Motor ČB – Pardubice 5:2 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 3:4 (kon.) | Třinec – Vítkovice 5:2 (kon.)
Litvínov – Zlín 1:4 (kon.) | Chomutov – Liberec 3:2 (po pr.) | Kladno – Sparta 5:1 (kon.)
Plzeň – K. Vary 5:2 (kon.)
Rytíři Kladno
5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
HC Sparta Praha
Neděle 28.10.2012, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 7 - Marek Schwarz (SPA) 17.

Hvězdy zápasu: Jaromír Jágr (KLA) - Jaroslav Hlinka (SPA).

Dnešní duel je u konce. Kladno ho, až na drobné pasáže ve druhé třetině, ovládlo celkem jednoznačně a bere se Spartou tři body. Těšíme se na příští domácí zápas, který se hraje příští neděli. (19:52:38)

60:00

59:49
    Tomáš Rachůnek (SPA) dostává dvě minuty za hákování.

59:16
    Pacovský ujel se Sičákem do přečíslení. Druhý jmenovaný ale branku netrefil.

59:00
    Macholda střílel od modré čáry, Schwarz betonem zastavil.

58:43
    Valský tečoval před brankou střelu Macholdy, mimo.

58:08
    Ještě jedna přesilovka. Travis Gawryletz (SPA) vyhodil puk do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

57:29
    Majeského nahození se zajímavým způsobem odrazilo před Pateru, který vracel před branku. Tam ale Bicek na puk nedosáhl. Na druhé straně si další zákrok připsal Jan Chábera.

57:00
    Střelu Ivana Rachůnka likviduje spolehlivý Chábera.

56:25
    Už několikátý pokus Jágra likviduje Schwarz.

55:58
    Eberle z čáry nahazoval před branku a puk se záhadným způsobem vznesl do vzduchu. Schwarz ho dotlačil na síťku.

55:12
    Chábera si připsal dva zákroky.

54:25
    Publikum se šíří transparent "Praha u Kladna - 28km". Publikum si konec zápasu evidentně užívá.

54:06
    Domácí si užívají atmosféry, už se dohrává.

53:13
    Krásné sólo obránce Macholdy zastavuje beton Schwarze.

52:46
    Jágrův další pokus po krátké kombinaci s Plekancem. K dorážce se mohl dostat Židlický, ale puk mu přeskočil hokejku.

50:53
    Hořava střílel od modré, ale Cháberovu branku netrefil.

49:50
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Čepice létají na led. JAROMÍR JÁGR nikoho nehledal, od mantinelu udělal dvě krátké kličky a zamířil přesně do šibenice - hattrick! Asistence: Tomáš Plekanec.

49:25
    Po minutě nastupuje elitní formace.

49:00
    Sparta zatím bez problémů při bránění kladenské přesilovky.

48:25
    Daniel Přibyl (SPA) vystavil kladenské do ofsajdu jen za cenu faulu. Dvě minuty za podražení.

48:06
    Ostrá střela Jágra netrefila branku. "68" jde za hattrickem.

47:22

47:00
    Gawryletzův příklep od modré chytil Chábera.

46:30
    Ofsajd Sparty.

45:56

45:49
    Dobrá střela Plekance ve hře 4/4. Schwarz zasáhl.

45:22
    Hořava si vynutil faul. Marek Židlický (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

44:30
    Hlaváčovi odskočil před brankovištěm puk, Sparta vyhodila.

43:56
    Tomáš Mojžíš (SPA) vyhodil puk do kostky na ledem a dostává dvě minuty za zdržování hry.

43:42
    Kočí si počíhal u mantinelu na Jágra, který ale souboj ustál.

42:17
    Eberle nahrával naslepo do brankoviště a Valský se dostal k teči, těsně mimo.

41:26
    Hlinka dostal chytrou přihrávku na přední tyč, ale Cháberu překonat nedokázal.

40:21
    Jágr prověřil Schwarze, ten vyrazil.

