:3)

14
    Richie Campbell (AUS) vyloučen na dvacet vteřin, šance pro španělskou reprezentaci.

13
    Billy Miller prožívá zatím povedený zápas. Je zatím jediným střelcem Austrálie a dosáhl tak již své třetí branky.

13
    Již máme srovnáno! Billy Miller (AUS) napřáhl z větší vzdálenosti a trefil přesně. (3:3)

13
    Minguell Alferez (ESP) je v posledních minutách hodně aktivní, jeho poslední střelu však zblokovali Španělé.

12
    Střelu Minguella Alfereze (ESP) chytá Dennerley (AUS).

12
    Vyloučen byl Molina Rios (ESP) a jeho prohřešek se podařilo potrestat. Po nahrávce od Howdena (AUS) pálil Billy Miller (AUS) a překonal španělského brankáře. (3:2)

11
    Aarano Younger (AUS) se pokusil o odpověď, ale jeho střela z větší vzdálenosti byla chycena.

11
    Španělům stačila ke vstřelení branky jediná střela. Espanol Lifante (ESP) odpovídá z rychlého protiútoku a navyšuje vedení svého týmu. (3:1)

10
    Woodsová (AUS) střela zblokována pozornou obranou.

10
    Cotterill (AUS) pálil ze středu, ale opět bezvýsledně.

9
    Woods (AUS) se dostal k nebezpečné střele, ale anšel pouze připraveného Aguilara Vicenteho (ESP.

9
    Johnno Cotterill (AUS) úspěšnější při plaveckém sprintu.

9
    Začala druhá čtvrtina.

V první čtvrtině se hrálo vyrovnané utkání a až vteřinu před koncem úvodní části se Španělé dostali podruhé do vedení. Zápas však není ani zdaleka rozhodnut a my se můžeme těšit na zajímavou druhou čtvrtinu.

Skončila první čtvrtina.

8
    Co se nepodařilo na jedné straně, se vyvedlo na straně druhé! Při vyloučení Clelanda (AUS) se vteřinu před koncem úvodní části prosadil Martin Lozano (ESP). (2:1)

8
    Australská akce pokračovala a střela Beadswortha letěla dobře, ale brankou neskončila.

8
    Již v poslední minutě úvodní části se ke střele dostal Johnno Cotterill (AUS), ale brankář Španělů připraven.

7
    Po australském útočném faulu se ke střele dostal opět Molina Rios (ESP), ale opět si vylámal na zuby na připraveném brankáři.

6
    Střelu Molina Riose (ESP) chytá australský brankář.

6
    Vyloučen je Tim Cleland (AUS) a do vedení tak mohou jít opět Španělé.

6
    Skóre se nám opět mění. Billy Miller (AUS) se trefuje po dobré nahrávce Thomase Whalane (AUS). (1:1)

5
    Thomas Whalan (AUS) se dostal ke střele, ale jeho pokus minul prostor tří tyčí.

5
    Střelu Garcia Gadeu (ESP) z delší vzdálenosti chytil australský brankář. Australany může hodně mrzet nevyužitá předchozí dvojnásobná přesilovka.

4
    Younger (AUS) však svou střelu neumístil přesně.

4
    Espanol Lifante (ESP) je vyloučen na dvacet sekund a v zápětí i jeho kolega Minguell Alferez (ESP) velká šance pro Australany!

4
    Na obou stranách vidíme hodně faulů, tím posledním se provinil Garcia Gadea (ESP).

3
    Další ze španělských akcí překazil faul Sziranyi Somogyiho (ESP).

2
    Jenže skóre otevírá na druhé straně Perrone Rocha (ESP) a Španělé se ujímají vedení zásluhou proměněného trestného hodu. (1:0)

1
    Jako první byli u míče Australani a můžou tak založit první akci zápasu.

1

Sestavy:

Španělsko: Aguilar Vicente, Garcia Rodriguez, Martin Lozano, Sziranyi Somogyi, Molina Rios (C), Minguell Alferez, Mallarach Guell, Espanol Lifante, Valles Trias, Perrone Rocha, Perez Vargas, Garcia Gadea, Lopez Pinedo

Austrálie: Dennerley, Campbell, Cleland, Cotterill, Younger, Beadsworth, Roach, McGregor (C), Whalan, Woods, Howden, Miller, Clark

Rozhodčí: Mihajlo Ciric - Steven Rotsart

Španělé jsou v tabulce skupiny A na třetím místě díky lepšímu skóre právě před Austrálii. Ze šestičlenné skupiny postoupí do čtvrtfinále čtyři nejlepší celky a dnešní utkání může být pro obě družstva velice důležité při postupových kalkulacích.

Vodní pólo je sport, který se hraje v bazéně. Hrají proti sobě dvě družstva, která se skládají ze šesti hráčů a jednoho brankáře. Hraje se na čtyři čtvrtiny po osmi minutách.

Na olympíjské hry byl tento sport zařazen už v roce 1900 na hrách v Paříži. Přesně o sto let později, v roce 2000 byla v Sydney přidána i soutěž žen.

Australané mají na svém kontě taktéž dva body. V úvodním zápase sice podlehli Italům 5:8, poté si však spravili chuť s outsiderem z Kazachstánu, kterého porazili 7:4.

Španělé po úvodní vysoké výhře nad Kazaschstánem (14:6) nestačili těsně na Chorvastko (7:8), zajímavostí v tomto utkání byla neuznaná branka Španělů dvě vteřiny před koncem - míč totiž podle rozhodčích nepřešel celým objemem brankovou čáru a i přes protesty hlavního kouče branka uznána nebyla.

Hezký den, vítám Vás u sledování onlajn reportáže z utkání vódního póla, v tomto úvodním utkání dnešního programu budeme sledovat zápas Španělska s Austrálií.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:00.