Plzeň – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Motor ČB – Salzburg 3:5 (kon.) | TPS – Tappara 0:1 (kon.)
Kuopio – JYP 2:4 (kon.) | IFK Helsinky – Jokerit 3:4 (po s.n.) | Pardubice – Liberec 0:3 (kon.)
Sparta – Chomutov 1:3 (kon.) | Linköping – HV71 1:6 (kon.) | Färjestad – Frölunda 3:2 (po s.n.)
Vienna Capitals – HC Slovan 2:1 (po pr.) | Mannheim – Ingolstadt 4:3 (po s.n.) | Fribourg – Bern 4:3 (kon.)
Zug – Zürich 4:1 (kon.)
TPS Turku
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Tappara Tampere
Pátek 31.08.2012, 17:30European Trophy

Jediná branka rozhodla o tom, že Tappara odskočí na čele západní divize a je blízko postupu mezi nejlepší čtyři týmy do Salzburgu. European Trophy ještě nekončí, za chvíli startuje švýcarský souboj mezi Bernem a Fribourg-Gottéronem. (19:43:19)

56:29
    Tappara podruhé v zápase špatně vystřídala a půjde za to pykat. Že by to byla poslední šance TPS na srovnání?

55:54
    I tentokrát se domácí ubránili, avšak příliš času do konce zápasu jim již nezbývá.

53:54
    To je další rána pod pás pro domácí hráče a fanoušky. Hannu Pikkarainen dostává dvě minuty za držení.

51:32
    Nieminenova rána tahem mířila na branku a zastavila se až o zadní mantinel.

50:00
    Dnešnímu utkání přihlíží 2 838 diváků.

49:32
    Tvrdý Lehtonenův zákrok nebyl oceněn dvouminutovým vyloučením, což se domácím pochopitelně nelíbí. Jejich protesty však nejsou shledány s úspěchem..

47:28
    Hosté jsou v tuto chvíli aktivnějším mužstvem a snaží se pojistit svůj náskok. Niitymäki se ale rozchytal ke skvělému výkonu.

46:11
    Za celou přesilovou hru si Turku vypracoval jen jednu slušnou příležitost, Corey Locke dorážel střelu svého spoluhráče, ale Metsola dobře přidržel beton u své levé tyče.

44:11
    Domácí mají šanci srovnat krok, Pekka Saravo (TAP) dostává dvě minuty za držení hole.

42:43
    Třetí třetina se hraje zatím velmi klidně s minimem šancí na obou stranách. Ani bych se nedivil, kdyby týmu Tappara stačil k výhře jeden gól.

40:01

Po velmi vydařené první třetině Tappara poněkud polevila, TPS se polepšilo, ale nakonec to bylo právě ono, kdo inkasoval. Střelcem branky byl Tuukaa Mäntylä a určuje tím vedení Tampere po druhé třetině.