Pardubice – HFK Olomouc 0:1 (kon.) | Vlašim – Ústí n. L. 1:2 (kon.) | Zlín – Bohem. Pr. 0:0 (kon.)
Opava – Sokolov 0:1 (kon.)
Slezský FC Opava
0:1 (0:0)
FK Baník Sokolov
Sobota 03.11.2012, 18:00FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Dnešní utkání příliš atraktivity nenabídlo. Zatímco v prvním poločase měla mírně navrch Opava, v tom druhém měl navrch Sokolov. V 64. minutě šel předčasně do sprch Metelka a hosté zahrávali pokutový kop, jenž neproměnili. Vzápětí se ale Davidu Čadovi přece jen branka vsítit podařila. Sokolov měl ještě další dvě "tutovky", které ovšem trestuhodně hráči zahodili a mohli tak být v samotném závěru potrestáni poté, co domácí zahrávali trestný kop. Radovana Lokšu ovšem vychytal Dvořák a tak si Sokolov odváží z horké půdy Opavy tři body za hubené vítězství v poměru 1:0 (21:29:33)

90+2
    Žlutou kartu získal za faul na hranici šestnáctky Zbyněk Vondráček. Opava bude zahrávat trestný kop.

90+2
    Gólman Dvořák následně skvělým zákrokem vychytal Radovana Lokšu.

90
    Na řadu přichází poslední taktické střídání Sokolova. Odešel Vaněček II., kterého nahradil Mlika.

90
    Rozhodčí nastavil dvě minuty.

90
    Jedna z posledních šanci Opavy na vyrovnání. Partyš jde zahrávat rohový kop.

86
    A další tutovka Sokolova. Květon neskutečně promáchl míč. Holub ovšem nedokázal trefit z bezprostřední blízkosti prázdnou branku.

85
    Ze hřiště odchází, hráč hostí,Jakub Dvořák, jehož nahradil Antonín Holub.

84
    Sokolov se mohl dostat do dvougólového vedení. Z malého vápna mířil těsně vedle levé tyče Květone David Vaněček I.

81
    A je tady poslední střídání Opavy. Sedláčka nahradil Jurečka.

80
    Žlutou kartu si od rozhodčího vysloužil Jakub Dvořák II.

79
    Z pravé strany centroval Tomáš Mrázek. Míč proplul až k Michalu Šromovi, jehož střela z malého vápna byla, bohužel pro domácí, zblokována hostujícím obráncem.

76
    K prvnímu střídání se uchýlil také trenér Sokolova. Na hřiště poslal Machka, který nahradil Hrubého.

75
    Z trávníku odchází Radek Němec, jehož nahradil Michal Šrom.

73
    Z levé strany centroval Vrtělka , jehož centr hlavou prodloužil Vaněček II. na Čadu, jenž hlavou mířil k pravé tyči. Květon ovšem skvěle zasáhl.

71
    Trenér Vavruška se uchýlil k prvnímu střídání. Ze hřiště odchází Tomáš Radzinevičius, kterého nahradil Radovan Lokša.

66
    Sokolov právě vstřelil branku!

K pokutovému kopu se postavil Vít Vrtělka, který následně napálil pouze tyč Květone. Následně se míč dostal k Davidovi Vaněčkovi II., který centroval na DAVIDA ČADU, který z pětky nekompromisně zavěsil.

64
    Červenou kartu za faul v pokutovém území obdržel Metelka. Hosté budou zahrávat pokutový kop.

60
    Partyš zahrál roh po zemi na volného Vaška Zapletala, který z první vyslal projektil, ovšem pouze pánu Bohu do oken.

60
    Standardní situace Opavských, a po dlouhé době zároveň šance dostat míč do pokutového území.

53
    Opavská obrana zaspala a z pravé strany si to do šestnáctky mířil z jeden ze sokolovských útočníků. Nikým neatakovaný ovšem trestuhodně vyslal slaboučkou střelu, která byla ještě navíc nepřesná a dokutálela se tak až do zámezí.

52
    Zatím, opět "žádná sláva" jedna nepřesnost střídá druhou.

50
    Vaněček je již zpátky na hřišti.

49
    Na zem se po tvrdém zákroku skácel David Vaněček II., který se horko těžko zvedá z trávníku. Odchází se nechat ošetřit za pomezní čáru.

46

První poločas by se dal, z diváckého hlediska, označit za průměrný. Obě obrany působili konsolidovaným dojmem a tak většina pokusů byla ze vzdálenosti za vápnem a když už se hráči dostali ke střele, či hlavičce ve vápně, tak jejim střelám chyběla přesnost. O něco lepším dojmem působili domácí, kteří měli více příležitosti. Nakonec mohou být ovšem rádi, že zatím drží čisté konto, poněvadž ke konci půle měl tutovou šanci Čada, jenž z bezprostřední blízkosti přestělil. Věřme, že nám druhý poločas přinese atraktivnější a hlavně góly okořeněný fotbal.

45
    Ke konci poločasu měl Sokolov obrovsko šanci. Rohový kop zahrával Jakub Dvořák II., jehož roh přešel až ke kopačce Davida Čady, jenž z voleje vystřelil těsně nad. Pokud by o něco lépe zamířil, Květon by byl bez šance.

