Ružomberok – Nitra 2:1 (kon.) | Senica – Prešov 2:0 (kon.) | Trnava – Žilina 1:2 (kon.)
Zlaté Moravce – Myjava 3:1 (kon.) | Trenčín – B. Bystrica 1:1 (kon.)
FK Senica
2:0 (0:0)
FC Tatran Prešov
sk Sobota 20.10.2012, 17:30Niké liga

Koniec zápasu. (19:20:58)

90+
    Ďalšie Mackova strela, tento raz z velkej dialky končí v náručí Švengera.

90+
    V samom závare triafa z úniku do žrde Macko.

90+
    V druhom polčase sa budú hrať 3 minúty nadčas.

89
    Senica dala gól!
    Nádherná akcia domácich korunuje zaslúžené vedienie, Wijlaars potiahol loptu, nacentroval do pokutového územia, kde loptu prsiami sklepol na nohu LAMINE DIARRASSOUBU Ďurica a útočník Pobrežia Slonoviny zvišuje na 2:0 v prospech Senice.

89
    Posledné striedanie domácich Pirosku strieda Štepanovský.

87
    Diviš bol už prekonaný, no na brankovej čiare stáli dobre pozične dvaja obrancovia Prešova a lopta z Ďuricvoej kopačky triafa ich priestor.

86
    Do konca zápasu zostáva necelých päť minút, domáci držia loptu vo svojej moci.

84
    Krajčík nastreluje Kolbasa, nasleduje rohový kop pre domácich.

83
    Domáci zahrali menšiu komédiu, keď sa na zahranie priameho kopu rozbehli naraz Kóňa aj Ďurica. Z opakovanej šance pálil Ďurica len do múru.

82
    Petráš si nedovolene počínal v súboji s Diarrassoubom, nasleduje priamy kop pre domácich.

81
    Tretie striedanie v mužstve hostí, Guba nahrádza v zápase Papaja.

79
    Po Shevchukovom centry sa zrazili hlavami Macko a Brabec, hráč Prešova bude ošetrený.

78
    Rohový kop pre Prešov.

77
    Dnešné stretnutie sleduje 1415 divákov.

76
    Biliardová akcia Senice, na jej konci pálil Križko len tesne vedľa.

75
    Druhé striedanie v tábore domácich, odchádza unavený Jaroslav Diviš, na jeho miesto vybieha Ďurica.

74
    Po dlhšej odmlke vystrčili rožky aj Prešovčania, Mackov center vyboxoval Švenger do zhúšti tiel, nasledovať bude rohový kop pre hostí.

73
    Piroska krásne vysunul Diarrassoubu, ten už by sa sám rútil na Diviša, keby hlavný arbiter nepískol do píšťalky, naozaj tesný ofsajd.

71
    Ďalšia Kolbasova akcia, stirelaným centrom hladal naslepo Shevchuka, lopta len preletela cez pokutové územie domácich.

70
    Taktický faul Adama na Kóňu, domáci začnú z vlastnej polovice.

69
    Kolbas predviedol perfektný slalom medzi trojicou seničanov, nakoniec však lopta od jeho nohy končí za čiarou.

68
    Na Kóňov center si nabiehal Pavlík a pri výskoku fauloval brankára hostí.

67
    Prvé striedanie domácich, Varadiho stireda Diarrassouba.

67
    Frýdek bol zastavený faulom, nasledovať bude priamy kop pre domácich.

66
    Hraje sa hore dole, hra sa musí divákom páčiť.

65
    Varadi sa mohol rútiť sám Diviša no celú akciu zbrdil, do behu sa mu ponúkol Piroska, no český útočník triafa len nohy Adámika.

63
    Druhé striedanie Prešova, odišiel aktívny Dolný, nahradil ho Iakovlev.

60
    Obravské śtastie mali Prešovčania, dve žrde po sebe nastrelili domáci hráči, najprv pálil Križko a podobnú strelu zopakoval aj Varadi, v tíchto momentoch hrá len jedno mužstvo.

57
    Dolný zahral rukou na rohu 16tky, rozhodca odpískal priamy kop pre Senicu. Loptu rýchlo rozohrali Kóňa s Piroskom, druhý menovaný vycvičil obranu Prešova a strelou na zadnú žrď našiel postaveného PETRA PAVLÍKA, ktorý loptu len dorazil do Divišovej siete.

