Dortmund – Schalke 1:2 (kon.) | Leverkusen – Mohuč 2:2 (kon.) | Wolfsburg – Freiburg 0:2 (kon.)
Frankfurt – Hannover 3:1 (kon.) | Düsseldorf – Bayern 0:5 (kon.) | W. Brémy – Mönchengladbach 4:0 (kon.)
Werder Brémy
4:0 (2:0)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 20.10.2012, 18:30 • Weserstadion, Bremen • Německá Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký sobotní večer všem fanouškům německé Bundesligy, po reprezentační přestávce se opět roztáčí kolotoč evropských soutěží. Na hřiště Werderu dnes přijíždí Borussia Mönchengladbach.

Werder Bremen zatím zaostává za očekáváními a rozhodně to není podle představ klubového vedení. Celek, ve kterém působí i český obránce Theo Gebre Selassie, má na svém kontě zatím ze sedmi odehraných zápasů sedm bodů a krčí se až na třinácté pozici. Na vedoucí Bayern Werder ztrácí propastných čtrnáct bodů, na šestou pozici, která ještě zaručuje poháry jen čtyři body. V posledních dvou utkání před reprezentační přestávkou to však nebylo v Brémách ono, nejdříve prohra doma s Bayernem a posléze výprask na půdě posledního Augsburgu.

Borussia Mönchengladbach také v letošní sezóně zaostává za očekáváními a ono to není ani na pohárové scéně, v základní skupině Evropské ligy. Před reprezentační přestávkou Borussia prohrála v sledovaném zápase s Dortmundem 5:0! Poté prohrála i doma v rámci EL s Fenerbahçe po přestřelce. V posledním utkání před pauzou pak Gladbach doma porazil zatím druhý Frankfurt.

Rozhodčí
    Hlavním sudím dnešního utkání bude zkušený sudí Günter Perl. Na pomezí mu dnes budou pomáhat pánové Georg Schalk a Michael Emmer. Čtvrtým sudím dnes bude Markus Schmidt.

Werder Bremen: Mielitz - Gebre Selassie, Sokratis, Lukimya, Schmitz - Junuzović - Arnautović, Hunt, de Bruyne, Elia - Petersen.

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen - Jantschke, Stranzl, Álvaro Domínguez, Daems - Nordtveit, Marx - Rupp, Arango - G. Xhaka, L. de Jong.

Rozhodčí: Perl - Schalk, Emmer.

Oba týmy už jsou na hrací ploše.

1

1
    Úvodní výkop pro hosty z Gladbachu.

2
    Hned na úvod druhé minuty přišel zajímavý centr do šestnáctky od Schmitze. Ter Stegen pouze vyrazil na roh.

2
    Z prvního rohu utkání nakonec nic nebylo.

3
    Lehké zaváhání obrany Gladbachu. Ani jedna z obran není v letošní sezóně dobrá, uvidíme, jak dnes.

4
    Gebre Selassie bojoval o balón, nakonec neúspěšně.

5
    První rohový kop také pro Gladbach.

5
    Hosté po rohu sice o míč přišli, ale jen na moment a následně přišla nepovedená střela z dálky.

6
    Hráči Werderu jsou dnes velmi aktivní v napadání, snaží se bojovat o každý balón.

7
    Hráči Werderu stále drží balón na svých kopačkách.

8
    Velmi zajímavá kombinace domácích na hraně pokutového území před ter Stegenem. Po nepochopení nahrávky vše končí míčem pro hosty.

9
    Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Domínguez a míč poslal na roh.

10
    Po rohovém kopu vznikl před domácí brankou zajímavý závar, který však nepřinesl výraznější ohrožení branky.

11
    Oba týmy zatím trápí hodně nepřesností hlavně při kombinaci na útočné polovině.

12
    Hosté se po sérii odrazů dostali k míči, který vypálil Marx a tečovaná rána znamenala velmi nepříjemnou ránu pro Mielitze.

