Omsk – Ufa 2:1 (po s.n.) | Barys – Kazaň 1:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Nižněkamsk 2:3 (kon.)
Čeljabinsk – Petrohrad 2:3 (kon.) | Čerepovec – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Viťaz – Lev 0:2 (kon.)
Mytišči – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Novokuzněck 0:3 (kon.) | Minsk – HC Slovan 4:3 (kon.)
Riga – Novosibirsk 1:2 (kon.)
po s.n.
Avangard Omsk
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 13.09.2012, 14:00KHL

Máme za sebou dramatické utkání, které musela rozhodnout až trestná střílení. Jediným úspěšným střelcem se stal Alexander Pěrežogin, který tak vystřelil svému týmu vítězství po samostatných nájezdech.

S informací, že utkání sledovalo 7932 diváků se s Vámi loučím a budu se těšit u dalších onlajn reportáží. (16:32:50)

65:00
    Je rozhodnuto! Jediný proměněný nájezd má na svědomí ALEXANDER PĚREŽOGIN, který si dlouho nechal kotouč na holi a položil si brankáře. Poté šikovně nadzvedl kotouč nad bezmocného gólmana a rozhodl tak o osudu dnešního zápasu.

Grigorenkovi sjel kotouč z čepele a nebylo co řešit. Střelci se prozatím trápí.

Na druhé straně podobný pokus skončil taktéž nezdarem. Střela zápěstím skončila vysoko nad.

Trubačov se šikovně rozjel a zkusil zakončit nad lapačku, ale jeho pokus minut tři tyče.

Syomin za domácí zkusil střelu švihem, ale ta byla vyražena vyrážečkou mimo tři tyče.

Jako první začínají hosté, ale kličku do forhendu brankář chytá!

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nepřineslo rozuzlení této bitvy a tak příjdou na řadu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:10
    Již plyne poslední minuta prodloužení.

63:17
    Hezká akce Ufy. Útočník objel bránu a poslal puk do brankoviště, kde ho zasáhl jeho spoluhráč - střele však chyběla razance i přesnost.

62:30
    Polovina prodloužení je za námi a stále více je reálná možnost, že utkání dojde až do nájezdů.

60:59
    Opět v šanci domácí a nyní byla možnost ještě větší, ale ani střela od modré čáry a ani následná dorážka se neujaly.

60:30
    Začalo nám pětiminutové prodloužení, které zahájili útokem domácí. Salmelova sttřela však skončila v lapačce hostujícího gólmana.

60:01

Je za námi třetí třetina zápasu a stav je stále nerozhodný. V této části již diváci viděli po jedné brance na obou stranách a my tak budeme svědky prodloužení.

60:00

59:54
    Šest vteřin před koncem se bude vhazovat v obranném pásmu Ufy.

59:00
    Začala plynout poslední minuta třetí třetiny.

57:15
    Pomalu, ale jistě se blíží závěr třetí třetiny a stav je stále nerozhodný 1:1. Budeme svědky prodloužení nebo se jeden z týmů ještě stihne prosadit, to je otázka na kterou odpoví nadcházející minuty.

54:48
    Avangard právě vstřelil branku!

Domácí se dočkali! K odraženému puku se nejdříve dostal ANTON KURJANOV, který dorazil střelu Tomáše Záborského. Záborského dělovku nedokázal brankář Ufy udržet a trest byl rázem na světě

53:51
    Omsk začíná přitlačovat a Ufa se brání pouze za cenu zakázaného uvolnění.

51:38
    Velký závar před Tarkiim a diváci se již radovali, ale Záborský nedokázal puk nadvakrát dotlačit do sítě.

50:12
    Domácí hokejisté jsou v plném počtu a zbývá jim již pouze méně než deset minut na vyrovnání.

49:04
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale chybí tomu přesný střelecký pokus.

48:13
    Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě - přesilovku si zahraje Ufa.

46:45
    Nervozita domácí hokejky neopouští, po nepřesné přihrávce se píská zakázané uvolnění a hra se stěhuje před bránu domácích.

46:18
    Na domácí hokejisty jakoby spadla deka a bude teď moc důležité, jak rychle se dokáží z inkasované branky oklepat.

44:20
    Ufa právě vstřelila branku!

