Motor ČB – Pardubice 5:2 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 3:4 (kon.) | Třinec – Vítkovice 5:2 (kon.)
Litvínov – Zlín 1:4 (kon.) | Chomutov – Liberec 3:2 (po pr.) | Kladno – Sparta 5:1 (kon.)
Plzeň – K. Vary 5:2 (kon.)
Rytíři Kladno
5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
HC Sparta Praha
Neděle 28.10.2012, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

59:49
    Tomáš Rachůnek (SPA) dostává dvě minuty za hákování.

58:08
    Ještě jedna přesilovka. Travis Gawryletz (SPA) vyhodil puk do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

49:50
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Čepice létají na led. JAROMÍR JÁGR nikoho nehledal, od mantinelu udělal dvě krátké kličky a zamířil přesně do šibenice - hattrick! Asistence: Tomáš Plekanec.

48:25
    Daniel Přibyl (SPA) vystavil kladenské do ofsajdu jen za cenu faulu. Dvě minuty za podražení.

45:22
    Hořava si vynutil faul. Marek Židlický (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

43:56
    Tomáš Mojžíš (SPA) vyhodil puk do kostky na ledem a dostává dvě minuty za zdržování hry.

39:59
    S koncem přesilovky hledal v ideální pozici Bicek spoluhráče. Hosté se ubránili a to i po následné velké šanci Židlického. Tomu nahrával Jágr, ale Židlický místo poloodkryté branky trefil boční síť.

38:22
    Jágrovu střelu vyrazil Schwarz před sebe a Patera trestuhodně přestřelil branku.

37:34
    Travis Gawryletz (SPA) neudržel pásmo a sekl do ujíždějícího Melky. Dvě minuty za sekání.

35:36
    Přečíslení dva na jednoho zakončil Foster, ale Chábera měl beton připraven.

32:33
    Emoce vzplály. Petr Mocek (KLA) je vyloučen za držení. Domácím se pochopitelně tento trest nelíbí, nakolik zatím sudí odpustili Spartě několik ostřejších zákroků.

31:01
    Do branky Sparty se vrací Marek Schwarz, pravděpodobně to vypadá na nějaký problém s Neuvirthovou výstrojí.

27:51
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta přesilovku využívá. Philipp nahazoval před branku, kde Hlinka protečoval na zadní tyč. Tam už číhal DOMINIK PACOVSKÝ a střelou pod břevno nedal šanci Cháberovi. Asistence: Jaroslav Hlinka, Radek Philipp.

26:50
    Plekanec s Tlustým se domlouvali před buly, jak to sehrají. Nakonec se vydali do rychlého útoku a první jmenovaný našel Černoška, který tváří v tvář Neuvirtha nepřekonal.

26:35
    Petr Macholda (KLA) je prvním vyloučeným v dnešním zápase, dvě minuty za sekání.

26:05
    Foster tečoval Vallinovo nahození těsně vedle levé tyčky Cháberovy branky.

21:02
    Jágr hledal před brankou Pateru, který tečoval mimo. Puk se ale odrazil od zadního hrazení před poloodkrytou klec, kam dopravil kotouč JAN HLAVÁČ. Asistence: Pavel Patera, Jaromír Jágr.

20:24
    Jágr ujížděl sám na Neuvirtha, střelu na lapačku ale hostující brankář zneškodnil.

18:31
    Teď zaváhalo Kladno, Bahenský dostal přihrávku před branku, ale neprostřelil Cháberu.

Do branky Sparty míří Michal Neuvirth.

16:29
    DAVID KUCHEJDA se inspiroval Jágrem, obešel hned tři hráče Sparty a z úhlu zavěsil přesně do bližšího "víka". Asistence: Jiří Kuchler.

14:43
    Tlustý poslal nádhernou nahrávku do jízdu JAROMÍRU JÁGROVI, který po forhendovém blafáku překonal bezmocného Schwarze. Asistence: Jiří Tlustý, Marek Černošek.

10:02
    Tak tohle byla paráda. JAROMÍR JÁGR se rozjel zpoza vlastní branky, udělal dvě kličky a před Schwarzem zakončil přesně pod břevno. Bez asistence.

08:29
    Přečíslení tři na dva zakončil Dragoun střelou do tyče.

06:48
    Petr Ton se zjevil v dobré příležitosti před Cháberou, ale netrefil ideálně.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 11. Jágr, 15. Jágr (Tlustý, Černošek), 17. Kuchejda (Kuchler), 22. Hlaváč (Patera, Jágr), 50. Jágr (Plekanec) - 28. Pacovský (Hlinka, Philipp)

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Židlický, Černošek, Majeský, Piskáček, Macholda, Mocek, Drtina - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Valský, Melka, Eberle - Lukáč.
    HC Sparta Praha: Schwarz (Neuvirth) - Mojžíš, Gawryletz, Sičák, Philipp, P. Hořava, Vallin, Kočí - Ton, Broš, I. Rachůnek - Pacovský, Hlinka, T. Rachůnek - Hovorka, Foster, Tenkrát - Bahenský, Přibyl, Forman - Jánský.

Rozhodčí: Hribik, Smitka - Bejček, Charvát