Poruba 2011 – Opava 6:2 (kon.) | Přerov – Vítkovice 4:3 (po s.n.) | Cracovia – Havířov 4:6 (kon.)
po s.n.
HC ZUBR Přerov
4:3 (1:0, 2:1, 0:2 – 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 18.08.2012, 14:00O pohár RT TORAX

To je pro tuto chvíli z Poruby vše, opět se přihlásím v 17:30, kdy nás čeká finále mezi Krakowem a Havířovem. (16:27:24)

65:00
    Přerov právě vstřelil branku!
    MAREK DITRICH se nakonec stal jediným úspěšným střelcem samostatných nájezdů a rozhoduje o 3. místě Přerova na porubském turnaji!

Ani Přerov nedává gól. Bumbál nyní musí dát!

Tomáš Král na druhé straně nedává.

Marek Ditrich vykoupal Kubáně a dostává Zubry do vedení.

Erik Němec nedokázal přelstít přerovského gólmana.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:15
    Jonáš napřáhl na modré, Okáč i se štěstím jeho střelu dokázal udržet.

63:25
    Přerov se vlastní chybou připravuje o útočné pásmo.

62:36
    Tomáš Král mířil dobře do horní části branky, ale tam jeho střelu zastavila vyrážečka.

62:11
    Další závar v brankovišti Kubáně po střele Sklenáře.

61:25
    Velká šance Přerova! Pala našel křižnou přihrávkou skrz pásmem Sprušila, ten měl před sebou poloprázdnou klec, ale těsně branku minul!

60:59
    Zubři jsou usazeni v útočné třetině, ale Vítkovice výborně přistupují.

60:01

Za stavu 3:3 bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:00

59:20
    Závěr utkání je velmi opatrný, ani jeden z celků nechce udělat chybu.

58:32
    Přerov v plném počtu, je to velmi opatrné.

57:51
    Další vyhození Zubrů, Vítkovicím se přesilovka vůbec nedaří.

57:08
    Přerov se prozatím dobře brání.

56:32
    Trenér Jakub Petr si vzal oddechový čas!

56:32
    Marek Ditrich dostává 2 minuty za podražení, Vítkovice mají velkou možnost rozhodnout!

55:25
    Vítkovice nyní působí aktivněji a mají větší chuť ke vstřelení čtvrtého gólu.

54:18
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice vyrovnávají stav na 3:3. Okamžitě po buly našel Kovář kapitána JANA HUDEČKA a ten zamířil naprosto přesně a překonal Okáče. Asistence: Lukáš Kovář.

54:09
    Blahuta mířil do horní části branky, Okáč výborně vyráží, následně se píská útočící hráč v brankovišti.

53:46
    Na druhé straně Vítkovice vyhazují na zakázané uvolnění, ve hře obou celků je hodně nepřesností.

53:13
    Zubři jen lehce posunují touš do středního pásma, do konce zbývá již necelých sedm minut.

52:19
    Vítkovice se snaží o vyrovnání, ale přerovská obrana je do ničeho nepouští.

51:26
    Přerov se opět nastěhoval před vítkovickou branku, Kubáň si připisuje zákrok z kategorie lehčích.

51:00
    Omlouváme se za technické problémy, ale v posledních pěti minutách jste stejně o nic nepřišli, je to velký boj o každý kousek ledu, Vítkovičtí stále ztrácí jeden gól.

46:30
    Sklenář měl mezi kruhy dostatek prostoru ke střele, Kubáň opět vyráží.

45:19
    Přerov je aktivnější, Goiš se dostal na kruhu k touši a hned jej poslal směrem na Kubáně.

44:21
    V oslabení se dostal přes obránce Hudeček a dokázal pořádně protáhnout Okáče.

43:35
    Přerovu se prozatím přesilovka vůbec nedaří.

42:43
    Rozhodčí Jeřábek opět vylučuje, na trestnou lavici usedá za krosček Michal Jonáš. Přesilovka pro Přerov.

41:56
    Vítkovice pokračovaly ve své akci a radují se z druhé branky, která znamená snížení na rozdíl jediného gólu! Přesně se trefuje po luxusní parádičce KAREL RICHTER. Asistence: Vojtěch Černín.

41:49
    Střela Deutsche šla jen těsně nad horní tyčí.

41:15
    V úvodu třetiny sledujeme již druhé zakázané uvolnění, tentokrát v podání Vítkovic.

40:01

V prostřední třetině byli lepší hokejisté Přerova, kteří sice nejprve v době svého největšího tlaku inkasovali, ale následně se dokázali dvakrát prosadit a jsou tak po čtyřiceti minutách hry spokojenější, když vedou 3:1. Další třetina začne přibližně v 15:37.