14
    Nordtveit si pomohl v souboji na polovině hřiště lehkým přitažením za dres, které neuniklo sudímu.

15
    Po útočném výpadu na pravé straně budou kopat hráči Werderu rohový kop.

16
    Rohový kop odvrácen opět jen na roh.

16
    Ten druhý se pokusil zakončit Hunt, jeho pokus tlumí ter Stegen v rukavicích.

18
    Gebre Selassie nedokázal včas přistoupit k hráči, kterého měl bránit. Xhaka nakonec pálil mimo.

19
    Do útoku už opět míří hráči Werderu, kteří zatím zkouší útoky po krajích.

20
    Standardní situaci hráči Werderu totálně zazdili.

21
    A nyní dokonce domácí ztrácí míč. Borussia zatím nikam nespěchá.

22
    Sudí nyní pustil hraniční zákrok na rozhraní pokutového území Werderu.

23
    Hosté mají nyní daleko lepší přechod do útočné fáze.

24
    Díky rychlému přechodu hostů do útoku musel hodně z branky Mielitz.

26
    Domácí fotbalisté se pokouší dostat do kombinace.

27
    A je vidět, že to jde. Několik krátkých přihrávek a pak velmi zajímavá střela, kterou musel na dvakrát likvidovat ter Stegen.

28
    Na druhé straně vybojoval rohový kop Arango, který opět využil lehkého zaváhání Gebre Selassieho.

28
    Po rohovém míč doputoval k zcela osamocenému Nordtveitovi, který měl dostatek času, ale míč pálil z první do spojnice!!!

29
    Z dalších pokusů Gladbachu už nic nebylo.

30
    Útok i na druhé straně, který skončil jasným faulem, který však nebyl pískán.

32
    Hosté z Gladbachu se nyní snaží vybojovat balón, jelikož po akcích na jeden dotek o něj dost často přichází.

33
    Akce Borussie opět po levé straně a zavánělo to dokonce odpískáním pokutového kopu, nakonec se naštěstí pro domácí tak nestalo.

34
    Na opačné straně se něco snažil vymyslet Arnautović, anekonec jen nepřesně odcentroval.

35
    Standardní situace pro Werder z blízkosti šestnáctky.

36
    Domácí ještě budou kopat rohový kop.

37
    Werder právě vstřelil branku!
    Domácí jdou po rohovém kopu do vedení! NILS PETERSEN si nejvýše naskočil na míč a poslal ho do branky, i když se ještě jeden z obránců snažil míč vyhlavičkovat, už to bylo z branky!

38
    Werder branka očividně nakopla.

39
    Další útočný výpad Werderu a zaskočená obrana Gladbachu, která nyní jen staticky přihlížela.

40
    Další výpad směrem na ter Stegena. Elia se nakonec dopustil útočného faulu a o míč přichází.

41
    Opět Elia a opět se mu nepovedlo udržet míč.

42
    Na opačné straně předvedl skvělý defenzivní zákrok řecký stoper Sokratis.

43
    Nils Petersen prokázal skvělé čtení hry, dokázal vystihnout správný moment na náběh a moc nechybělo aby překonal ter Stegena.

44
    Borussia opět nepřevedla v útoku nic světoborného.

45
    Werder se těsně před koncem půle podruhé prosazuje. Z rychlého brejku skóruje MARKO ARNAUTOVIĆ, který šel na ter Stegena téměř sám a v zakončení neměl problém.

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.