40:01

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 9 - Marek Schwarz 5, Michal Neuvirth (SPA) 6.

Druhá třetina skončila nerozhodně. Středočeši nejprve odskočili už na čtyřbrankový rozdíl. Sparta ale následně využila Pacovským přesilovou hru. Po dvou třetinách však stále ztrácí tři branky. Třetí perioda začne přibližně v 19:16.

40:00

39:59
    S koncem přesilovky hledal v ideální pozici Bicek spoluhráče. Hosté se ubránili a to i po následné velké šanci Židlického. Tomu nahrával Jágr, ale Židlický místo poloodkryté branky trefil boční síť.

39:10
    Paterovu přihrávku hosté vystihli a vyhodili.

38:37
    Další střelu Jágra vyráží znovu Schwarz.

38:22
    Jágrovu střelu vyrazil Schwarz před sebe a Patera trestuhodně přestřelil branku.

38:00
    Patera si chtěl zopakovat páteční kombinaci s Tlustým, kterému ale puk přeskočil hokejku.

37:34
    Travis Gawryletz (SPA) neudržel pásmo a sekl do ujíždějícího Melky. Dvě minuty za sekání.

36:12
    Dojíždějící Bahenský ohodil sprškou Cháberu, kterému se to pochopitelně nelíbilo. Drobnější rozmíšku ukončili rozhodčí.

35:36
    Přečíslení dva na jednoho zakončil Foster, ale Chábera měl beton připraven.

35:23
    Sparta se provinila znovu zakázaným uvolněním.

34:33

34:31
    Eberle vystihl rozehrávku Sparty.

34:00
    Až po buly se Kladno poprvé osvobodilo.

33:52
    Tlak Sparty přerušil jistý zákrok Chábery proti střele Sičáka.

33:40
    Philipp o dost přestřelil.

33:12
    Teď nahazoval před branku Rachůnek a Chábera měl práce nad hlavu, zasahovat musel dvakrát.

32:57
    Mojžíšovu střelu vyrazil Chábera.

32:33
    Emoce vzplály. Petr Mocek (KLA) je vyloučen za držení. Domácím se pochopitelně tento trest nelíbí, nakolik zatím sudí odpustili Spartě několik ostřejších zákroků.

32:12
    Další akci Sparty zastavuje zakázané uvolnění.

31:01
    Do branky Sparty se vrací Marek Schwarz, pravděpodobně to vypadá na nějaký problém s Neuvirthovou výstrojí.

30:38
    Piskáček přenechal do tandemu Bickovi, jehož střelu vyrazil Neuvirth.

30:02
    Broš se uvolnil kličkou do středu, následná střela ale postrádala přesnost.

29:16
    Přibyl trefil do brusle Židlického, od kterého se puk odrazil nad kladenskou branku.

28:53
    Hořava zůstal po souboji s Tlustým ležet na ledě, ale po přerušení hry se sám zvedá a odjíždí na střídačku.

27:51
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta přesilovku využívá. Philipp nahazoval před branku, kde Hlinka protečoval na zadní tyč. Tam už číhal DOMINIK PACOVSKÝ a střelou pod břevno nedal šanci Cháberovi. Asistence: Jaroslav Hlinka, Radek Philipp.

27:27
    Pacovský netrefil Cháberovu branku.

26:50
    Plekanec s Tlustým se domlouvali před buly, jak to sehrají. Nakonec se vydali do rychlého útoku a první jmenovaný našel Černoška, který tváří v tvář Neuvirtha nepřekonal.

26:35
    Petr Macholda (KLA) je prvním vyloučeným v dnešním zápase, dvě minuty za sekání.

26:05
    Foster tečoval Vallinovo nahození těsně vedle levé tyčky Cháberovy branky.

25:04
    Na druhé straně Kladno dobře zakombinovalo a Bicek přihrával zcela volnému Piskáčkovi. Jeho pas ale nebyl přesný a domácí připravil o vyloženou šanci.

24:25
    Hlinka si nevšiml lépe postaveného Pacovského, Chábera zasáhl v klidu.