42
    Po dlouhé době se osmělili také Sokolovští. Míč si našel kapitán, David Vaněček, jenž vyslal přízemní pumelici, která mířila těsně vedle pravé tyče.

37
    Tomáš Radzinevičius centroval z pravé strany na Mrázka, který se dostal k hlavičce, která bohužel pro domácí, plachtila těsně vedle levé tyče.

35
    Na hřišti se nic zajímavého neděje. Hra je plná nepřesností z obou stran.

30
    Opavští zatím působí o něco lepším dojmem. Mají větší držení míče i střeleckých náznaků. Ovšem díky konsolidované obraně hostí jsou jejich střely z pozice mimo šestnáctku a zároveň, zatím, nepřesné.

28
    Míč se dostal k Lumíru Sedláčkovi, který pohotově vypálil a jeho střela mířila půl metru od pravé tyče hostující svatyně.

27
    K nelibosti opavských fans odpískal rozhodčí faul Zdeňku Partyšovi. Rozehrávat bude Dvořák I.

24
    Hra je v posledních minutách velmi rozkouskovaná. Hráči působí velice ukvapeným dojmem.

23
    Standardka pro domácí. Centr do vápna si bere na starost Lumír Sedláček.

18
    Z nějakých 18 metrů vypálil dělovku Václav Zapletal. Jeho střela však našla pouze diváky v horní řadě tribuny.

14
    Velká šance Sokolova. Hrubý vyslal na bránu slabou pozemní střelu, kterou opavští obránci odkopli pouze k Čadovi, který vypálil z bezprostřední blízkosti těsně nad břevno Květone.

11
    Žlutou kartu za protesty uviděl, hráč hostí, David Vaněček II.

8
    A v zápěti měli opavští možnost na reparát. Roh znovu zahrával Lumír Sedláček. Jeho centr ovšem skončil pouze v náručí Dvořáka I.

8
    Je tady první rohový kop pro domácí.

6
    První velká šance domácích. Míč si ve středu hřiště našel Matěj Hrabina, neváhal, a pohotově vypálil. Jeho střela mířila těsně vedle levé tyče.

4
    Centr však našel pouze kopačku opavského obránce.

3
    Po faulu na Blažka budou hosté rozehrávat svou první standardní situaci z pravé strany. Skvělá možnost dostat míč do vápna.

2
    Utkání začalo nervózně z obou stran. Hráči bojují převážně ve středu hřiště.

-1
    Rozehrávat budou hosté.

-2
    Hráči již nastupují na hrací plochu. Utkání za malou chvíli začne.

SFC Opava: Květon - Hrabina, Kostelný, Němec, Wirth, Zapletal, Mrázek, Radzinevičius, Sedláček, Partyš, Metelka

FK Baník Sokolov: Dvořák - Dvorník, Vondráček, Vrtělka, Vaněček D. - K, Blažek, Hrubý, Čada, Dvořák, Dřížďal, Vaněček D.

Rozhodčí: Kalenda - Štěrba, Trávníček.

V posledním vzájemném zápase, které se uskutečnilo 21. dubna, dokázal Sokolov získat v domácím prostředí tři body po hubeném vitězství nad Opavou v poměru 1:0. Uvidíme zda- li se Opavským odveta vydaří a rozšíří tak svou sérii domácích vítězství a hlavně zda dosáhne k zisku důležitých tří bodů, které tým potřebuje jako sůl.

Mužstvo Sokolova si zatím vede o poznání lépe. Se ziskem devatenácti bodů okupuje osmou příčku. Poslední dva zápasy se však sokolovským vůbec nevydařily, když na domácí půdě podlehli nováčkům soutěže, celkům 1. HFK Olomouc a FK Pardubice. Těmto dvěma posledním nezdarům předcházela chvályhodná osmizápasová šňůra, ve které Sokolov nepoznal hořkost porážky.

Opava dokázala na domácím stadionu vyhrát poslední dvě utkání. Venku ale stále tápe. Z venkovního hřiště si ještě ani jednou v této sezoně nepřivezla 3 body. Nepovedlo se jí to ani v posledním zápase ve kterém změřila síly s čáslavským celkem se kterým prohrála 0:1, když se ve čtvrté minutě nastavení prosadil Ujec. Nutno ovšem poznamenat, že gól padl po jasném faulu na Květone, který rozhodčí Ochotnický trestuhodně neodpískal, a tak se s deseti body nacházejí na předposledním místě tabulky.

Hezké sobotní odpoledne u sledování druhé nejvyšší fotbalové soutěže. V rámci 14. kola druhé fotbalové ligy se dnes na stadionu v Městských sadech utká Opava s celkem ze Sokolova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
    Branky: 66. Čada

Karty:   11. Vaněček (SOK), 80. Dvořák (SOK), 90+2. Vondráček (SOK)   64. Metelka (OPA)

Slezský FC Opava: Květon - Hrabina, Kostelný, Němec( 75. Šrom), Wirth, Zapletal, Mrázek, Radzinevičius (71. Lokša), Sedláček (81. Jurečka), Partyš, Metelka
    FK Baník Sokolov: Dvořák I.- Dvorník, Vondráček, Vrtělka, Vaněček I., Blažek, Hrubý (76. Machek), Čada, Dvořák II. (85. Holub), Dřížďal, Vaněček II. (90. Mlika)

Rozhodčí: Kalenda - Štěrba, Trávníček