46

46
    Hosté do druhé půle střídají. Odchází v první půli zcela neviditelný Lukas Rupp a nahrazuje ho Patrick Hermann.

47
    První útočný výpad Werderu skončil nepovedenou přihrávkou a faulem na ter Stegena.

48
    Na opačné straně domácí v obraně velmi rychle kombinovali.

49
    Elia prošel po levé straně až k ter Stegenovi. Brankář Borussie míč jen vyrazil, nakonec k vlastnímu spoluhráči.

51
    Arango se pokusil bojovat o míč u postranní lajny. Neúspěšně.

53
    Xhaka přichystal druhý střelecký pokus v utkání. Zpoza šestnáctky mířil nad.

54
    Poprvé sudí Günter Perl sahá do své kapsičky pro kartóněk barvy žluté, který vidí Kevin de Bruyne.

55
    Nyní útočné snažení Borussie skončilo po zbytečném útočném faulu Hermanna.

56
    Elia po krátké přihrávce zkusil napálit míč, ter Stegen nemusel zasahovat.

57
    Arango pelášil za dlouhým nákopem, nestihl ho.

59
    Na polovině hřiště se faulu dopustil Haverd Nordtveit.

60
    Hned vzápětí další faul další karta. Tony Janstchke

62
    Werder se snaží držet před pokutovým územím ter Stegena a zatím velmi úspěšně.

63
    Hosté podruhé v utkání střídají. Ze hry jde Granit Xhaka, kterého nahrazuje Branimir Hrgota.

65
    Útočné snažení Werderu skončilo pouze zablokovanou střelou.

66
    Hermann se snažil vymyslet něco směrem do útoku, ovšem byl ve svém snažení sám.

67
    Zaváhání na útočné polovině připravuje Gladbach o míč.

68
    Zajímavá rána z dálky, která ještě byla lehce tečována. Míč končí u ter Stegena.

69
    Hrgota přišel o míč a hned vzniká možnost na protiútok a přečíslení...

70
    Centr do pokutového území hasí obrana Gladbachu.

71
    Werder je nyní jasně lepším týmem a nyní toto tvrzení mohlo dostat gólovou pojistku.

72
    Rohový kop pro Werder.

72
    Po rohovém kopu ter Stegen balón pouze vyrazil.

74
    Domácí i hosté střídají. Na domácí straně odešel Elia a nahrazuje ho Füllkrug. Na druhé straně Arango přepouští místo Hankemu.

76
    Obrovské penzum práce odvedl Marko Arnautović a když už to vypadalo, že nic nedokáže ze své akce vytěžit, tak přišel centr do prostoru na zadní tyči, kde byl zcela sám NICLAS FÜLLKRUG a z první poslal míč pod břevno!

77
    Werder opět je u míče!

78
    Další útočná akce Werderu nebyla povedená, ale domácí z toho rozhodně nejsou smutní.

80
    Borussii to dnes v zakončení, nebo lépe řečeno v útoku nejde.

81
    Pokus o rychlé přenesení hry zkoušel Hermann, je z toho ztráta míče.

82
    I domácí střídají. Odešel kapitán Hunt a nahrazuje ho Philipp Bargfrede.

83
    Hosté jsou nyní po delší době u míče na delší dobu.

83
    Domácí střídají. Odešel Marko Arnautović a na trávník jde Mehmet Ekici.

84
    Hanke přišel o míč a jen rezignovaně máchl rukou. Hosté jsou dnes na ručník.

86
    Werder hraje dnes v pohodě a nyní dává čtvrtou branku! Rychlé přenesení hry na pravou stranu a následný pas na ZLATKA JUNUZOVIČE, který střelou k tyči zvyšuje.

88
    Werder už drží míč a utkání se jen dohrává.

89
    Do kombinace domácích se zapojuje i brankář. Tady už se toho moc nestane.

90
    Sudí Perl nemá důvod k nastavování a také čtvrtý sudí nic neukazuje na světelné tabulce.

Závěrečný hvizd je za námi stejně jako utkání, ve kterém dominovali domácí fotbalisté, kteří po určitě ne ideálním, ale dobrém výkonu poráží Gladbach 4:0, když každý poločas nabídl shodně dva góly na straně Werderu.

Pro dnešek je to z Bundesligy všechno. Děkujeme Vám za pozornost při sledování tohoto, ale i předchozích utkání dnešního programu a přejeme hezký zbytek večera. (20:24:52)