24:02
    Domácí většinu třetiny tráví v útočném pásmu Sparty, ta se osměluje málokdy.

23:15
    Jeden z domácích obránců teď při střele zlomil hokejku, Sparta vyhodila na zakázané uvolnění.

22:28
    Tenkrát vybojoval puk, ale jeho přihrávka našla jen Drtinu.

21:02
    Jágr hledal před brankou Pateru, který tečoval mimo. Puk se ale odrazil od zadního hrazení před poloodkrytou klec, kam dopravil kotouč JAN HLAVÁČ. Asistence: Pavel Patera, Jaromír Jágr.

20:24
    Jágr ujížděl sám na Neuvirtha, střelu na lapačku ale hostující brankář zneškodnil.

20:01

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 10 - Marek Schwarz 13, Michal Neuvirh (SPA) 1.

Skončila první třetina, která je asi přesným odrazem toho, v jakém rozpoložení se oba celky nachází. Jágr skóroval dvakrát v první třetině, přidal se k němu i David Kuchejda a Kladno po první třetině vede jednoznačně 3:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.

20:00

19:56
    Domácí už dohrávají třetinu ve vlastním pásmu.

19:01
    Forman střílel od mantinelu mimo Cháberovu branku.

18:31
    Teď zaváhalo Kladno, Bahenský dostal přihrávku před branku, ale neprostřelil Cháberu.

18:00
    Foster dostal přihrávku od Hovorky, ale jeho pokus dobře vyrazil Chábera.

Do branky Sparty míří Michal Neuvirth.

Hosté si vyžádali oddechový čas.

16:29
    DAVID KUCHEJDA se inspiroval Jágrem, obešel hned tři hráče Sparty a z úhlu zavěsil přesně do bližšího "víka". Asistence: Jiří Kuchler.

16:15
    Domácí publikum vyjadřuje spokojenost se současným stavem zápasu.

14:43
    Tlustý poslal nádhernou nahrávku do jízdu JAROMÍRU JÁGROVI, který po forhendovém blafáku překonal bezmocného Schwarze. Asistence: Jiří Tlustý, Marek Černošek.

13:58
    Tlak zakončila až střela Macholdy, kterou Schwarz ukryl na svém těle.

13:42
    Kladno tlačí, Kuchejda pálil jen do pravého betonu hostujícího brankáře.

12:58
    Melka hledal před brankou Eberleho, Schwarz vytrčil hokejku včas.

11:49
    Hlaváč zpracoval nahrávku do křídla, jeho střela po zemi ale branku minula.

10:59
    Schwarz znovu zasahuje, střílel Jágr.

10:50
    Plekanec nahrával do ohně, puk se odrazil mimo branku Sparty.

10:02
    Tak tohle byla paráda. JAROMÍR JÁGR se rozjel zpoza vlastní branky, udělal dvě kličky a před Schwarzem zakončil přesně pod břevno. Bez asistence.

08:58
    Valský tečoval nahození z rohu, Schwarz ale zasahovat nemusel.

08:29
    Přečíslení tři na dva zakončil Dragoun střelou do tyče.

07:42
    Hra se po buly před Schwarzem rychle přesunula na druhou stranu, kde Chábera přerušil hru.

06:48
    Petr Ton se zjevil v dobré příležitosti před Cháberou, ale netrefil ideálně.

06:10
    Sparta znovu zaváhala v rozehrávce u vlastní branky, Eberle tvrdě pálil, ale Schwarz tentokráte hosty podržel.

05:47
    Hořava nahodil na Cháberu a vybojoval vhazování v útočné třetině.

04:48
    Hosté získali po špatné rozehrávce Kladna puk, ale jejich akce k ničemu nevedla.

04:03
    Po střele Gawryletze si Chábera připisuje první úspěšný zákrok.

03:29
    Domácí první pětka využila nejistého zákroku Schwarze, nestihla ale přesně zakončit.

