Pardubice – Brynäs 6:2 (kon.) | Plzeň – Kärpät 3:2 (po pr.) | Motor ČB – Hamburg 4:3 (kon.)
Kometa Brno – Luleå 2:6 (kon.) | Chomutov – Linköping 3:4 (po s.n.) | HC Slovan – JYP 5:0 (kon.)
Liberec – Djurgården 6:2 (kon.) | Bern – TPS 1:4 (kon.) | Sparta – HV71 2:7 (kon.)
Salzburg – Eisbären 1:4 (kon.) | Vienna Capitals – Kuopio 5:3 (kon.) | Ingolstadt – Frölunda 8:5 (kon.)
Zug – Jokerit 4:1 (kon.) | Fribourg – Tappara 2:3 (po s.n.) | Zürich – IFK Helsinky 3:1 (kon.)
po s.n.
Piráti Chomutov
3:4 (1:0, 1:2, 1:1)
Linköpings HC
Pátek 24.08.2012, 18:00European Trophy

Hvězdy zápasu: 3. Michal Důras, 2. Mattias Weinhandl, 1. Brett Palin (20:18:53)

Linköping právě vstřelil branku!
    Rozhodující nájezd proměňuje PÄR ARLBRANDT.

64:30
    David Hruška našel Milana Krafta, ten sám před Engstrandem, který ležel trefuje tyč!

63:49
    David Hruška už koupal Engstranda, ale byl atakován. Podle rozhodčích čistě.

63:34
    Michal Důras zablokován, hraje se na druhé straně.

62:26
    Sraženou střelu nachází Řehoř v lapačce.

61:29
    Zámek první hostující formace zakončení nepřinesl.

60:38
    Milan Kraft sám před Engstrandem tísněn míří mimo.

60:01
    Presilová hra 4 na 3 pro Piráty.

60:01

60:00

59:54
    Pulpánův pokus a znovu lapačka Engstranda.

59:29
    Palin si našel pozici a jeho pěknou střelu chytá Engstrand do lapačky.

59:04
    Pirátům odpískána přihrávka rukou.

58:22
    Trest pro Almtorpa - dvě minuty za podražení.

58:22
    Obrovská šance hostů Tentokrát to byla jejich první formace a pomohla tyč!

57:40
    První formace zamkla soupeře, ale ten dobře bránil a vážnější šanci si formace Milana Krafta nevytvořila.

56:47
    Teď raději podržel kotouč Řehoř, vhazování po jeho pravici.

56:21
    Střela Zálešáka lapena Engstrandem.

55:54
    Rychlá akce Pirátů, ale k zakončení nevedla. Buly u Engstranda.

54:35
    Dobrá pozice pro Gajovského, ale píská se ofsajd.

53:52
    Nyní se bojuje o střední pásmo, ani jeden tým však soupeře nepouští.

52:43
    Zakázané uvolnění hostů.

52:18
    Důras se tlačil do zakončení, ale tísněn zařídil alespoň buly.

51:31
    Söderberg se dostal až před Řehoře, jeho zakončení vytěsnil domácí gólman špičkou vyrážečky.

50:48
    David Hruška měl dobrou palebnou pozici, ale Engstrand se přesunul včas.

49:25
    Nahození hostů má Řehoř v lapačce.

48:34
    Další ofsajd Pirátů.

47:42
    Přesilovka je pryč a Pirátům pískán ofsajd.

46:36
    Přesilovka Pirátů začala.

45:17
    Dvě minuty pro Söderberga za sekání.

44:21
    MATTIAS WEINHANDL je dnes k nezastavení. Po příhrávce Söderberga trefuje přesně o tyč puk za Řehoře. Asistence: Carl Söderberg, Pär Arlbrandt.

44:07
    Dvě minuty pro Mácháčka za hákování. Piráti znovu ve třech.

43:39
    Výborně Milan Řehoř, který vychytal Johanssona a následně pomohli beci.

