Frölunda – Färjestad 2:3 (po s.n.) | Brynäs – Djurgården 3:0 (kon.) | Tappara – TPS 1:2 (po pr.)
Jokerit – IFK Helsinky 5:1 (kon.) | Eisbären – Hamburg 0:3 (kon.) | Zürich – Zug 2:4 (kon.)
Bern – Fribourg 4:2 (kon.)
po s.n.
Frölunda HC
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Färjestad Karlstad
Sobota 01.09.2012, 15:00European Trophy

Vyrovnaný zápas je u konce, stejně jako včera rozhodovaly až samostatné nájezdy, tentokrát byli však úspěšnější hosté. Loučí se s vámi Petr Dejnožka. (17:25:07)

65:00
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Rozhodující nájezd proměnil obránce CHRIS LEE a posílá tak do Färjestadu bod navíc - 2:3!

Ale není to nic platné, protože Lee proměnil a rozhodl o výhře Färjestadu!

Kahnberg se dnes dobře vyspal a krásně provedeným nájezdem maže manko Indiánů.

Lundh neuspěl.

Sjöström také minul, pokud hosté dají, mohou se radovat.

Hosty posílá do vedení pěknou forhendovou kličkou Aslund!

Jako první jel Lasu, ale minul.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:27
    Galbraith předvedl dobrý zákrok lapačkou proti Wallinově pokusu.

63:42
    Oba týmy hrají velmi opatrně a nechtějí zbytečně inkasovat. Bod navíc může být do tabulky velice důležitý.

60:01

60:00

59:54
    Doslova za minutu dvanáct hosté srovnávají! Po několika střelách se k puku dostal CHRISTIAN BERGLUND a doklepl ho za Galbraithova záda - 2:2! Asistence: Rickard Wallin a Jack Connolly.

58:39
    A Pettersson-Wentzel zůstává na střídačce!

58:32
    Färjestads si vyžádal oddechový čas.

55:59
    Frolunda právě vstřelila branku!
    Domácí otáčejí skóre ve svůj prospěch, když druhou branku Indiánů střílí MAGNUS KAHNBERG - 2:1! Asistence: Joel Lunqvist a Peter Galbraith.

52:23
    Dnešnímu zápasu přihlíží 3 151 diváků!

51:05

50:20
    Kahnberg namířil svoji střelu do tyče!

49:05
    Berglund (FAR) dostává dvě minuty za držení hole.

47:59
    Domácí srovnávají stav, také v přesilové hře! Prosadil se totiž DOUG LYNCH - 1:1! Asistence: Fabian Brunnström a Magnus Kahnberg.

46:11
    Nyní si naopak početní výhodu vyzkouší Indiáni, za katr míří za hákování Thorrell (FAR).

42:22
    Domácí tentokrát oslabení přežili a ženou se dopředu.

40:22
    Kahnberg (FRO) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

40:01

Na konci druhé třetiny se hosté dostali do vedení zásluhou přesilovkového gólu Berglunda a jsou blíže k vítězství. Dokáží ho udržet až do samotného závěru? Uvidíme, třetí část začíná zhruba v 16:37.

40:00

38:56
    A hosté přece jen dokázali přesilovou hru ještě před koncem druhé dvacetiminutovky využít! CHRISTIAN BERGLUND si počíhal na správný moment, dostal přihrávku a poté neomylně propálil Galbraitha - 0:1! Asistence: Jack Connolly a Chris Lee.

38:22
    Joel Lundqvist (FRO) oslabuje domácí tým chvíli před koncem druhé třetiny.

37:11
    Sjöströmova střela skončila na levé tyči hostující klece!

35:34
    Färjestads odehrál přesilovou hru opravdu dobře a několikrát zavařil situaci před Galbraithem, prvního gólu v dnešním zápase se ale nedočkal.

33:34
    Opět má hlavní rozhodčí nahoře svoji pravici, Johansson (FRO) dostává dvě minuty za hrubost.

31:37

29:37
    Erik Thorell (FAR) jde za vražení na hrazení za katr. Je tu šance pro Frölundu.

28:44
    Hra nemá příliš velký spád, Volkovu střelu Galbraith vyrazil do rohu.

26:03
    Holtet jel sám na brankáře, Galbraith opět úspěšný!

25:02
    Paulsson dorážek Aslundovu střelu, i s tímto pokusem si Galbraith poradil. Hosté teď Frölundu viditelně přehrávají.

21:48
    Färjestads začal mnohem aktivněji než v první třetině, Galbraith sebral ze vzduchu Nygrenovo nahození.