40:00

39:14
    Zubři už jsou kompletní, mají kotouč na holích a v poklidu kombinují.

38:29
    Tak to byl pořádný závar před brankou Zubrů. Cabák střílel od modré, Okáč výborně vyrazil puk pouze ke Královi, který se zdál být faulován, přesto dokázal ohrozit branku, následně kotouč poskakoval po brankovišti, ale žádný z hráčů jej nedokázal poslat do sítě!

37:37
    Vítkovice se sice drží před Okáčem, ale schází tomu střelba.

36:45
    Přerovský gólman Okáč dostává 2 minuty za podražení, trest odpykává Jan Loupal. Přesilovka pro Vítkovice.

35:55
    Zubři už opět kombinují před Kubáněm, ale ani od nich jsme se střely prozatím nedočkali.

35:01
    Vítkovice se snaží s výsledkem něco udělat, ale Přerov dobře brání a soupeře do šancí nepouští.

34:08
    Hawlík je již na ledě a hned se převedl střeleckým pokusem, který nenechal Okáče klidného.

33:17
    Ditrichova střela byla zblokována obranou do ochranné sítě.

32:30
    Zubři mají utkání pevně pod kontrolou a ve druhé třetině jsou jasně lepším týmem, samozřejmě tomu pomáhají i přesilovky.

31:26
    Přerov svou první část přesilové hry dokázal využít a navyšuje své vedení již na rozdíl dvou gólů. Sedlák našel výborně mezi kruhy RADOMÍRA PALU a ten měl dostatek prostoru a času k tomu, aby zamířil přesně k tyči. Asistence: Zdeněk Sedlák, Antonín Sprušil.

31:18
    Přerov je v přesilové hře velmi aktivní, Pala pálil od modré, ale stopku jeho střele vystavila Kubáňova lapačka.

30:17
    Marek Ditrich napřáhl z prostoru levého kruhu a jeho střela skončila na břevně vítkovické svatyně!

29:44
    Přerov si zahraje přesilovku. Za vysokou hůl míří na trestnou lavici Adam Hawlík, dostává dokonce 2+2 minuty!

28:27
    Tak to je blesková odpověď Přerova! Na konci pěkné kombinace Hanáků stál MATĚJ MÁLEK, který již na turnaji přidává svou třetí branku a dostává podruhé v utkání svůj tým do vedení. Asistence: Daniel Matušenko, Radomír Pala.

27:49
    Tak teď nemůže mít Petr Okáč úplně čisté svědomí, protože u levého mantinelu spíše jen plácl do puku ERIK NĚMEC a ten skončil až za zády překvapeného přerovského gólmana. Asistence: Karel Richter.

27:05
    Kovář střílel tvrdě od modré, Okáč chytá.

26:39
    Zubři se pokoušeli o přihrávku na útočnou modrou, ale ta byla nepřesná, píská se zakázané uvolnění.

25:30
    Přerov je ve druhé třetině lepším týmem, ale prozatím to nedokáže přetavit ve druhou branku.

24:23
    Vítkovice jsou již v plném počtu.

23:35
    Tomeček se dostal do dobré šance, vítkovická obrana již nepůsobí tak jistým dojmem, naštěstí se může spolehnout na jistého Kubáně.

22:23
    Přerov z toho vytěžil alespoň přesilovku, Vojtěch Tomi dostává 2 minuty za vysokou hůl.

22:23
    Tak to byly stoprocentní šance v podání Přerova! Nejprve Hanák si šikovně povyjel až před Kubáně, kde ani nadvakrát neposlal touš do branky, ležícího dezorientovaného vítkovického brankáře následně nedokázal překonat ani Vaněk. Kotouč se neustále pohyboval těsně před brankovou čarou.

21:24
    Druhá vitkovická formace udělala zmatky před brankou Přerova, Okáč ukryl touš pod lapačku.

20:48
    Kotouč končí po zásahu Kubáně mimo ledovou plochu.

20:01

První třetina příliš šancí nenabídla, zato jsme viděli několik vyloučení. Jediný gól dokázal vstřelit Přerov poněkud šťastně při vlastním oslabení a do šaten tak odchází o něco spokojenější. Druhá třetina začne přibližně ve 14:49.

20:00

19:27
    Také v závěru třetiny se ani jeden z týmů nedokáže propracovat do nějaké šance.

18:40
    Přerovu nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění. Na ledě se zároveň přitvrzuje a vznikají v přerušeních menší strkanice.

17:35
    Šikovnou lehkou střelu Charváta do chumlu před brankou dokázal zastavit jeden z přerovských obránců.