42:44
    Dvě minuty pro Lušňáka za hákování.

42:16
    Zálešák blízko dalšímu gólu, ale jeho sražená přihrávka v brance neskončila.

41:47
    Piráti právě vstřelili branku!
    Michal Důras našel před brankou NIKOLU GAJOVSKÉHO, který se nemýlil. Asistence: Michal Důras.

40:15
    Almtorp dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

40:01

Tak technické problémy trvají a jsou lokálního původu. Na stadiónu vypadává připojení, za což se omlouváme. Ve druhé části jsme viděli tři góly, kdy Piráti neudrželi vedení 2:1 v závěru druhé části. Za hosty zatím řádí dvojice reprezentantů Jämtin a Weinhandl. Oba dali gól a ještě jednou přesně asistovali.

40:00

39:54
    Tak celou třetinu to jiskřilo a nyní tu jsou dvě potyčky - Hullström x Kraft a Rahimi x Palin. Všichni čtyři dostali čtyři minuty. Obránce hostí Rahimi potom dostal ještě deset minut navíc.

39:30
    Tak jen šestnáct vteřin vedli Piráti. MATTIAS WEINHANDL osamocen mezi kruhy a trefuje naprosto přesně. Asistence: Andreas Jämtin.

39:14
    MICHAL DŮRAS se otočil okolo branky a prostřeluje Engstranda pod vyrážečku. Signalizovaný trest se neukládá. Bez asistence.

38:18
    Dorážka Hřebejka jen do Engstranda. Velká šance na druhý gól zůstává neproměněna.

36:58
    Po dvou střelách mimo, hosté vyhazují.

36:23
    Ostrý zákrok na Bartejse znamená dvě minuty pro Rahimiho - faul loktem.

35:28
    Piráti teď výborně brání a drží puk už dobrou půl minutu.

34:59
    Rána Weinhandla, kterou má Řehoř v lapačce.

34:38
    Johanssonova bomba, kterou Řehoř vyráží do ochranné sítě.

34:17
    Palin dvě minuty za podražení. Piráti jdou do tří.

33:54
    Weinhandl a Jämtin ukázali svou třídu a jen kousek chyběl k tomu, aby druhý jmenovaný zakončoval po otočce do prázdné branky.

33:10
    Macháček vyhazuje.

32:44
    Dvě minuty pro Hafenrichtera za podražení.

31:27
    Dobře teď v obraně Nikola Gajovský, který zastavil akci hostů, která už mířila k zakončení.

31:30
    Pulpán měl puk krásně připravený, ale trefuje jen obránce.

29:08
    Velká šance, ale Macháček ještě přihrával, i když byl sám před Engstrandem.

28:53
    Dvě minuty pro Karlssona za držení.

28:28
    Na pravé křídlo dostal ANDREAS JÄMTIN hezkou přihrávku a trefil se přesně nad rameno Řehoře. Asistence: Mattias Weinhandl.

27:49
    Důras a Hromas blízko brance, ale v obou případech výborně zasáhl Engstrand, který první pokus viděl na poslední chvíli.

27:26
    V situaci dva na jednoho střílel Milan Procházka, jeho pokus sražen nad.

27:07
    Pumelenice Pulpána končí v lapačce Engstranda.

26:33
    Dva tvrdé střety mezi Mrázkem a Jämtinem. Jednou měl navrh domácí obránce, podruhé hostující útočník.

25:41
    Puk na domácí střídačce, ale po teči. Vylučovat se nebude.

24:41
    Piráti se k něčemu vážnému nedostali a hosté jsou kompletní.

23:20
    Hosté výborně brání a vyhazují.

22:27
    Velmi nepříjemně byl atakován Andersons. Za zákrok na něj dostává dvě plus deset minut Salmonsson.

20:39
    Jämtin trestuhodně sám před Řehořem, jeho pohotový pokus jde mimo.