Stadion po úvodní brance zápasu otichl. Gól si totiž připisují jako první hosté, jmenovitě JURIJ TRUBAČOV, který stál ve správný čas na správném místě. Odrazila se k němu totiž střela od modré čáry, kterou vyslal Vitalij Aťušov. Asistence: Vitalij Aťušov, Alexander Pankov.

43:00
    Úvodní minuty třetí třetiny nenabídli žádnou výraznější gólovou šanci a čekání na branku se nám tak protahuje.

40:47
    Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí hokejisté.

40:01

Skončila druhá třetina, ve které jsme se taktéž nedočkali branky. Utkání tak je stále více než vyrovnané a o vítězi tak není stále rozhodnuto.

Třetí třetina začne přibližně ve 15:38.

40:00

39:35
    Blíží se závěr druhé třetiny a branky se zřejmě nedočkáme ani v této části.

38:15
    Závar před Rämöm vyřešil sám brankář Omsku, který šikovným zákrokem lapačkou zachytil puk.

37:00
    Když už se podaří dobře vystřelit, tak skvěle zachytá Rämö, který vytlačil puk do ochranné sítě.

36:39
    Přesilovou hru nyní rozehrává Ufa, ale jejich snažení zatím nepřineslo výraznější šanci.

35:17
    Přesilová hra se Omsku vůbec nedaří.

33:43
    Střelecké trápení na stadionu pokračuje.

29:45
    Blíží se nám polovina utkání a stále čekáme na úvodní branku zápasu.

28:49
    Přesilová hra se však hostům nedaří. Nyní sice pálil z dobré pozice Baranka, ale našel pouze připraveného domácího gólmana.

26:56
    Domácí tým bude hrát v oslabení.

26:55
    Rozruch na ledové ploše. Po souboji zůstal na zemi ležet hostující Saprykin a strhla se menší potyčka, kterou však rozhodčí v pohodě vyřešili.

26:42
    Domácí tým je v plném počtu.

26:00
    Domácí se brání naprosto přesně a z této přesilovky zatím nevytěžila Ufa vůbec nic.

24:41
    Bude se vylučovat na domácí straně a to je velká šance pro hostující tým ke vstřelení branky. Pavel Valentenko dostal dvě minuty za krošček.

23:30
    Po delší době přišel na řadu i střelecký pokus, Rämö vystrčil lapačku, ale puk letěl mimo tři tyče a tak mohl zůstal domácí brankář klidný.

22:00
    Na začátku třetiny se do tlaku dostávají především hráči Ufy. K žádné vážnější šanci se však za úvodní dvě minuty nedostali.

20:44
    Druhá třetina začala stejně jako ta první končila - nepřesnostmi na obou stranách.

20:01

Máme za sebou úvodní třetinu, která nepřinesla jedinou branku. Utkání se až na světlejší momenty nehraje v příliš velkém tempu. Týmy se snaží, ale jejich rozehrávky často končí na hokejkách soupeřů a když k tomu připočteme nevyužité šance máme výsledek první třetiny jasný.

Další třetina začne přibližně v 14:48.

20:00

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

18:28
    Jedná nepřesnost za druhou a první třetina se pomaličku blíží ke svému konci.

18:02
    Omsk se snažil vymyslet nějakou kulišárnu, kterou by přechytračil pozorně bránící blok Ufy, ale to se jim nepodařilo a nakonec vše skončilo zakázaným uvolněním.

14:58
    Hosté propadli ve středním pásmu a měli co dělat, aby stihli dvojici útočníků Omsku. V souboji dva na dva si však obrana Ufy počínala výtečně.

14:14
    Závar před Tarkiim neskončil brankou ani nyní. Táborský se snažil puk zasunout k pravé tyčce, ale beton hostujícího brankáře byl rychlejší.

13:47
    Oba týmy dost chybují v rozehrávce a právě ta kazí dost zajímavých možností. Nyní to jenom potvrdili domácí - zakázané uvolnění.

12:43
    Domácí stále více a více krouží kolem brány Tarkiiho, ale ovoce to stále nepřináší. Kyrlov byl posledním, který se pokusil o střelu, ale narazil na pozorného brankáře Ufy.

11:05
    Nesterov byl sám v útočném pásmu a tak pouze nahodil puk na bránu Ufy. Vhazuje se po pravé ruce Tarkiiho.