02:53
    Schwarz chytá střelu Macholdy, zatímco domácí fanoušci počastovali Hovorku slovy "Jidáši!".

02:21
    Tenkrát byl mezi kruhy, ale jeho pokus nepropustila obrana.

01:50
    První zákrok si Schwarz připisuje proti střele obránce Drtiny.

01:38
    Kuchler zkoušel vystřelit, ale netrefil ideálně.

01:11
    Úvodní otrkávání zatím beze střelby na branku.

00:10
    Vallin chyboval v rozehrávce, ale domácí toho nedokázali využít.

00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Židlický, Černošek, Majeský, Piskáček, Macholda, Mocek, Drtina - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Valský, Melka, Eberle - Lukáč.

HC Sparta Praha: Schwarz (Neuvirth) - Mojžíš, Gawryletz, Sičák, Philipp, P. Hořava, Vallin, Kočí - Ton, Broš, I. Rachůnek - Pacovský, Hlinka, T. Rachůnek - Hovorka, Foster, Tenkrát - Bahenský, Přibyl, Forman - Jánský.

Rozhodčí: Hribik, Smitka - Bejček, Charvát.

Pokud nahlédneme do tabulky, dnešní utkání má jasného favorita. Rytíři momentálně okupují 3. pozici, kterou by po dnešním duelu rádi potvrdili, protože na Kometu Brno ztrácejí čtyři body. Spartě se letošní ročník zatím vůbec nedaří. Na svém kontě má loňský vítěz základní části pouze čtyři výhry a s 11 body je na posledním místě tabulky.

Poslední zápas:
    Kladno sehrálo poslední duel doma s Vítkovicemi. V pátek tento zápas zvládlo poměrem 4:1, když úřadoval především Jiří Tlustý, který vstřelil dvě branky. Na obě mu nahrával Jaromír Jágr. Jednou se prosadil také Tomáš Plekanec, jenž skóroval do prázdné branky. Kladno porazilo Vítkovice dvakrát úplně stejným poměrem.

Sparta v pátek nehrála, souboj s Chomutovem bude dohrávat 30. října. Svůj poslední zápas tak sehrála v úterý, kdy na její led přijel Liberec se čtyřmi hráči z NHL. Ani to Severočechům nepomohlo, Sparta vyhrála 3:1, když dvě branky dávali bývalí "Kladeňáci" Petr Tenkrát a Petr Ton, který zaznamenal 300. trefu v nejvyšší soutěži.

Poslední vzájemný zápas:
    Sparta se s Kladnem utkala poprvé ve čtvrtém kole a úspěšnější byli tehdejší hosté, tedy Kladno. To už s posilami ze zámoří vyrabovalo Tipsport Arénu poměrem 4:3. Tři branky vstřelila první kladenská formace a jednu přidával právě Marek Hovorka.

HC Sparta Praha - Rytíři Kladno 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)
    Branky a nahrávky:
    35. Tenkrát (Pacovský, Milam), 39. Foster (Treille Y.), 60. Jánský (Pacovský) - 37. Plekanec (Drtina, Hlaváč), 48. Plekanec (Patera), 52. Hovorka (Macholda, Patera), 53. Tlustý (Plekanec, Jágr).

Podruhé v sezoně se střetne Kladno se Spartou a na městském zimním stadionu v Kladně nás v letošní sezoně čeká první derby. Tradiční souboj dvou odvěkých rivalů bude mít zvláštní příchuť nově také pro Marka Hovorku, který teprve před týdnem zamířil z Kladna do Sparty. V týmu středočeského celku prý nedostával tolik prostoru na ledě, ale otázkou zůstává, jestli si přilepšil teď, když ve Spartě hraje ve 3. formaci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 11. Jágr, 15. Jágr (Tlustý, Černošek), 17. Kuchejda (Kuchler), 22. Hlaváč (Patera, Jágr), 50. Jágr (Plekanec) - 28. Pacovský (Hlinka, Philipp)

Rozhodčí: Hribik, Smitka - Bejček, Charvát