55
    Ďalšie prerušená hra, tento raz po Krajčíkovom ofsajde.

53
    K technickej strele z hranice 16tky sa dostal Krajčík, lopta len tesne preletela nad šibenicou Divišovej brány.

52
    Na Kóňmov center si nabiehal Pavlík, chýbali mu centimetre, aby loptu zasiahol hlavou.

51
    Pod tlakom robia chyby aj Prešovčania, po Wijlaarsovej snahe nasleduje rohový kop pre domácich.

50
    Hraje sa na polovici Prešova, domáci v obkolesení Divišovej brány.

48
    Macko našiel dobre pozične stojaceho Adama, ten napriahol k strele, Švenger pozorný a loptu chytil ako malinu.

47
    Diviš si počínal nedovolene a poslal k zemi Kolbasa. Prešov rýchle rozohral.

46
    Začal druhý polčas.

Prvý polčas je za nami, treba uznať že hostia si vypracovali slubnejšie príležitosti na skórovanie i keď domáci boli možno futbalovejší. Uvidíme čo tréneri oboch mužstviev naordinujú svojim zverencom do druhého polčasu. Ten začne približne v 18:34

Prvý polčas skončil.

45+
    Dolný stirela v nadstavenom čase ďaľší projektil, tento pokus je jeho najhorší a lopta letí až k fanklubu domácich.

45
    Krajčík vidí za rečnenie žltú kartu.

44
    Kóňa triafa v múre Diviša, Prešovčania idú do protiútoku.

43
    Adámik prerušil rútiaceho sa Frýdeka len za cenu faulu, vydí za to žltú kartu, i keď sa diváci dožadujú žolíka. Priamy kop z 25 metrov pre domácich.

41
    Slubná akcia Senice končí po hvizde rozhodcu. Kóňa načechral loptu do pokutového územia, Diviš predlžoval, no Varadi stál v tesnom ofsajde.

39
    Piroska sa dostal k strele z rohu 16tky. Diviš si situáciu postrážil a pevne chytá loptu do rukavíc.

38
    Nový muž na trávniku Adam posiela k zemi Wijlaarsa, Senica rýchlo rozohráva, no v zápetí kazí rozohrávku a Prešov ide do protiútoku.

37
    Prvé striedanie v mužstve hostí, Štefana Zošáka stireda Marián Adam.

35
    Wijllarsov center nenašiel svojeho adresáta, k odrazenej liopte sa dostal Kóňa no jeho strela bola velmi nepresná.

34
    Ďaľšia lopta letiaca do zeme nikoho z Kóňovej kopačky.

32
    Shevchuk na trávniku, priamy kop pre Prešov.

30
    Dolný hladal centrom do pokutového územia Papaja, veľa nechýbalo a útočník Prešova by sa dostal ku zakončeniu.

29
    Kóňov center končí v Divišovom náručí.

28
    Frýdek priťukol loptu Piroskovi, ten si hodil príliš dlhú loptu, Kolbas odvracia na rohový kop.

27
    Domáci posledných desať minút nakopávajp len lopty, to na pozornú obranu Prešova neplatí.

26
    Frýdek hľadal strielaným centrom Varadiho, Adámik loptu odvrátil do bezpečia.

24
    Brabec hľadal centrom cez polovicu ihriska Krajčíka, lopta končí nakoniec v aute.

23
    Aktívny Dolný páli z hranice 16tky, Švenger efektívnou robinzonádou vytlačil loptu na rohový kop.

22
    Wijlaars po centry ukážkovo nabil Mackovi, ten vo vyloženej šance prekopol Švengerovú bránu.

21
    Záhoráci sa snažia o rýchle akcie na jeden dotyk, tá posledná skončila silnou prihrávkou od Kóňu, Frýdek už loptu nestihol.

