Plzeň – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Motor ČB – Salzburg 3:5 (kon.) | TPS – Tappara 0:1 (kon.)
Kuopio – JYP 2:4 (kon.) | IFK Helsinky – Jokerit 3:4 (po s.n.) | Pardubice – Liberec 0:3 (kon.)
Sparta – Chomutov 1:3 (kon.) | Linköping – HV71 1:6 (kon.) | Färjestad – Frölunda 3:2 (po s.n.)
Vienna Capitals – HC Slovan 2:1 (po pr.) | Mannheim – Ingolstadt 4:3 (po s.n.) | Fribourg – Bern 4:3 (kon.)
Zug – Zürich 4:1 (kon.)
po s.n.
Färjestad Karlstad
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Frölunda HC
Pátek 31.08.2012, 19:00 • Lundh • European Trophy

Viděli jsme dnes velice zajímavé utkání, ve kterém byla spousta přesilových her, ale převážně nevyužitých. Nakonec šťastnějším mužstvem jsou domácí, kteří získávají 2 body za výhru po samostatných nájezdech.
    (21:29:32)

70:00
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Rozhodující trestné střílení proměnil přesnou střelou PER ASLUND.

Hostující Mathis Olimb minul a domácí vítězí.

Domácí Per Åslund už se střelou prosazuje. 1:0.

Za hosty teď další střelou prověřím gólmana Fabian Brunnström a Salák znovu chytá.

Ani střela domácího Jacka Connollyho neprošla za gólmanova záda.

První nájezd jedou hosté. Magnus Kahnberg střílí a Salák chytá.

Samostatné nájezdy začínají.

Velmi opatrné prodloužení nic zajímavého nepřineslo. Čekají nás trestná střílení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:30
    Oba celky očividně vyčkávají na trestná střílení.

60:01

Ve třetí třetina pokračovala početná vyloučení hlavně na straně hostujícího celku. Během krátké chvilky vstřelil každý tým po jedné brance a jdeme tak do prodloužení za stavu 2:2.

60:00

56:51
    Prozměnu znovu vyloučení hostů. Doug Lynch odchází na 2 minuty za hákování.

53:55
    Marcus Paulssin krosčekoval protihráče na oblast hlavy a dostává trest na 5 minut.

51:50

49:50
    Viktor Svedberg dostává 2 minuty za nedovolené bránění. Domácí mají další početní výhodu.

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 21. Connolly (Åslund), 50. Aslund (Berglund, Lee), 70. Aslund - 12. Eriksson (Olimb), 49. Lundqvist (Bäckmans)

Färjestad Karlstad: Salák (Pettersson-Wentzel) - Lee, Lajunen, Tollefsen, Nygren, Lindström, Klefbom, Volek, Nygårds - Berglund, Connolly, Görtz - Paulsson, Wallin, Åslund - Røymark, Holtet, Johansson - Thorell, Fröberg, Hillding.
    Frölunda HC: Hudáček (Galbraith) - Bäckman, Svedberg, Tömmernes, Lynch, Eriksson, Persson, Bohm, Haag - Brunnström, Lundqvist, Kahnberg - A. Axelsson, Olimb, D. Axelsson - Lasu, Johansson, Sjöström - Olsen, Johnson, Wikner.

Rozhodčí: Holm, Claesson - Ulriksson, Hillborg