20:01

Prakticky celou první třetinu máme technické problémy, za které se omlouváme. Nevím, zda je problém v Chomutově, nebo někde na cestě. Online přenos je proto takto "kostrbatý". Nicméně sumář první dvacetiminutovky je pro Piráty příznivý, jelikož zásluhou Bretta Palina vedou 1:0. Jako první ovšem měli několik šancí v přesilové hře hráči Linköpingu, ale Řehoř svůj tým podržel, nebo mu vypomohla branková konstrukce. Poté měli šance i Piráti až se ujala povedená střela Palina. Druhá část začne přibližně v 18:25.

20:00

19:49
    Piráti ještě mají jedno vhazování před Engstrand.

17:50
    Řehoř se vydal za branku a měl co dělat, aby si při cestě zpět nesrazil nahozený kotouč do branky.

17:20
    Hafenrichter a Pulpán blízko druhému gólu, ale Engstrand svůj tým teď podržel.

16:20
    Hosté se snaží o odpověď, ale Piráti dobře drží svou modrou čáru.

15:11
    Milan Kraft krásně našel najetého BRETTA PALINA, který se trefuje přesně nad lapačku. Asistence: Milan Kraft, Lukáš Pulpán.

13:28
    Dvě minuty pro Nielsena za držení. Piráti si zahrají kratičkou výhodu 4 na 3.

12:10
    Velká šance Procházky, který pálil mezi kruhy, ale Engstrand připraven s výborným zákrokem.

11:44
    Vzájemné vyloučení - domácí Zálešák a hostující Salmosson, oba dvě minuty hrubost.

09:10
    Velké šance Pirátů v přesilové hře, ale Palin v největší Engstrand nepropálil. Omlouváme se za technické problémy.

07:26
    Dvě minuty pro Lindhagena za sekání.

06:40
    Velké šance hostů a nejblíž byl ke gólu Mattias Weinhandl trefuje tyč!

05:27
    Piráti pozorně brání a Kůs vyhazuje.

04:47
    Další trest pro domácí. Nikola Gajovský dostává dvě minuty za zdržování hry.

04:40
    Akce Pirátů zastavena, hosté pozorně brání.

04:02
    Akci hostů přerušuje ofsajd.

03:18
    Šance i na druhé straně, Procházka mezi kruhy a Engstrand vyráží do rohu.

02:40
    Hned po buly pálil Fisch a buď pomohlo břevno, nebo zasáhl fantasticky Řehoř.

02:29
    Piráti jsou kompletní a další střelu hostů kryje Řehoř.

01:23
    Obrovská šance Johanssona, který si sjel před Řehoře, ale ten jej fantasticky vychytal.

00:40
    Tomáš Bartejs vyhazuje.

00:24
    Dvě minuty pro Milana Procházku za podražení.

00:20
    První formace Pirátů hned dostala kotouč do útočného pásma, ten následně končí v hledišti.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Matula

Branky a nahrávky: 16. Palin (Kraft, Pulpán), 40. Důras, 42. Gajovský (Důras) - 29. Jämtin (Weinhandl), 40. Weinhandl (Jämtin), 45. Weinhadl (Söderberg, Arlbrandt), ?. Arlbrandt

Piráti Chomutov: Řehoř - Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Rutta, Macháček, Mrázek, Andersons - Hřebejk, Kraft, Lušňák - Procházka, Zálešák, Hruška - Hromas, Gajovský, Důras - Hafenrichter, Kůs, Ondřej
    Linköpings HC: Engstrand - Nielsen, Hullström, Bäckman, Johansson, Grillfors, Rahimi, Hävelid, - Hjalmarsson, Söderberg, Aribrandt, Jämtin, Almtorp, Weinhandl, Salmonsson, Himelfarb, Figren, Karlsson, Lindhagen, Fish, Ottosson, Nermark

Rozhodčí: Smitka, Turčan - Horinek, Kajínek