19
    V Divišovskom súboji o loptu úspešnejší Jakub, ktorý svojim výzorom pripomína brankára Chelsea Petra Čecha.

18
    Kóňa sa prebíjal s loptou dopredu, no počínal si útočným faulom a rozhodca loptu prisúdil Prešovu.

17
    Dolný skúša strelou pozornosť Švengera, netriafa však bránu.

16
    Domáci v menšom tlaku, no Prešovčania dokázali súpera vytlačiť do bezpečnej vzdialenosti od svojej brány.

15
    Hra sa nám odvíja prevažne v strede poľa, ani jeden tím si doposiaľ nevypracoval vážnejšiu šancu na skórovanie.

13
    Frýdek sa snažil uvolniť Wijlaarsa, ten stál však na hranici ofsajdu a Trutz hru opäť prerušil.

11
    K zemi sa porúčal Dolný a hostia zahrali loptu do autu, hráč Prešovu musí byť ošetrený.

10
    Kóňa sa prebíjal cez hráčov Prešova, prihral na Varadiho, ten stál ale v ofsajde.

9
    Rohový kop Kóňu odvracia Macko.

8
    Domáci kombinujú a-la Barcelona, Frýdek vybojoval napokon rohový kop.

6
    Hraje sa v rýchlom tempe, Varadi sa neprebil cez dobre brániaceho Barteka.

6
    Kolbas napriahol z 30metrov, lopta však letí velmi nepresne.

5
    Krajčík si postrážil Dolného, lopta končí v aute.

3
    Shevchuk sa dostal k hlavičke a vyľakal tak Švengera v bráne Senice. Lopta letí tesne vedľa.

3
    Krajčík vytesnil strelu na rohový kop, zahrať sa ho chystá Papaj.

1
    Zošák sa nedostal k strele, Križko mu loptu v poslednej chvíly vypichol.

1
    Domáci od úvodnej minúty kombinujú na vlastnej polovici.

1
    Stretnutie práve začalo.

Všetko je už pripravené k úvodnému hvizdu, úvodný výkop budú mať domáci.

Obe mužstvá už sa objavú na hracej ploche FK Senica.

Úvodné zostavy:

FK Senica: Švenger - Pavlík, Krajčík, Brabec, Frýdek - Križko, Kóňa (C), Varadi, Piroska, Wijlaars, Diviš

(Malec - Štepánek, Ďurica, Černý, Štepanovský, Diarrassouba, Kalabiška)

1. FC Tatran Prešov: Diviš - Bartek, Macko, Kolbas, Dolný - Lipták, Zošák, Shevchuk, Adámik, Petráš (C) - Papaj

(Plánička - Adam, Kostadinov, Katona, Guba, Iakovlev, Boljevič)

Rozhodca: Trutz - Somoláni, Tomčík.

Náš tip na výsledok: 2:0 ( Prešov momentálne nemá vyhláseného strelca a myslíme si, že tomu nebude ani po tomto kole, naopak domáci chytili dobrú fazónu a v poslednom čase to začalo sypať panamskému reprezentantovi Blackburnovi).

1. FC Tatran Prešov

Mužstvo Tatrana Prešov pod vedením trénera Angela Červenkova nepríde do Senice len brániť.
    Po výhre nad Spartakom Trnava a bezgólovej remíze so Slovanom Bratislava budú chcieť "Koňare" brať body aj na Záhorí.

Vychodniarom patrí po dvanástom kole ôsme miesto, no v tomto súťažnom ročníku už dokázali, že na hru záhorákov poznajú recept.

FK SENICA

Zverenci trénera Psotku pokračujú na víťaznej vlne, v posledných štyroch zápasoch bodovali naplno a určite budú chcieť v tomto trende pokračovať aj naďalej.

V poslednom dvanástom kole zavítali Seničania na ihrisko Banskej Bystrice, kde ešte do polčasu prehrávali po zásahu ex seničana Ferenčíka 1:0, no všetko otočil dvomi gólmi Blackburn v polčase druhom. Domáci sa po tejto tesnej výhre vyšvihli na tretie miesto o skóre za druhú Žilinu.

Záhoráci majú svojmu súperovi čo vracať, kedže v druhom kole prehrali na horúcej Prešovskej pôde 2:0.

Príjemný podvečer zo Senice, po reprezentačnej prestávke je na programe už trináste kolo Corgoň ligy. V dnešnom súboji si zmerajú sily hráči Senice a Prešova.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.