20:01

V první třetině jsme nijaký zázračný hokej nesledovali, obě mužstva si vypracovala minimum střel a nemůžeme se divit, že je stav bezbrankový. Druhá perioda začne zhruba v 15:47.

20:00

18:59
    Ve čtyřech si domácí vytvořili mírnou převahu, tu se jim ale ve vedoucí gól přetavit nepodařilo.

17:16
    Vteřinu po návratu hostujícího útočníka se vylučuje opět, tentokrát na obou stranách. Za vzájemné držení odchází Lindstróm (FAR) a Axelsson (FRO).

15:15
    Dnes se zatím hodně vylučuje, prakticky nic jiného se neděje. Dalším potrestaným je hostující Connolly (FAR) za nedovolené bránění.

14:50
    Ne, ne, přesilové hry se zatím ani jednomu mužstvu vůbec nedaří. Gólman hostí téměř nemusel zasahovat.

12:50
    Jenže ne na dlouho, opět bude hlavní rozhodčí trestat. Sanny Lindström (FAR) zastavil únik Olimba a posadí se k časoměřičům. Podaří se domácím otevřít skóre dnešního zápasu?

12:26
    Oba týmy hrají v plném počtu.

12:12
    Obrovskou šanci měl nyní Wallin, který se ocitl sám před gólmanem Galbraithem, ale ten na poslední chvíli vyškrábl kotouč nad branku!

10:26
    O minutu později dostává dvě minuty domácí Lynch (FRO), přesilovka Indiánů je u konce.

09:18
    Oscar Klefbom (FAR) oslabuje svůj tým a za sekání putuje za katr.

08:38
    Hosté oslabení přežili a mohou opět pomýšlet na útočení.

06:38
    Fredrik Eriksson (FRO) dostává dvě minuty za zdržování hry, když poslal kotouč do hlediště.

05:00
    Frölunda si nyní trochu pohrávala s obranou soupeře, gólman Pettersson-Wentzel ale nemusel zasahovat.

03:16
    Zatím se hraje poměrně vyrovnaně, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit stálejší tlak.

00:58
    Jack Connolly vyslal první střelu na soupeřovu svatyni, Galbraith v poklidu ukryl kotouč do lapačky.

00:01

Frölunda Indians: Galbraith (Hudáček) - Bäckman, Svedberg, Tömmernes, Lynch, Eriksson, Persson, Bohm, Haag - Brunnström, Lundqvist, Kahnberg - A. Axelsson, Olimb, D. Axelsson - Lasu, Johansson, Sjöström - Olsen, Johnson, Wikner.

Färjestads BK: Pettersson-Wentzel (Salák) - Lee, Lajunen, Tollefsen, Nygren, Lindström, Klefbom, Volek, Nygårds - Berglund, Connolly, Görtz - Paulsson, Wallin, Åslund - Røymark, Holtet, Johansson - Thorell, Fröberg, Hillding.

Indiáni mají na kontě tři vítězství (3:2 nad Zugem, 2:0 nad Lionsem a 3:1 nad Mannheimem) a jednu porážku. To jim zatím vyneslo průběžnou druhou příčku za Ingolstadtem. Färestads BK je na tom o něco hůře. Vítězství nad Zugem a Lionsem je vyšvihlo na čtvrtou pozici a hosté by jí chtělo ještě vylepšit.

Příjemné sobotní odpoledne! European Trophy opět pokračuje a my budeme svědky střetnutí dvou švédských klubů! Frölunda Indians si to rozdá o postupová místa s Färjestadem. Oba kluby jsou na tom zatím poměrně dobře, soutěž však právě vkročila do druhé poloviny, a tak není nic jasného.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 48. Lynch (Brunnström, Kahnberg), 56. Kahnberg (Lundqvist, Galbraith) - 39. Bergund (Connolly, Lee), 60. Berglund (Wallin, Connolly), 65. Lee

Frölunda HC: Galbraith (Hudáček) - Bäckman, Svedberg, Tömmernes, Lynch, Eriksson, Persson, Bohm, Haag - Brunnström, Lundqvist, Kahnberg - A. Axelsson, Olimb, D. Axelsson - Lasu, Johansson, Sjöström - Olsen, Johnson, Wikner.
    Färjestad Karlstad: Pettersson-Wentzel (Salák) - Lee, Lajunen, Tollefsen, Nygren, Lindström, Klefbom, Volek, Nygårds - Berglund, Connolly, Görtz - Paulsson, Wallin, Åslund - Røymark, Holtet, Johansson - Thorell, Fröberg, Hillding.