Chomutov – Motor ČB 6:3 (kon.) | Liberec – Zlín 5:6 (kon.) | HC Kladno – HC Plzeň 2:3 (kon.)
Vítkovice – Sparta 3:2 (po pr.) | Ústí n/L – Kometa Brno 2:3 (kon.) | HC Litvínov – Jihlava 1:3 (kon.)
Třinec – Pardubice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 6:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:6 (0:2, 5:1, 0:3)
Berani Zlín
Čtvrtek 13.09.2012, 16:00 • Svijanská aréna, Liberec. • DHL Extraliga juniorů

59:49
    Zlín právě vstřelil branku!

Nejspíš je rozhodnuto. Po zemi dostává kotouč do branky MICHAL POPELKA. Naděje domácích na body může zachránit jen zázrak.

Asistence: Michael Janota.

58:02
    Pyrochta sám před odkrytou klecí, na poslední chvíli mu však kotouč odpálil jeden z beků.

56:36
    Kundera v ohromné šanci! Proti ale stojí Sobotkova tyčka.

50:16

A hosté srovnávají. Bekhendem se z voleje z bezprostřední blízkosti trefuje PAVEL FOŘT.

Asistence: Pavel Sedláček, David Haloda.

48:55

Velkou špetku naděje Zlínu dodává přesná rána VÍTA MIKY, který poslal kotouč o břevno do branky a dostal hosty na rozdíl jediné branky.

Asistence: David Hrazdíra.

46:30
    Pyrochta zazvonil svou střelou o tyč!

44:51
    Strojilova střela since neletěla na branku domácích, Sobotka ale předvedl nádherný rozštěp a zákrok lapačkou.

41:00
    Na Langhammera si počíhal kolenem Patrik Urbanec (ZLN) a dostává za to dvě minuty.

39:57
    Liberec právě vstřelil branku!

Už to vypadalo, že to v této dvacetiminutovce domácí nestihnou, ale opak je pravdou. Po přihrávce Patrika Urbana se na brankovišti prosadil MATĚJ PSOTA.

Asistence: Patrik Urban.

38:50
    Další přesilovka Liberce, David Jurík (ZLN) si jde sednout za vražení na hrazení.

38:20

Bleskové využití přesilovky a tři nezodpovězené branky Liberce otáčí skóre utkání. Na modré napřáhl ROMAN PÁLEK a jeho dělovka doputovala až do dolního růžku branky.

Asistence: Pavel Zacha, Marek Langhammer.

37:52
    Tygři míří na konec třetiny do přesilovky, potrestaným za nedovolené bránění je Juraj Talán (ZLN).

31:53

Neuvěřitelné! I v oslabení třeho proti pěti se Liberečtí dnes prosazují. Do úniku se totiž dostal JOSEF MIKYSKA, který si ponechal kotouč až než se dostal téměř k brance hostů, dal si puk na bekhend a zavěsil pod víko.

Bez asistence.

31:32
    Popelka byl sestřelen ve středním pásmu, na trestnou lavici odchází za podražení Petr Pilař (LIB).

30:06
    Kotouč vyletěl mimo hřiště a pykat za to bude Tomáš Havlín (LIB).

27:36
    Filip Pyrochta (LIB) odchází sedět za hákování, hosté mají přesilovku poprvé od začátku první třetiny.

27:35
    Kovařík mířil od levého kruhu pod víko, ale blesková lapačka Sobotky celou šanci překazila.

24:07

A najednou máme v Liberci gólové hody! Krátce po přijetí přihrávky si na levém kruhu zamířil JOSEF MIKYSKA a dělovou střelou do šibenice přiblížil svůj tým zpět na rozdíl jediné branky.

Asistence: Adam Chlapík.

23:09

A dvougólové vedení je zpět. Přečíslení dva na jednoho využil střelou pod víko DOMINIK MATULA.

22:25

Netrvalo ale dlouho a Rozum poprvé inkasuje. Langhammer totiž hned po své nevydařené šanci poslal kotouč k ADAMU CHLAPÍKOVI, který vystřelil za záda nepřipravného Rozuma.

Asistence: Marek Langhammer.

22:22
    Langhammer sám před brankou, ale jeho blafák do bekhendu byl moc pomalý, a tak Rozum zasahuje.

17:49
    Hokejka Tadeáše Kundery (ZLN) zasáhla Patrika Urbana do obličeje a jelikož se na ledě objevila krev, je z toho dvojitý menší trest za vysokou hůl.

13:23
    Jenže domácí míří do další početní výhody, hákováním se provinil Jan Strojil (ZLN).

11:00
    Domácí si vybojovali přesilovku, Mikuláš Zbořil (ZLN) je vyloučen za podražení.

10:33
    Doležálek už se řítil sám na branku, ale jeden z libereckých beků mu do kličky vložil hůl.

05:27
    Adam Chlapík nádherně prokličkoval obranou soupeře, následovný bekhend však Rozumův beton nepřeletěl.

04:10
    Josef Mikyska (LIB) se provinil podražením a nyní ho čekají dvě minuty na trestné lavici.

03:29

Berani po krátké době opět skórují, tentokrát se rychlou střelou prosadil LUBOMÍR KOVAŘÍK.

Asistence: Tadeáš Kundera.

02:51

Neudržel ho ale dlouho, Zlínští poprvé skórují. Rychlou kombinaci s Pavlem Sedláčkem zakončil právě MAREK HALODA.

Asistence: Pavel Sedláček.

Radoslav Vavřina

Branky a nahrávky: 23. Chlapík (Langhammer), 25. Mikyska (Chlapík), 32. Mikyska, 39. Pálek (Zacha, Langhammer), 40. Psota (P. Urban) - 3. Haloda (Sedláček), 4. Kovařík (Kundera), 24. Matula, 49. Mika (Hrazdíra), 51. Fořt (Sedláček, Haloda), 60. Popelka (Janota)

Bílí Tygři Liberec: Sobotka (Krejčí) – Pyrochta, Jandejsek, Havlín, Langhammer, Zacha, Dlouhý, Chlapík, Maďar, Beránek, Psota, P. Urban, Vlk, Mikyska, Pálek, Žďárský, Frk, Procházka, Pilař, Klíma, Krucký.
    Berani Zlín: Rozum (Svoboda) – Urbanec, Janota, Kundera, Zbořil, Buchta, Kovařík, Strojil, Haloda, Talán, Matula, Macharáček, Popelka, Jurík, Janeba, Kratochvíl, Sedláček, Mika, Hrazdíra, Doležálek, Fořt.

Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Kis.