16:56
    Až nyní se dokázal dobře Vaněk obtočit okolo obránce a ohrozit Kubáně.

16:00
    Oběma celkům jakoby více prostoru nevyhovovalo, hraje se bez výraznějších šancí.

15:01
    Současně jsou za krosček vyloučeni Karel Richter a Matěj Málek. Hraje se 4 na 4.

14:33
    Matušenko byl v dobré pozici mezi kruhy, Kubáň se štěstím chytá.

14:12
    Vítkovicím se teď nedaří, vyhazují puk přes všechny čáry.

13:08
    Zubři jsou kompletní, nejen, že ustáli přesilovku soupeře, ale dokonce dokázali sami skórovat.

12:51
    Vítkovicím se přesilová hra nadále vůbec nedaří.

11:42
    Tak to byl gól z kategorie velmi šťastných. PETR VANĚK pouze nahodil touš z těžkého úhlu do brankoviště Kubáně, kde si jej smolně srazil do vlastní branky obránce Kovář. Zubři se tak dokázali prosadit při vlastním oslabení. Bez asistence.

11:08
    Vítkovická přesilovka bude pokračovat. Na trestnou lavici totiž odchází za krosček Pavel Hanák.

10:48
    Vítkovice se samy připravují nepřesností o útočné pásmo.

09:57
    Vítkovičtí vyslali hned několik pokusů od modré, ale žádný z nich si cestu do branky nenašel.

09:07
    Vražení na hrazení ukazuje hlavní rozhodčí Jeřábek Matěji Májkovi, další přesilovka pro Vítkovice.

08:02
    Pěkná akce v podání Přerova! Goiš dokázal najít u druhé tyče volného Hanáka, ale Kubáň předvedl výborný zákrok, když se roztáhl na brankové čáře a pokus přerovského forvarda zneškodnil.

07:34
    Kapitán Tomi se dostal do dobré střelecké pozici, ale trefil jen místo, kde stál připravený Okáč.

06:33
    Zubři jsou v plném počtu.

05:50
    Kovářova tvrdá střela byla ještě při letu tečována, naštěstí pro Hanáky pouze těsně nad břevno.

05:07
    Zubři úspěšně vyhazují touš do středního pásma.

04:33
    A vzápětí si zahrají přesilovku, když na lavici hanby míří Pavel Hanák – 2 minuty za hákování.

04:23
    Hráči v modrých dresech se dokázali ubránit.

04:08
    Až nyní dokázaly Vítkovice vyhodit puk za Okáčovu branku.

03:33
    Sprušil se dostal až před Kubáně, ten vyráží. Zubři se drží před vítkovickou brankou.

02:23
    Jan Pasker to přehnal s důrazem a dostává 2 minuty za napadení, Vítkovice si zahrají přesilovku.

02:12
    Vítkovice začaly velmi aktivně, Deutsch střílel nebezpečně od modré.

01:30
    Richter našel před brankou úplně volného Němce, ten napálil pouze Okáče, který dnes hájí branku Zubrů.

00:24
    Blahutova střela byla po pěkné individuální akci značně nepřesná.

00:01

HC ZUBR Přerov: Okáč (Sklenář J.) – Drábek, Pala, Tomeček, Ferenc, Osina, Sklenář V. – Sedlák, Matušenko, Málek, Loupal, Ditrich, Sprušil, Hanák, Goiš, Vaněk.

HC Vítkovice Steel: Kubáň (Slanina) – Hawlík, Jonáš, Kovář, Charvát, Deutsch, Černín, Cabák, Ryška – Tomi, Hudeček, Blahuta – Richter, Němec, Král – Pasker, Bumbál, Blažko – Kysučan.

Příjemné sobotní odpoledne, v souboji o 3. místo si to na porubském turnaji O pohár RT TORAX rozdají týmy Vítkovic a Přerova. Junioři Vítkovic se prozatím na turnaji prezentují velice sympatickými výkony a Zubry určitě nečeká vůbec lehký zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 12. Vaněk, 29. Málek (Matušenko, Pala), 32. Pala (Sedlák, Sprušil), 65. Ditrich - 28. Němec (Richter), 42. Richter (Černín), 55. Hudeček (Kovář)

HC Vítkovice Ridera: Kubáň (Slanina) – Hawlík, Jonáš, Kovář, Charvát, Deutsch, Černín, Cabák, Ryška – Tomi, Hudeček, Blahuta – Richter, Němec, Král – Pasker, Bumbál, Blažko – Kysučan.

Rozhodčí: Jeřábek J. – Jureček, Rychlý.