Mechelen – Anderlecht 1:4 (kon.) | Gent – Genk 1:2 (kon.) | Beerschot – Waasland-Beveren 1:2 (kon.)
Charleroi – Lokeren 0:2 (kon.) | Kortrijk – Lierse 4:1 (kon.) | Mons – Cercle Bruggy 3:2 (kon.)
KV Kortrijk
4:1 (2:0)
Lierse SK
Sobota 03.11.2012, 20:00 • Het Guldensporenstadion • Belgická Jupiler Pro League

To je ode mě vše, příjemný zbytek večera. (21:53:54)

Zasloužené vítězství domácího celku, netřeba dalších slov. Když k tomu připočteme fakt, že domácí dokonce neproměnili jednu penaltu, opravdu nemůže nikdo pochybovat o tom, kdo byl v zápase jasně lepším týmem. Za oslabené hosty dokázal korigovat už jen Elgabas čtyři minuty před koncem.

90
    Christophe Delacour nastaví tři minuty.

88
    Brankář Sels si nyní vybral slabší chvilku, měl by být dřív u hráče za této situace. Oussalah ho hodně ohrožoval. Za tohoto stavu je to vlastně ale stejně jedno...

85
    Chavarria si vytvořil hezkou pozici pro střelu, určitě má chuť i za tohoto stavu vsítit ještě jednu branku. Tentokráte jeho pokus skončil smolně na tyčce.

86
    Lierse právě vstřelilo branku!
    Hosté přece jenom korigují stav. A MOHAMED ELGABAS, jenž přišel na hřiště v 73. minutě, zařídil svému týmu alespoň důstojné snížení. Přitom před Keetem se objevil vůbec poprvé v zápase. Koncovka ho tentokráte nezradila.

80
    Poslední střídání zápasu. Střelce první branky Dejaeghereho na posledních deset minut vystřídal Kamghain.

79
    Domácí si již zápas užívají. Drží míč na kopačkách, fotbalem se baví. Lierse se naopak nemůže dočkat konečného hvizdu, to je samozřejmé.

76
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    A Het Guldensporenstadion má opět důvod k radosti. Střídající BRECHT CAPON nepobyl na hřišti ani tři minuty a už zvýšil na 4:0 z otrého úhlu. Začíná to být pro Lierse až ostudné.

73
    V závěru oba týmy chtějí sestavy prostřídat, to je jasné. Za domácí odstupuje Nfor, na jeho místo přichází Capon. Lierse sahá po dvojtém střídání, Menga s Hairemansem si jdou již odpočinout, čerstvé síly v podobě Elgabase a Bekoeho je nahradí.

69
    První střídání Kortrijku. Ze hry jde Pavlovič, do hry naopak N'Diaye.

66
    Domácí De Mets se snažil ohrozit soupeřovu branku, měl by ale něco udělat s mířidlem. Asi není dobře seřízené, jinak by prostor mezi třemi tyčemi určitě trefil.

65
    Mulemo se snažil vyslat svou přihrávkou spoluhráče do šance, ale nikdo jeho záměr nepochopil. Od branky bude odkopávat Sels.

68
    Kortrijk využívá oslabení soupeře a troufám si tvrdit, že PABLO CHAVARRIA pojistil svému týmu definitivně tři body. Přitom jeho střela byla ještě o malinko tečovaná nešťastně Dacheletem, takže Sels na ní nemohl úplně nejlépe zareagovat.

62
    Lierse střídá. Hazurov jde ze hřiště, nahrazuje ho Heymans.

58
    Ayew dostává červenou kartu po dvou žlutých kartách, hosté jdou do deseti.

58
    Tak to je pro Lierse hodně špatné. Ayew vložil ruku do centru a od sudího Delacoura dostává žlutou kartu. Pro něj je to přitom druhá v zápase.

45
    Said Ouka dostává také za svůj přestupek proti pravidlům v pokutovém území osobní trest v podobě žluté karty.

40
    Žlutou kartu dostává následně Ayew za to, že způosbil pokutový kop.

Patrik Sandev

Branky: 26. Dejaeghere, 41. Žukanovič (pen.), 68. Chavarria, 76. Capon - 86. Elgabas

Karty:   22. Pavlovič (KRT) - 37. Hazurov (LRS), 40. Ayew (LRS), 45. Said Ouka (LRS), 58. Ayew (LRS)   58. Ayew (LRS)

KV Kortrijk: Keet - De Mets, Martin, Mulemo, Reynaud, Žukanovič, Dejaeghere (80. Kamghain), Oussalah, Pavlovič (69. N'Diaye), Chavarria, Nfor (73. Capon)
    Lierse SK: Sels - Dachelet, Said Ouka, Ayew, Bidaoui, Bourabia, Hairemans (73. Bekoe), Lambot, Wils, Hazurov (62. Heymans), Menga (73. Elgabas)

Rozhodčí: Christophe Delacour