09:55
    Hra je přerušena přesně ve chvíli, kdy se na ledovou plochu vrátí vyloučený Kalašnikov a krátkou přesilovku si tak zahraje domácí tým.

09:33
    Velké vzrušení na stadionu. K odražené střele Nesterova se už už dostával k Taratukhin, ale ani on se nestal prvním střelcem tohoto duelu. Dorážku skvěle vykryl Tarkii v bráně Ufy.

08:15
    Poměr sil se okamžitě vyrovnáná. Po faulu v útočném pásmu se Ufa připravila o možnost přesilové hry. Dvě minuty za hru vysokou holí dostal Zinovjev.

07:54
    Ufa si zahraje první přesilovou hru v tomto zápase. Stanislav Kalašnikov si odpyká trest za sekání.

07:37
    Vzrušení na druhé straně. Záborský se dostával do zajímavé pozice, ale brankář Tarkii skočil po puku a zalehl ho.

06:26
    Khlystov nahodil kotouč na domácí bránu, ale o výraznější akci se nejednalo. Po delší době se koutouče dotkl i Rämö.

06:00
    Domáci diváci se dožadují faulu, ale rozhodčí zůstavají v naprostém klidu.

05:06
    Dobrá šance domácích! Hosté zaváhali v obranném pásmu a puk se dostal rychle na volného útočníka Omsku, ten však skvělého Tarkiiho nepřekonal.

02:55
    Hostující hráči zatlačili Omsk do defenzívy a několikrát se pokusili o zakončení, domácí brankář však odolal.

02:43
    Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se stěhuje před Rämöho.

01:42
    Hned od začátku utkání se oba týmy snaží hrát aktivně, ale prozatím to k žádné výraznější šanci nevedlo.

00:01

Oba týmy již jsou na ledové ploše a utkání tak za malý okamžik začne.

Avangard Omsk: Rämö (Kuznětsov) - Salmela, Bělov, Škoula, Pujacs, Valentenko, Lyamin, Kalašnikov, Pivtsakin - Kurjanov, Pěrežogin, Záborský - Sjomin, Berdnikov, Volkov - Taraťuchin, Pervushin, Nesterov - Mozer, Lupaschuk, Orlov

Salavat Julajev Ufa: Tarkii (Tarasov) - Aťušov, Proškin, Kutějkin, Baranka, Blaťák, Zubarev, Gurkin - Emelin, Rolinek, Zinovjev - Grigorenko, Syprikin, Khlystov - Trubačov, Pankov, Filatov - Glukhov, Pilstrom, Stepanov - Gareyev

Rozhodčí: Anisimov, Sergeyev - Koposov, Otmakhov.

Ufa otevřela soutěžní ročník třemi zápasy na domácích kluzištích a dnes se poprvé představí jako hostující tým. V prvním zápase prohrála v prodloužení s Čechovem, poté ji porazil v základní hrací době Čerepovec a až v posledním ligovém utkání získala vítězství 6:3 s Dynamem Minsk.

V úvodním zápase Omsk prohrál 3:2 po prodloužení s Dynamem Moskva, poté porazil těsně Peterburg a v posledním ligovém utkání zvítězil 4:3 po samostatných nájezdech s Astanou.

Vzájemné zápasy

Poslední čtyři vzájemné zápasy vždy vyhrál domácí tým a otázka pro dnešní den je tedy jasná, podaří se Omsku navázat na statistiku a zvítězí i dnes? Scénař dnešního zápasu se začne rýsovat ve 14:00, kdy je plánováno úvodní buly.

Postavení v tabulce

Obě družstva v letošním ročníku nastoupili ke třem zápasům. Domácí výběr získal 6 bodů, jejich dnešní soupeř o dva body méně. V tabulce východní konference patří Omsku pátá příčka, hosté z Ufy jsou šestí.

Krásný den, dnes je na programu deset zápasu nejkvalitnější evropské soutěže KHL a onlajny si pro Vás připravili reportáže ze všech utkání. V tomto zápase se podíváme na utkání Avangard Omsk - Salavat Julajev Ufa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 55. Kurjanov (Záborský), 65. Pěrežogin (pen.) - 45. Trubačov (Aťušov, Pankov)

Rozhodčí: Anisimov, Sergeyev - Koposov, Otmakhov